New Posts New Posts RSS Feed - Početnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Početnica

 Post Reply Post Reply
Author
SamoSandraa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoSandraa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Početnica
    Posted: 01 Ožujak 2015 at 14:14
Ovako, uskoro ću 18 godina, visoka sam 1,63 m, teška 52,5 kg. Počela sam raditi HIIT za početnika, našla sam si dobar video na youtube, kratko a efikasno, paše mi uz školu i učenje.
Imam plan da prvo smršavim, željela bi se riješiti masnih naslaga oko trbuha i u nogama, što nije problem jer nisam baš neka bucka. A onda bi željela malo definirati tijelo, početi raditi s utezima. Donji dio - noge su mi jake, a gore me nema, slabe ruke, ramena..

Sad mene zanima dal bi uspjela s tim da prvo radim neko vrijeme HIIT pa krenem na utege?
I zanima me prehrana, što da jedem, koliko...

Nemojte me zanemariti!!
Hvala
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2015 at 11:51
Pozdrav,

ja ti ne bih savjetovala ovo kako si sad krenula. Hiit trening će ti otopiti to malo masti što imaš, ali ćeš izgubiti i mišiće kojih ti i ovako nedostaje. Tijelo dosta jednostavno po tom pitanju funkcionira: Što više mišića imaš, to tijelo troši više energije i topi više masti za tu energiju. dakle, ja bih ti savjetovala da odmah krenes raditi s utezima. kardio aktivnost (poput hiita) sad stavi malo po strani.

Jedi redovito i kvalitetno, barem 5 obroka u danu. Za doručak i oko treninga (prije i poslije) jedi ugljikohidrate (ali kvalitetne poput zobenih, riže, žitarica), prije spavanja proteine i zdrave masti (orašasti plodovi, lan, maslinovo ulje...), a u svako obroku probaj imati neki izvor proteina (meso, jaja, mliječni proizvodi, riba, whey...)...
Be healthy, be happy.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.