New Posts New Posts RSS Feed - Predstavljanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Predstavljanje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Predstavljanje
    Posted: 06 Listopad 2015 at 20:05
Pozdrav svima Smile

Nakon jedno mjesec dana kopanja po forumu, odlučih se i ja registrirati pa evo ukratko o meni i razlozima zašto sam tu.

24 godine, 173 cm, oko 76kg, opet.

Od puberteta uvijek neki višak kila, ugl. trpanje paštom i kruhom, ili zbog  poznate nam "debela sam, idem se utješit hranom" logike ili još poznatije "dosadno mi je, idem si napravit neš za jest". Kulminiralo u ljeto 2013. kad sam sa 85 kg i mjerama 105 - 86 - 114 odlučila da je ipak dosta. Krenula sam sa LCHF/paleo prehranom i u godinu i pol došla na 73kg i izgubila podosta centimetara, no kako zadnje idu najteže, a ja naravno nisam vježbala, to je bio dovoljan razlog za odustajanje. Povratkom na "normalnu" hranu, tj. nakon ubacivanja pašte, krumpira i kruha u prehranu rapidno debljanje i to mi sad predstavlja problem zbog averzije prema UH i jedan od savjeta koji bi mi dobro došli je što s njima?!  Smile Jesu stvarno tako zli? Koji omjer makronutrijenata bi bio ok za mršavljenje?

U međuvremenu sam upisala box, treninzi 2-3 x tjedno po 1,5h i tu se počeo vidjeti pomak sa centimetrima al došlo ljeto, ja otišla doma, kraj..

Dosta sam čitala vaše rasprave al i dalje ne znam koja prehrana bi mi bila najbolja, planiram započeti sa cikličkim UH i definitivno si pustiti 1cheat day tjedno jer mislim da mi je to odličan poticaj da ne muljam ostalo vrijeme. 

Također, planiram u gym ali me muči šta nisam bila nikad i apsolutno nemam ideje šta ni kako i od prošlog ponedjeljka odlazim al još nisam krenula jer mi je jednostavno preeee bed. Embarrassed Tu su savjeti također više nego dobrodošli Big smile
Našla sam, bar mi se čini, dobar gym sa brdo sprava i super cijenom za studente pa planiram odlaziti više puta tjedno. Čim prvi put odem Tongue

Nije baš kratko kao što sam najavila, al mislim da sam sve rekla. Odlučila sam se konačno na konkretne poteze, opskrbila se voljom i motivational quotesima i fotkama i krećem. Još kad vi s 65864 iskustva više od mene uletite sa komentarima i idejama, di će mi bit kraj!? LOL 







Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2015 at 21:49
Pozdrav,

S obzirom da ponovno tražiš brze pomake, a nemaš disciplinu i znanje manipuliranja nutrijentima želio bih ti samo savjetovati da se ne upličeš u zamke i komplikacije oko izbora "najbolje" dijete jer su to uglavnom kratkoročna rješenja sa isto tako kratkoročnim blic efektima kod redukcijskih tipova prehrane. Osim naravno ako se ne vidiš u takvom životnom stilu da se odrekneš večine UH doživotno i prihvatiš to ko životnu filozofiju. Kao što si i sama uvidjela, nakon prestanka redukcijskih dijeta i vračanje na stari tip prehrane vrčaju se i problemi. Pošto je nemoguće stalno biti u deficitu i boriti se oko prehrane, odricanja i griznje savjesti jedino ispravno rješenje , dugoročno gledano je da usvojiš prehrambene navike kojih se možeš držati  i koji ti ne predstavlja problem i oko njega graditi jelovnike. Dakle ukoliko ti nije namjera odreći se tijesta, uh onda je suludo krenuti s paleo prehranom ili lchf, keto itd....... Problem nastaje kad ljudi prtljaju po svemu, danas su na ovom, sutra onome, a zapravo u konačnici niti jednu stvar ne odrade dovoljno ispravno, dugo i kako treba, zbog toga tapkaju na mjestu  i stalno traže nešto učinkovitije,novo, a nisu niti prethodno odradili.Ili su krenuli jednom metodom, dobili početne rezultate, ustrajali u tome i onda počnu gledati na svoj odabran način prehrane kao najbolji i superučinkovit pa rade famu od njega. Tako da i 40:40:20 omjer ukoliko ga se držiš u okvirima dnevnog željenog kalorijskog unosa će dati rezultate za večinu.(Pošto nisu svi isti taj sad nama idealan omjer treba naći kako bi dobili ono što želimo uz što manje redukcija , a da se osjećamo dobro na toj dijeti)  Najbitnije je uhvatiti ritam i rutinu, pa onda je lako pomicati makronutrijente sukladno trenutom stanju/ tipu tjelesne građe/ trenutnom cilju/ reagirnju tijela na promjenjene odnose makronutrijenata, kombinirati sa unosom odredjenog tipa uh u odredjenom vremenskom periodu u toku dana i sl.......

Da pojednostavnim :) glupo je krenuti sa low carb, no carb, kombinacijom svega i odricanjem UH ako isti rezultat mozes postici i bez tolikoh redukcija, a kladim se da bar 5 ili vise kg moze kod tebe ici dolje i samo obicnom šaka, dlan, palac metodom uz bolji izbor p, uh i m  i treningom bez previse zamaranja oko brojanja kalorija i omjera Za restriktivnje dijete ima vremena kasnije, bas za te zadnje kg ako zatrebaju.


Edited by The Phoenix - 06 Listopad 2015 at 21:54
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2015 at 23:10
Posto sam gore spomenuo omjer 40:40:20 kao primjer,moram dodati da bi  osobno  ipak krenuo sa nesto nizim UH , prema 30% Uh 40P 30 M ili u krugu toga pa prema tome vidio dalje.To kak sam rekao ovisi i o osobi , njenom somatipu, metabolizmu, obavezama, navikama, reakciji tijela.....no tu zaista nema idealnog omjera 1 size fits all.....
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2015 at 13:10
dobro je rekao. baš sam neki dan to govorila frendici koja je krenula napasti kile, ona ima 40 kgviška. ŠTO ĆE NJOJ CIKLIRANJE UH ILI KETO DIJETA NAPRAVITI? to da će se vratiti brzinom munje na staru prehranu čim joj zamiriši pomfrit. bez obzira što ovdje nije isti slučaj, vrijedi za bilo kakvog početnika koji kreće sa infomiranjem, kreće sa trenažnim procesom, a nezna niti čučanj pravilan napraviti. i za vrijeme dok on čita, jede hamburger jer se nije dovoljno informirao da bi znao što radi i da bi mogao početi :D
dobro je ovo šaka, dlan, palac (ugljikohidrati, proteini, masti) princip koji je stvarno preporučljiv za usvajanje kvalitetnih prehrambenih navikama i načina mršavljenja. 4 takva obroka dnevno, 2-3 treninga snage osnovnih vježbi za sve mišićne skupine i 2 kardio treninga visokog intenziteta manjeg trajanja tjedno. nisam trener niti nutricionista ali sam se dosta informirala o tome od strane istih zbog vlastitih dilema. mogu samo reći da iz iskustva znam da u početku (a možda i na dulje staze usvajajući znanje o vl. tijelu prateći reakcije itd.) ova metoda sigurno pali za skidanje kilograma. kada počnete stagnirati, samo koji dan malo otići mimo plana prehrane (malo se nažderati hehe) i postupno pojačavati volumen i intenzitet treninga, ništa bez progresije.
to je sve, samo vam još treba motivacija, disciplina, vizualizacija i cilj :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2015 at 14:14
Ljudi, tnx na odgovorima.
OK, krećem onda sa 30:40:30, još bolje, pa vidjet kako ću reagirat. Kao što sam i navela gore, imam tu frku s ugljikohidratima u glavi i baš zato su mi potrebni ovakvi savjeti kako bih shvatila što i kako. Automatski si čim pomislim na prehranu radim presing, jer mi je prva asocijacija rezanje UH i zbog toga uvijek i odustanem i to je ono šta me koči. Što se tiče kalorijskog unosa, BMR mi je 1560, a TDEE 2145, znači moram se držati između te dvije vrijednosti pod gore navedenim omjerom i to je u biti to?  Ili? The Phoenix, šta točno misliš pod "bez previse zamaranja oko brojanja kalorija i omjera"? Panika mi je da ne zbrljam ako ne pratim situaciju na dnevnoj bazi..
Israela, što se tiče treninga, to bi bila 4-5 tjedno? Jesam dobro razumjela?

Motivacije ima, vizualizacije i ciljeva ima, upravo pročitala psihologiju treniga pa si pišem neke realne konkretne ciljeve, a discipline će također morat bit! Wink
Pitanja će bit, vi samo naprijed komentirajte ako mislite da idem u krivom smjeru, zato i jesam tu
Veselim se savjetima i ispravcima!

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2015 at 14:37
nije ništa krivo što radiš, već je svima jasno kako je lako u moru dezinformacija ovako sebe mučiti i pritom raditi to jer "moramo". ne moraš ništa kcal brojati, ako baš trebaš konkretan plan, napiši jelovnik od 1700 -1800 kcal i imaj taj obrazac uza sebe, pa si korigiraj po potrebi i ne slijedi iste namirnice, imaš tablica sa nutritivnim vrijednostima hrane i svega po internetu. makar nije potrebno pimplati previše...dovoljno je znati koja namirnica spada u koju skupinu i kada je najpametnije da se konzumira. količina ovisi o više faktora, zato sam ja za šaka-dlan-palac metodu. to bi bilo otpirlike 30:40:30 plus minus 10 u korist uh. samo biraj normalnu, nutritivno bogatu hranu i da nema praznih kalorija. npr. "proteini" iz kruha nam netrebaju, ne računaju se kao proteini jer ih tijelo ne sintentizira kao potpune proteine iz soje, mahunarki, mesa, ribe, mlijeka i sl.......ugljikohidrati su svugdje i ulaze u ukupan unos kao i masti mada tu moramo paziti da bude više ovih nezasićenih masnoća koje su nam esencijalne. 
opskrbi se kikirikijem, orasima, maslinovim ulje, bučinim, ribljim, suncokretovim sjemenkama, lanenim....od uh zobene, raženo tijesto, krumpir, riža, grahorice i mahunarke, ječam, voće i povrće.....
a trening bi bio poželjan oko 4 puta tjedno, ovisno o vremenu i intenzitetu ali uvijek je bolje 4 manja treninga nego 1 dugačak tjedno :D isto tako može biti i 3 visoko intenzivna ukoliko vrijeme ne dopušta. samo da se MUVA, kretat se što više, koristit mišiće, da tijelo mast troši jer su mu mišići neophodni...jer ih rabi, dokaži im da ti trebaju :) pričaj sa njima, njeguj ih, stimuliraj mmm........ahhhaha dobro dok nisam preneozbiljna počela bit, poanta je da nema greške oko zdravog izbora namirnica, laganog deficita kalorija (sigurno ćeš znati da si u deficitu bez brojanja ako naglo promjeniš prehranu na ovu manje kaloričnu) i obavezno kretanje, osnovne vježbe stabilizacije snage agilnosti.....i na konju si draaga
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2015 at 18:11
Originally posted by Lorraine Lorraine wrote:

The Phoenix, šta točno misliš pod "bez previse zamaranja oko brojanja kalorija i omjera"? Panika mi je da ne zbrljam ako ne pratim situaciju na dnevnoj bazi..


S time sam mislio da u početku se uopce nebi zamarao omjerima, računanju kalorija, vaganju obroka nego bi se koncentrirao na uvođenje redovnog treninga (3-4x tjedno za početak jer trenutnih 2x tjedno koje si spomenula je nedovoljno) i obratio pažnju da to što jedem bude kvalitetan izbor namirnica, a porcije bi regulirao kako sam spomenuo dlan -šaka -palac metodom u 3-4 obroka.
Samo ovo će već donijeti promjene i omogučiti gubitak x kilograma a sam proces učiniti jednostavnijim i manje stresnim, bez da stalno strahuješ oko brojki, da li radis sto krivo i sva ostala pitanja i nesigurnosti koja si sami postavljamo prilikom procesa skidanja masnog tkiva i zapravo nabijamo si samo stres i nelagodu.
Osim toga kroz taj period češ usvojiti i neku disciplinu u prehrani, treningu, naučiti nešto novo, podići trening za nivo više koji će biti učinkovitiji u svrhu skidanja masti nego je bio u početku.
Nakon tih novih navika i naučenog (a i izgubljenih kg bez previše filozofie) slijedeći korak (kada dođe do stagnacije) je prelazak na malo kompliciranije metode prehrane,računanje reduktivnije ako treba , ali tada češ i lakše  izgurati, psihički i fizički kroz takvu dijetu nego u startu jer već ipak imaš ugrađene neke navike koje ranije nisi imala, ali i učinkovitiji trening kojim češ moći adekvatno popratiti takav režim prehrane, tj kada se već mučiš i odrićeš u prehrani onda je svakako bolje da izvučeš maksimim iz tog režima i napraviš ga što kraćim, a bez adekvatnog treninga i rezultat će biti daleko slabiji unatoć odricanju.
Deficit, restriktivna prehrana, k tome još i trening su sve stres za tijelo i psihu,nabacivanjem prevelikog stresa odjednom u večini slučajeva vodi prekidu,  zato kao i u treningu--- progresija. Ostavi si mjesta i pozicija za kontinuirani napredak i iskoristi promjene koje mozes postici svakim idicim korakom, jer nisi puno dobila ako si krenula u napad odmah svim , jer ces u konacnici postici manje nego da si postepeno isla korak po korak i iskoristila svaki benefit svakog male promjene. Osim toga cijeli proces ce biti ugodniji i sa vecom sansom da izguras do kraja. Na kraju krajeva, cilj je dugorocna promjences a i nacin zivota, a ne blic rezultat koji nece biti potpun jer ces morati odustati od njega prije nego budes zadovoljna, a da ne govorim da ukoliko krenes sa reduktivnim dijetom sada samo ces zadrzati strah od uh i hrane koji imas, neces nauciti bas nista i samo ces produbiti nerealne strahove, a cilj ih se rijesiti kako bi mogla napredovati i samouvjereno i bez straha raditi dalje na sebi....
Back to Top
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2015 at 21:06
Pozdrav, u nedjelju krenula s prehranom i treninzima pa pliz komentar prvih par jelovnika, tj. idem li u dobrom smjeru. Samu sebe u koracima ispravljam prema ovim vašim primjerima, kupila sam whey za poslije treninga i trudim se jest više proteinastih stvari jer mislim da na tome štekam. 

Nedjelja
9: 50g zobenih + 1/2 žličice meda + cimet + 2 dcl mlijeka - nisam znala da mi je to puuno, ostalo za međuobrok
11: ostatak doručka
trening
14,30: jaje na oko + kelj i krumpir + integralni toast 1 feta
18: domaći kefir 3 dcl
20: dvije konzerve tune u salamuri + 1 kuhani bjelanjak + zelena salata + integralni toast 1 feta

Ponedjeljak
9: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
12,30: juneća šnicla + kroketi + zelena salata
trening
15: pureća šunka 3 fete
17: pureći medaljoni 150g + kelj i krumpir + integralni toast 1 feta
20: pureća šunka 2 fete + domaći kefir 3dcl

Utorak
8: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
trening
10,45: posni sir 100g + 1/2 banane + cimet
12,15: sendvič: integralni toast dvije fete + malo maslaca + 3 fete pureće šunke
16,15: pureći medaljoni 150g + 125g riže + zelena salata
19: posni sir 100g + 1/2 banane + cimet

Srijeda:
8: 40g zobenih + cimet + mjerica wheya + 1dcl mlijeka, domaći kefir 3dcl
12: prokulice + pljeskavica + zelena salata + jogurt (180g)
14: mandarina
18,30: integralni toast 1 feta + malo maslaca + 2 fete pureće šunke
21: 2dcl mlijeka + mjerica wheya

Četvrtak:
10,30: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
14: 2 pileća batka + grašak i mrkva (225g) na m.ulju
trening
16,45: whey
18,30: 1 batak + grašak i mrkva (225g) na m.ulju
planiram još nekad kasnije popit kefir

Previše? Premalo? Smile
Back to Top
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2015 at 21:13
Originally posted by never-give-up never-give-up wrote:

Ovako na brzinu gledajući, doručak 50g zobenih previše? Joj haha, ma nije ti to puno.. Slobodno se najedi ujutro. Npr.probaj tako 40g zobenih,bananu/jabuku..,posni ako želiš,pa malo kakaa i slicno.. Nekako da upotpuniš to i bolje se zasitiš.. Jer od 40g zobenih i malo mlijeka, ja osobno bi bila gladna i ne bi imala dovoljno energije.. A sad, prilagodi sebi..najbolje ti je izracunati dnevne potrebe pa vidi okvirno kako jedes. I otvori temu svoju,ako nemas vec. Jer ovdje komentiranje bas tvoje prehrane je vise spamanje, posto se pisu jelovnici..

D: integralno pecivo + šunka
Mo: 2 palačinke od zobenih,banane,posnog i čokolade
R: kelj varivo + kuhani buncek
Mo: kava s mlijekom
Trening
Vecera: isto sto i rucak
I sada, 100g zrnatog sira i 2 kriške šunke


U fazi sam navikavanja na doručak zato se sad držim ovih zobenih kao pijan plota jer mi pašu a stvarno se inače silim doručkovat. Pokušat ću podebljat količinu s vremenom  Smile al nije ni da sam gladna ni bez energije.
Unatoč Phoenixovom savjetu malo sam pratila detaljnije prvi tjedan čisto da povežem koje namirnice su bogate čime i di se krećem s kalorijama. I nisam baš oduševljena. 
BMR mi je 1560, a TDEE 2145 a ja se ugl. vrtim oko 1500. Dane koje sam uspjela doć do 1900 su mi uglavnom skočili UH ili masti a proteini brižni ostali u podrumu.
Učim, učim, učim, trudim se... 
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2015 at 07:23
Ok :)
Haha, pa bitno je da se trudis, s vremenom ces sigurno postati zadovoljnija sta se tice prehrane..
Samo polako i nemoj odustajati.. I nemoj 100% ici na clean food, dopusti ponekad sebi keks, malo cokolade, pa i pizzu..jer inace ako odmah krenes na neke rigorozne jelovnike tesko da dugorocno ces opstati na tome, iako uvijek ima iznimki i bilo bi super kad bi to uspjelo.
Back to Top
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2015 at 07:49
Čak sam ubacila pol banane u zobene danas, napredak je jasno vidljiv haha LOL
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2015 at 18:02
dodaj malo posnog u to i brum brum :D

Back to Top
cen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2015 at 13:40
pozdrav ... trebam savijet kako zadrzati kilograme nakon dijete smrsavio sam 65 kg u proteklih godinu dana ..visok sam 176cm i imam 65 kg sad.. i dalje lagano mrsavim htio bi zadrzati kilograme ja mogu jesti i imam apetit al jednostavno strahujem da ce me svaki zalogaj udebljati a ubiti mrsav jos uvijek kako da zadrzim kilograme a da se ne udebljam ponovo ne zelim bit opet debeo...
Back to Top
huge wall View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote huge wall Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2015 at 10:49
Evo me. Baš mi je drago što se na ovom forumu ne mora čekati za aktivaciju. Tu sam da dođem do kakve kvalitetne opreme.
Back to Top
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2016 at 11:23
Evo mene opet nakon podosta vremena.

Od kad sam se registrirala u 10. mjesecu redovito idem u teretanu. Prije je bilo 4 puta tjedno, jedan dan ful body, jedan dan cardio, a od 1. mjeseca je 6 puta tjedno jer mi tako odgovara i fali mi ako ne odem. Sad imam četverodnevni program - 1.prsa biceps, 2. leđa triceps, 3. noge ramena, 4. kondicija, koordinacija, snaga. Cardio radim svaki dan. 
Pomak se vidi, osjećam da se centimetri gube i tijelo oblikuje ali ono što me muči su kile. Znam da vaga ne bi trebala biti mjerilo ali mislim da bi se u 4 mjeseca neki minus trebao vidjet a ja sam sa 76 došla na 81 :O
Prvenstveni problem mi je prehrana i toga sam svjesna. 
Čitajući po forumu naletila sam na komentar gym girl nekome i prepoznala se na najjače "premalo jedeš, previše se nerviraš". Exactly, opsjednuta sam s tim sto se manje više "ne mičem s mrtve točke" a ne mogu se natjerat jest. Bazalni mi je 1600 a ja ne da jedem ispod njega, nego jedem ispod njega. 
Doručkujem i ručam po pravilima i nakon toga nisam gladna i natjeram se pojest posni ili nešto za večeru ali u svakom slučaju ostanem u deficitu kalorija.
Zapravo, svjesna sam gdje griješim, bar mislim, samo mi treba neki savjet kako se natjerat jest. Smijete mi i prijetit :D 
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2016 at 11:49
Originally posted by Lorraine Lorraine wrote:

Evo mene opet nakon podosta vremena.

Od kad sam se registrirala u 10. mjesecu redovito idem u teretanu. Prije je bilo 4 puta tjedno, jedan dan ful body, jedan dan cardio, a od 1. mjeseca je 6 puta tjedno jer mi tako odgovara i fali mi ako ne odem. Sad imam četverodnevni program - 1.prsa biceps, 2. leđa triceps, 3. noge ramena, 4. kondicija, koordinacija, snaga. Cardio radim svaki dan. 
Pomak se vidi, osjećam da se centimetri gube i tijelo oblikuje ali ono što me muči su kile. Znam da vaga ne bi trebala biti mjerilo ali mislim da bi se u 4 mjeseca neki minus trebao vidjet a ja sam sa 76 došla na 81 :O
Prvenstveni problem mi je prehrana i toga sam svjesna. 
Čitajući po forumu naletila sam na komentar gym girl nekome i prepoznala se na najjače "premalo jedeš, previše se nerviraš". Exactly, opsjednuta sam s tim sto se manje više "ne mičem s mrtve točke" a ne mogu se natjerat jest. Bazalni mi je 1600 a ja ne da jedem ispod njega, nego jedem ispod njega. 
Doručkujem i ručam po pravilima i nakon toga nisam gladna i natjeram se pojest posni ili nešto za večeru ali u svakom slučaju ostanem u deficitu kalorija.
Zapravo, svjesna sam gdje griješim, bar mislim, samo mi treba neki savjet kako se natjerat jest. Smijete mi i prijetit :D 

pa to je psiholoski problem...opterecenost da ces se udebljati ako jedes vise..jednostavno je
samo od sutra krenes jesti vise...navece izracunas sta ces jesti i to je to sljedeci dan si mirna
i ne razmisljas sta cu jesti nego samo pucas ono sto ti pise u aplikaciji, nejednostavniji nacin Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.