New Posts New Posts RSS Feed - Prejedanje u dane ne treniranja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prejedanje u dane ne treniranja

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
jasminko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasminko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prejedanje u dane ne treniranja
    Posted: 12 Studeni 2014 at 08:27
Prvo lijep pozdrav svima! :) citam vec dugo ovaj forum i dosta sam naucila zahvaljujuci ekipi s foruma! Registrirala sam se iz razloga sto zadnjih 2-3 mjeseca imam problem s prehranom. Treniram 6 puta tjedno i u te dane drzim se plana prehrane, no onda dode nedjelja,dan odmora. Tad me uhvati neopisiva glad i jedem sve zivo, mislim si danas nema treninga pa cu jesti sve. Pokusala sam samo s jednim obrokom, ali ne ide....dobijem jos vecu zelju za cokoladom, keksima itd., jedem do te granice da mi bude jako lose jednostavno nemam kontrole ima ti tko kakav savjet kako da to izbjegnem? koci me dosta u napredku svjesna sam toga, ali opet zelja i glad budu jaci od mene hvala i lp
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2014 at 09:03
mislim da ti je bitno da prihvatis taj dan kao dan za 'opustanje'
iz mog iskustva, cim tako pristupis, velika je sansa da se pretrpavanje smanji.
znaci, dozvoli si da ti to bude dan kada ces jesti sto god pozelis, i stvarno si priusti sto god hoces, i cim to tako slozis , manje ces pojesti nego ovako kada u podsvijesti imas da je to sve zabranjeno.

1 dan opustanja nakon 6 discipline stvarno nije nesto strasno.
Back to Top
jasminko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasminko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2014 at 09:07
Originally posted by bejb bejb wrote:

mislim da ti je bitno da prihvatis taj dan kao dan za 'opustanje'
iz mog iskustva, cim tako pristupis, velika je sansa da se pretrpavanje smanji.
znaci, dozvoli si da ti to bude dan kada ces jesti sto god pozelis, i stvarno si priusti sto god hoces, i cim to tako slozis , manje ces pojesti nego ovako kada u podsvijesti imas da je to sve zabranjeno.

1 dan opustanja nakon 6 discipline stvarno nije nesto strasno.


to mi je sve jasno, tako i gledam..da dan bude malo opusteniji, ali se ja previse opustim
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 18:43
Mozda ti ne odgovara taj princip : 6 dana nedeljno strogi rezim a onda sedmi bude cheat day? Druga stvar, treniras sest puta nedeljno, to je mnogo, zasigurno ti treba malo vise hrane - mozda jedes slabo pa ti telo pokusava to nadomestiti i onda imas tu uzasnu glad? Ne znam kako jedes, koliko, sta, kakvi su ti treninzi? Cesto telo teramo u pregorelost i to ne kapiramo a ono se buni na raznorazne nacine :D Drugo, zasto treninzi bas toliko cesto, sport neki treniras ili?
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 20:00
Tako sam ja nekad radila.Subota bi bila "cheat".Dorucak, HIIT trening, rucak i dalje tepsija kiflica,cokolada,kroasani,slatkisi iz lidla,muffini...ugl na slatko padam Pokusaj cheat jela ostaviti za popodne/predvecer.Ako krenes od jutra tesko je stat do kraja dana. Drzi se zdravog dorucka i rucka po mogucnosti taj dan.
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 08:19
Prejedanje u dane netreniranja...

Nova godina (kobasice i prasetina, kolači)
Uskrs (šunka, jaja, kolači)
Prvi Maj (janjetina)
Dan domovinske zahvalnosti (roštilj)
Božić (purica, janjetina, kolači)
Silvestrovo (kobasice, prasetina, kolači)

Za nekim posebnim i redovitim cheatom jednostavno nemam potreba, zalomi se i svaki drugi mjesec neki rođendan na kojem jedem obične kolače. Nedjeljom nekad imam malo veći unos kalorija od prosjeka, no možda 200-300 kCal više nego nekim drugim danom. Također treniram 6x tjedno.
Back to Top
smoki1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smoki1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 08:57
Kad je bolje cheat ujutro ili poslije treninga,odnosno navečer?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 09:22
I ja sam jako dugo imala taj problem prejedanja, upravo kako kazes bez kontrole dok mi ne bude lose. Ne znam kako ti jedes, ali kod mene je problem bio pre malo hrane. Pre malo sam jela i onda bi me do kraja tjedna svladala LUDACKA zelja za apsolutno svim. I kad bi krenula nema stajanja. I onda sam dosla ovdje, dobila super savjete od super ljudi :) i ukazali su mi na to. Bilo je tesko ali uspjela sam. Vise se ne prejedam, a kad uzmem nesto "zabranjeno" znam granicu. Tako da mozda i ti imas taj problem...mozda nedovoljno jedes?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 09:31
Koliko proteina Chuck Norris pojede na cheat day? Sve.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 09:34
Ja cheat meal odradim najčešće subotom, onda se nedjeljom uhvatim malo više kardija da iz sebe odmah počnem izbacivati nakupljenu vodurinu.

Nemam baš neko pravilo u koliko je to sati, odnosno koji je obrok, samo pazim da mi na taj dan (zbog zasićenosti glupostima) ne padne unos proteina od uobičajenoga.

Be healthy, be happy.
Back to Top
smoki1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smoki1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 09:48
Naučio sam i ja imat granicu,teško ali jesam.Također kad se desi odradim više kardija
Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 10:27
Slažem se sa Bathory da bi problem mogao biti u premalom kalorijskom unosu preko tjedna...ili u tvom osjećaju da ti je sve što voliš preko tjedna zabranjeno pa se onda "iživljavaš" u nedjelju.
Imala sam i ja takvu fazu. Onda sam u glavi okrenula stvar. Nije mi ništa zabranjeno, mogu jesti šta želim i kad želim ako tako odaberem.
No, moj je izbor da ne želim jer su mi moji ciljevi važniji od kratkotrajnog osjećaja zadovoljstva.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 10:41
Ja u principu jedan put tjedno pojedem nešto takvo, najčešće jedan manji burek (istina da mi ne bi bila problem i dva komada) :) , ali stanem na tom jednom i u principu to je to, ako nekad uleti recimo domaći pršut ili nešto slično ne odbijem , ali stvari kao što su topli sendviči,pizze,buhtle,krafne,kolači,čokolade...nikad ne jedem, dobro osim tog bureka izuzev za blagdane, ali opet umjereno. Nemam veliku potrebu za tim, zadovoljna sam u potpunosti s hranom koju jedem.

Edited by never-give-up - 30 Sijecanj 2015 at 10:42
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 12:34

Uglavnom ste pokrili sve Smile Najčešće je upravo premalo hrane, previše zabrana zajedno sa previše treninga glavni krivac za tu luđačku potrebu za hranom, uglavnom junkom jer pametno tijelo zna iz čega će dobit najviše energije u najkraćem roku Smile

Meni je najdraži termin za malo opuštanja - nakon dobrog treninga Smile Inače, ne mora svaki opušten dan bit junk dan...jednostavno se povise kcal iz dobrih izvora i benefit još i bolji :) Meni najčešće tako i više odgovara jer i nemam neke prečeste potrebe za junkom....pogotovo ne ovim pekarskim, to odavno nisam :) Pizza i sladoled tu i tamo, vrh....evo upravo sinoć odrađeni jedna homemade, do krajnje sitosti Big smile



Edited by Gym_girl - 30 Sijecanj 2015 at 12:35
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 15:31
Ni meni pekare nisu napete više (a kad se sjetim kako sam u njih hodočastila)...najviše se zaželim sladoleda i tjestenine sa finim umacima!
Neku večer gledam film i jedino na što se mogu koncentrirati je glavni lik koji jede špagete!Buljim u ekran kao da Boga vidim hahaha
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 15:46
Big smile Onda ti je vrijeme za:



Cool
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.