New Posts New Posts RSS Feed - Savjet, pomoć, kritika- i više nego dobrodošli
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjet, pomoć, kritika- i više nego dobrodošli

 Post Reply Post Reply
Author
Trinithy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Trinithy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjet, pomoć, kritika- i više nego dobrodošli
    Posted: 27 Rujan 2016 at 13:27
…bok ljudi…. Negdje sam opako za...la (isprike zbog izražavanja- to očaj iz mene progovara) i trebam vašu pomoć…
Dakle, moram krenuti iz početka… Prije 5 godina kad mi je kilaža dosegla 64 kn (viskoka sam 165cm) naletila sam da Dukan dijetu i uz čiju sam pomoć skinula 7 kg u 3 mjeseca i bila jako zadovoljna postignutim.
Vježbala sam kampanjski, išla bi redovito na vježbanja mjesec, mjesec i pol dana nakon čega bi samo tražila izlike da taj dan ne idem na trening i onda prestala govoreći si- od slijedećeg tjedna krečem ponovno…

Postignutu kilažu (57 kg) uspjela sam lijepo održavati slijedeće tri godine.
Prije 2 godine prekidam dugogodišnju vezu i nakon 2 mjeseca odjednom gubim apetit (da razjasnim- ovo nije bio bolan prekid i nisam patila – ovaj gubitak apetita pripisujem euforičnosti i adrenalinu koji me počeo prati kad sam shvatila da je svijet moj i koje blagodati samačkog života).
U kratkom vremenu padam na 53-54 kg. Apetit mi se vratio nakon kojih mjesec dana i s vremenom sam se vratila na moju idealnu kilažu od 57 kg

U tom razdoblju i s tom kilažom krećem na trčanje i od tada redovito se bavim trčanjem. Iza sebe imam 9 polumaratona, tjedno pretrčim oko 40-tak kilometara, treninge ne propuštam za ništa, našla sam se u tome… trčim i guštam...
Treninge imam tri puta tjedno, nedjeljom planinarim ili vozim bicikl...

Međutim, sad se vraćamo na razlog ovog mog posta… Usprkos redovitom trčanju od skoro 2 godine, udebljala sam se i sad mi se kilaža kreće od 59-60kg i da, po odjeći osjećam i vidim da sam se zaokružila. Sve hlače me onako neugodno žuljaju 
Očajna sam i jako nesretna… nikad u životu se nisam toliko kretala i trenirala , i ne mogu nikako spustit se na 57. S tom kilažom se najbolje osjećam i najbolje izgledam. Da razjasnim, ne smatram da sam debela, dapače smatram da izgledam bolje od velike većine svojih vršnjaka (imam 35 godina), a bome se puno mlađe curičke mogu sakrit preda mnom. Smatram da sam realna.
Prehrana…
Ne jedem nikad u mcDonaldsu, pizzu pojedem jednom u 2-3 mjeseca, čevape isto tako, niti hamburgere… ne jedem kekse, bonbone, čips, čokoladice i slične gluposti, ne jedem pomfrit, ne jedem majonezu… od slatkog si priuštim sladoled ili cheesecake kad mi dođe želja, što je dosta rijetko… nisam jedna od onih ljudi koji svaki dan moraju nešto slatko… to kod mene ne postoji…
Kad su neke specijalne prilike (rođendani, proslave i slično) priuštim si i kolač i pizzu i sladoled…
izbjegavam loše ugljikohidrate maksimalno (bijeli kruh, pržene krumpire, njoke, krokete… šećere i ostala sranja)

Trudim se održavati balans neke zdrave prehrane izbjegavajući gore navedeno, al opet kad mi u rijetkim situacija dođe želja za nečim opet nisam sama sebi gestapo… nadam se da razumijete što vam hoću reći…

Ujutro čim se probudim (pola 7), u zadnje vrijeme pojedem šnitu tostiranog integralnog kruha ili sa sir namazom i škunkom ili ko jutros sa homemade paštetom od tune (sir namaz, tuna, kiseli krastavci, malo luka, češnjaka, koja maslina zblendana u paštetu) ili zobena kaša- napravljena od 2-3 jušne žlice zobehih… nemam pojma koliko je to grama, ali više od toga niti ne mogu pojesti… ponekad sama zobena, ponekad nasjeckam breskvu ili kiwi čisto da promjenim okus…

Na poslu oko 10 sezonsko voće, mala procija… 1 jabuka ili šaslica grožđa ili kad je bila sezona lubenica, zdjelica lubenica…

U pola 1 ručam- najčešće meso + salata, bez ugljikohidratnih priloga…

Kasno popodne/ prevečer npr. Domaći sir i vrhnje sa paradajzima (bez kruha i sličnih gluposti), wok sa piletinom i povrćem, pileći file sa povrćem….
Što je najbitnije ja stvarno obožavam sve sto sam gore navela da jedem… ne fale mi krumpiri i kruh za ručak, obožavam povrće u woku i kuhano povrće sa maslinovom ulju…
I čitajući Fit i slične portale sa savjetima o uravnoteženoj i zdravoj prehrani i uspoređujući je sa svojim načinom prehrane, stvarno ne znam što bi trebala promijeniti….

Kad gledam što ekipa oko mene trpa u sebe i u kojim količinama, a ne bave se apsolutno ni sa čim, padam u očaj…
Jer uz svu fizičku aktivnost i prehranu na koju pazim ja imam 3 kg viška!!!!
I što god radila kile ne idu pa ne idu!!!!

Probala sam i danima kada nemam trkače treninge ići na treninge snage, međutim taj tempo svakodnevih treninga nije bio dugoročno održiv, zbog svih obveza u dijelu života koji ne uključuje trening...

Nadam se da sam sve "ukratko" uhvatila ovim postom... ako je netko imao živaca pročitati do kraja- Ljudi, gdje griješim??!!!
Back to Top
WebShopMaster View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote WebShopMaster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2016 at 09:59
Jedino što mi pada na pamet u tvom slučaju je dabljanje na psihičkoj bazi (stres). Prehrana i fizička aktivnost su ti dobre. Imao sam sličnih problema u mom procesu mršavljenja.
Nakon što sam smršavio 40kg počeo sam se opterećivati time da više nikada ne želim da mi se kile vrate.
Naime,sam sebi sam stvorio neku vrstu psihičke barijere. San mi je bio nekvaliteniji ali ja sam i dalje povećavao fizičku aktivnost u nadi da možda se ne trudim dovoljno. Cilj mi je bio smršaviti jos 15kg ali što sam se više trudio to mi je to teže išlo,čak su se kile počele vraćati.
Istražiovao sam po netu što ne valja te sam naletio na nekoliko članaka o debljanju na psihičkoj bazi. Promjenio sam pogled na svoje tijelo i prestao sam se opterećivati time zašto više ne napredujem.Izbacio sam 2 treninga snage i ubacio treninge tipa (joga, pilates). Također sam ubacio i treninge na otvorenom što mi je znatno psihički pomoglo.
Tek kada sam to shvatio mogao sam nastaviti svoj proces mršavljenja te smršavio do svoje idealne težine.
Naravno to je moje osobno iskustvo,ti moraš otkriti da li je kod tebe u pitanju stres i odkud nastaje.

Nadam se da će ti ovaj post malo pomoći !
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.