New Posts New Posts RSS Feed - Savjeti dobrodošli
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjeti dobrodošli

 Post Reply Post Reply
Author
aventuros1012 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Svibanj 2015
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aventuros1012 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjeti dobrodošli
    Posted: 15 Svibanj 2015 at 22:42
Pozdrav! Imam 18 godina, visoka sam 178 cm i težim 72 kg. Prije pet tjedana sam se aktivnije počela baviti trčanjem te sam nakon tri tjedna ubacila i vježbe za ruke, trbuh i noge. Napredak se vidi (kilaža na početku ovog preporoda je bila 74,9 kg, a najviše sam imala 80 kg). Obično trčim/brzo hodam ujutro natašte ili poslijepodne sat-dva nakon međuobroka, najčešće 1h i 15min po pet puta tjedno. Iz prehrane sam izbacila slatko, kruh jedem malo ili nikako, a sokove, gazirana pića i alkohol ne pijem. Unosim minimalno 2l vode i jedem 5 ili 6 obroka dnevno. Od sljedećeg tjedna namjeravam krenuti u teretanu (doručak u 7h, teretana u 9:15h minimalno sat vremena) pa me zanimalo koje bi mi vježbe te u kojoj mjeri najbolje odgovarale ako želim učvrstiti cijelo tijelo i otopiti ostatak masnog tkiva? Želim kontinuirano ići u teretanu te je tijekom ljeta kombinirati sa plivanjem i šetnjama, a na jesen sa trčanjem. Našla sam na ovoj stranici primjer treninga za žene (link1, link2), hoće li ovo biti dovoljno da postignem željene rezultate? U nastavku ću vam navesti što najčešće jedem.

doručak - banana i jogurt sa konopljinim proteinskim prahom | miksano voće (banane, jabuke, sezonsko voće) | dvije banane sa proteinskim shakeom od čokolade 
međuobrok - voće (najčešće jabuke)
ručak - juha, tvrdo kuhano jaje ili 'mućkano jaje', piletina, blitva, špinat, razne salate, pureći ćevapi, riža, paštašuta (manje od jednom tjedno)
međuobrok - jogurt | voće (sezonsko)
večera - čokolino | ostatci ručka | jogurt | salata

Nastojim odoliti slatkome (i dobro mi ide), ali kad su oni dani u mjesecu hormoni su jači od mene i dopustim si dva reda čokolade (sada ću uvesti crnu umjesto obične).

Trenutno sam u fazi eksperimentiranja sa hranom i učim kuhati (bolje ikad nego nikad Big smile) pa s vremenom uvodim neke nove namirnice. Ovog vikenda sam odlučila napraviti domaće energetske pločice i kruh sa mljevenim sjemenkama i pirovim brašnom. 

Molim vas savjetujte me. Što bi još dodali (ili izbacili) mojoj prehrani te kako bi unaprijedili moj proces transformacije? Unaprijed hvala. Smile

Before and after (1. i 5. tjedan)
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2015 at 13:46
Samo hrabro :))

Malo pročačkaj po forumu ima i više nego dovoljno savjeta, sigurno ćeš nać nekog sličnog sebi..

Ak trebaš nešto specifično slobodno se javi, trenutno sam satran od jučerašnje vježbe pa mi mozak ne radi najbolje.

Skužio sam da nema više tolko aktivnih ljudi ko i prije :((
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.