New Posts New Posts RSS Feed - savjeti za mrsavljenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

savjeti za mrsavljenje

 Post Reply Post Reply
Author
kirlo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Studeni 2015
Location: Prelog
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kirlo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: savjeti za mrsavljenje
    Posted: 26 Studeni 2015 at 14:25
Bok ljudi. Imam 17 godina, visok sam 195 cm i imam 86 kilograma, možda na tu visinu ova težina ne zvuči puno ali meni predstavlja problem. Naime želim smršavjeti i dobiti mišićnu masu. Sad imam puno pitanja pa cu ih nekoliko i postaviti i nadam se da ću dobiti povratne odgovore. U teretani sam bio i možda smršavio 2-3 kile. E sad mene zanima kako smršaviti i dobiti mišićnu masu jer sam ovako, dosta "slab" ajmo rec. Da li moram raditi aerobne treninge(trcanje, hodanje, bicikliranje, pa vjezbe kao sto su jumping jacks .....) ili bolje da vjezbam sa utezima i na nekim spravama (za bicesp, triceps, prsa) ili je dobra kombinacija oboje navedenoga. Znam da uz sve to je i najvzanija prehrana koju sam spreman promijeniti istog trenutka. Hvala :)
Kirlo
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2015 at 15:45
Ne bih rekla da je problem u težini, nego u manjku mišićne mase :) pa si zato izgledaš slab i salast :) nemaš veliku kilaža, čak više ti nebi škodilo...

utezi ti trebaju, treba ti opterećenje, progresivno......aerobno ti neće smetat samo ako budeš jeo dovoljno...ali ja bih to za početak pustila eventualno za zagrijavanje. Ili da složiš neku kružnu formu treninga ili tako nešto sa manjim pauzama pa sve nekako ukomponiraš...bez potrebe za dodatnim trošenjem.

A prehranu će sigurno trebat mijenjat, iako će i trening napravit svoje bez prevelikog zamaranja detaljima...na početku......piši kako jedeš da vidimo koliko daleko moraš ić :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kirlo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Studeni 2015
Location: Prelog
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kirlo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2015 at 16:55
Pa eto doručak 
7:00 - 40g zobenih + mlijeko 1,6 mm
užina: 10:55 - integralni krosan
13:30: ručak (meso, riža, kelj...)
trening 15:00
whey shake s vodom: 16:00
vecera: zrnati/posni sir

Kirlo
Back to Top
marija1110 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2015
Location: wienna
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija1110 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2015 at 06:28
Cao ljudi :)
Nova sam u ovome. Htela bih da mi pomognete da konacno krenem
sa mojom "zdravom" hranom.
Pokusavam vec pet godina al nikako i sve sam deblja i deblja.
Imam 21 god visoka 171 a teska 103 kg :(((
Kad god sam tuzna i nesrecna ja udri po jelu.
Doduse kad sam stigla do ove kilaze razumete da sam svaki dan sve vise u
nekoj vrsti "depresije" te samo jedem i jedem. Pet dana dojete mi ide od ruke
vec sesti nadoknadim sve to :( :( kako izdrzati koliko treba? :(
Samo su mi potrebni saveti i podrska :(
Hvala u napred
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.