New Posts New Posts RSS Feed - Slabost u rukama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Slabost u rukama

 Post Reply Post Reply
Author
drznedaj View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Location: osijek
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drznedaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Slabost u rukama
    Posted: 10 Srpanj 2014 at 22:23
Pozdrav.. da vam objasnim moj problem.. prije jedno 3 tjedna sam krenio u teretanu, tri puta tjedno, sada dam povecao na cetiri puta.. imam 23 godine, 88 kila i 184 cm, ponedjeljkom radim bicepse, prsa, srijeda tricepsi, ledja, cetvrtak cardio, petak noge ramena.. malo sam poboljso prehranu, pijem jedan proteinski shake nakon treninga i to je to.. ne zelim se nabildat i nabacit jos mase, nego samo izdefinirat.. polako osjrcam napredak, topi se salo sa stomaka, plocice i ostali misici se polako razvijaju.. e sada, problem je sto sam ja prije nego sam krenio u teretanu mogao napraviti bez problema do 10 sklekova i 2 zgiba recimo.. sada napravim jedva 3 skleka, ni jedan zgib, jednostavno osjecam kao da su mi ruke slabije nego prije.. dali postoji mogucnost da jos uvijek imam neke male upale pa sam zato slabiji ili sta? Dali ce to proc? Jel me to malo deprimira :D vjezbam, vjezbam, a sve slabiji i slabiji..
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2014 at 23:27
Moras nekad dati tijelu malo i odmora...

I ne odustaj, ja prije nisam mogao ni jedan sklek, a sad mogu serije po 15, samo bez odustajanja, budi uporan!!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2014 at 13:41
Neka te neke stvari ne depimiraju previše...svako prolazni kroz razne faze...ono što te treba brinuti da ne skrečeš sa puta :)

Tijelo ne može funkcionirati konstantno na istoj valnoj dužini..to je ne moguće..ne možeš uvijek raditi maksimalno i sa istim intezitetom.... prije početka tjedna odaberi dane kada ćeš lakše raditi...druge kada teže..malo tempiraj .. igraj se...
Neka ti ne bude cilj da svaki puta bude max trening

Broj nije važan..nego kvaliteta....

Izgled nećeš postići sa što većim brojem ponavljanja i težim kilažama u teretani... nego kvaliteti treninga... to je velika razlika :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2014 at 17:12

Koliko si često prije radio sklekove i zgibove, a koliko kad si krenuo sa ovim treninzima?

Kako ti uopće ti treninzi izgledaju? S kakvim programom si krenuo, ovakvim?

Koje vježbe radiš, koliko ponavljanja i koliko intezivno?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
drznedaj View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Location: osijek
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drznedaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2014 at 21:30
Ma prije sam ih radio svake prijestupne, jednom u par mjeseci tek toliko da vidim koliko ih mogu napraviti, a sada pokusavam cesce ali mi bas ne ide..
Pa ono, zagrijavam se jedno 10 minuta vecinom trcim dok se ne uznojim, pa se razgibam, i onda krecem od prilike onim programom kojeg sam gore napisao..
Idem tri serije, nabacam tegova toliko da mi ne bude bas pretesko, nego da jedva izguram tih 10 ponavljanja.. zadnju seriju stavim vece opterecenje i picim koliko ide..
Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2014 at 15:45
pokusaj prvo krenuti sa vecim opterecenjem da uspijes napraviti 6-8 ponavljanja
pa svaku iducu seriju smanjuj opterecenje da opet uspijes napraviti 6-8 ponavljanja, pa ces vidjeti mozda tako ide bolje.


Puno odmora misica i dovoljno sna, barem 8h dnevno.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 17:00
Originally posted by drznedaj drznedaj wrote:

Ma prije sam ih radio svake prijestupne, jednom u par mjeseci tek toliko da vidim koliko ih mogu napraviti, a sada pokusavam cesce ali mi bas ne ide..
Pa ono, zagrijavam se jedno 10 minuta vecinom trcim dok se ne uznojim, pa se razgibam, i onda krecem od prilike onim programom kojeg sam gore napisao..
Idem tri serije, nabacam tegova toliko da mi ne bude bas pretesko, nego da jedva izguram tih 10 ponavljanja.. zadnju seriju stavim vece opterecenje i picim koliko ide..


Nisi sve slabiji i slabiji (ako treniraš i jedeš kako treba), jednostavno si vjerojatno umorniji Smile Ne znam koliko si puta probavao testirati te sklekove i zgibove, možda si jednostavno pogodio dan kada nije išlo. Događa se svima.

U svakom slučaju, radi sve. Ne zanemaruj ove vježbe dok treniraš u gymu, odrađuj ih i tamo, makar samo kao zagrijavanje. Sad ide teže ali bit će sve lakše i lakše ako ih budeš češće radio. Bitno je da treniraš progresivno, znači da tokom vremena pratiš kako napreduješ. Zapisuj vježbe, setove i ponavljanja i trudi se biti bolji ako ne svaki put (jer nisi svaki put 100% spreman na trening) onda bar da vidiš pozitivan trend u roku mjesec dana i dalje.

Isto tako, malo mijenjaj programe (ili bar vježbe, njihov redoslijed, volumen..). Po meni si prerano krenuo na klasični split program. Mislim da biš sada više profitirao od više vježbi u jednom treningu - da odradiš ili cijelo tijelo, ili polovicu ili bar više mišićnih skupina (tipa push/pull/leg split). Tako bi ti bilo dovoljno i 3 puta tjedno za početak, čisto dosta ako kvalitetno odradiš i jedeš. Kasnije onda, kad stvoriš temelj, gledaš na čemu treba raditi pa si krojiš razne splitove koji ti odgovaraju.

Odmaraj i jedi dovoljno, prati točno što radiš, ništa ne zanemaruj i doć će sve na svoje.









Edited by Gym_girl - 20 Srpanj 2014 at 17:02
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Leya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 19:16
ja sam recimo uvijek zalila sto ne mogu radit sklekove. uopce. jednom prilikom sam uganula ruku pokusavajuci. nagledala sam se tutorijala i turorijala ali djabe. zbog tog uganuca sam prestala i sa tjelovjezbom uopce. pola godine me je bolila saka, pogotovo kad je promjena vremena. ali sam dobila motivaciju kad sam nedavno cula da je teretana u mom mjestu bas jeftina i odlucila sam krenuti prije tri dana. mozda ih nikada i ne naucim, i strah me je da opet pokusavam :( nekad nesto nije sudjeno :/
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 19:25
Previše ti ramena padaju naprijed kod izvođenje vježbe..ako su ti slaba zapešća ... dovoljno je malo...

No ne možeš odmah 2 stepenice gore ne? Nismo svi sposobni za svaku tjelesnu funkciju..nekima tko nikada nije radio sklekove.. mislim na intezivno.... neće biti problem napumpati 20 komada... a netko se trudi intezivno pola godine i uspije 5 napraviti... Ne krivi sebe nego gledaj da iskoristiš onaj genetski potencijal koji imaš i koji trebaš otkriti..zato ideš postepeno :)

Zato počinješ od stabilizacije tijela... manipuliranje sa udovima puno tih sitni stvari što ljudi ni ne slute da je bitno.. e tu se nadograđuješ.. kada budeš sposobna izdžati stabilizaciju duži period stekneš nekakvu čvrstinu tijela...moraš nekakav temelj imati da počneš kuću graditi ne? :) Netko ima bolej temelje netko lošije...jbga nažalost je tako.. no nije ne moguće ne napraviti dobru utvrdu.. samo ako si pametan...

ne odustaj..to je prvo pravilo... uredu je ako dođe do ozlijede..no ozlijeda je znak da nešto ne valja i to valja vijek pročuiti...

Nisi jedina..znalo se i meni to desiti..pogotovo taj grč u šaci..presjek masu puta... dok nisam skontao da mi sklek izgelda zapravo kao bacanje nekakve vreče u prazno bez funckija ostalih mišića koji su ti potrebni da samo taj odgurni moment napraviš...

A da stekneš vojnički sklad mišića..moraš trneirati sve :)

Jer trebaš uskladiti tijelo... ne odustaj... pokušaj se savjetovati sa nekime.. malo nam piši programe kako izvodiš što radiš..kako papaš pa čemo ti pomoći :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Leya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 19:29
hvala puno na savjetima Smile Peace Big smile
Back to Top
drznedaj View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Location: osijek
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drznedaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 23:55
hvala svima na odgovorima
eo sklekove polako vracam na staro, zgibovi i dalje problem..
treniram sada jednoo vec mjesec dana i vidi se napredak, ne još toliko na tijelu koliko u recimo kilazama koje sada dizem ili broju ponavljanja.. sjecam se kad sam došao prvi ili drugi put u teretanu, uzeo bučice od 5 kila i poceo dizat, doso mi neki deda i kaze daj nemoj se sramotit, uzmi vecu tezinu.. ja reko samo polako, doc ce to jedno na svoje, sada dizem od 10-12.5, ugl vidi se napredak..
jedino me brine taj stomak, od jučer sam odlucio krenut 4-5 puta tjedno s tim da ubacim više cardio vjezbi i vjezbi za skidanje sala sa stomaka..

i sada dali da ako pocnem ici 5 puta tjedno da 5 puta uzimam proteinski šejk poslije treninga?
bojim se da to ne bude previse pa da dobijem još mase, a zelim skinit koju kilu..
sada trenutno pijem 3 puta tjedno samo poslije treninga jedan šejkić..
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2014 at 08:38
Što bih ja volio se tako bojati.... UFFFFFF ... da ću od šejka dobiti mase... evo ja uzimam Whey...hm  od trećeg mjeseca ako se en varam :D 2 puta po danu.... Dobro ovo moje nije šejk ali su sastavi kao u šejku.... i nisam sto kila još LOL

Poslije treinga ako imaš za šejk pij ga...i nemoj se bojati nikakve mase...jer u tome nemaš ni 200 kcal haha

Ono što ti treba nakon treninga da tijelo očistiš od frustracija i primirš ga od katabolizma.... je urpavo Šejk koji će ti velikom brzinom se ubrizgati u tijelo da dijeluje anti katabolički ... a još dodatno napravi stvar da jedeš kvalitetno nakon reninga kada dođeš kuči...

Moraš shvatiti da sport kojim se baviš... kako očekuješ vieš kila da ćeš dizati .... tako očekuj da ćeš više morati jesti...tijelo je mašina...ako ju dobro ne tretiraš ono če stati....

5 puta tjedno što? Teretana i kardio?

Uz te "šejkiće" jedi i jedi :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.