New Posts New Posts RSS Feed - Specifična situacija - Pomoć
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Specifična situacija - Pomoć

 Post Reply Post Reply
Author
PiVeNzI View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2018
Location: Herceg Bosna
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiVeNzI Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Specifična situacija - Pomoć
    Posted: 15 Kolovoz 2019 at 14:24
Sportski pozdrav! 
----------------------------
Dob : 15,5 godina
Visina : nekih 195 cm
Težina : 111kg
----------------------------
Stanje:
Bavim se boksom i radi fizičke spreme sam odlučio smršati nekih 10kg. Upoznat sam s osnovama kineziološke znanosti i znam da neću smršati preko noći nego to zahtjeva odricanje. Od 1.9. počinjem trenirati dva puta dnevno(jedan trening boksa i jedan teretane) svaki dan osim nedjelje. U nastavku donosim pitanja i bio bi zahvalan svima koji bi mi mogli pružiti konkretan odgovor u skladu s mojom situacijom.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pitanja:

1. - Da li moram strogo paziti na unos makronutrijenata(proteini, masti i ugljikohidrati) dok je sve to u granicama kalorijskog deficita? Ako da gdje mogu pronaći tablicu/izvor informacija koliko mi je potrebno makronutrijenata i u kojem omjeru

2. - Koliko bi iznosio normalni kalorijski deficit da ne naškodim svom tijelu?

3. - Da li je puno 12 treninga tjedno(moram naglasiti da sam već sada u trenažnom procesu i osjećam se dobro)?

4. - Kako da uspješno smanjim potkožno masno tkivo bez da izgubim na mišićnoj masi?

5. - Planiram koristiti Whey protein, da li mi je potrebno još nekih suplemenata poput BCAA?

Ako mi još možete ukazati na neke stvari i savjetovati me nekim svojim iskustvima, ponavljam opet, bio bi Vam jako zahvalan. Unaprijed hvala svima!







Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 15:45
Pivenzi, kažeš da treniraš boks. Imaš li trenera tog boksa? Ako imaš(a trebao bi), zašto njega ne pitaš za savjet? Je li ti tamo itko išta rekao o težinskim(do neke mjere) treninzima 2 puta dnevno?
Back to Top
PiVeNzI View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2018
Location: Herceg Bosna
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiVeNzI Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 16:47
Pa trenutno živim u manjem mjestu pa nepostoji boksacki klub, sljedece ljeto planiram biti u Zagrebu 3 mjeseca pa trenirati u BK Leonardo, a do tada zelim poboljsati opcu kondiciju. Ne razumijem ovo o tezinskim treninzima jel bi mogli pojasniti? LP
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 17:55
Mislim na to da radiš 2 puta dnevno treninge koji nisu cardio. Dakle, teretana i boks. Kako ti izgleda prehrana trenutno? S obzirom da si još jako mlad, ja bi možda prvo krenula s jednim, dakle ili teretana ili boks, i usredotočila se na to da, ako imaš junka u prehrani(paštete, slatkiši....) najprije to izbaciš, krećeš se, i jedeš koliko ti treba. Kuha li ti tko doma? I što radiš u teretani 6 puta tjedno? Nadgleda li te tamo itko i je li ti itko pokazao kakve vježbe, da budeš siguran da dobro radiš?
Back to Top
PiVeNzI View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2018
Location: Herceg Bosna
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiVeNzI Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 19:53
Boks je kardio(udaranje vrece, footwork vjezbe, preskakanje uzeta, vjezbe agilnosti)... Mama kuha redovito (sarme, juhe, sve vrste mesa, salate) uglavnom raznolika prehrana. U teretani trcim na traci i trenutno radim noge(jer su one najbitnije u boksu). Sto se tice junk fooda jedem i to uglavnom u skoli. Kao sto sam rekao planiram sebi sloziti plan prehrane dk detalja te me zanima koliko meni treba ugljikohidrata, masti i proteina da uspjesno mrsam dok je to u granicama kalorijskog deficita i koliki treba iznositi deficit za zdravo mrsanje(500, 700, 1000)?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2019 at 21:04
Gle.... okvirno ćeš naći 250-500 kcal od održavanja za nekakav umjereni deficit. Makronutrijenti? To si prilagodiš sam, obično se uzme 1,5-2 g proteina po kg tjelesne mase, a UH i masti prilagodiš kako ti paše:Netko cvjeta na mastima, a netko na Uh-ima, trećem se pak ne da odricati ničeg pa si složi neku ravnotežu, ne bi se ja baš time pretjerano zamarala sada. Ja bi prije da ti nama napišeš jedno 2-3 dana kako jedeš, onako po obrocima.
I izbaciti junk, pa vidjet dokle će te to dovesti uz toliko aktivnosti.
Makar me svejedno zanima što točno radiš u teretani i jesi pod kakvim nadzorom. Nema smisla trpati kilaže ako nisi siguran u formu bar donekle.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.