New Posts New Posts RSS Feed - Svaki savjet mi je dobrodošao...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Svaki savjet mi je dobrodošao...

 Post Reply Post Reply
Author
ivana_1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivana_1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Svaki savjet mi je dobrodošao...
    Posted: 10 Svibanj 2013 at 20:58
ovako :)imam nepunih 17 godina i cijelog svog kratkog zivota imam problema s tezinom kao i majka. Bez obzira koliko dijeta pokusavala, cajeva, zitarica i sl. - ne ide. Ponekad jednostavno izgubim volju, pa opet dobijem motivaciju. Visoka sam 165 i imam 80kg, sto je stvarno previse, ali me spasava cinjenica da sam lijepo gradena pa su kilogrami donekle lijepo rasporedeni. U 10.mjesecu krenula sam na aerobik, ali sam konstantno imala velike bolove u ledima, pa sam po nalogu doktora prestala s tim. Prije tocno mjesec dana krenula sam u teretanu, sve cesce i cesce, najmanje 3 puta tjedno po sat i 15min. Nakon prvih dana treninga vaga mi je pokazala vise kilograma, mama mi je rekla da je to zbog dobivanja misicne mase sto je logicno, ali jos nema promjena na mom tijelu. U prehrani pazim i pijem dosta tekucine, ali ne ide bas najbolje :(
e sad.. molila bi ako bih vas savjet, jer ne znam sto cu dalje. Zelim do ljeta smrsati i ici na more sa prijateljima ( vec 2godine ne idem na more zbog debljine hh ) Dok idemu u skolu tesko mi je na dijetu, jer je nemoguce do 2 sata izdrzati sa 2 jabuke i sl. Nakon skole odmah idem u teretanu i ne znam sto da jedem jutri prije skole i prije treninga, nemam vise ideja. Sto mi je ciniti? Kako rasporediti vrijeme u teretani? Svaki savjet mi je dobrodosao :) unaprijed hvala...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2013 at 22:15
Reci prehranu....prvo ....da vidimo u cemu je problem...kao prvo ...kao pocetnik sat i 15 minuta u teretani je previše ja ne znam što radiš toliko u teretani....ujutro spore UH zobene ja koristim...stavi si još posnog uz to ako možeš vocku koju...al prvo reci prehranu da znamo na cemu smo....ako želiš smršaviti moraš 500 kcal manje unositi...ubaci kardio preko ljeta...rasporedi si obroke da imaš svaka 3-4 sata...metabolizam mora konstano raditi...vode pij puno jako bitno....sa stavom želim do ljeta smršati ti nece donjeti rezultate....stvar je da ti to postane nacin života...zdrava hrana...aktivnosti....nosi obroke u školu....jedi pod odmorom...ja sa sobom uvjek nosim torbu ako tako znam da necu obroke moci konzumirati doma...ponesem..ne znam što bi htjela znati budi odredjena...treba mi prehrana...ovako ti ne mogu puno pomoci
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2013 at 23:05
Najveci dio prehrane ti treba zauzimati svježe voce i povrce. Voce i povrce sadržava vitamine, minerale, antioksidanse a uz to je i niske kaloricne vrijednosti. Trebaš jesti što više npr ribu, jaja, orašaste plodove i sjemenke koji su ti dobar izvor bjelancevina. Budi oprezna sa umacima, uljem i zacinima.

Svakako izbjegavaj hranu poput pizza, gotove sendvice, hranu prženu u dubokoj masnoci i jako preradjenu hranu.
Ne pretrpavaj se nepotrebno visokokaloricnim grickalicama i desertima. Radije jedi svježe voce, orašaste plodove i sjemenke kao medjuobroke.
--------------
Ujutro nakon što se probudiš jedi brzo probavljive hranjive tvari, jer je tvoje tijelo bilo bez nutrijenata cijelu noc, nekoliko sati.


Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 08:53
Buraz jednostavne...ili brze UH... možeš konzumirati...ali najpotrebniji ti je spori UH koji ceš ujutro dobiti...meni po ukusu najbolja opcija zobene pahuljice..takodjer bogata vlaknima....uz to pojedi koju jabuku ili nekog voca...ali ne da se dorucak bazira na jednostavni UH :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 10:07
draga ivana,
napisi tocno sta jedes i kad i po mogucnosti kolicinu (otprilike)
pozdrav
cookies are for pussies
Back to Top
ivana_1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivana_1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 12:39
prije nastave obicno pojedem sendvic, zatim oko 11 malu cokoladicu cisto da mi zavara glad ako je osjecam. nakon teretane (oko 16:30) jedem rizu s povrcem, piletinu, ribu sam pocela konzumirat u posljednje vrijeme, krumpire s posim sirom... oko 18:30 napravim si juhu ili pojedem manji sendic (inace jedem skoro uvijek crni kruh)... to je to otprilike
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 19:44
Na žalost, kao žensko jako precjenjuješ svoje dnevne potrebe za makronutrijentima... Porast na tjelesnoj masi zbog odlaska u teretanu nije zbog mišicne mase vec eventualno zbog fluktuacije vode u tijelu...

Kažeš da želiš na more i da želiš do tada smršaviti... Zadaj si datum kada želiš ici i prema tome planiraj. Tjedno možeš gubiti 1-2kg s time da je naravno bolje što manje i postepenije.
Ali da bi tjedno padala 2kg morat ceš ostvarivati deficit izmedju 10000 i 15000 kalorija što je jako, jako puno, a to ukljucuje dosta šetnji, trcanja, sprintanja, dizanja utega i korigiranu prehranu koja ce vrlo vjerojatno biti skromna.
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
CharlesJk8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Ožujak 2015
Location: United States
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CharlesJk8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2015 at 14:16
Prije klase, češće nego ne jede sendvič, a zatim oko 11 malo slatko dodavanje da smo zavariti glad na off šanse da osećam. nakon rec centar (oko 16:30) jedem rižu s povrćem, piletina, riba, sam počeo koristeći pokojnog, krompir sa cheddar ... posim oko 18:30 da li supu ili jesti littler Sendić (obično jedu vrlo često tamno kruh ). .. To je Abou
NoorAlamShahzad
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.