New Posts New Posts RSS Feed - Sve je počelo iz Inata, sad trebam pomoć
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sve je počelo iz Inata, sad trebam pomoć

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sve je počelo iz Inata, sad trebam pomoć
    Posted: 14 Srpanj 2015 at 08:15
Prebacujem napisano na forum


Moja priča počinje oko Božića, kada me rođakinja, pretilna osoba upozorila kako nam ne treba još jedan komad janjetine jer imamo već toliko toga u sebi, onako sa podsmijehom, ruga se jer se i meni to desilo, ta kilaža, to "tijelo" ... Ja takva nisam bila prije, al eto, nezdravom prehranom, ne kretanjem, nakon 3 poroda (curke 7, 4 i 1,6 god.) - složile se kile na 87 kg. :(

Javio se u meni nekakav inat, rastao rastao dok se nisam upisala u teretanu, 22.01. i počela redovno odlaziti, u početku 3X tjedno, sada se to dešava 5X tjedno po sat i pol.

Dakle, malo brojki, imam 37 godina, visoka 164 cm, trenutno teška 76 kg - u tih nekoliko mjeseci spustile se kile - ne znam dal dovoljno, čini mi se da je to malo - ako uzmem u obzir da imam malu djecu, da kušam i nihovu hranu, da smo u tih 6 mjeseci bili na 5-6 dječjih rođendana gdje nemaju posni sir, piletinu, povrće - da sam pravila 3 torte u međjuvremenu, da smo bili na krizmi... kada sve to sagledam, možda su te kile ok, ili možda nisu.

Naletila sam na ovu stranicu, isprintala punooooo sadržaja što se tiče zdrave prehrane, kako ubrzati metabolizam, kako započeti vježbanje, o cikliranju ugljikohidrata, tablične vrijednosti .... al trenutno je sve to stalo ... i to me ubija. Oduzima volju. Imam "ubojica" motivacije sa svih strana oko sebe, gledaju čudno što čitam deklaracije, što ne jedem "normalno" kao svi zdravi?! Ajme.

Probala sam si nekako složiti jelovnik, kako bi pokušala sa cikliranjem ugljikohidrata, poredale te tablice po stolu, počela zapisivati - i dodje najmanje dijete - sve u zrak, ode. Odustala nakon nekoliko pokušaja.

Isprintala sam punooooo motivacijskih postova Gym girl, ni svijesna nije koliko pomaže nama "duhovima" koji čitaju sa strane.

Još da napišem nekakav svoj jelovnik pa ako može netko stručniji predložiti štogod :)



ocijeđen grejp

doručak: zobene (50gr) sa šumskim voćem, malo agavina sirupa, mjerica Wheya ili raženi kruh s marmeladom bez šećera, kava bez šećera s mlijekom

međuobrok: voće - jabuke, marelice ili posni sa lanenim sjemenkama ili posni s naktarinama

ručak: piletina/riba s povrćem kuhanim ili svježim

međuobrok: rižini krekeri s maslacom od kikirikija ili posni s bademom

trening

Whey s mlijekom (ne mogu s vodom)

večera: što ostane od ručka s punooo povrća, ili posni ako ga taj dan ne jedem, ili jaja s povrćem



molim mišljenje, i pomoć

stvarno želim skinut još 15 kg

hvala :)))
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 08:48
Dobro nam dosla :)

Cestitam na odluci i promjeni nacina zivota! Kljucno je da covjek spozna problem i odluci ga rijesiti.

Sto se tice jelovnika, napisi tocno kolicinu hrane, jer na kraju krajeva, sve se svodi na kalorije :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 09:17
koji osmijeh na licu nakon pročitanog komentara :)

količine, probat ću

jučer je to izgledala ovako:

ocijeđeni grejp

doručak: 50 gr zobenih skuhanih 3 min u vodi, žličica (čajna) agavinog sirupa sa žlicom (jušnom) bobičastog voća, 1 mjerica wheya
kofi s mlijekom 0,9% mm

međuobrok: oko 200 gr posnog sira i 1 naktarina

ručak: piletine na žaru (ne znam količinu :), s punooooo povrća - brokula i krastavci

međuobrok: 2-3 krekera i žičica maslaca kikirikija

trening

whey s mlijekom

večera: piletina i krastavci

Čini mi se da bi ručak možda trebalo ubacit štogod od riže ili int. tjestenine al eto... nekako se tako navukla, ponekad stavim jos 50-100 gr tjestenine ili int. riže - al većinom ne.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 09:25
morinissima, prije svega .... hvala ti od srca Hug Uvijek kažem slično jer je tako - ove riječi samo guraju dalje Wink

E sad....moram odmah komentirati zadnje Davorove riječi jer mislim da je takvo shvaćanje napravilo više problema nego donijelo rješenja. Ne svodi se sve na kalorije Smile i to možemo dobro vidjeti iz primjera pretilih ljudi koji uopće ne jedu puno, a debeli su...i onih mršavih koji se trpaju hranom. Više je toga u igri, previše da bi samo zaključili da je sve u kalorijama. Nije li čudno da ima sve više ljudi sa viškom kilograma u ovim moru restriktivnih dijeta? Smile

11 kg u pola godine....da je moglo više, moglo je, čak i uz sve to nabrojeno jer ruku na srce - nije to puno za taj period. I zapravo su ti takvi obroci trebali poslužiti kao dodatni kick da tijelo nastavi sagorijevati masnoće. U čemu je onda problem....po meni je vjerojatno problem taj da ti se tijelo naviklo na unos hrane kojeg držiš već mjesecima, prilagodilo se na to i zapravo prilagodilo svoju potrošnju unosu.....primjera radi....da si krenula sa održavanjem na npr. 2500 kcal i srezala to na 1700 na početku je to tijelo shvatilo kao manjak i počelo gubiti zalihe...no s vremenom je svoju potrošnju prilagodilo tom smanjenom unosu da bi ta potrošnja išla sve niže i niže...manje hrane, manje potreba...

Gledajući jelovnik, djeluje mi dosta oskudno s obzirom na treninge. Vidim da je opet problem sa uh-ima i ja vam sad svima kažem - iz ovog fitness ludila zadnjih godina će izaći puno poremećaja u prehrani. 

Ne znam kakav je trening, no ako je imalo intezivan sam whey je malo , pogotovo ako je kasnije večera oskudna i bez uh-a da nahrani muskulaturu. Nekad ti se potrefi dan bez imalo uh-a, pa onda umiješaš neke rižine krekere koje biš mogla i zamijeniti nečim boljim (wasa krekeri su ti super)....uglavnom, nemaš neki standardni jelovnik, da točno znaš koje kategorije hrane jedeš u svakom obroku...pa onda nekad pojedeš posni sa voćem, a nekad s bademima, a nekad samo voće :))

Ja bi na tvom mjestu počela sa uh-ima u ručku i večeri Smile ili bar prvih tjedan dana nakon treninga pa polako skoro u sve obroke. Moraš jesti. Riža, krumpir, zob, mahunarke, i sve one papice od amarantha, quinoe, prosa i tih stvari...
..to bi ti malo pokrenulo metabolizam i vratilo volju i energiju......također - bananicu ili šaku grožđica nakon treninga ;)

Kako treniraš, progresivno? Koliko si napredovala od početka? Vodi li te tko?








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 10:48
Evo me, kuham pileću juhu, hranim djecu i spremam sebi međuobrok :) forum otvoren :)

respect Gym girl, toliko sam puta isčitala tvoje riječi da si mi kao bliska :)

pa znam, u teoriji mi sve jasno, ugljikohidrati daju energiju i za trening i za oporavak post treninga, al u praksi - nekako ih se bojim, strah me da ne vidim kraj u njima i da bi mogla pretjerati.
"posklizla" se na putu nekoliko puta, pizza s djecom, torta na rođendanu, kruh s namazom i teško mi se bilo ponovno vratiti na zdraviju hranu....

znaš, godina falša ima posljedica...

u počeci je Uh bilo više, sad sam to nekako korigirala jer su kg stale, dapače diglo se na 77 kg. Znam i da kile nisu mjerilo uvijek da je tu i mišićna masa, sve to stoji, al ima salaaaa. uf!

trening :) evo za min da posložim :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 11:37
Originally posted by morinissima morinissima wrote:


pa znam, u teoriji mi sve jasno, ugljikohidrati daju energiju i za trening i za oporavak post treninga, al u praksi - nekako ih se bojim, strah me da ne vidim kraj u njima i da bi mogla pretjerati.
"posklizla" se na putu nekoliko puta, pizza s djecom, torta na rođendanu, kruh s namazom i teško mi se bilo ponovno vratiti na zdraviju hranu....


Smile Nekako mi se čini da pojam uh-a vežeš za ovo dolje navedeno pa te strah tog posklizavanja, a ja na ništa od toga nisam mislila Big smile Iako...ja kruh ne vidm kao posklizavanje, a bome se i sve ovo ostalo može uklopiti i jedan umjeren i dugotrajan režim Smile

Zašto bi kruh s namazom bio problem? Uvijek se može odabrati onaj kvalitetniji i pripaziti na količinu. cc 50-70g cjelovitog kruha sasvim je nešto drukčije od 200g bijelog Big smile A još da ti kažem da čak i sa bijelim možeš smršaviti... LOL Mada naravno, što više vlakana to bolje Wink

Uglavnom - odričeš se previše i zato ni ne uspijevaš. Pizza tu i tamo, torta i sve ostalo - so what? To je život! LOL Uh-a se općenito ne moraš bojati ako treniraš i ako biraš kvalitetno i unutar energetskog unosa koji ti treba. Uostalom - zašto jednostavno ne probaš pa se uvjeriš na sebi? Ovako ćeš još godina i godina utrošiti mučeći se, ni ne znajući u čemu sve možeš uživati Wink

Pokušaj, ja sam uvjerena da bi ti krenulo da probaš jesti više......ovako ti tijelo samo drži ono što ima, i sprema se na gomilanje svega kad jednog dana poludiš Smile Odredi si neke okvirne količine uh-a (tipa 50-70g žitarica, do 150g krumpira, cca 100g mahunarki i tako slično tome...) pa vidi kako će ti ići....



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 11:38
I drago mi je da dopirem do tebe Embarrassed
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 11:45
dakle jučer trening

10 min zagrijavanje na orbitreku (ponekad to bude na bicikli, ili preskakanje vijače 2-3 minute ili 2 x 100 preskoka )

leđnjaci s opterećenjem od 5 kg, 3 x 10 ponavljanja

sumo čučanj s utegom od 10 kg 4 x 10 ponavljanja

orbitrek 5 minuta

čučnjevi i potisak s bučicama 4 x 10 ponavljanja (2x4 kg)

orbitrek 3 minute

razvlačenje bučicama 4 x 10 ponavljanja 2 serije 2X 7,5 kg pa 2 serije 2X5 kg

leptir sprava 4 x 15 težina 25 kg

orbitrek 15 minuta

jučer je to izgledalo tako, svašta kombiniram

počela sam ubacivati orbitrek između vježbi, nekako mi to odgovara :)
Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 12:06
i da, treniram bez pomoći, nitko me ne prati niti slijedi :)

inat je bio okidač, sada sam se navukla



Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 12:23
i mjere

21.01. težina 87 kg, trbuh 100 cm, bokovi 110 cm

25.06. težina 76 kg, trbuh 96 cm, bokovi 103 cm




psss... ono pod namazon smatram nutellu :(
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 15:12
Gym, zakaj mislis da je 11 kg malo u navedenom periodu? AKo uzmemo u obzir da sve sama radi, da je sigurno trebalo dosta vremena da koliko toliko poslozi prehranu, da ti treninzi budu na nekom nivou da budu ciljani prema redukciji, da ne moze ici linearno dolje u kontinuitetu kroz tih 5-6 mjeseci i sve ostalo ovo uopce nije los rezultat po meni. Sasvim realan, dobar, primjeren.
Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2015 at 16:10
:) i tu imaš pravo, trebalo se odlučiti, proučiti sve što se dalo - od prehrane, treninga, fitnessa - nisam savladala mnogo toga, al nekakav početnik ipak jesam, trebalo mi je sati i sati, dana i dana da se bar malo upoznam s totalno drukčijim načinom prehrane
treninzi su u početku izgledali smiješni - kada se sada sjetim, ajme meni - gledanjem, promatranjem počela sam i ja sa stvarima za kojih nisam ni znala da mogu :)
a kile su se vjerovatno mogle i više otopiti (ili salo :) da nisam brljala, a brljala jesam podosta

al evo, ima pozitive OVDJE u nedogled i motivacije i to mi je za sada NAJBITNIJE jer kako napisah, oko mene "ubojice"

hvala ti


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2015 at 08:33
 
Phoenix, naravno Smile Slažem se s tim, samo sam malo brzopleto napisala i usput imala par dodatnih poslova sa strane pa mi promaklo dodati da je to zapravo dobar rezultat Smile Htjela sam samo reći da je moglo biti i više, odnosno da nebi bilo loše da je bila još koja kg više u tom vremenskom periodu. Ali da je dobro, super je Wink

morinissima, kako sad da te pitam da mi natipkaš sve treninge kad ih imaš 5 Big smile ali bi bilo dobro vidjeti i dalje, bar još 2, jer mi se čini da bi se tu vjerojatno nakupilo par vježbica koje komotno možeš izbaciti Smile a i pretpostavljam da ti je ovih 10 ponavljanja premalo, bar na nekim vježbama Smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2015 at 09:01
:)Gym, a našla si me sada, ček da potražim kako se koja sprava zove pa pišem, hahahahaha.
Inače, jučer šok, teretana mi 2 dana u tjednu skraćuje radno vrijeme, imam foru samo 2 sata, a u to vrijeme se kupamo i spremamo na spavanje, nema šanse.... :(

nisam spomenula, a podosta bitno, imam skoliozu, iskrivljenje 2 i 3 kralježak i 6 i 7, zadnje mjerenje je bilo 25 stupnjeva, nekad nosila pomagalo - od 6 do 12 godine
Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2015 at 09:31
zagrijavanje vijača 2 x 100 preskoka

trbušnjaci - škarice ili podizanje nogu od poda ili što tako

plank, 4 x 30 min, 15 min odmora

uz to podizanje iz planka, jedna pa druga ruka 3 x 20 min

zadnja loža 4x 15 ponavljanja - 30 kg

quadriceps - nožna ekstenzija na spravi 4 x 15 ponavljanja - 25 (30) kg

           - duboki čučanj s utezima 2 x 5 kg na smith mašini 4 x 10 ponavljanja

trbušnjaci - podizanje nogu s klupe, 4 x 15

na istoj klupi podizanje utega 2 x 7,5 kg 4 x 10 ponavljanja

ponekad između vježbi orbitrek 3-5 minuta

tako nekako izgleda to što se tiče težina i ponavljanja....

još ostaju ruke i ramena :)
Back to Top
morinissima View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morinissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2015 at 09:33
ajmeee plank 30 je u sekundama
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.