New Posts New Posts RSS Feed - Trening mršavljenja za invalide
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening mršavljenja za invalide

 Post Reply Post Reply
Author
ofucaniparcov View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ofucaniparcov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening mršavljenja za invalide
    Posted: 26 Lipanj 2017 at 15:37
Imam 100kg i htio bih smršaviti. To je malo kompolicirano jer sam invalid u kolicima. Većina će misliti kako to nema veze jer se može biti aktivan bez obzira na kolica, no problem je zaista malo kompliciraniji. Svjestan sam da treba promjeniti prehranu i bacit se recimo aerobni trening itd. Stvar je u tome što sam kao i većina invalida oduzet od struka na dolje, a to nosi problem nemogućnosti kontroliranja stolice kao i nemogućnost kontroliranja mokrenja. Ako bih poćeo unositi jako puno vlakana, piti pojaćano vode i pri tome puno vježbati vjerojatno bih poćeo ići na veliki wc svakodnevno, a to je jedan veliki problem. Kako sam ostao u kolicima tako je i moj metabolizam usporio, odnosno crijeva su postala "lijena" pa na veliki wc idem svaki treći dan uz pomoć čepića, jer drukčije ne ide. To sigurno nije najzdravija opcija, ali budite uvjereni da je jedna od najboljih, a možda i najbolja. Probajte zamisliti situaciju u kojoj sjedite sa prijateljima na kavi i potjera vas na veliki wc. Kao u većini slučajeva tako i tada sjedite u kafiću u kojem vrata wc-a nisu dovoljno široka da uopće uđete u wc, a kamoli da nešto napravite u njemu, ako uopće stignete do njega. Znači svako malo možete doživjeti toliko neugodnu situaciju nakon koje nećete poželjeti izaći iz kuće dugo vremena. To je samo dio problema. Drugi dio problema je taj što ne mogu kontrolirati mokrenje, a to me dovodi do toga da se moram (ili ne moram) kateterizirati. Znate šta je kateterizacija? Ukratko, gurnete kroz svoj mokraćovod skroz u mjehur cijevčicu dužine nekakvih 30cm (kod žena je kraće) i na taj način urin ispustite u vrečicu namjenjenu za urin. Eh sad, prilikom unošenja cijevčice vi obavezno unesete i nešto bakterija. Problem nastane kada unesete jednu od onih koja izaziva infekciju. U prvom redu je to e-coli. E-coli se najčešće nalazi u crijevima, a ako ste invalid u kolicima i imate svakodnevno stolicu, koju usput ne možete kontrolirati pa se još kateterizirate, samo je pitanje vremena kad ćete dobiti urinarnu infekciju koja vam može donijeti probleme koje niti najgorem neprijatelju ne želite. Sad kad sam objasnio glavninu problema želiim vas pitati. Postoji li način za mršavljenje koji neće dovesti do toga da idem svaki dan na veliki wc i koji će dovesti do toga da padnem sa kilama na barem 90 jer ovih 100 mi postaje teret?
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2017 at 17:29
Ima jedna stvar koja ne košta,vremenski je učinkovita,netreba vježbati,možete ju raditi kad zelite i koliko dugo zelite,nece vas izmuciti,mogli bi se osjecati puno bolje nakon nje,nece vam usporiti metabolizam i ostetiti muskulaturu.

Stvar se zove POST. Apstinencija od hrane. Probajte,besplatna je!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
ofucaniparcov View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ofucaniparcov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2017 at 11:23
Oprosti, ali trazio sam misljenje od nekog tko ima nekakvo znanje o ovoj temi, a ne od prosjecnog krkana iz teretana.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2017 at 13:46
Oprostite magistre,nisam vas prepoznao! Očito bolje biti kurvin sin nego fin. Kako misliš smršavjeti ako si invalid? Očito,tebi je 95 posto prehrana,a trening 5%. I ti sad ocekujes nekakav trening specijaliziran za tvoje stanje. 

Nabavi si neke utege i diži ih jako polagano,to će biti kardiovaskularni trening kombiniran s treningom snage.
Dizi ih stvarno,stvarno polako.



Ja neznam kako da ti drugačije pomognem. 


A inače,ponekad apstinirati od hrane je najbolja stvar koju možete napraviti za vlastito tijelo. 

Pozdrav od prosjecnog krkana iz teretane,zelim ti uspjeh!


"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.