New Posts New Posts RSS Feed - tri posta, 0 odgovora, SAVJET PLIZ :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

tri posta, 0 odgovora, SAVJET PLIZ :(

 Post Reply Post Reply
Author
purplewings View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote purplewings Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: tri posta, 0 odgovora, SAVJET PLIZ :(
    Posted: 15 Travanj 2015 at 21:57
Pozdraaav,
imam 20 godina i nova sam u svijetu fitnessa. Otkad znam za sebe patim od skinny fat sindroma no prije dva mjeseca sam prvi put odlucila nesto poduzeti po tom pitanju! Pocela sam malo zdravije jesti i trenirati doma a prosli tjedan sam upisala i teretanu 3x tjedno. Visoka sam 170cm i imam 55kg. Toliko sam imala i prije dva mjeseca haha. Problem je sto ja jos ne vidim nikakav napredak, osim po pitanju treninga: radim duplo vise i duplo lakše no odraz u ogledalu i kazaljka na vagi se ne mijenjaju. Svako jutro jedem zobene i/ili integralna peciva, ako sam na faksu i nemam izbora a umirem od gladi kao međuobrok mi se ponekad omakne sendvic šunka-sir i jogurt...za ručak jedem što majka skuha, tu nemam nekog izbora al uglavnom je riječ o zdravoj hrani... poslijepodne nakon treninga pravim si proteinski shake s whey suplementom...trudim se izbjegavati slatkiše,fast food...
Dok ovo pisem razmisljam kako bih vjerojatno trebala biti discipliranija sto se unosa hrane tice ( uzimajuci u obzir koliko dotični po forumu paze ) al nekako odbijam vjerovati da je hrana u mom slucaju bas toliko bitna da bih se trebala ubijati od računanja i kalkulacija. Ispravite me ako grijesim. 
Sto se treninga tice do sada sam pratila programe vjezbi s youtube tipa women workout channel i slicno, u zadnje vrijeme i po dva videa. Jedan dan donji dio tijela, drugi dan trbusnjake, treci ruke ili odmor, kako kada...Vozim biciklu s vremena na vrijeme i od proslog tjedna u teretani radim kardio, dok se ne naucim na sprave.

Moje pitanje je... Sto mislite bili se trebala vise koncentrirati na hranu i poraditi na planu prehrane i ako da, u kojem smjeru? Da idem u kalorijski deficit ili suficit? Ako vam je potrebno jos informacija,slobodno pitajte. Saljem sliku ako treba.
Ili da se vise koncentriram na trening? Kako bi rasporedili trening u teretani i doma za optimalan rezultat?

Unaprijed hvala na odgovorima!Embarrassed
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2015 at 23:44
Očekuješ li da vaga ide prema gore ili prema dolje? Smile U svakom slučaju uglavnom nevažno. Trebaš graditi mišićnu masu. Ne znam kako ti treninzi izgledaju ali prema opisu a i promatranju treninga drugih cura (no ni moj trening nekad nije bolje izgledao Smile) pretpostavljam da to nije ni izbliza dovoljno intezivno i dostatno da biš ostvarila to što želiš.

No ajmo prije toga razjasniti ovaj skinny fat.....hoćeš reći da osjećaš da imaš višak masti i to biš voljela stesati iako smatraš da ti je kilaža ok, pa možda čak i niska? Da ne bude da misliš da si jednostavno premršava pa da uopće ne moramo ni dilemizirati oko deficita ili suficita :)

Uglavnom, u slučaju skinny fat-a......ja bih se na tvom mjestu fokusirala na osnovne vježbe (koje uključuju što više miš. skupina), na progresiju u treningu i na dovoljan unos dobre hrane, nit previše nit premalo bih ja rekla....zapravo da si za početak probaš naći neko održavanje....pa da na početku ključnu ulogu odradi trening....za detalje kod prehrane uvijek imaš vremena što ne znači da to nije bitno, samo da biš možda trebala iskoristiti taj početnički boom što se treninga tiče....samo nemoj zaboraviti na neki optimalan unos proteina. Ne moraš ih gurati u svaki obrok, bar da ih imaš u 3 glavna.

Koji dijelovi tijela te najviše muče?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
purplewings View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote purplewings Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2015 at 12:59
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Očekuješ li da vaga ide prema gore ili prema dolje? Smile U svakom slučaju uglavnom nevažno. Trebaš graditi mišićnu masu. Ne znam kako ti treninzi izgledaju ali prema opisu a i promatranju treninga drugih cura (no ni moj trening nekad nije bolje izgledao Smile) pretpostavljam da to nije ni izbliza dovoljno intezivno i dostatno da biš ostvarila to što želiš.

No ajmo prije toga razjasniti ovaj skinny fat.....hoćeš reći da osjećaš da imaš višak masti i to biš voljela stesati iako smatraš da ti je kilaža ok, pa možda čak i niska? Da ne bude da misliš da si jednostavno premršava pa da uopće ne moramo ni dilemizirati oko deficita ili suficita :)

Uglavnom, u slučaju skinny fat-a......ja bih se na tvom mjestu fokusirala na osnovne vježbe (koje uključuju što više miš. skupina), na progresiju u treningu i na dovoljan unos dobre hrane, nit previše nit premalo bih ja rekla....zapravo da si za početak probaš naći neko održavanje....pa da na početku ključnu ulogu odradi trening....za detalje kod prehrane uvijek imaš vremena što ne znači da to nije bitno, samo da biš možda trebala iskoristiti taj početnički boom što se treninga tiče....samo nemoj zaboraviti na neki optimalan unos proteina. Ne moraš ih gurati u svaki obrok, bar da ih imaš u 3 glavna.

Koji dijelovi tijela te najviše muče?






Za početak, hvala na odgovoru Smile Što se vage tiče, potpuno mi je nevažno, znam da se u dosta slučajeva dogodi da kile odu gore a napredak se vidi... Najviše me muče noge, stražnjica i trbuh...imam dosta sala na tom dijelu i skoro ništa mišića...ruke su mi okej, možda bi ih trebalo malo učvrstiti ali to mi je najmanji problem. Definitivno se NE želim udebljati, bilo bi lijepo izgubit višak sala ali prvenstveno želim izgraditi mišić.
Znači da se više posvetim treningu nego prehrani? Možete li mi dati neki okvirni program treninga kojeg bi se mogla tržati ( 3x tjedno u teretani, ostalo kod kuće )? Stvarno bih volila vidit barem minimalni progres do ljeta Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.