New Posts New Posts RSS Feed - Trčanje na traci
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trčanje na traci

 Post Reply Post Reply
Author
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trčanje na traci
    Posted: 08 Travanj 2015 at 10:47
Pozdrav, zanima me da li je bolje trčati niskim ili visokim intenzitetom u svrhu mršavljenja?
I kolika je otprilike brzina kojom trčite na traci kad radite običan kardio a kolika kad radite hiit?
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2015 at 19:20
Zar nitko ne trči na traci?
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2015 at 19:47
malo tesko pitanje... Meni je to dosta promjenjivo... ovisi koliki nagib stavim, a kako popravljam kondiciju tako za isti nagib mogu staviti veću brzinu.. meni bi tu otkucaji srca ili čak subjektivni osjećaj napora bili bolja mjera.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2015 at 21:05
Kod svakoga to varira što pitaš...

Uglavnom, svakako je najbolje ako si bar u nekoj formi,da radiš HIIT, nije bitna brzina, zaboravi na to, samo prati puls svoj....ja kad radim HIIT izmjenjujem hodanje,lagano trčanje i sprintanje...npr. pola minute sprinta, pola minute laganog trcanja i minuta hoda i tako u krug cca. 20-ak minuta, meni je osobno tako najbolje Smile

Samo prati da ti puls ne skoči previsoko i to je to, GL
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2015 at 07:48
Klara, ne trčimo na traci, jer trčimo vani, mi smo Balkanci.

Jučer sam otvorio svoju HIIT sezonu.

12 krugova na nogometnom, prvi zagrijavanje, onda 10 krugova kombinacija sprinta po dužini, kolko god me noge nose, nakon tog i lagano po širini, i tako u krug do 20 sprintova. Završni ulagano za hlađenje.

Mislio sam da ću biti u lošijoj formi s obzirom da od 9. mjeseca nisam radio ama baš nikakav kardio ili HIIT trening, bila je mala kriza oko petog kruga, no nakon toga sam samo dobio volju da izguram to do kraja, kud puklo da puklo, pa makar i u koljenu. Još sam prije toga odradio i čučanj, kvadriceps i jednu vježbu za ramena u teretani dok sam čekao da se nogometala maknu s trave. Sve u svemu odličan trening jučer.

Što se tempa tiče, ako ne čuješ Scottya kako viče "She canna take any more, Captain. She gonna blow!", onda ne radiš nešto kako treba.


Edited by Goranchero - 16 Travanj 2015 at 07:49
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2015 at 14:51
Hvala svima na odgovorima.
Zanima me zbog toga što sam citala da trcanje niskim intenzitetom troši masti, no ja kad lagano trcim imam osjećaj da to nije dovoljno. Jer ako se ne umorim zašto sam trčala?
Trcim oko 4 puta tjedno, dva puta hiit 20 min (to radim nakon treninga nogu),
a 2 puta tjedno trčim konstantnom brzinom, uglavnom oko 9 km/h (malo pojačam i do 9,5 km/h, pa smanjim do 8,5 km/h.
Da li je to ok kombinacija? Imam normalnu težinu, no radim na oblikovanju tijela.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2015 at 15:12
PO meni ne trebas trcati nakon treinnga nogu, noge su dovoljno umorne, mišićna skupina je jako velika, i trčanjem nakon tog treninga se mozes vrlo lako ozlijediti.

Najvažnije kod svake kardio aktivnosti je puls, postoje zone pulsa u kojima se u tijelu događaju različite stvari... Nitko ti ne moze reci na kojoj brzini da trcis, pogotovo ako pratis puls. Meni je puls 135 na 12km/h, a nekome će biti na 17! dakle, proguglaj malo sto koja zona pulsa znaci i to neka ti bude vodilja.
Be healthy, be happy.
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2015 at 18:04
Treniram kod kuće pa ne koristim neke velike težine (do 18 kg) tako da imam snage za hiit nakon nogu.
Mislite da je bolje izbaciti trčanje nakon nogu a pojačati trening nogu?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.