New Posts New Posts RSS Feed - Tuge i muke s dijetama i lutanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tuge i muke s dijetama i lutanja

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Tuge i muke s dijetama i lutanja
    Posted: 01 Srpanj 2020 at 23:45
Pozz ljudi
Ovo je ozbiljnije nego sto tema zvuci.Ja se hranim zdravo godinama, balansirano i zdravo. Nisam imala veci problem s kilazom, ali eto osjetila sam preko zime da sam se malo ubucila cak i ako sam prakticno jela proteine i povrce...
Onda sam 20.maja napravila rez i odlucila da se malo smirim s proteinima. Bukvalno, trpala sam se vecinom vocem i povrcem od tada. Najvise vocem... Jabuke, dinje, nektarine... Noge i ruke su mi se stanjile...
No, danas me TAKO PRESJEKLO na lijevoj strani trbuha. Lijevo, niže... Mislila sam da ću crknut koliko boli... Ispostavilo se da se u meni natalozilo previse vlakana, pola dana mi je trebalo da se smirim i... Ugl.sad sam dobro.
Nego, da vam napisem sta sam jela.
Ujutro hrpu voća dok se ne zasitim.
Za ručak kuvano povrće.
Za večeru rajčica i tuna.
To se ukrug vrtilo.
Sad, svjesna sam grešaka, ali mi trebaju smjernice.
A sad, šta sam prije jela i zašto sam se udebljala... Dakle, prije sam većinom jela:
D: 3 jaja, rajcica 150 g sira
R: cc 200 g piletine i neko skrobno povrce tipa grasak ili kuvano
V: vecinom salata tipa rajcica s nekim proteinom, najcesce tuna i cestp grcki jogurt 100 g
Ja vas molim da pogledate oba moja jelovnika i date mismjernice, primjere, gramaze... Jer sam stvarno pogubljena.
I znate li je li me stomak mogao boljeti od previse voca?
Unaprijed hvala.



Edited by lolita29 - 01 Srpanj 2020 at 23:47
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 07:34
Pozdrav, Lolita, i dobrodošla. Jesi li bila kod doktora zbog te boli ili si se sama dijagnosticirala? Je li se to ikad više vratilo? Kakva je probava bila na toliko voća i povrća?

Budući da nisi napisala ni visinu ni težinu ni godine, ono što mogu reći je da u oba jelovnika fali energije. Posebno škrobastih UH-a i masti. Kakva je dnevna aktivnost? Kako ti izgleda dan i baviš li se čime? Teretana, nešto drugo?
Jer prvi jelovnik i sama si svjesna da nedostaje svega, od dovoljno proteina do masnoća i škroba.
A u ovom drugom jelovniku... nisi spomenula o koliko graška govorimo, ali ja ne nakupim niti 1200 kcal, ako su stvarno u pitanju količine koje navodiš. Ako si se ti na ovome udebljala, teško mi je zamisliti kako je to prije izgledalo.
Kažeš da godinama jedeš zdravo i uravnoteženo... šta to za tebe znači? Je li to ovaj drugi jelovnik, ili kako si jela prije bilo kakvih režima?
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 08:31
32 godine, 166/64 kg
Nije se vise vratilo, to mi se desi kad bas pretjeram s voćem...
Graska cc 200, 250 g, ali sam jela min 200 g mesa.
Ja jedem ovako bas dugo, godinama... Tako da se drugog i ne sjecam :)
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 09:39
Aktivnost - sjedilački posao, trudim se bit aktivna barem sat vremena kroz brzo hodanje, kako mi vrijeme dozvoljava, jer su mi smjene malo lude, nekad radim i po cijele dane. Nalazi su mi dobri, barem prije mjesec dana, jedino omega 3 uvijek slaba...
Ne znam kako u starom jelovniku nema ni 1200, ako ujutro jedem toliko jaja sa sirom, popodne ovo s mesom i opet oko 18:30 veceru s nekim proteinom?
Odmah da dodam, ne leže mi kruhovi i žitarice, to mi stvarno ne paše želudcu, a i ne volim... Zato to i ne jedem. Masti - to meso koje spremam nije nemasno, sve je na maslinovom ulju, a i zar jaja nemaju masti? Mislim, došla sam da naučim, pa nemoj mislit da mudrujem, nego onako pišem šta sam mislila do sada...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 10:04
Opet bi te pitala.... koliko si aktivna tijekom dana? Baviš li se čime, ili hodaš li?
Kakva ti je probava s ovakvim jelovnikom? Jedeš li i sada ovako i koliko si sita?
Jer meni je ovo opet premalo hrane, sa previše proteina, a premalo svega ostaloga. Ne čudi me što je stalo. Ne dobivaš dovoljno energije. Moraš znati da od 100 kcal iz proteina tijelo oko 30 potroši samo na probavu. Oduzmi još vlakna iz voća i povrća, koja ne računaš u ukupni unos i na prilično si malo energije.

Ajmo vidjeti jelovnik u detalje malo i probati to malo oravnotežiti:
D: 3 jaja, rajcica 150 g sira=> ovdje nemaš ništa UH, a dosta proteina. Mislim da ti ne treba toliko, pogotovo ako nemaš puno aktivnosti i nisi na jako niskom unosu. Bolje bi ti došla tu neka ravnoteža, da imaš po malo svega u obroku. Recimo, ako si do sada jela ovako, možeš probati šnitu nekog raženog kruha, 2-3 krekera, i/ili 1 voćku, uz ta jaja za početak, a sir ćemo negdje drugdje, recimo u večeru.
R: cc 200 g piletine i neko skrobno povrce tipa grasak ili kuvano=> Ovo izgleda ok, ali kako spremaš tu piletinu, i o čemu točno od piletine govorimo? Ne vidim masti ništa, osim ako ne jedeš i kožicu, nešto od crvenog mesa(dakle ne prsa) ili ako je ne pečeš na ulju.
V: vecinom salata tipa rajcica s nekim proteinom, najcesce tuna i cestp grcki jogurt 100 g=> ovdje nema dovoljno energije. Niti imaš masti, niti UH, niti dovoljno proteina. Ja bi onih 150g sira za početak prebacila u večeru, zadržala povrće(ili ga prebacila u ručak) i dodala neke UH i masti. Možeš si recimo napraviti kašicu od tih 150g sira, cca 50g zobenih, par orašida, i nešto voća. Preliješ zobene vodom, dodaš sir i voće, malo sladila i orašida, ili kikiriki maslaca ako voliš, i da vidiš večere.

Što inače voliš jesti? Uglavnom gledaj da uz proteine(cca koliko ti stane na dlan), a koje si apsolvirala , imaš u obroku i povrća(koliko ti stane u šaku); nekih UH(voće, kruh, riža, krumpir, zobene..., koliko ti stane u skupljeni dlan), i masti, cca koliko ti stane na palac

Edited by Justanyone - 02 Srpanj 2020 at 10:05
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 10:10
Ne, ne... sve je ok. Sad sam vidjela drugi post. Ne mislim da mudruješ, dapače, drago mi je kad se ljudi informiraju, jer sad već dolazimo do nečeg, ovako kad napišete, ja ne mogu znati kakva su to jaja, i kako su spremljena. Mogu pretpostavit kuhana, a to je onda dosta malo energije.
Ako su ta jaja na ulju, koliko je to cca ulja, ako znaš procijeniti? I u piletini isto?
A opaska o proteinima od gore ostaje. Isto kao i UH. Ok, shvaćam da ti ne pašu žitarice, zato vjerojatno i jesi jela toliko voća, ali svejedno, kako se osjećaš na ovakvom jelovniku? Ne osjećaš da ti nešto fali?

Ako ti pašu ta 3 jaja, ja bi opet zadržala povrće i dodala bar 1 voćku.
Ručak ok, ako ima masti, al opet koliko je to masti, ako znaš procijeniti?
A večera, kako bi ti za večeru pasao neki smoothie ili kašica od tog sira, 2-3 voćke, i recimo žlice-2 nekih sjemenki, tipa lanene ili chia, ako imaš, ili šake-2 orašastih? Pa čak bi i kockica-2 tamne čokolade legla ako ti paše?

Možda bi se bolje osjećala kad bi imala po malo od svega u obroku.

Btw, je li uvijek grašak, piletina, sir i paradajz u igri? Jesi kad probala kakve tikve, repe, krumpir? Jedeš šta ribe?

Edited by Justanyone - 02 Srpanj 2020 at 10:25
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 10:46
Kako si divna, hvala ti do neba! Bas si mi lijepo objasnila... Razvedrava mi se bukvalno pred ocima kad citam
Da odgovorim prvo... Jaja przim recimo na velikoj zlici ulja. S njima jedem sir jer mi nekako lakse to padne na zeludac, poteska su mi sama jaja s rajcicom. Zato tu stavim taj sir. Neka ideja za to? Meso - po komadu pileceg fileta ide isto kasika. Meso spremam tako da to po pet minuta przim na obje strane i onda dodam vode da potone i to kuvam 20ak minuta...
Jedem i drugo povrce za rucak, vecinom tikvice skuvam, ili brokulu, carsku mjesavinu, prokulice... Pretjerivala sam s mesom, to znam sto posto, zato se i jesam debljala.
Smoothie za veceru moze, ok, samo trebam nauciti recepte i da znam tacnu gramazu svega, jer kao sto vidis imam nagon da pretjerujem uvijek s necim... Bilo voce ili proteini ili...
Navecer osjecam nesto da fali kako sam na vocu i povrcu pretezno... Definitivno, da.
Jedem sve vrste ribe... Najvesce tunu ipak...
Sta inace volim jesti? Proteine i voće, ali nemam problem s samodisciplinom, mogu sve kad samoj sebi kazem...
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 10:53
Da samo dodam vezano za zitarice i kruh... Zitarice nesto ne volim tipa zobene, razevi kruh jedino volim, ali ga se plasim jer pretjeram :) , sjemenke isto volim...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 11:04

Znam taj osjećaj, zato i pišem, jer definitivno nije stvar u volji nego u hormonima i općenito energiji. Tijelo je genijalno, i odmah kuži kad mu nešto fali. Mislim da si možda pretjerivala s mesom jer ti je falilo nešto UH prvenstveno. Tako se ti pretrpavaš jednim i misliš da radiš dobro, a u biti ne osiguravaš dovoljno energije i vrtiš se u krug, been there, done that. Jer proteini su puno toga, ali nisu izvor energije

Velim, ja bi u doručak dodala malo krumpira(150 g kuhanog) ili voćku bar ako ne voliš neke krekere ili kruh, a sir bi prebacila u večeru. Tako imaš masti i proteine iz jaja, nešto proteina iz žitarica, i UH iz žitarica/voća, krumpira...+ vlakna iz povrća i voća ili žitarica.

Ako ti paše taj ručak takav, neka ti ostane 200g mesa, ali i grašak, i drugo povrće. Masti su ok ovako kako pišeš. Imaš onda masti iz ulja, škroba iz graška, vlakna iz povrća, i proteina koje smo već apsolvirali .
Ili probaj smanjiti meso na 150g pa pojačati grašak ili čak i ulje. Igraj se malo, pa vidi kako se osjećaš

A gramažu u smoothieu prilagodi sebi. Ako inače jedeš jednu voćku i 150g sira i 1 žlicu sjemenki, a ti poduplaj. Pa umjesto 150g sira dodaj 300, cca 4 žlice sjemenki.... pa si podijeli na 2 porcije. Vidiš koliko staviš, vaga i mjerenje ti nije strano, a znaš kako si do sad jela. Daj si vremena, i sve ćeš pohvatati, i sama s vremenom znat kada stati kad tijelo dobije šta mu treba.

Možeš svježe voće zamijenit i sa par komada suhog ako ti paše. Ne boj se da ćeš podivljat, jer kad si uravnotežiš obroke, pogotovo s tvojim navikama, sitost i energija će doći i same od sebe, pa nećeš imat potrebu za pretjerivanjem i u čemu. Šeći čim više, pa možeš kasnije ubaciti i neki lagani bodyweight trening, i sve će krenuti. Kako stojiš s tekućinom?
Za početak kreni tako da u svakom obroku imaš po malo od svega, pa vidi kako će ići i kako ćeš se osjećati.
A ako nekad i pretjeraš, nema veze. Imaš dobre navike, samo polako. Sljedeći obrok probaj opet krenut uravnoteženo nekako, i vidjet ćeš da ćeš sama od sebe pojest manje. Mirna glava, ništa izbacivati, i imat ćeš svu kontrolu u svojim rukama.

Edited by Justanyone - 02 Srpanj 2020 at 11:14
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 13:24
Isto tako, da se vratim na jelovnik gore i pojasnim kako to ja ne vidim ni 1200 kcal i šta sam mislila sa "premalo energije. Ti imaš gore:

D: 3 jaja, rajcica 150 g sira=> ovdje nemaš ništa UH, a dosta proteina. Mislim da ti ne treba toliko, pogotovo ako nemaš puno aktivnosti i nisi na jako niskom unosu. Bolje bi ti došla tu neka ravnoteža, da imaš po malo svega u obroku. Recimo, ako si do sada jela ovako, možeš probati šnitu nekog raženog kruha, 2-3 krekera, i/ili 1 voćku, uz ta jaja za početak, a sir ćemo negdje drugdje, recimo u večeru. =>I pri ovome ostajem. Ja ovdje vidim max 430-450 kcal. Dakle, neka i računam, kako i jesam: 3 jaja= 210, cca+ žlica ulja=120 kcal max, to znači da pomažeš tavu, i 100 kcal od sira max, neka je 71 kcal po 100g, a nema škroba ništa. Ali ajmo vidjeti ostale obroke...
R: cc 200 g piletine i neko skrobno povrce tipa grasak ili kuvano=> Ovo izgleda ok, ali kako spremaš tu piletinu, i o čemu točno od piletine govorimo? Ne vidim masti ništa, osim ako ne jedeš i kožicu, nešto od crvenog mesa(dakle ne prsa) ili ako je ne pečeš na ulju. => Uz ostalo što sam rekla, tu je max 400 kcal iz piletine, ako pretpostavim da je bez kožice, i oko 170 kcal iz graška. Dam ti i 100 kcal prednosti ako sam zaboravila neko ulje, fulala meso.... neka imaš 670 kcal. Dakle, sveukupno smo sad na 1100 max, a to natežemo i u jednom nam obroku opet fali UH. A masti imamo normalno ko' da UH nismo smanjili(jer ako jesmo, bilo bi lijepo da pojačamo masti, radi energije.)
V: vecinom salata tipa rajcica s nekim proteinom, najcesce tuna i cestp grcki jogurt 100 g=> ovdje nema dovoljno energije. Niti imaš masti, niti UH, niti dovoljno proteina.
E sad večera... Tuna 100 grama, opet ne znam, ali pretpostavit ću da je u salamuri jer spominješ samo proteine. Ako jest, to je nekih 100-120 kcal, sami proteini, a fali masti i eventualno UH. Pa nek je i u ulju to je nekih 200 kcal, i to ti je sveukupno oko 1300 kcal, a i to natežem.
I i da jest sve tako, to ti je svejedno malo, jer ti je toliki otprilike bazalni metabolizam, dakle količina energije koja ti treba samo da ležiš. Plus što u večeri opet nema UH, masti nismo pojačali, nego imamo cca po jednu porciju ko' da jedemo normalno UH. U isto vrijeme, u doručku imaš duplu porciju proteina, a skoro i u ručku. Zato sam rekla da je jelovnik uglavnom proteini, a premalo svega ostaloga. Uzmimo u obzir i termički efekt proteina, dakle da ti tijelo za energiju iskoristi cca 70 kcal od svakih 100 koje dobiješ iz proteina, ti da i misliš da pojedeš tih 1300, tvoj tijelo uza svo povrće i proteine ne dobije toliko. Zato sam rekla da mislim da nemaš dovoljno energije. :)
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 15:36
Sto se tice jaja - je li puno jaja s tom snitom kruha?
Crveno meso ne jedem, tesko mi pada. Imam osjecaj da mi stoji u zeludcu satima...
Ne jedem kozicu, pilece filete. Tuna je komadi u ulju koje iscijedim...
Voće ne znam hoću li moći za večeru, od slatkog navečer često samo više ogladnim kasnije, ali mogu probati...
Moram naći podoban kruh... :/
Hvala ti puno, puno na ovome svemu, da se ne ponavljam... Citam sve po nekoliko puta...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2020 at 16:27
Nisam sigurna da razumijem...zašto bi bilo puno? Nije bitno toliko koliko pojedeš u jednom obroku, koliko je bitan unos za cijeli dan(pa i više njih), i kako su posloženi ti obroci. Ja sam samo dala primjere, da imaš u jednom obroku proteine i masti(iz jaja, i nešto masti od ulja od pečenja) i UH iz kruha. A cilj jest da imaš sve nutrijente zastupljene, i da si sita i zadovoljna, čak i ako to znači malo podići hranu.

Ako ne možeš voće navečer, imaš li ideju šta bi ti odgovaralo? Možda opet kruh? Inače, ovisi i šta je to slatko od kojeg ogladniš, koliko ga je.... s čime ga jedeš i kako izgledaju ostali obroci. Možda te vuklo na još zbog neuravnoteženog jelovnika.
Kruh možeš i sama ispeći, a ako ti nije zgodno, imaš u Lidlu ili Kauflandu kupiti ražene krekere. Ili za početak neki crni kruh ako ima.

Edited by Justanyone - 02 Srpanj 2020 at 16:35
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 09:28
Sorry, lude smjene jucer, nikako da odgovorim... Beskrajno sam ti zahvalna na tvom vremenu.
Navečer mi najbolje paše neki protein i salata, ali svjeza, ne kuvana... Sad, ne znam ni koliko sam dobro radila sa ovim tunama sto sam cesto jela. Večeram oko 18:30.
Moj najveci problem su upravo mjere, kazem ti. Zato ovako molim za tacnu gramazu, broj, kolicinu naznacenu, pripremu...
Iz razloga jer sam sklona pretjerivanju, imam jaako spor metabolizam i tempo zivota mi ne dozvoljava da sam bas svaki dan redovno aktivna, jer cesto radim i po 12 sati dnevno.
Psihicki sam zato sklona gubljenju ravnoteze s hranom, bezveznim pretjerivanjem evo kao sada s voćem. Bukvalno sam jela kilogram i pol voća za doručak...
Ne znam šta bih ti rekla, često je čovjek sam svoj najveći neprijatelj...
Back to Top
lolita29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolita29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 09:44
Da samo dodam... I tu ti leži zašto se radije trpam tim voćem, i otkud strah od kruha. Jer znam evo kad se ujutro natrpam voćem da neću dobit centimetre viška, ali ako pretjeram s kruhom itetako da...
Zato, ako mislim ista sredit, ja zaista moram znat tacnu mjeru i tajming svega i pridrzavat se. Jer jedino takva disciplina mi ide.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 10:16
Jela si kilogram i pol voća jer je nešto u prehrani nedostajalo. Minerala i mikronutrijenata, pretpostavljam. Poznajem taj osjećaj, ali nitko ti ne može dati točne gramaže, jer ni najbolji kalkulator na svijetu ne može procijeniti mišićnu masu do u gram i reći ti koliko trebaš jesti. A o tome, aktivnosti, dobi, spolu visini i težini ovisi metabolizam. Kreni s količinama koje sada jedeš, ali dodaj i mijenjaj pomalo. Umjesto 200g mesa pojedi 150, I dodaj oko 70g graška. U večeru i doručak dodaj po jednu voćku i jednu šnitu kruha, ne 5. Pojedi zalogaj, udahni, spusti vilicu i jedi polako. Mirišu hranu, vidi kako se osjećaš. S vremenom ćeš stvarno znati stati. A ako ne možeš svaki dan biti aktivna, imaš na netu primjera treninga s vlastitom težinom. Odradi takav 3-4 puta tjedno po 30-45 minuta i stvari će se pokrenuti. Nećeš moći zauvijek na ovako malo hrane, što i sama vidiš

Edited by Justanyone - 03 Srpanj 2020 at 10:18
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2020 at 10:17
Ovo cm što od kruha dobiješ su voda i glikogen vjerojatno, a ne salo, tako da samo polako, sve će se riješiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.