New Posts New Posts RSS Feed - U 3 dana izgubio 2kg, je li to realno??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

U 3 dana izgubio 2kg, je li to realno??

 Post Reply Post Reply
Author
split15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote split15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: U 3 dana izgubio 2kg, je li to realno??
    Posted: 28 Srpanj 2016 at 08:49
Da li je realno da sam u 3 dana izgubio 2kg?

U ponedjeljak sam krenuo sa bodyweight vježbama i bicikliranjem, imam točno isplaniran plan prehrane gdje uravnoteženim obrocima unosim 1500 kalorija dnevno, u ova 3 dana sam 2 puta biciklirao gdje sam izgubio cca 800 kalorija, imam pametni sat koji na temelju otkucaja srca računa potrošnju kalorija, i 1 dan bodyweight vježbom sam izgubio cca 400 kalorija, pa me zanima je li stvarno realno da sam u ta 3 dana već izgubio 2kg?? Koliko sam upoznat za izgubiti 1,5kg treba stvoriti višak od 3500 kalorija dok sam ja za sada stvorio višak od cca 2000 kalorija, je li nešto krivo u ovomu svemu?

Vodim plan i program za mršavljenje, udio masnog tkiva mi je 29,5%, a težina mi je bila 87.2kg a sad je 85.2kg, važem se svako jutro čim se probudim na tašte, prema ovom ritmu gubljenja kilograma ispada da ću do kraja tjedna izgubiti 3-4kg, hm... 

Je li moguće bodyweight vježbama, bez ikakvih sprava, uništiti ovo potkožno masno tkivo jer ako budem ovako naglo gubio kile a potkožno masno tkivo ostane šta onda, je li trebam šta mijenjati u prehrani i treningu ili je ovo sve normalno?


Edited by split15 - 28 Srpanj 2016 at 08:50
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2016 at 20:36
Teško mi je sad ovako procjeniti koliko si potrošio kad nisam siguran dal pedaliras svaki dan 2 puta i jos k tome svaki dan radis bodyweight vjezbe ili si biciklirao 2 put u 3 dana sveukupno i jednom u tri dana radio bodyweight vjezbe?ako radis svaki dan vjezbe i pedaliras i ako unosis 1500 kcal i potrosis 1200 kcal,unosis 500 kcal manje od nekakvog odrzavanja tezine sto je deficit od 1700 kcal ako uzmemo u obzir kako se hranis i kolko vjezbas-preekstremni gubitak tjelesne tezine,velik gubitak misica,vode i masti...onda je moguce da si izgubio 2 kg,al ak si u 3 dana sveukupno 1200 kcal izgorio mislim da nije...al nemoj jako uzimati vagu k srcu jer tezina jako ima velike uspone i padove zbog hidratacije,praznjenja crijeva itd.
Najbolji nacin za izgaranje sala je da koristis cijelo tijelo i to na nacin da podignes otkucaje srca...prouči HIIT režim vježbanja...ako si u stanju,preporučam raditi sprinteve kao najbolje moguće high burst vježbe na svijetu-troše puno kalorija kroz čitav dan,ubrzavaju metabolizam,čuvaju mišićnu masu i unistavaju salo...možda da probaš intermittent fasting odnosno povremeni post...? to je moje mišljenje! Ako si svaki dan u deficitu od 1700 kcal,ja bi na tvome mjestu unio jedno 800 kcal više za sigurnije gubljenje tezine,a ne tak ekstremno...


Edited by Warrior98 - 28 Srpanj 2016 at 20:38
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2016 at 22:03
Originally posted by split15 split15 wrote:

Da li je realno da sam u 3 dana izgubio 2kg?

U ponedjeljak sam krenuo sa bodyweight vježbama i bicikliranjem, imam točno isplaniran plan prehrane gdje uravnoteženim obrocima unosim 1500 kalorija dnevno, u ova 3 dana sam 2 puta biciklirao gdje sam izgubio cca 800 kalorija, imam pametni sat koji na temelju otkucaja srca računa potrošnju kalorija, i 1 dan bodyweight vježbom sam izgubio cca 400 kalorija, pa me zanima je li stvarno realno da sam u ta 3 dana već izgubio 2kg?? Koliko sam upoznat za izgubiti 1,5kg treba stvoriti višak od 3500 kalorija dok sam ja za sada stvorio višak od cca 2000 kalorija, je li nešto krivo u ovomu svemu?

Vodim plan i program za mršavljenje, udio masnog tkiva mi je 29,5%, a težina mi je bila 87.2kg a sad je 85.2kg, važem se svako jutro čim se probudim na tašte, prema ovom ritmu gubljenja kilograma ispada da ću do kraja tjedna izgubiti 3-4kg, hm... 

Je li moguće bodyweight vježbama, bez ikakvih sprava, uništiti ovo potkožno masno tkivo jer ako budem ovako naglo gubio kile a potkožno masno tkivo ostane šta onda, je li trebam šta mijenjati u prehrani i treningu ili je ovo sve normalno?

Jest, tim vise ako si krenuo sam svime odjednom (prehrana, trening/aktivnost). 
Izgubio si toliko na vagi, ali cega? Vecinom vode, i ispraznio crijeva... Smile

Prvi bold:
krivo upoznat, jer je kalorijska vrijednost 1kg sala cca 7700kcal.
Sto bi znacilo da je toliki deficit potreban da bi se toliko sala "sprzilo".

Drugi bold:
Mooguce je naravno, ali same vjezbe su sporedne kraj dobro i pomno planirane ishrane.
Misljenja sam da samo ocuvanje mis. mase, ne bi bilo isto kao u pristupu teretani (sprave, slobodni utezi), ali dakako da je moguce.

U kojoj prehrani tocno pitas jel trebas sto mjenjat? Jer ja ne vidim apsolutno nista da si pisao o istoj osim kcal., unosa koji ti zdravom logikom (tim vise jer pratis sve), govori da si debelo ispod onoga sto ti je potrebno da bi salo zapravo bez greske gubio. Vjerujem da je ovo unos koji je nizi od tvog bazalnog metabolizma, bez obzira koliko on sa prethodnih rezimom ishrane ili neaktivnoscu bio usporen, + na sve to jos imas i dosta aktivnosti!
 
Pozdrav
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
split15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote split15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2016 at 08:51
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

Teško mi je sad ovako procjeniti koliko si potrošio kad nisam siguran dal pedaliras svaki dan 2 puta i jos k tome svaki dan radis bodyweight vjezbe ili si biciklirao 2 put u 3 dana sveukupno i jednom u tri dana radio bodyweight vjezbe?ako radis svaki dan vjezbe i pedaliras i ako unosis 1500 kcal i potrosis 1200 kcal,unosis 500 kcal manje od nekakvog odrzavanja tezine sto je deficit od 1700 kcal ako uzmemo u obzir kako se hranis i kolko vjezbas-preekstremni gubitak tjelesne tezine,velik gubitak misica,vode i masti...onda je moguce da si izgubio 2 kg,al ak si u 3 dana sveukupno 1200 kcal izgorio mislim da nije...al nemoj jako uzimati vagu k srcu jer tezina jako ima velike uspone i padove zbog hidratacije,praznjenja crijeva itd.
Najbolji nacin za izgaranje sala je da koristis cijelo tijelo i to na nacin da podignes otkucaje srca...prouči HIIT režim vježbanja...ako si u stanju,preporučam raditi sprinteve kao najbolje moguće high burst vježbe na svijetu-troše puno kalorija kroz čitav dan,ubrzavaju metabolizam,čuvaju mišićnu masu i unistavaju salo...možda da probaš intermittent fasting odnosno povremeni post...? to je moje mišljenje! Ako si svaki dan u deficitu od 1700 kcal,ja bi na tvome mjestu unio jedno 800 kcal više za sigurnije gubljenje tezine,a ne tak ekstremno...

Pedaliram 3 puta tjedno i radim bodyweight vježbe 3 puta tjedno, na oboma izgubim cca 500-700 kalorija. Deficit mi je oko 1000 kalorija dnevno. Ma ne držim se striktno vage nego eto okvirno želim samo znati kako mi ide, evo recimo danas san ostao na istoj kilaži kao jučer, mislim da ovi nagli gubitak kila u ova 3 dana je gubitak vode.
Back to Top
split15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote split15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2016 at 08:55
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

U kojoj prehrani tocno pitas jel trebas sto mjenjat? Jer ja ne vidim apsolutno nista da si pisao o istoj osim kcal., unosa koji ti zdravom logikom (tim vise jer pratis sve), govori da si debelo ispod onoga sto ti je potrebno da bi salo zapravo bez greske gubio. Vjerujem da je ovo unos koji je nizi od tvog bazalnog metabolizma, bez obzira koliko on sa prethodnih rezimom ishrane ili neaktivnoscu bio usporen, + na sve to jos imas i dosta aktivnosti!
 
Pozdrav

Pod mijenjanjem u prehrani sam mislio uglavnom na unos kalorija.

Da li se može dogoditi, s obzirom da ću brže gubiti tjelesnu masu, da dođem na recimo neku okvirnu idealnu tjelesnu težinu a ostane još dosta potkožnog masnog tkiva za skinuti, šta onda u tom slučaju?  

I da li ovaj trenutni unos kalorija (1500) da zadržim sve dok ne dostignem tu neku idealnu tjelesnu masu, kad ga je potrebno povećavati? 
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2016 at 12:32
Originally posted by split15 split15 wrote:

Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

U kojoj prehrani tocno pitas jel trebas sto mjenjat? Jer ja ne vidim apsolutno nista da si pisao o istoj osim kcal., unosa koji ti zdravom logikom (tim vise jer pratis sve), govori da si debelo ispod onoga sto ti je potrebno da bi salo zapravo bez greske gubio. Vjerujem da je ovo unos koji je nizi od tvog bazalnog metabolizma, bez obzira koliko on sa prethodnih rezimom ishrane ili neaktivnoscu bio usporen, + na sve to jos imas i dosta aktivnosti!
 
Pozdrav

Pod mijenjanjem u prehrani sam mislio uglavnom na unos kalorija.

Da li se može dogoditi, s obzirom da ću brže gubiti tjelesnu masu, da dođem na recimo neku okvirnu idealnu tjelesnu težinu a ostane još dosta potkožnog masnog tkiva za skinuti, šta onda u tom slučaju?  

I da li ovaj trenutni unos kalorija (1500) da zadržim sve dok ne dostignem tu neku idealnu tjelesnu masu, kad ga je potrebno povećavati? 

Po meni premalo kalorija, i ne znam kakav ti je raspored makronutrijenata...

Drugo, ne znam sto je tebi idealna tezina, i ne znam koliko imas potkoznog masnog tkiva...
Sta u tom slucaju, radit na misicnoj masi koja nije bas tako kratkotrajan postupak,
iz godine u godinu biti cisci naposljetku dijete, ujedno i veci/kvalitetniji, i ne dopustit si jako debljanje vise nikada. =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2016 at 18:27
10 grama vitamina c i 8 litara vode dnevno i u dva dana izgubiš 6-10kg koji ti se onda vrate za dan dva. Nisi izgubio 2kg masti. Možda nisi izgubio ni 100g masti, već je sve za sada voda i glikogen.
Back to Top
Knox1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Srpanj 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Knox1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2016 at 19:48
Pozdrav ekipa, novi sam ovdje na forumu te ne znam kamo bi poslao svoj upit. Nedavno sam obolio od Mononukleoze te sam mjesec dana proveo u bolnici, potpuno iscrpljen i umoran. Sada, već je prošlo 5 mjeseci i osjećam se stvarno bolje i vratila mi se sva energija i nestao je onaj umor kada nisam mogao biti budan duže od 15h na dan. Ako netko ima iskustva ili informacije, kada smijem i smijem li uopće kretati sa aktivnosti (bodyweight vježbe, trčanje, utezi, sport itd.). Nadam se da mi možete pomoći i oprostite na smetnji ako ovdje nije mjesto za ovu temu :)
Back to Top
WebShopMaster View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote WebShopMaster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2016 at 09:59
Preporučeni odmor kod Mononukleoze je min 6 mjeseci. Nakon toga možeš krenuti sa umjerenom fizičkom aktivnošću ( ne trčati maraton :) ). Meni je nakon Mononukleoze trebalo 2 godine da se vratim u formu !
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.