New Posts New Posts RSS Feed - Upoznavanje :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upoznavanje :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 8910
Author
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2017 at 18:59
Znakovi koji daju indikaciju da ti se tijelo buni su sljedeći:opadanje kose,hladne ruke,krvni šećer ti ima jake varijacije,ne možeš spavati/zaspati,zatvor kod stolice,dosta izrazene promjene u ponašanju(kontrasti).Ja sam to gore proživio i preporučam ti/Vama prijateljski da niste dugo u deficitu jer se hormoni burkaju. Ja imam iskustva s binge jedenjem i moja binge jedenje nije porcija nečega previše već razina iznad,bol,neugoda itd. Nadam se da sam pomogao! Ja bi si svako malo doppustio nekakav "cheat meal" premda jako mrzim tu rijec,ali da,pizza,kolac tak nesto,jer bitno je da je takav lifestyle moguce odrzavati,a ako idete s prijateljima na pizzu i nosite si vrecicu spinata u dzepu,onda nekaj ne valja! Lijep pozdrav!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2017 at 14:03
Eh, da.. S obzirom da se vec neko vrijeme druzim s restriktivnom dijetom, ako netko ima ideju kako da raspoznam jel mi organizam udje u taj restriktivni survival mode ili samo imam los dan i trazim izgovor da brljavim s jelovnikom, cijenila bih savjet. Meni zaista nije problem 'izdrzati' s ovakvim jelovnikom, no bojim se da ne postanem kontraproduktivna...
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2017 at 11:10
Bok svima!

Vec dugo se krecem tu po stranici, i vise manje sve procitam. Najvise sam pregledala recepata i zaista nasla super ideja (sve pohvale Clap). Inace, ja sa 33-godisnjakinja koja zivi u Zagrebu. Ne bavim se nikakvim "klasicnim" sportom, nikad ni nisam. Medjutim, svako toliko mijenjam rekreativne izricaje. Tako sam dosta vremena radila stvari poput pilatesa, pa onda zumbu, vjezbanje u stanu programa poput Jillian Michaels / Focus T25 i sl.  Hodanje, bicikl, rolanje i klizanje isto nisu strani pojmovi. Sad vec neko vrijeme vjezbam u grupi, nesto tipa Insanity.

Sto se tice kilaze, moj najveci problem je oscilacije. Znaci zestoki yo-yo u proslosti. I ne samo kilaze, vec opcenito zivotnih navika. Uvijek se "trazim", nesto me odusevi, pa sam neko vrijeme cijela nabrijana na to, nakon cega cak i napredujem i uspijem sto sam zamislila. Ali onda me nesto izbaci iz moje rutine i jednostavno odustanem. A onda... raspasoja...Angry

Prije oko godinu dana sam prestala pusiti, pocela intenzivnije vjezbati (gotovo svakodnevno), i to je super funkcioniralo do godisnjeg ljeti, kad sam prestala vjezbat i naglo nabila 15 kg. Naravno - ne misica, jel Tongue
Sad sam vise manje to uspjela 'sanirati' i nasla cak neka razumnija rjesenja oko prehrane. Trenutno je bazirana na: 

1. Dorucak: zobene+lan+whey+bademovo mlijeko+ zelatina 
2. Rucak piletina/puretina/riba + kuhano povrce
3. Medjuobrok: jabuka ili narance ili malo suhog voca
4. Medjuobrok: Jogurt/posni/zrnati sir + orasasti plodovi (indijski, bademi, ljesnjaci, bucine itd. - saka)
5. Vecera: piletina/puretina/riba + svjeze povrce

Vikendom se pocastim nekakvim grahoricama, proteinskom tortiljom ili integralnim sendvicem i slicno. Ponekad uleti cak i pokoji kolacic (ali ''zdravi'', tipa od banana ili posnog ili zobi, a ne bijelo brasno i navali). Raspored mora biti cca ovakav zbog rasporeda posla i treninga.

Medjutim i dalje je dosta restriktivna (jos oko max 4 kg planiram dolje). Sad sam u fazi da je to sve skupa zapelo malo, iako je iznenadjujuce brzo islo.  S obzirom da mjerim puls kontinuirano, sad se poceo dosta spustati i osjecam se umorno i s manje snage, pa se bojim da sam se preiscrpila, bilo s premalo spavanja ili premalo hrane (nema doduse tema o tom inace bi tamo napisala). 

Sad cu smisliti sto dalje. Uvela sam si puno novih i zdravih navika (npr manje kave, dorucak, ogranicena sol, ukljucivanje orasastih/sjemenki u prehranu, jedenje svako 3-4 h max, puno hodanja, puno vjezbanja...)
Sad se nadam da cu uspjet ovo istjerat do kraja i zadrzati neke od novih navika, kako bi ovaj put trajno ''smirila'' kilazu a ne otisla u binge jedenje... Svidja mi se npr ideja pripremanja zdravijih obroka, koje ce se sa smanjenjem zeljenog deficita moci jos i bolje oplemeniti nego sad. 

Eto ekipa, lijepo je tu nesto i otipkati, a ne samo citati.  Clap

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.