New Posts New Posts RSS Feed - Upoznavanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upoznavanje

 Post Reply Post Reply Page  123 26>
Author
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Upoznavanje
    Posted: 10 Rujan 2018 at 00:17
Bok svima!Zovite me Zmajcek!Imam 33 godine,troje djece i 86 kila!Trebam 68!Jedem sve i svasta,u pms-u cim se probudim trazim slatko!Nazalost!Kad prodje pms,normalna sam!Oduvijek sam bila taman,ni premrsava ni predebela!Jela sam puno,odnosno,kolicinski pojedem puno!Ponekad za ruckom vise od muza!Pocela sam se debljat prije jedno 4-5 godina!Promjenila sam posao i vise uopce nisam bila pod stresom!I tada su se kile pocele penjat gore!U trecu trudnocu usla sam sa 10 kg viska,plus jos 20 u trudnoci!Visak mi je u trbuhu,na struku,ruke..A noge ko cackalice!Beba mi ima 15 mjeseci i nemam priliku za teretanu!A doma se na vjezbanje ne mogu natjerat!Inace sam domacica!Vise sam puta pokusala promjenit prehranu,ali nije uspjelo!Jedem nezdravo,slatkise naravno,i sve sta ne treba!Ako sam iznimno dobre volje razmisljam koji kolac napraviti!Ako sam depresivna jedem slatko!Vrtim se u krug vec mjesecima....Ne znam otkud poceti!Tesko mi je prihvatit sebe takvu jer sam oduvijek bila ,recimo ,fit!Haha...Imam 177 cm!I previse kila ocito..A kad pocnem jest ne znam stat!Jedem polako,ali veliku kolicinu!
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 10:30
 
Hello zmajček, dobrodošla! Wink

Hmmm sreća da pms ne traje cijeli mjesec Cool paaa se odmaknimo malo od te naše kritične faze u mjesecu i pokušajmo vidjeti šta se može napraviti u ovim drugim, "normalnim" danima Smile

Najprije moram reći da je prihvaćanje trenutne situacije prvi korak prema promjenama. Tako je kako je i ajmo sada krenuti od toga! Ništa strašno i za sve postoji rješenje, samo se treba malo strpiti i uložiti malo truda - rezultat toga vrijedi Wink

Možemo li prvo definirati to "jedem puno"? Svatko od nas nekako ima neko svoje viđenje toga puno pa bih voljela znati kako to na dnevnoj bazi kod tebe izgleda zmajčice Embarrassed

I ideja za kolače - možeš razmisliti da se prebaciš na zdravije verzije pa da i dalje uživaš u rađenju slastica, ali sa nešto manje grižnje savjesti i više benefita za svih Wink








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 13:31
Hej,bok!Puno hvala sta si se javila!Nemam strucnu podrsku pa mi to puno znaci!Sta se tice slastica pogledat cu zdravije verzije pa napraviti kad bude kriza!A sto se tice kolicine jela napisat cu ti koliko pojedem i sta....Sad ce se mnogi zgrozit vjerojatno...Hahahah....Mogu pojesti 3-4 snite kruha debljine 2 cm s coko namazom ili maslacem ili pekmezom!4 jaja na oko plus kruh,3-4 dcl mlijeka sa nekim zitaricam (odaberem naravno zasladjene)!Uzmem nekad baguette pa pojedem sendvic sa svime:od pola tog baguetta!4 krafne odjednom!Rucak...Juha 2 tanjura plus 2 komada mesa plus prilog!Ako imam varivo,sto je rijetkost isto puna dva tanjura plus kruh!Ako radim palentu stavim pola litre vode plus gore kis vrhnje....I jos nesto!Svjesna sam da je puno...Nekad imam i dosta obaveza i beba trazi svoje tako da nekad i zaboravim jesti nekim cudom,ali to nadoknadim navecer!Recimo da mogu imat redovite obroke...Dorucak mi je obavezan,pa jedem oko pol 13 i kasno rucamo oko 17!A i skuzila sam da puno puta navecer nisam gladna jer se natrpam za rucak koji je kasno,ali ja ipak odem jest!Malo sam se raspisala,sorry,ali pokusavam sto detaljnije
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 14:17
Nisam Gymka, ali me ovo jako podsjeća na mene prije par godina(a i mjeseci, samo s nešto drukčijim namirnicama). Pa da pitam, nađe li se kakvo povrće uz ta jaja i kruh, ili u ručku? Koliko tekućine piješ? Je li taj kruh uvijek kupovni, ili bi mogla napraviti i neki svoj po nekom od zdravijih recepata ovdje? Koliko si ti sita nakon takvih obroka? Možda ideš jesti i od jednostavnih šećera koji ti brzo dignu šećer u krvi i vuku na još. Za početak bi sigurno bila sitija ili mijenjanjem tog baguettea nekim integralnim krekerima, ili zdravijim kruhom, ili da ga postepeno mijenjaš nekim povrćem. Dobila bi više volumena i vlakana na tanjuru, a i šećer bi ti bio stabilniji, pa bi te manje vuklo na slatko. Jedeš li sve ovo u istom obroku jer si gladna/nemaš energije, ili je nešto treće u pitanju? Kako stojiš s tlakom? Ono što je mene spasilo(a slično sam jela velike porcije jer slabo spavam) su dvije čaše vode prije obroka, i obavezno 2 litre vode, + barem 2 šalice čaja kroz dan. To, i puno salate, a škrobnih priloga u veličini jedne šake. Primijetila sam da sam stvarno sita, i to puno više nego od puno škroba. Ako si zbilja gladna, možda da probaš umjesto škrobnih priloga malo pojačati proteinske namirnice(jaja, meso, sir) i dodati nešto sjemenki, malo ulja ili orašastih u salate . Ovo što gore navodiš većinom je šećer(palenta, kruh, pekmez) nakon kojeg si vjerojatno brzo gladna i traži te još. Sad sam se i ja malo raspisala, sorry. Nadam se da ti ima smisla. xD.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 14:48
Bok!Hvala i tebi sta si se javila!Svaka pomoc je dobrodoslaOvako....Nakon svih tih obroka ja jesam sita,na nekih 3-4 sata!Uz jaja jedem bilo koje povrce,uz rucak i ne bas!Znaci,domet mi je sataras ili kad radim saft ubacim mrkvu ili grasak!I tu i tamo varivo!Tekucine pijem do cca litru dnevno..Malo vode,malo soka,malo mineralne....Kruh je kupovni da,ali mislim da je to vise iz navike!Doma sam tako da bih si za pocetak i mogla ispeci zdraviju verziju!A posto namjeravam promjenit navike to cu i napravit!Ovo gore sto sam navodila to su ti moji obroci!Rucak sve odjednom,coko namaz ili pekmez ajde,to bas ne zajedno!haha...Tlak ne znam kakav je ,mjerila sam ga samo u trudnocama,bio je super!A spavanje,ajoj,to mi je koma....Beba se budi po sto puta,svaki noc!Ponekad je budna po sat-sat i pol,vrti se po krevetu ko u nekom polusnu!Tako da uopce nisam odmorna nit se naspavam!I cesto se probudim onak strgana!Ali nazalost,na taj dio ne mogu utjecati!A ni beba..haha...Spominjala si energiju!Nemam je...Rijetko kad da se osjecam energicno,poletno..Normalno,rekla bih!Zato razmisljam da ovaj put ne odustanem tako lako!Jer vidim po sebi da nesto nije ok!Odem recimo po stariju kcer u skolu,sveukupno laganog hoda sat vremena,kad dodjem ja moram odmorit!Ako odemo npr na Bundek setat kad dosjem ja sva umorna!I to me bas jako muci....
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 14:58
Razumijem te skroz, zato sam se i javila. Znam da ti treba energija, ali mislim da ti u takvoj situaciji sav ovaj šećer radi više štete nego koristi. Ni u kakve restrikcije velike dok dojiš, ali nutellu zamijeni voćem(ili napravi svoju), i kruh zdravijim verzijama, od zobenih, sira.... povrća isto definitivno dodati, i to raznovrsnog, od lisnatog zelenog(ja recimo obožavam kelj i brokulu), do salatnog. Probaj što više šetati, i piti više tekućine. Već će te promjene puno toga napraviti, a nećeš ni osjetiti. Kao prilog su ok žitarice, ali zdravije, cjelovitije: Heljda, integralna riža, ječam....
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 15:00
Moram te pitati kako si uspjela popit toliko tekucine!Ok,ak je vruce,al ako recimo nisi zedna!Kako se natjeras?
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 15:05
Vise setnje nije problem;beba hoda i jako je aktivna,voli biti vani!Tako da cu i to nekako probat organizirat!A nju ne dojim,ona sad jede sve,a nocu se ne budi za hranu!Jednostavno se budi!Haha...Znas,i ja sam pomislila da sam vjerojatno ovisnik o seceru!Jer ako pojedem slatkog pa me onda trazi jos slatkog to bas i nije normalno!To mi je recimo problem,izmedju ostalog!Hahah...Ali hvala na savjetu!Evo recimo,jecam sam prije jela pa na to zaboravila!Ima tu super recepata pa cu si ih zapisati!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 15:17
Pa ono.... i nije da se tjeram. Jednostavno mrzim osjećaj konstantne gladi i kiseline u želucu. Jako dugo nisam jela žitarice pa kad sam ih opet uvela je trebalo dugo da se nahrane i um i tijelo. Dok jednog dana nisam shvatila da te "kiseline" nema kad se napijem ili poslije obroka popijem čaj, što znači da sam u biti samo žedna, a ne gladna. A otkako sam shvatila da mi odgovara, jednostavno-pijem! xD. Apsolutno će te nakon pekmeza, nutelle i slatkiša vući na još. Zamijeni sve to nekim manje slatkim voćem i integralnim žitaricama, i da vidiš sitosti i energije :). Više povrća, mesa, jaja, orašastih, nešto žitarica, i jedi do sitosti(ali ne sad da se pretrpavaš). Hodaj, i vidi što se događa. Spava li ti se, koliko si sita nakon što pojedeš meso ili jaja, a koliko nakon recimo sendviča s nekomn purećom šunkom i salatom ili zobene kaše s možda malo sira. Nastoj u svakom obroku imati ili jaja ili meso/ribu/sir. Pa gledaj kako se osjećaš i idu li kg dolje, i po potrebi korigiraj.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2018 at 17:09
Ako pojedem nesto "lagano",tipa jogurt+zitarice ili jaja+povrce,onda sam ok,ne spava mi se!Samo sto o da imam osjecaj ko da nisam jela i za cca 2 sata opet nesto trazim;od toga brzo ogladnim!Pa uzmem neku vocku i gledam na sat kad ce rucak!A kad se nazderem junka onda me bome uhvati pospanost!Posebno popodne!Ali od toga nemam potrebu za vise jela
Before 68 After 86
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2018 at 12:07

zmajček, mislim da je sve jasno Big smile 

Treba definitivno smanjiti količinu hrane ili pojačati aktivnosti. Što se apetita tiče, i moj je popriličan otkad znam za sebe ali sam naučila kontrolirati unos hrane prvenstveno onda kad sam shvatila koliko mom tijelu zapravo treba. Ja ne mogu reć da sam uvijek sita kad se dignem od stola, ali znam koji su mi prioriteti Smile I naravno, poslužim se kojim trikom za zavaravanje dok mozak ne shvati da mu je dosta Wink

Ovaj primjer kojeg navodiš, sa jogurtom i žitaricama i jajima i povrćem te ostavi gladnom sigurno ako ne uspiješ dobro iskombinirati taj obrok. I ja jedem jogurt i žitarice ujutro ali uz to imam i svježi sir i whey i šumsko voće i maslac od badema pa me tako nešto drži i do 5h. S jajima i povrćem ide uvijek više bjelanjaka uz 1 cijelo (mada ti možeš i više cijelih), što više povrća, i pokoji raženi kreker. Nakon obroka čaj ili kava odrade posao dodatne sitosti.

Slažem se za šećer, ja nekad kad nakon cijelog obroka pojedem nešto slatko kao da mi otvori apetit za dalje. A još više ako se cijeli jedan obrok sastoji od tih jednostavnih UH-a (npr. bijeli kruh i pekmez), a nema proteina da malo uravnoteže stvar, ili pak malo masnoća za sitost. To je onda spirala koja samo vuče na još i još....

Dakle, ovo je lagani zadatak, i da za sam početak samo malo smanjiš pa i već postojeći jelovnik već ćeš vidjet rezultate Smile U svakom slučaju, ne moraš nista drastično radit, ostavi si mjesta za daljnju progresiju. No, bilo bi se dobro naučiti na više povrća radi većeg volumena i vlakana, i na postepeni unos više tekućine. Što si sitija od pravih stvari, količine će se automatski smanjivati.


Koji obrok bi ti trenutno bio najlakši za korigirat?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2018 at 13:06
Najlaksi dorucak,dodati jos zdeavih namirnica!Vecera mi nije toloko bitna,Najcesce zgrabim jogurt+cornflakes!Bitno mi je samo da nesto stavim u sebe jer sam navecer uglavnom umorna od cjelog dana!I ne da mi se onda nit sjedit za stolom,nit slagat menije!Dal grijesim?A sto se tice rucka...E,tu bi mi dobrodosao savjet!Ovako..Dijetalni rucak pp meni je kuhano povrce +meso+salata!A meni je to prazno!Da li ikako variva mogu proc pod dijetalno;s minimalno masnoca naravno!Umjesto kruha integralni krekeri npr?Nazalost,za rucak nemam ideja i onda kak kuham ostalima,bit cu gladna i opet nastavit po starom!Znala sam napravit i grcku salatu,pojedem za rucak,pa ko da nisam nis jela!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2018 at 14:26
Ja ne znam zašto su svi zapeli za variva :). Da se mene pita, pojela bi ga možda jednom u 3 mjeseca. Imaš sataraš, razne složence, fritaje.... Ali može, da, ako ne koristiš zapršku i ako staviš u njega meso, a ne kobasice ili špek. Jer jedan tanjur variva je i inače cca 350-500 kcal. S ovim gore dobiješ kombinaciju UH i masti, s kojom je lako pretjerati, iako mislim da se ti tim finesama još ne trebaš zamarati. Kako rekoh: Meso, i povrće može na varivo, samo nemoj sa zaprškom i kobasicama. Već će promjene u doručku i večeri napraviti svoje. I ja bi izbacila taj cornflakes i jogurt pomiješala sa zobenima i nešto sira, ako ti takva kombinacija odgovara za večeru. Za sad jedi kad si gladna,ali pravu hranu, a ne prerađevine i bijelo brašno, slatkiše i nareske, već će vlakna i proteini napraviti svoje, pa ćeš prirodno biti manje gladna.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2018 at 14:51
Ahahah..A znas sta...Varivo me asocira na zdravo!Brdo povrca,mpze i bez mesa!A nema puno posla oko toga!Mozda zato svi zapeli!Haha...Krecem od sljedeceg tjedna!Moram se izvagat,da vidim s cim imam posla!Makar mi je dovoljan pogled u ogledalo!Hehe....
Before 68 After 86
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2018 at 14:52
Hvala puno na savjetima!
Before 68 After 86
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2018 at 15:02
E moj zmajcek :). Ima toliko načina za pojesti brdo povrća: Salate s nekom ribicom, jajima, mesom... na lešo, pa pečeno u pećnici.... Nisu ni variva loša, ali ja sam tip koji voli znati koliko gdje čega ima, i pojesti više, a s varivima nikad nisam sita nakon samo jednog tanjura. Ja osobno umjesto toga ispečem meso i pokraj brdo salate. Paradajz i crvene paprike ko' drugim ljudima čips xD. A isto nemaš puno posla. Pogledaj si malo recepte ovdje i Gymkin blog, imaš dobrih jelovnika. Ti dodaj i UH u početku, nisu variva problem nego pekmez i nutela na kruh, pa vidi šta se dešava. Kažem, što manje prerađevina, i ambalaža, što više mesa, povrća, mahunarki i cjelovitih žitarica(zobene, heljda, slanutak, ječam,, orašastih, nešto voća, mladog sira...i vjerujem da će krenuti
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 26>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.