New Posts New Posts RSS Feed - Što jesti za doručak?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Što jesti za doručak?

 Post Reply Post Reply
Author
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Što jesti za doručak?
    Posted: 17 Travanj 2017 at 18:46
Ne znam što što bih jeo za doručak. Uobičajan doručak su mi zobene pahuljice sa mlijekom, ali mlijeko mi u zadnje vrijeme stvara nadutost, a i zasitio sam se jedne te iste kombinacije. Drugi doručak su mi jaja i manja količina zobenih pahuljice nego kad ih same jedem. Imate li prijedlog za jedan doručak, a da to ne uključuje pahuljice, mlijeko i jaja, ali da je zdrav.
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2017 at 08:53
Jogurt sa chia sjemenkama i nekim voćem, sendvič sa integrlanim kruhom, a zobene nemoj jesti s mlijekom, zobene i psillium pomiješaj stavi vodu i u mikrovalnu na 1-2min kad su gotove umiješaj mjericu whey-a ili kakao i dodaj voće, ja stavim zamrznute maline ali prije ih malo u mikrovalnoj.. Jaja imaš razne kombinacije, ja jedem nekad 3 jaja sa malo slanine ili špinatom ili gljivama, ili u njih umiješam banane i kakao..Budi maštovit
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2017 at 12:15
Probaj raditi palačinke od zobenih.
Npr.ja stavim 20g zobenih, 1 jaje, (nekad pola žlice chia sjemenki) i otprilike 1 dcl vode. Ostavim preko noći i ujutro imam 3 američke palačinke :)
Ispečem na tavi bez ulja.. Na to namažem proteinellu, džem bez šećera, kikiriki maslac, poslažem samo voće, posni sir, grčki jogurt, a može i slana kombinacija sa sirom, šunkom..

Ako ti mlijeko stvara nadutost, vidi kako ti odgovara ono lagano jutro s manje laktoze, neki pozitivno reagiraju na to.
Također jogurt i zobene (najbolja ostaviti preko noći) su super stvar, dodati unutra bananu, crnu čokoladu,med, whey, orašasto voće itd.. Uglavnom što voliš..
Probaj samljeti zobene u brašno,pa dodati kakao, whey unutra - imaš "čokolino". Ako ti odgovara probaj smoothije, smiksaš sve što ti odgovara i eto, to je super stvar kad krenu vrućine..

Ako si na ti s pećnicom i kolačima :) onda možeš napravit nekakav kolač, od zobi, jaja, posnog, voća .. Ima recepata tona.. I to ti traje barem 3-4 dana u frižideru. Ujutro samo uzmeš i ne trebaś mislit što ćeš pripremati. Uz to neki jogurt ili što već ti odgovara..

Ali ja sam definitivno pobornik jaja ujutro :) najduže drže sitost i najukusnija su. Domaća jaja sa šunkom i posnim. Idealno.

Nadam se da će ti koristit nešto od ovoga.
Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2017 at 10:43
Hvala na savjetima.

Do sada sam kupovao K plus zobene pahuljice, koje su mnogo mekše nego ostale. Jeo sam ih nakon nekoliko minuta. Je li to pogrešno? Napisao si da je najbolje ostaviti preko noći da odstoji, a ja cijeli život pahuljice svih vrsta jedem nekoliko minuta nakon potapanja u jogurt ili mlijeko.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2017 at 11:20
Ne, ne, krivo si shvatio. Najbolje okusom jer nabubre i onda dobiješ onako "kašastu" konzistenciju. A ako ih kratko držim namočene onda mi ostanu tvrđe.

I napisaLa sam, a ne napisao
Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2017 at 11:40
Hvala. 

Omaklo mi se.Big smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.