New Posts New Posts RSS Feed - želim smršaviti 10 kg
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

želim smršaviti 10 kg

 Post Reply Post Reply
Author
N,N View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Svibanj 2020
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote N,N Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: želim smršaviti 10 kg
    Posted: 03 Svibanj 2020 at 11:44
Ž/24 godine
Visoka sam 165 cm i imam 65 kg. Prije 2 god sam skinula u mjesec dana, dva oko 10 kila (nije bilo namjerno, jednostavno radi stresa se dogodilo).
Uspješno sam držala kilažu do prošle jeseni i sada sam se popela na 65 kg. cijeli život sam bila malo jača, nikada se nisam bavila sportom jer me jednostavno bilo sram kako sam nezgrapna i bilo me strah da će mi se ljudi rugati.
Sada kako sam radi karantene imala vremena sam se počela malo posvećivati sebi. 
Sredinom trećeg mjeseca sam počela sam intermittent fasting 18:6 (ni inače ne volim ujutro jesti pa mi je to dobar izgovor za preskakanje doručka haha), počela sam vježbati po videima Chloe Ting; završila sam njezin Hourglass Figure Challange, no međutim kile ne idu dolje!
Čitala sam o CICO, tako da sam počela brojati kalorije zadnjih 2 tjedna, nadam se da će mi to pomoći. Ako dobro brojim pojedem manje od 1200 kcal. Također sam počela više hodati, hodam brže sa psom oko pol sata, sat; trudim se napraviti oko 10 000 koraka, ako ne uspijemo barem 5 000. 

Imate li još kakvih savjeta? Dosta mi je više da sam nezadovolja sa svojim tijelom, dosta mi je sakrivanja, trebala sam kada sam imala 55 kg samo početi vježbati i paziti što jedem ali eto zeznula sam i to,bilo me sram otići u teretanu a za doma vježbati sam bila prelijena. Ništa sada ću patiti duplo i skinut ću to kako god znam i umijem. Nakon 24 godine mi je dosta vise haha

Također priložit ću sliku nakon 3 tj IF i vježbanja po Chloe Ting režimu :) možda netko vidi razliku jer ja baš i ne haha 
https://imgur.com/fhs0tQU
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2020 at 12:21
N.N., razlika se vidi, posebno u trbuhu za koji bi ja, npr. ubila da krene Imamo doslovno istu kilažu, i građu i kritične zone.
Istina je da si izgubila dosta kila, i vjerojatno se pojelo mišićne mase. Ali
Mislim da bi ovdje mogla biti prva greška.
Ako dobro brojim pojedem manje od 1200 kcal. . Kako izgleda taj jelovnik? I kako se ti osjećaš na njemu? Imaš dosta energije? Ako ne idu kile dolje, pratiš li nešto drugo, koliko ti je lakše te videe odradit, energiju, mjere, odjeću....?

Inače, imaš li kakvih zdravstvenih problema, hormoni, nešto drugo...?

Edited by Justanyone - 03 Svibanj 2020 at 12:21
Back to Top
N,N View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Svibanj 2020
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote N,N Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2020 at 12:33
Trudim se pojesti manje kalorija bolje rečeno haha. živim sa roditeljima, tako da majka kuha, pojedem meso koje je za ručak i malo priloga, rekla sam joj da bi bilo bolje da više povrća jedemo tako da se trudi kuhati tako iako otac stalno njurga nešto.. 
npr 200 g mesa i 150 g priloga i za večeru ili grčki sa jagodama ili borovnicama ili si znam napraviti tortilju sa abc sirom, purećom šunkom, krastvcima, pomidorom...a osjetim da nemam bas previše energije ali opet, imam osjećaj da se osjećam isto kao i kada sam jela više, energiju mi više daje ako odem van prošetati ili nešto korisno napravim sa sobom. kada vježbam trudim se napraviti težu verziju a  ako ne ide lakšu. Izmjerila sam baš danas struk i skinula sam oko 3 cm tako da sam ponosna na to. :D danas počinjem dvotjedni summer sherad i dosta je zahtjevno pa ćemo vidjeti što će biti od toga :P
Koliko znam nemam zdravstvenih problema, iako sada sam u pmsu koji jako utječe na mene tako da zadnja 2, 3 dana jedem malo više i sva sam natečena, čekam da mi stvari dođu da vidim zapravo na čemu sam 
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2020 at 12:43
Yikes.... znam kako je to, teško je tu sad počet provodit svoju politiku. Ali ne i nemoguće. Nije te jedan obrok tu ni doveo, neće te ni spasiti. Doručak i večeru možeš kontrolirat. Ja bi najprije makla van te prerađevine, pa ovaj abc sir zamijenila posnim. Šunka, ajde ok, ili možda čak komad mesa. Za ručak je pretpostavljam neko varivo, saft, tijesto....?Ovaj ručak kakav god da je bi stavila iza treninga, uz grčki(to je onaj sa dosta proteina, jel?) i jagode bi dodala šaku badema, a u tu tortilju bi stavila posni ili grčki jogurt(ako je proteinski) umjesto abc sira. Koliko su ostali dani slični ovome i koliko si u mogućnosti nabavit(ili imaš li sad već) možda nešto od opreme? I jesi li sita s ovakvim obrocima ili te traži još? Ako te traži još, možda da podebljaš doručak i večeru kojom voćkom ili orašastima pa više odhodaš? Imaš bicikl možda, vijaču?

Edited by Justanyone - 03 Svibanj 2020 at 12:44
Back to Top
N,N View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Svibanj 2020
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote N,N Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2020 at 12:59
joj posni sir mi je odvratan haha, inače ne volim mliječno baš tako da mi je i ovo što jedem postignuće haha
a da za ručak onako po domaći se radi, grčki običan uzmem, možda da počnem taj s proteinima uzimati onda?
ma ne pita me zapravo, više iz dosade jedem, to i je problem, tako da se moram organiziati da sam zaokupljena sto više vremena da ne jedem haha
nadam se da ću uskoro imati svoj prostor pa ću i moći sama kuhati, jer volim i znam kuhati svašta haha a i imat ću više kontrole napokon nad svime
treniram uglavnom navečer jer ujutro i kad počnem raditi neću stizati a i ovako navečer imam mir od svojih.
imam vijaču negdje baš sam je tražila nekidan, to sam mislila isto početi, bicikl sobni imam ali je tako neudoban da dočim sjednem na njega izgubim volju. kupila sam i ovaj "vanjski", što je bila kompletno promašena investicija, ne vozim ga jer sam zaboravila, nemam ga kako transportirati jer mi ne stane u auto a i ne mogu psa uzeti sa sobom jer je ne mogu samu pustiti, bilo bi bolje da sam uzela traku za trčanje za te novce barem znam da bi prohodala ako ništa 
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2020 at 13:09
Grčki običan? Čisto da znamo na čemu smo, koliko masti ima taj koji uzmeš?   Ovako moguće da promašiš koliko pojedeš, a uz taj ručak si nakrcaš dosta masti, tj. energije koju onda nigdje ne potrošiš. Ako je tako, ja bi ga možda zamijenila skyrom ili čak jajima ako ne voliš mliječno. Imaš kakvo sladilo?To bi moglo pomoći sa sirom, ili jednostavno uzmeš jaja, šunku ili neko meso. I koliko vode piješ? Probaj iza ili prije svakog obroka popit 2 čaše vode,pa da vidiš kako odjednom nećeš moć jesti iz dosade . Ma nema veze sa biciklom, šetaj onda sa psom, pa produljuj dionice svako malo, to ti je lagana aktivnost koju nećeš ni osjetiti, a pomoći će. Daj mi reci, probava, tlak, san.... su ok?

Edited by Justanyone - 03 Svibanj 2020 at 13:09
Back to Top
N,N View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Svibanj 2020
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote N,N Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2020 at 13:18
običan da, dukatos uzmem ili pilos ako ga imaju u lidlu. koristim my fitness pal aplikaciju za praćenje, to skeniram tako da sam za to sigurna haha
a jedino med, gledala sam ta zdrava sladila i mislila sam onu keto dijetu početi ali to je sve tako jako skupo. još s ovom situacijom s koronom, na minimalcu sam, ne mogu toliko trošiti baš, još neki projekt sređujem da se osamostalim, za koji mi trebaju novci..
vode popijem oko litru i pol, trudim se što više jer znam da prije nisam ništa pila, čaša cedevite poslije ručka i to je to haha
dada produljujemo, toliko gnjavim psa, da više ne želi ići samnom van ili ako idemo ako stanemo negdje odmah legne da se odmori LOL
pa mislim da je sve okej, nisam primjetila neku promjenu baš, jedino kažem možda pms pa sam zato takva ?
neznam, možda samo više vremena treba proći? inače sam nestrpljiva pa eto hahah


Edited by N,N - 03 Svibanj 2020 at 13:19
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2020 at 14:00
Prva stvar koju bi ja napravila je makla prerađevine i tekuće kalorije. Dakle, pij vodu i čaj,vjeruj mi, da ništa drugo ne mijenjaš, već će ti to značiti promjenu. Drugo, ono što mislim da će ti dugoročno puno napravit je trening snage i rad na mišićnoj masi. Znam da je mene spasilo. Ali o tom potom, tek počinješ, i za sad će ti ovi treninzi bit dosta izazova, a kad se otvore teretane i budeš u mogućnosti lako se upišeš ili sama uzmeš nešto opreme. Dalje bi ja malo digla proteine. Abc i taj grčki zamijeni posnim ili jajima i mesom, Mislim da ovaj koji uzimaš ima dosta masti,10 g na 100g jogurta, a premalo proteina, kojih uz takve ručkove nisam sigurna koliko skupiš.Općenito gledaj da imaš u svakom obroku nešto proteina, cca koliko ti stane na dlan, nešto UH, recimo voćka, tortilja.... koliko ti stane u savinutu šaku, povrća koliko možeš zagrabiti šakom i masti koliko ti stane na palac. I tako jedeš dok nisi sita, ali ne prepuna, da ne možeš disat. Meni tu obično pomaže popit vodei onda znam točno koliko mi je dosta.
Isto tako, nisam shvatila jesi ti gladna s ovim obrocima ili ne? Ako nemaš energije možda da na ručak i večeru dodaš po jednu voćku ili šaku orašastih? Nije ti to nešto puno, a možeš lako pratiti što se dešava i maknuti ako ti zasmeta. Koliko puta tjedno treniraš?

Edited by Justanyone - 03 Svibanj 2020 at 14:04
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2020 at 14:26
Originally posted by N,N N,N wrote:

neznam, možda samo više vremena treba proći? inače sam nestrpljiva pa eto hahah

Upravo to Wink I ne brini, svi smo nekad pomalo nestrpljivi jer je normalno da ono što želimo želimo što prije, samo što ne shvaćamo da nas to grčevito željenje u biti ograničava i često samo tako nakalemljujemo probleme. Zato se prvenstveno...opusti Smile Budi realna u tome što tvoje tijelo može ostvariti u nekom roku. I ne krivi se što si nešto ovako ili onako napravila, što si trebala ili ne trebala..who cares, prošlo je. Sad slikaj novu sliku.

A slika koju trenutno slikaš koliko ja vidim po slikama ide u pravom smjeru, a to pokazuje i 3 cm u minusu. Znači, nešto se dešava. Malo je vremena prošlo i ići će to još i bolje, s tim da je trenutno najbitnije da se ne preopteretiš sa svim tim pravilima, redukcijama i svime sličnome da te to nebi jedan dan samo bacilo nazad. Moraš uživati u tome što radiš, kako jedeš i treniraš....

Pa.....jel uživaš? Smile Kako ti se to preskakanje doručka odražava na ostatak dana, imaš li neke lude potrebe jesti u kasnijim satima, osjećaš li da ti stalno nešto nedostaje iako jedeš?

Kad si se zadnji puta vagala?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
N,N View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Svibanj 2020
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote N,N Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2020 at 08:34
Nemam potrebe jesti u kasnim satima, ni nadoknađivati taj doručak. sokove ne pijem već odavno tako da tu nemam šta micati. trudim se vježbati svaki dan a ako sam umorna preskočim jer znam da ću samo zafušariti. Vagala sam se prije 2dana, pokazuje 65,66 kg. imam staru analognu vagu tako da se ne vidi najtočnije u dekagram
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2020 at 11:38
Hmmmm... dakle, treninge odrađuješ skoro svaki dan i njihov intenzitet ti je dovoljan, šećeš, jedeš do 1200 kcal, a nisi gladna i imaš energije? Jesam dobro shvatila? Ako jesam, svaka čast.
Ok, počela si prije 2 tjedna i super je što ti vaga stoji, a centimetri idu dolje. Za tako kratko vrijeme si skinula dosta, i pritom još treningom sačuvala mišiće, to je izvrsno. Trebat će, naravno vremena da se to skine do one razine koju ti želiš.
Ali zašto sam ja spominjala prerađevine. Ok, ako voliš tu cedevitu i ako ti paše šunka, nek stoji. Ali čega je mene eventualno strah. Ako si stvarno ok procijenila koliko jedeš, jesti DO 1200 kcal je na tvoju aktivnost dosta malo. I što se tiče energije, a i nutrijenata koje na takvom unosu uspiješ namirit.
Za sad je to tebi vjerojatno ok jer si tek počela, ali mislim da bi te namirnice na količine koje jedeš možda, ako tebi paše i možeš, bilo ok zamijeniti nečim s čim bi dobila više energije i nutrijenata(a imala bi mjesta) pa sam zato spominjala jaja i meso, i čaj i vodu. Strah me da ti za tjedan-dva ne postane premalo hrane na toliko aktivnosti, pa da se ne budeš osjećala dobro.

Edited by Justanyone - 04 Svibanj 2020 at 11:40
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2020 at 13:00

N.N., ovako gledajući sve štima. Nisi gladna, gubiš cm (pusti kilograme trenutno), vježbaš redovito.
E sad se malo vrati 2 godine unazad kada si izgubila tih 10 kg. Vjerujem da ni tada nisi bila previše gladna, jer onaj tko je prošao neki stres zna kako isti zna začepit apetit. I meni je tako pred 2 godine, izgubila sam isto tako gotovo 10 kg i jedva jela ono što sam prije obožavala.

Sad se vrati u period kada si vratila te kilograme. Zašto si ih vratila? Kako si počela jesti da se vratilo sve nazad i zašto se nisi mogla suzržati od toga? Jer nemaš dovoljno discipline? Ne...kad tijelo nešto hoće to na kraju i dobije.

To će ti možda objasniti o ovo što ti Justanyone želi reći. Iako se tebi sad čini da sve radiš ok, lako se može desiti da ti se to obije o glavu jedan dan. Ako ti zbilja pojedeš manje od 1200 kcal uz toliko treninga tu više nemaš puno prostora za korekcije, a i tijelu ne daješ sve što mu je potrebno da funkcionira dovoljno, da se oporavi od treninga, da pokrpa sve što treba. Niti energije, niti nutrijenata. Nije nam samo gorivo potrebno, potrebno nam je puno toga drugog iz hrane što nas čini zdravima.

Usput, brojanje kalorija može biti jako varljiva praksa. Moraš znati da ono što čitaš na deklaracijama i u tablicama nije prava slika. Puno faktora utječe na to koliko će hrana imati energije u sebi, a još više na to koliko će se te energije iskoristiti u našem tijelu. A s obzirom da kalorije iz povrća (i bilo čega drugog vlaknastog) i proteina ionako u jednom postotku možemo odbiti, ispada da jedeš i manje nego što brojiš. I s jedne i druge strane jednadžbe (unosa i potrošnje energije) ima puno prostora za error u izračunavanju. A još više ako si prošla period naglog gubitka kilograma, i ako ti omjer čiste mase i masnog tkiva nije optimalan. Upravo je zato brojanje kalorija, iako dobra praksa za osvijestiti unos hrane, često put u naknadno vraćanje kilograma. Rijetkima se s tom praksom da nastaviti dovoljno dugo da postignu neke rezultate. 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2020 at 10:07
Ajd da se nadovezem na temu.

Izgubio sam oko 5kg (visak vode sigurno) ni za mesec dana. Krenuo u teretanu, "navukao" se, prija mi taj umor, bol u misicima, i mnoogoooo se bolje fizicki i pogotovo psihicki osecam.

Eto ja imam problema sto imam griznju savest, cim nesto pojedem, i posle teretane nista ne jedem (nisam gladan). Dok mi svi govore da moram da jedem..... jednostavno ne mogu, osecam malu glad, malo uzmem i tjt,

Korona je, pad imuniteta... kupujem sumece tablete (upitno je koliko valjaju), ZN cink, omega 3.

Upravo narucio aparat za kuvanje na pari, da mogu na miru da jedem (pogotovo ribu) bez masnoca.

I vidim da vec duze vreme stagniram na 91kg...nikako dole da ode.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2020 at 12:21
Nai, ajde pliz piši u svoju temu, ili je otvori ako nemaš, da se tamo možemo tebi posvetit
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.