New Posts New Posts RSS Feed - POzdrav:)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

POzdrav:)

 Post Reply Post Reply
Author
Hemlockelfdancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hemlockelfdancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: POzdrav:)
    Posted: 19 Rujan 2012 at 13:20
Svidja mi se vasa web stranica, forum i nastojanje da jedni drugima dajete korisne savjete na temelju vlastitog iskustva:)
Moja prica s fitnessom i zdravom prehranom pocela je prije par godina nakon skidanja prekomjerne težine i borbe s dijabetesom. I evo, od trenutka kad sam naucila sve o dobrobitima zdrave prehrane i vježbanja, može se reci da sam postala opsjednuta svime u vezi zdravog života.
Inace imam 25 godina, probala sam mnogo razlicitih vrsta treninga i volim smišljati menije zdrave prehrane. Trenutno ucim da bi dobila licencu osobnog trenera pa eto mozda i ja mogu pomoci s kojim korisnim savjetom:)
Suplementi su mi totalna nepoznanica (osim onoga što mogu izvuci iz hrane) tako da se nadam da cu nešto više doznati o tome ovdje:)
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 13:23
Dobrodošla Thumbs Up
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 15:03
Dobrodošla :)))
Policija trenira strogocu - da ne bude sve kako ja hocu!
Back to Top
zadranka23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zadranka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 16:10
Originally posted by Hemlockelfdancer Hemlockelfdancer wrote:

Svidja mi se vasa web stranica, forum i nastojanje da jedni drugima dajete korisne savjete na temelju vlastitog iskustva:)
Moja prica s fitnessom i zdravom prehranom pocela je prije par godina nakon skidanja prekomjerne težine i borbe s dijabetesom. I evo, od trenutka kad sam naucila sve o dobrobitima zdrave prehrane i vježbanja, može se reci da sam postala opsjednuta svime u vezi zdravog života.
Inace imam 25 godina, probala sam mnogo razlicitih vrsta treninga i volim smišljati menije zdrave prehrane. Trenutno ucim da bi dobila licencu osobnog trenera pa eto mozda i ja mogu pomoci s kojim korisnim savjetom:)
Suplementi su mi totalna nepoznanica (osim onoga što mogu izvuci iz hrane) tako da se nadam da cu nešto više doznati o tome ovdje:)


Takodjer, dobrodošla

Možeš li mi napisati kako ide postupak dobivanja licence osobnog trenera? Što moraš položiti, gdje i sl.

Edited by zadranka23 - 19 Rujan 2012 at 16:11
Back to Top
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 16:12
Welcome! B-)
Back to Top
Hemlockelfdancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hemlockelfdancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 17:07
Hm, sad tek vidim da sam zaboravila napisati da zivim na relaciji Hrvatska - Sj.Amerika tako da ne znam koliko ti mogu pomoci oko edukacije u Hrvatskoj:)
Znam jedino za višu trenersku školu koju je moja prijateljica pohadjala
evo tu je neki stari link:http://www.sport-pgz.hr/content/view/102/1/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2012 at 16:55
Originally posted by zadranka23 zadranka23 wrote:



Možeš li mi napisati kako ide postupak dobivanja licence osobnog trenera? Što moraš položiti, gdje i sl.

Kineziološki fakultet, viša trenerska.imaš koliko znam u ZG, RI, ostale gradove nebih znao dal postoji.Školovanje je 6 semstara (+ 2 opcija) 
Back to Top
zadranka23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zadranka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2012 at 17:47
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Originally posted by zadranka23 zadranka23 wrote:


Možeš li mi napisati kako ide postupak dobivanja licence osobnog trenera? Što moraš položiti, gdje i sl.

Kineziološki fakultet, viša trenerska.imaš koliko znam u ZG, RI, ostale gradove nebih znao dal postoji.Školovanje je 6 semstara (+ 2 opcija) 


Kako je ona to napisala mislila sam da to nešto kratko traje ..al je to ocito tako samo u Sj. Americi
Sad mi je kasno na 5. godini faksa mijenjati smjer
Back to Top
Hemlockelfdancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hemlockelfdancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2012 at 18:38
Ovdje ti to traje oko godinu-dvije, ovisi koji smjer ideš. U tih godinu dana polažeš teoriju prehrane i fitnessa, prvu pomoc, teoriju o vježbama snage i razlicitim treninzima, onda imaš malo psihologije i kako biti leader, izradjuješ programe za klijente i ako uspješno sve odradiš u godinu dana, dobiješ novo zanimanje:)

I inace ti je skoro svuda u svijetu tako, osim kod nas:P
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2012 at 23:46
Originally posted by zadranka23 zadranka23 wrote:



Kako je ona to napisala mislila sam da to nešto kratko traje ..al je to ocito tako samo u Sj. Americi
 


I bolje da je tako, puno stvari u USa je lošje nego kod nas, tako i ovo.Nema instant rješenja kod nas.Ovo 3 godisnje skolovanje kod nas koliko god bi moglo biti dublje i bolje ipak daje osnovne info o svem navedenom dolje, + fiziologiju, anatomiju,  i puno drugih predmeta koji su osnove koje treba znati prije slaganja programa uopce.
Ne znam kaj sve gore uce , al znam da ti je dovoljna i jedna povrsna NSCA licenca, odes i polozis i to je to



Edited by The Phoenix - 20 Rujan 2012 at 23:50
Back to Top
Hemlockelfdancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hemlockelfdancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2012 at 07:21
Imaš potpuno krivo mišljenje, ja imam iskustva s oba sustava i mogu ti reci da je ovdje puno teže i više nauciš. Barem ovo gdje dobiješ licencu na državnoj razini. Mislim možeš ti ici na obicne courseve i dobiješ papir npr. da si instruktor zumbe, ali to nema veze sa zanimanjem osobnog trenera.
U Hrvatskoj sam završila kineziologiju, ali zbog profesora, nacina studiranja i drugih stvari sad tek vidim koliko ne znam:P
Back to Top
Hemlockelfdancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hemlockelfdancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2012 at 07:25
A uostalom nije ni bitno, i da je lakše, zašto ne uzeti instant rješenje i do kraja života raditi nešto što voliš, a ne se tri godine muciti, bankrotirati zbog školarine i onda ne možeš naci posao jer su uzeli nekoga tko je bio na dvotjednom tecaju:P
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2012 at 12:10
istina da nikakav fax ne pomaze ak sam ne radis i ne trazis znanje ,no moze se puno izvuci ukoliko ganjas profesore i zahtjevas vise, neusporedivo vise neg na vikend tecaju
Back to Top
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2012 at 09:12
Originally posted by Hemlockelfdancer Hemlockelfdancer wrote:

Ovdje ti to traje oko godinu-dvije, ovisi koji smjer ideš. U tih godinu dana polažeš teoriju prehrane i fitnessa, prvu pomoc, teoriju o vježbama snage i razlicitim treninzima, onda imaš malo psihologije i kako biti leader, izradjuješ programe za klijente i ako uspješno sve odradiš u godinu dana, dobiješ novo zanimanje:)

I inace ti je skoro svuda u svijetu tako, osim kod nas:P

ovo je stvarno odlicno!Clap
da li možda imaš info da li je u Kanadi tako? mislim na takvu edukaciju?
a i meni bi super pasalo, zdravstvene sam struke (fizioterapeut), plus što obožavam trening i dosta imam iskustva u timskom radu u rukometu, nogometu, odbojci...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.