Jogurt torta s jagodama
Printed From: Fitness.com.hr Forum
Category: Prehrana
Forum Name: Recepti
Forum Description: Zdravi recepti s piletinom, tunom, posnim, salatom...
URL: http://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=2957
Printed Date: 08 Travanj 2025 at 20:54 Software Version: Web Wiz Forums 10.14 - http://www.webwizforums.com
Topic: Jogurt torta s jagodama
Posted By: Zoki
Subject: Jogurt torta s jagodama
Date Posted: 01 Lipanj 2010 at 16:05
Jogurt torta s jagodama
Ovo bi moglo poslužiti kao neki desert.. sigurno ce sada biti puno FITovaca i komentara .. pa ovo je kaloricno.. ovo je kaloricno, no sadrži i neke naše standardne sastojke kao što su posni sir, jogurt, jagode... Iskljucivo se smije konzumirati š mjesecno i to ako ste na masi.. ipak pazimo na liniju! 

Potrebni sastojci:
za biskvit : 3 jaja 85 g šecera 85 g brašna š prašak za pecivo
za nadjev : š0 listica želatine 500 g svježih jagoda 500 g posnog svježeg sira 250 g jogurta 4 žlice mlijeka 90 g šecera 2 vanilin šecera 4 žlice soka od limuna 500 ml slatkog vrhnja 80 g sjeckanih pistacija
Postupak:
š . Pecnicu zagrijte na 200 C. Za to vrijeme u dvije zdjele odvojite žumnjca i bjelanjca. Od bjelanjaka stucite cvrst snijeg uz postupno dodavanje šecera. Žumanjca razmutite, pa ih primješajte u snijeg, dodajte prosijano brašno pomiješano s praškom za pecivo. Dobro izmješajte pa smijesu izlijte u pek papirom obložen kalup za torte promjera 26 cm. Biskvit pecite š5- tak minuta. Pecen izvadite iz kalupa i prohladite na rešetci za kolace.
2 . Želatinu namocite da omekša. Jagode ocistite, operite i prerežite popola. š50 g jagoda narežite na kockice, a š50 smiksajte u kašu štapnim mikserom. U zasebnoj zdjeli izmješajte sir, jogurt, šecer i vanilin šecer. Dodajte i sok od limuna pa još izmješajte. Slatko vrhnje stucite, pa dio ( 5-6 žlica) ostavite za ukrašavanje. Želatinu ocijedite i otopite u zagrijanom mlijeku, dodajte joj 2 žlice smjese od sira, pa sve primješajte u ostatak kreme.
3 . Kremu podijelite u dva dijela, pa u jedan dio umiješajte narezane i izmiksane jagode. Polovicu tucenog vrhnja umiješajte u bijelu, a polovicu u ružicastu kremu.
4 . Oko hladnog biskvita zatvorite okvir kalupa za tortu. Biskvit prvo premažite kremom od jagoda, a za tim i onom od sira. Tortu najmanje 4 sata ostavite u hladnjaku. Tada maknite okvir, pa rub torte naokolo premažite ostavljenim tucenim vrhnjem. Pospite ga, ukrasite sjeckanim pistacijama. Ostatak jagoda narežite na polovice i cetvrtine i poslažite po torti. Ako želite da jagode imaju dodatni sjaj glazirajte ih preljevom za torte.
SLike torte:


izvor:coolrecepti.blogspot.com
Ovo je za desert i to se smije jesti samo š mjesecno!  Znam da puno FITovaca obožava slatko, stoga evo nešto za njih... Uživajte i dobar tek!
------------- Fitness oprema i dodaci prehrani na : http://www.fitness.com.hr/shop.aspx - Fitness.com.hr WebShop-u - http://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini.aspx - Proteini
|
Replies:
Posted By: Zoki
Date Posted: 01 Lipanj 2010 at 16:08
I zanima me .. koliko cesto jedete kolace / torte?
------------- Fitness oprema i dodaci prehrani na : http://www.fitness.com.hr/shop.aspx - Fitness.com.hr WebShop-u - http://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini.aspx - Proteini
|
Posted By: ivka
Date Posted: 09 Lipanj 2010 at 13:10
Posted By: The Phoenix
Date Posted: 09 Lipanj 2010 at 13:25
Pa ja ih ne jedem cesto, eventualno kad je neki rođendan
familijski pa to onda utrpam u cheat day ili oko
božica...sve u svemu jako malo
|
Posted By: ena:)))
Date Posted: 09 Lipanj 2010 at 13:27
ja ti baš nisam fan biskvita.. radije sklepam neki kolac sa pudingom i petit kekima ili piškotima, ali zato obožavam bilo kakve kreme u caši, mousse šlagove.. samo da je kremassto i pjenassto... kolaci sukcs.. osim baklave no :))
|
Posted By: ushica
Date Posted: 27 Lipanj 2010 at 13:11
Probala sam ovaj recept, torta je izvrsna i izuzetno dekorativna!!!!
|
|