New Posts New Posts RSS Feed - Book svima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Book svima

 Post Reply Post Reply
Author
korak3113 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korak3113 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Book svima
    Posted: 18 Sijecanj 2015 at 10:15
Book,

evo i mene medju vama ;) . Uglavnom sam tu zbog potpore i da si razjasnim sve konfuzije vezano za hranu i vjezbanje.  Uglavnom u godinu i pol sam nabila cca 10 kg i sad se secem stalno sim tam 5 kg, kad odlucim skinem 5 kg i onda dojdu blagdani i ja nabijem nazad. Osjecam se koma i kao da se na mene zaljepio neki plast i kad skinem 5 kg opet sam free. Cilj mi je do  5mj skinuti bar 6 kg i mislim da je to moguce i da je ok tipa 3 kg skinuti mjesecno. Ono sto me u svemu jako buni je prehrana, sto je istina a sto ne, u mojim uvijerenjima je da je plant-based diet zdrava i da nacin zivota povrce i voce tu i tamo meso i riba je zdravo dok je i u mojim uvijerenjima takodjer da se skinut  kg ne moze bez proteina i fokus na zdravim mastima, proteinima i povrcu, isto tako je u mojim uvijerenjima da mljecni proizvodi stvaraju sluz i ne trebaju odraslima a da je meso puno hormona...gledala sam i razne nacine prehrane i dijeta i svatko tvrdi nesto svoje.  Cilj mi je i uspostaviti sto mi odgovora a da skinem kg i to pretociti u nacin zivota. Ali dok god imam konfuziju unutar sebe kaoticno i jedem a sve to rezultira da je tijelo u konfuziji . Zbog svega toga si kazem AH ne mogu vise who cares ako u tom mesu ima hormnona, ako u povrcu  ili jabuci ima 53 razlicitih pesticida onda fakat svejedno kaj pojedem... zamolila bih vas ako znate nekog dobrog nutricionistu da mi preporucite ?ili sto da radim u vezi konfuzije ? ;)))  sto se tice vjezbanja, nisam tip teretane ali zato mogu bajkom 30 km bez problema, na Sljeme gore dole i bicklom jos 15 km tako da imam kondicije...mogu i plivati dugo i volim pokret jako...takodjer sam krenula prije 1 mj na kondicijske treninge, a rezultati mi je na nekoj 0 jer nakon 1.5mj odustanem pa opet ispocetka...umorna sam od toga i ne zelim vise gubiti dane na naprijed nazad, hocu polako a sigruno naprijed

Pozdrav svima ;)))) 
stepbystep
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2015 at 11:05
Originally posted by korak3113 korak3113 wrote:

Book,

evo i mene medju vama ;) . Uglavnom sam tu zbog potpore i da si razjasnim sve konfuzije vezano za hranu i vjezbanje.  Uglavnom u godinu i pol sam nabila cca 10 kg i sad se secem stalno sim tam 5 kg, kad odlucim skinem 5 kg i onda dojdu blagdani i ja nabijem nazad. Osjecam se koma i kao da se na mene zaljepio neki plast i kad skinem 5 kg opet sam free. Cilj mi je do  5mj skinuti bar 6 kg i mislim da je to moguce i da je ok tipa 3 kg skinuti mjesecno. Ono sto me u svemu jako buni je prehrana, sto je istina a sto ne, u mojim uvijerenjima je da je plant-based diet zdrava i da nacin zivota povrce i voce tu i tamo meso i riba je zdravo dok je i u mojim uvijerenjima takodjer da se skinut  kg ne moze bez proteina i fokus na zdravim mastima, proteinima i povrcu, isto tako je u mojim uvijerenjima da mljecni proizvodi stvaraju sluz i ne trebaju odraslima a da je meso puno hormona...gledala sam i razne nacine prehrane i dijeta i svatko tvrdi nesto svoje.  Cilj mi je i uspostaviti sto mi odgovora a da skinem kg i to pretociti u nacin zivota. Ali dok god imam konfuziju unutar sebe kaoticno i jedem a sve to rezultira da je tijelo u konfuziji . Zbog svega toga si kazem AH ne mogu vise who cares ako u tom mesu ima hormnona, ako u povrcu  ili jabuci ima 53 razlicitih pesticida onda fakat svejedno kaj pojedem... zamolila bih vas ako znate nekog dobrog nutricionistu da mi preporucite ?ili sto da radim u vezi konfuzije ? ;)))  sto se tice vjezbanja, nisam tip teretane ali zato mogu bajkom 30 km bez problema, na Sljeme gore dole i bicklom jos 15 km tako da imam kondicije...mogu i plivati dugo i volim pokret jako...takodjer sam krenula prije 1 mj na kondicijske treninge, a rezultati mi je na nekoj 0 jer nakon 1.5mj odustanem pa opet ispocetka...umorna sam od toga i ne zelim vise gubiti dane na naprijed nazad, hocu polako a sigruno naprijed

Pozdrav svima ;)))) 

....moja preporuka ti je da se samo pribaciš na zdravu hranu...žitarice,integralni proizvodi ,bijelo meso,orašasti plodovi,riba,voće ,povrće,začini.... da jedeš tj.da nisi gladna....ne triba ti nikakva dijeta...i neka ti je zdrava prehrana balansirana znači ...  40%P 40UH%20%M...mršavit ćeš viruj mi...i tu biciklu ne vozi na gladnoBig smile...to šta se debljaš nije čudno...jedeš neredovito i od tih pustih dijeta.... tijelo ti je osjetljivo na inzulin....lijepi ti se sve šta uneseš..
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2015 at 18:11
Sta je odjednom s te price da nam mlijecni proizvodi ne trebaju? Pri tome ne mislim na punomasne sireve i sl. nego na one osnovne mlijecne namirnice poput mladog i posnog sira, obicnog jogurta, mlijeka?
Back to Top
korak3113 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korak3113 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2015 at 18:20
Ne bih znala da li trebaju ili ne ali mene laktoza smeta tako da mogu tu i tamo uzeti malo . Dosta ljudi zagovara da kao odrasli ne trebamo mlijecno. Mlijeko koje danas piju ljudi nije ni sluga onome sto je bilo nekad, upitna je ikakva dobrobit.

stepbystep
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.