New Posts New Posts RSS Feed - da se i ja javim :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

da se i ja javim :)

 Post Reply Post Reply
Author
espanjola View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote espanjola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: da se i ja javim :)
    Posted: 12 Kolovoz 2014 at 14:36


Pozdrav svima!

Već sam neko vrijeme s vama ali evo odlučila sam se i javit :)

Ukratko bucka oduvijek, 1000 puta kretala na razne "čudotvorne" dijete od ponedjeljka koje nikada nisu završile do kraja, ili jesu ali također neslavno.

U jednom trenutku moja težina dosegla oko 90 kg na 172 cm( ako ne i koju kilu više). Odlučila sam da to tako ne može više.

U zadnje 4 godine pomalo sam mijenjala životne navike, kako su se one mijenjale spuštale su se i moje kile na vagi.

Trenutno variram između 67-70 kg, koliko god bih voljela doći na bar 65.

Vježbanje je postalo moja svakodnevnica, pješačim, bicikliram, trčim, insanity, boot camp svaša nešto. Obožavam kuhati, ponosno mogu reći da svaku večer skuham zdravi ručak i nosim na posao.

Trenutno me najviše živcira škembica i ljubavne ručke, čuvare bubrega, sarmice ili kako god to ljudi zovu :)

Nadam se da ću se uz pomoć vas na forumu te savjeta na webu i toga riješiti.

Tu sam ako treba kome podijelit kakav savjet, kulinarski recept a isto tako spremna sam čuti i vaše savjete :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 15:10
Hahahhahahaha čuvari bubregaa :)) Heeej

Evo još jednog kandidata... gledaj ovo...tu ćeš mi se proslaviti okej ;) samo da nađem linkić

https://www.fitness.com.hr/forum/pokaite-to-jedete_topic7758.html Evo ti linkić.... ovdje ti jako ljudi voli papati...

Admini su ti ovdje gladoši...pokaži svoje umijeće siguran sam da će koji tvoji recept izaći na ovoj stranici ;)

okej reci što te zanima ? škembica? kako ti izgleda par dana jelovnik ako nije problem..i kako mi treniraš tjedno :)

Neki rezime složi pa ćemo vidjeti...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
espanjola View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote espanjola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 18:29
:)

bacit ću pogled na linkić pa podijelim neke svoje recepte.

Koliko god ljudi kažu da preko ljeta smršave jer se laganije hrane, više kreću, ja mislim da ljeto nije moje doba godine.
Cijelu godinu mogu biti karakter al nekako mislim da u lipnju zaglibim, sladoledi me preotmu, na njih sam slaba a znam da nisu dobri za moju liniju :)


Uglavnom,svaki dan idem na posao biciklom i kući naravno, na poslu ne koristim lift već idem stepenicama na 5. kat ( 2 puta dnevno). Na biciklu provodim tjedno dosta vremena budući gdje god da idem u zg-u idem bicom.

trenutno mi trening izgleda tako da idem 3 puta tjedno na boot camp ( treninzi su stvarno intenzivni) te doma još koji dan između odradim sličan trening ili trčim.

Primjerice u nedjelju sam trčala 40 minuta i nakon toga još odradila trening ( čučnjevi, iskoraci, sklekovi, marinci, trbušnjaci, leđnjaci).

Nisam trčala cijeli srpanj, al sad sam se opet bacila na trčanje.

Prehrana

U nedjelju:
doručak:
40 g zobenih mekinja s 2,5 dcl jogurta dukat light i breskva

ručak:
juha od hokaido tikve, punjene tikvice s povrćem i mozzarelom, banana palačinke sa svježim sirom i borovnicama ( morala sam neki desert :P )

Večera:
ostatak ručka

Ponedjeljak:
Doručak
kajgana 2 jaja i 2 bjelanjka
kava

Međuobrok:
Posni sir cca 150g

Ručak:

Piletina i svježa salata (krastavci, rajčica i paprika)

Međuobrok:
Posni sir 100g, banana, borovnice i cimet ( napravljeno kao krema)

Večera:
tuna u salamuri i rajčica.

Danas slično, trebam potrošit posni sir pa ga jedem uz skoro sve, a i baka je poslala svježa jaja, piletinu i hrpu povrća pa ne trebam mozgat.

Doručkujem svaki dan prije posla oko 7 ujutro, i to su il zobene ( to mi je najdraži doručak) il jaja. Za međuobrok si na poslu uzmem jogurt, voće, orašaste plodove, posni..kako kad, trudim se u svakom obroku konzumirat proteine pa tako pojedem veće s jogurtom i cimetom..
za ručak napravim nešto što mi je lako prijenosno za naposao a to su il pileća salata, tuna salata, razno povrće, quinoa, kus kus..


Uglavnom si zapisujem kaj pojedem, i važem obroke..prije sam to više radila sad sam već i odokativno naučila. Trudim se pazit da unašam dosta proteina jedino sam svjesna da sam možda u zadnje vrijem počela malo brljavit sa slatkim, iako se trudim onda napravit neku svoju, zdravu slasticu.

Iako su mi prije više smetali jaki bokovi i guzica nekako mislim da mi to sad lakše ide za skinut nego škembica. Zapravo bolje mi je na curi vidjet i veću guzu nego mlohavu škembu :P
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 23:05
Ofkors sve se dijeli ovdje hehehe

Nedjelja je jako jako slaba... pa dajj moraš više otvarati usta!

Ponedjeljak hm

Daj me nemoj zezati pojedi 4 normalna jaja XD ne griješi bogu :) taman više protoša i masti dobiješ

posni sir tamo gdje je sam.. tu ti fali nešto ubaci :)

Ubaci nešto od cjelovitih žitarica sa piletinom... od tih nabrajanja rajčica povrća voća sve je to super i nemoj to dirati unosi..ali treba ti jače kao što je riža kruh..tjesto... itd .. grah.. pahuljice ojačaj...

Ubaci više orašastih... ne gladuj! :)

Super je što nosiš za jesti :) 

Hm okej... možeš malo jasnija biti oko trneiranja nisam te skužio ?

Bolje odradi trening normalno jedan dan.. pa kasnije rekreacijski šetaj vozi bajs... a u dane kada ne treniraš ubaci kardio možda malo jači.. neki HIIT ili tako nešto...

I pazi da se odmoriš ;) Ne pretjeruj 




Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
espanjola View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote espanjola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2014 at 08:30
sve si dobro napisao, prije sam imala problem da sam rađe gladna nego da nešto pojedem u strahu da se ne zdebljam, sad više nije tako, i nisam gladna.
Ovo što sam sad poslala i nije realno stanje moje prehrane, zadnjih dana nešto brljavim jer mi se niš ne da.
Inače uz piletinu i salatu uvijek imam i žitarice.. kruh baš i ne jedem, radim neke svoje pogaće sa zobenim mekinjama i sjemenkama.
Orašaste isto konzumiram.

na poslu mi govore da jedem ptičju hranu kad si ja svoje žitarice i sjemenke donesem a oni žderu masne čevape :)

Pratit ću sad ovih dana kaj sam pojela pa ću napisat.:D


vježbala sam prije insanity. sad idem na boot camp, tamo vježbamo uvijek različito..tipa dobijemo set vježbi ( čučnjeve, sklekove, trbušnjake, iskorake, marince, zgibove..) onda dobijem zadatak što više rundi u određenom vremenu, ili nam zada 4 runde pa štopa vrijeme..nekad radimo tabatu... radimo s utezima, girjama... uglavnom treninzi su ful visokog intenziteta, ne da se oznojim nego slapovi znoja se cijede :D

Trenutno nemamo trenig pa si ja doma odvježbam slično, igram se malo s girjom i tako..počela sam opet trčat, pripremam se za kvartovski kros pa da se malo vratim u trkaću formu.

Ma bez brige, ostane vremena i za odmor, sjedim 8 sati na poslu pa jedva čekam predvečer da se malo izrekreiram.

frustrirajuće je to kaj ja stvrno radim intenzivno na sebi.. a ne smijem si dozvolit ni tjedan dana godišnjeg da se ne vratim 2 kile teža.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2014 at 08:16
Hehehe znam taj osjećaj gladovanja :)

Sry što nisam odgovorio frka mi je sa ljudima ne znam gdje tko šta više LOL

Ja sam nosio hranu na posao...pa je svima bilo čudno..dok su oni utapali brkove u bureku ja sam jeo rižu i sir hehehe

Nije im bilo jasno ni kada sam im objasnio, no sa vremenom su se prilagođavali mojoj hrani i češćim obrocima :)

To bi bilo super da napraviš! :)

Aha aha znač imaš grupne trenigne.. to je zanimljivo :)

Heheh to je super... nema veze što sjediš.. ali ne smiješ trenirati svaki dan intezivno.. to tijelo ubije doslovno :)

U krivu si :) moraš si dozvoliti... evo baš neki dan... pričam sa jednim kolegom... desilo mu se nešto nije bitno spomena , što ga je odvojilo 2-3 tjedna od bilo kakvog rada... on je u tom periodu narastao (mišićno) i odlično izgledao... tijelo mora odmoriti da bi raslo :) ne salo... nego miške :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.