New Posts New Posts RSS Feed - Dragi Fittovci, pomagajte
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dragi Fittovci, pomagajte

 Post Reply Post Reply
Author
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dragi Fittovci, pomagajte
    Posted: 26 Listopad 2014 at 22:48
Eto mene i ponovno ovdje, sa novim pitanjima i dilemama. Molim Vas, dobre duše koje sve znate za pomoć. Naime, visoka sam 162, teška 54 kilice, i cilj mi je otići još 2-3 kile dolje, te učvrstiti ona "bolna ženska područja" trbuh i stražnjicu. Međutim imam mali problemčić. Prvo, moj apetit je na gotovo nuli. Već mjesec i pol se više mučim da jedem nego što uživam u hrani. Ne osjećam privlačnost prema niti jednoj vrsti namirnica (nekad bi sve dala za to. Pokušala sam se rekreirati, iscrpljivati, nutkati, ali apetit se rijetko kada otvara. E sad, moj prosječni dan izgleda ovako:

Doručak: Turska kava sa nezaslađenim bademovim mlijekom
Dvije male Wuudy hrenovke (oko 50g)
Rižin kreker
50 g svježeg posnog sira
Jedna svježa rajčica

Ručak
Zelena salata (300 g)
Karabatak (pečeni) (160g)
Pileća juha
Cijeđeni sok od grejoa

Međuobroci
Espresso
Shake sa nezaslađenim bademovim mlijekom i smrznutim jagodama plus žličica meda
Macchiato

Večera
Pileća juha
Čaj od mente


Da li je puno ili malo niti sama ne znam. Želim isto tako napomenuti da sam skinula aplikaciju (fitnesspal) koja mi je predložila dnevni unos od 1240 cal po kojoj se vodim zadnjih par dana. No,na jednom drugom fitness blogu sam izračunala, da mi je BMR 1368, a TDEE 2120. Moram napomenuti da svaki dan prakticiram barem sat vremena brzog hoda (katkada ubacim i par minuta trčanja) i da planiram krenuti na fitness treninge od sljedećeg tjedna. E sad, dragi fitovci molim Vas pomagajte i recite mi jedem li previše, premalo, taman i što da radim? Hvala Vam :)
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 14:23
ajme ovo definitivno je malo! vjerojatno glad 'otjeraš' svim tim kavama i macchiatima između čime onda ne osjećaš neku preveliku potrebu za jelom, što i nije neka zdrava solucija :/
 
ja osobno, da sam na tvom mjestu sada, doručak bih malo povećala čisto radi energije tokom cijelog dana (skužila sam da kad pojedem manje za doručak nekako umor me prati kroz cijeli dan, doručak zbilja je važan dio u danu i meni iskreno najdraži, imam hrpeeeetinu ideja za ukusni početak dana od omelta sa povrćem do banana palačinki, zobenih sa svježim ili sušenim voćem itd. :)), ručku bi pridonijela više povrća i zadnje, možda 'najmučnije' za nekog tko jako voli kavu? (a bila sam to i ja nekad, samo više ne osjećam takvu potrebu za njom, a još manje za cappuccinom i takvim stvarim) radila bih na smanjivanju kava (koja pridonosi stresu u organizmu, neravnoteži crijevne mikroflore, umoru i čitavu drugih stvari) a ubacivanju čajeva kojih ima brdo u različitim okusima (šljiva, crni ribilz, zeleni, menta, mango/vanilija moji osobno prvi pri izboru, predobri su), em zdravi em odlični za pit pogotovo u ovo zimsko doba *.* i ubacila bi zdrave međuobroke kao što su smoothie, voće, orašasti plodovi, jogurti itd koji isto tako rade na poboljšavanju probave, vjerujem da ćeš se puno bolje osjećat 

eto toliko od mene za početak! Smile
ako želiš mogu i podijelit s tobom neke receptiće koje si ja sama pripremam ujutro pa i za ručak, toliko ideja uvijek imam i svašt isprobavam tak da... nakuplja se tog, a ovi moji doma samo lete oko mene i probavaju iako su imali dost predrasuda prema mom načinu ishrane u početku


Edited by classified - 06 Prosinac 2014 at 14:25
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 15:05
Hvala ti draga na savjetima, ali to je stari post, ja danas ne pojedem manje od 2000 kcal dnevno 😄 možemo se čuti private porukama za razmjenu recepata 😄
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 16:45
isse daj gle datume! -.-' ajmeeee Embarrassed

naravno da može! ;) sendam jednu odmah Big smile
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.