New Posts New Posts RSS Feed - Evo mene, došla i ja! :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Evo mene, došla i ja! :D

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Evo mene, došla i ja! :D
    Posted: 04 Veljaca 2011 at 14:26
  Moran mahnit svima koji su kao i ja nedavno se poceli baviti necim jer in je puna kapa "buvelica" :D

Iman 23 godine, imala san veoma neredovitu prehranu, pušila sam, nisam doruckovala, sad san se disciplinirala i ne pušim više al zato papam zdravo i super mi je!
Trenutno san izbacila sve loše ugljikohidrate, te sad jedem otprilike ovako:

dorucak:posni sir (ne znan u gramima, ja to po jušnim žlicama, negdje oko dvije jušne) i jedno jaje (ovisno o danu nekad ga skuham,nekad bacim na tavu sa minimum ulja), ili hrenovka pileca kuhana i posni sir,popijem deci jogurta sa 0.9 mm ili tako neke kombinacije.

međuobrok: jabuka

rucak: sve vrste mesa, obicno to bude piletina sa roštilja (2-3 komada bijelog mesa) ili također sa tave na jako malo ulja i tone povrca svih boja i oblika ( i to jedem dosta, najviše zelenu salatu,jer i od malih noga se gušim u njoj), tunjevina i sl.

međuobrok:opet neko voce,ili šaka badema,cisto da imam tih pet obroka jer ne budem gladna za taj međuobrok

vecera: opet posni sir, ili kad mi se ne da to, onda izribam mrkvice i jabuke, dodam malo jogurta i to pojedem i sl.

i obavezno dvije do dvije i po litre vode

krenila sam s trcanjem, nisam imala  ništa kondicije, ali sam se u međuvremenu razbolila jer ode je luda bura pa sam kašljala suho i sl, pa sam otišla na orbitrek i sada nakon tjedan radim po tri serije od 20 minuta s tim da pijem vodu i tu se dobro iznojim.planiram opet trcati vanka kad bude vrime bolje.navukla san se na vježbanje, to je bitno.
od ovog nacina prehrane sam bila umorna stalno, sad sam kupila vitamine i mislin da je puno bolje.varirala mi je težina 70/7š/72, otkad san to prominila je 69/70.
prominila san navike, e sad mislin da bi bilo u redu da se sve to isplati.
šta radin krivo, šta bi tribala radit?
citam sve savijete sa foruma al mi je sad totalna zbrka u glavi.

fala lipa svima na odgovorima!
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 15:02

Originally posted by j@bukica j@bukica wrote:

  Moran mahnit svima koji su kao i ja nedavno se poceli baviti necim jer in je puna kapa "buvelica" :D

Iman 23 godine, imala san veoma neredovitu prehranu, pušila sam, nisam doruckovala, sad san se disciplinirala i ne pušim više al zato papam zdravo i super mi je!
Trenutno san izbacila sve loše ugljikohidrate, te sad jedem otprilike ovako:

dorucak:posni sir (ne znan u gramima, ja to po jušnim žlicama, negdje oko dvije jušne) i jedno jaje (ovisno o danu nekad ga skuham,nekad bacim na tavu sa minimum ulja), ili hrenovka pileca kuhana i posni sir,popijem deci jogurta sa 0.9 mm ili tako neke kombinacije.

međuobrok: jabuka

rucak: sve vrste mesa, obicno to bude piletina sa roštilja (2-3 komada bijelog mesa) ili također sa tave na jako malo ulja i tone povrca svih boja i oblika ( i to jedem dosta, najviše zelenu salatu,jer i od malih noga se gušim u njoj), tunjevina i sl.

međuobrok:opet neko voce,ili šaka badema,cisto da imam tih pet obroka jer ne budem gladna za taj međuobrok

vecera: opet posni sir, ili kad mi se ne da to, onda izribam mrkvice i jabuke, dodam malo jogurta i to pojedem i sl.

i obavezno dvije do dvije i po litre vode

krenila sam s trcanjem, nisam imala  ništa kondicije, ali sam se u međuvremenu razbolila jer ode je luda bura pa sam kašljala suho i sl, pa sam otišla na orbitrek i sada nakon tjedan radim po tri serije od 20 minuta s tim da pijem vodu i tu se dobro iznojim.planiram opet trcati vanka kad bude vrime bolje.navukla san se na vježbanje, to je bitno.
od ovog nacina prehrane sam bila umorna stalno, sad sam kupila vitamine i mislin da je puno bolje.varirala mi je težina 70/7š/72, otkad san to prominila je 69/70.
prominila san navike, e sad mislin da bi bilo u redu da se sve to isplati.
šta radin krivo, šta bi tribala radit?
citam sve savijete sa foruma al mi je sad totalna zbrka u glavi.

fala lipa svima na odgovorima!
 dobrodosla!

promakla mi je visina.. al svejedno po postu mi jasne tvoje zelje! i mane!

Po ovom sto si napisala.. u tijelo unosis jako malo UH i vlakana.. oni su neophodni i za izgradnju misica i za probavu.

ujutro dorucak koji ima jaja i posni nebi smjeli ostat samo na tome!neko povrce bi mu dobro doslo ako vec u tolikom luku zaobilazis UH. No, najbolja varijanta za dorucak, prema vecini ipak ispadaju zobene pahuljice, neko suseno voce i npr posni.

prvi medjuobrok je ajde.. proguran al za drugi nebi opet smjela voce. radije saka badema i posni. Prihvatljivija varijanta.

 a rucak..svo meso? to znaci da jedes i crveno meso? piletina/puretina je zdraviji unos od teletine, junetine, svinjetine al svakako nije na odmet da s vremena na vrijeme jedes i crveno meso. Dosta povrca je uredu.

vecera? nebi preporucila mrkvu i jabuku i jogurt.. dizanje inzulina prije spavanja nije bas najsretnija varijante. radije uzmi koje kuhano jaje i ako ti se jede mrkva. Voce izbjegavaj u vecernjim satima. Druga varijanta je posni i saka badema ili saka oraha ili saka kikirikija!

Sto se tice vjezbanja..vidis li promjene na sebi? to je za pocetak sto me zanima. trcanje i orbitrek su jako dobar kardio koji oboje utjecu na veci broj misica ali..nakon izvjesnog vremena nisu dovoljni.

Back to Top
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 15:12
  a kako bi bilo da uz posni za dorucak i jaje uzmem integralni kruh i ostanem na njemu, znaci samo ujutro taj kruh,ne popodne?volim sušene brusnice, možda one?
ne svo, piletina, puretina opcenito.meni je to "svo meso" jer ne jedem inace ništa osim piletine, meni to sve bljak.koji put se dogodi neko mljeveno al' rijetko.

ja se sebi osjecan manja, nisan napuhana i vidim promjene, moja majka koji je veliki kriticar kaže e draga jesi manja ali treba još.
ne fali mi slatko, ne fale mi kolaci,ne fali mi ništa od spize one "zabranjene".
š64 cm :D :D
 

Edited by j@bukica
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 15:30

Originally posted by j@bukica j@bukica wrote:

  a kako bi bilo da uz posni za dorucak i jaje uzmem integralni kruh i ostanem na njemu, znaci samo ujutro taj kruh,ne popodne?volim sušene brusnice, možda one?
ne svo, piletina, puretina opcenito.meni je to "svo meso" jer ne jedem inace ništa osim piletine, meni to sve bljak.koji put se dogodi neko mljeveno al' rijetko.

ja se sebi osjecan manja, nisan napuhana i vidim promjene, moja majka koji je veliki kriticar kaže e draga jesi manja ali treba još.
ne fali mi slatko, ne fale mi kolaci,ne fali mi ništa od spize one "zabranjene".
š64 cm :D :D
 
 pa ni nemas toliki problem u odnosu na visinu sa tezinom.

Susene brusnice i kruh i jaja? hm.. tebi bi to pasalo?

opcenito pravilo u kombiniranju hrane je UH+P, P+M. Imas jako puno jelovnika clanova ovog foruma ili pregledaj blog gym_girl pa ce ti biti jasnije zasto bi bilo bolje da za dorucak radije izaberes neku zitaricu (ne moraju to strogo bit zobene). ako ostanes na jajima i posnom radije uzmi neko vlaknasto povrce uz to (kakav pomidor, mrkvu, celer ..). mozda ce ti netko od iskusnijih forumasa sugerirat i sto drugo al ja integralni kruh u to nebi mjesala.

susene brusnice su uredu.. al uzmi u obzir koliki je to unos secera,.. pogotovo kad te zanese pa pocnes grickat. u neki medjuobrok ih uvrstis.. sa posnim npr. (ako se radilo o MO nakon vjezbanja).

piletina je uredu. probaj tu i tamo zamjenit je ribom ili puretinom. a mljeveno.. pa radije preskoci.. melje se svasta u tom mljevenom, vjeruj mi.

Za ovaj osjecaj da si manja.. reci cu.. neka te vodi to kao motivacija. Ne obaziri se na komentare niti one zle jer ce te povuc pa ces ili odustat ili pretjerat. Ovim tempom kojim ides ides dobro. Polako uvedi neko vjezbanje doma i tijelo ce se mijenjati

Back to Top
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 15:38
  ma ne, nisan mislila brusnice sa jajima i s kruhom, nego sam mislila opcenito, pošto znam da imaju dosta cukra a jako ih volim.no ako sam dosad mogla mogu i odsad bez njih.
skužila san princip donekle i navukla san se na vježbanje , kad ovo prođe, kad skužim da mi triba više onda cu krenuti u teretanu.
šta se tice okoline svi su podrška, nema ono tipa, pomfri dok ja jedem tunjevinu,tako da san jako zadovoljna.
ovi vitamini šta san popila pa mi je danas napokon ok su stvarno djelovali il je to neki placebo efekt?
 

 

Edited by j@bukica
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 15:45
Originally posted by j@bukica j@bukica wrote:

  ma ne, nisan mislila brusnice sa jajima i s kruhom, nego sam mislila opcenito, pošto znam da imaju dosta cukra a jako ih volim.no ako sam dosad mogla mogu i odsad bez njih.
skužila san princip donekle i navukla san se na vježbanje , kad ovo prođe, kad skužim da mi triba više onda cu krenuti u teretanu.
šta se tice okoline svi su podrška, nema ono tipa, pomfri dok ja jedem tunjevinu,tako da san jako zadovoljna.
ovi vitamini šta san popila pa mi je danas napokon ok su stvarno djelovali il je to neki placebo efekt?
 placebo? vitamini mogu bit samo korisni tako da su ti sigurno pomogli.
Back to Top
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 15:48
  što se tice omjera visine i težine to je sve više manje proporcionalno uvik bilo al je bilo viška.92-8š-š03.nije kriticno al me živcira tako da se nadan da cu to rješiti.
a za vitamine sam pitala, jer citkaran svašta po svakavim forumima i meni je bilo nejasno zašto bi bio placebo efekt.hehe
 

Edited by j@bukica
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 19:25
Dobrodošla j@bukica!
Negdje sam tu u postovima procitao nešto uz crveno meso;
dobro ti je i crveno, samo gledaj da ne bude masno. Ne
moraš stalno biti na piletini/puretini
Back to Top
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 19:54
  ma oke, nije problem za piletinu, samo me zanima jel to ok za skinit koju kilu i izgubit koji cm.pa polako posli to dovodit u red kako spada
 
p.s. fala na dobrodošlici :D


Edited by j@bukica
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 20:29
Originally posted by j@bukica j@bukica wrote:


 
ma oke, nije problem za piletinu, samo me zanima jel to ok za skinit
koju kilu i izgubit koji cm.pa polako posli to dovodit u red kako spada 
p.s. fala na dobrodošlici :D
Slicno sam i ja ne tako davno
napisala pa me dragi Phoenix (fala mu) ukorio da ili sam odlucna ili
nisam! To isto cu prenijeti i tebi!za pocetak je dobro ali ako zbilja želiš
rezultate tada vrijedi jedino:no pain no gain! Tvoja trenutna prehrana je
ok al fale ti kvalitetni uh i jedino izbjegli voce u popodnevnim/vecernjim
satima!na dobrom si putu i nedaj se
Back to Top
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 20:32
po tvojoj preporuci danas san izbjegla voce popodne, nakon orbitreka san poila malo mljevenih badema i posnog
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 22:12
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by j@bukica j@bukica wrote:


 
ma oke, nije problem za piletinu, samo me zanima jel to ok za skinit
koju kilu i izgubit koji cm.pa polako posli to dovodit u red kako spada 
p.s. fala na dobrodošlici :D
Slicno sam i ja ne tako davno
napisala pa me dragi Phoenix (fala mu) ukorio da ili sam odlucna ili
nisam! To isto cu prenijeti i tebi!za pocetak je dobro ali ako zbilja želiš
rezultate tada vrijedi jedino:no pain no gain! Tvoja trenutna prehrana je
ok al fale ti kvalitetni uh i jedino izbjegli voce u popodnevnim/vecernjim
satima!na dobrom si putu i nedaj se


Hehehehe kaj sam tak strog bio? jel si bar postalaodlucna od tad?
Back to Top
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 22:36
  vidin phoenix da znaš masu stvari i ti isto crna_kej...
da li je okej sat vremena na orbitreku?
koje bi mi vježbe preporucili za topljenje sala, rješavanje trbušcica i micanja sala sa guze i bedara? ali doma, jer mi je malo neugodno kao ovoliki pocetnik ici u teretanu .
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 23:13
Salo ne možeš topiti s određenih podrucja, salo ce ti se
zadnje topiti s donjeg dijela trbuha Vezano za
teretanu, ako kreneš, ne bi bila ni prva ni zadnja koja je
pocetnik, zato i postoje treneri koji ce ti pokazati vježbe i
uvesti te u taj svijet
Back to Top
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 23:19
raspitat cu se ovih dana pa cu vidit šta bi mi bilo najbolje
Back to Top
j@bukica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote j@bukica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 23:44
  jel mogu kako zeznit organizam sa ovakvim nacinom unošenja UH, tj minimalnim?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.