New Posts New Posts RSS Feed - Određivanje težine
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Određivanje težine

 Post Reply Post Reply
Author
-Silver- View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -Silver- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Određivanje težine
    Posted: 01 Prosinac 2009 at 13:41
Ako je vec tema bila molio bih link!

Nakon puno vremena (2 godine) opet sam u teretani i trudim se redovito vježbati. Ni prije dvije godine nisam tocno znao kako odrediti "dobru" težinu utega, a da pri tome ne "gubim vrijeme". Da pojasnim: radim da dobijem masu i npr. kod vježbi za biceps sa šipkom napravim 5 serija sa 8 ponavljanja (težina 25 kg). Ako stavim 30 kg. napravim 5 serija sa 5-6 ponavljanja, ovisi koliko još imam snage.
Ono što me zanima je da li nakon zagrijavanja ici sa 25 kg i raditi više serija i ponavljanja, ili staviti vecu kilažu pa manje ostalog? Ne znam što bi bilo pametnije!
Starring Down The Demons
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 13:46
Za pocetak se drži š0 - š2 ponavljanja
Težini odruđuješ prema ponavljanjima, sama brojka kilaže nije bitna, bitno je koliko ponavljanja radiš, naravno moraš dati maximum od sebe svaki put
Back to Top
-Silver- View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -Silver- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 18:43
Znaci bez obzira što radim na masi, bolje je raditi više ponavljanja? Ako sam dobro skužil
Starring Down The Demons
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 19:10
Originally posted by -Silver- -Silver- wrote:

Znaci bez obzira što radim na masi, bolje je raditi više ponavljanja? Ako sam dobro skužil



radi 3 serije po š2-š0-8 ponavljanja ili š5-š2-š0


naj idealnije i to je to...
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 20:25
  Na masi se ne radi biceps.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 21:12
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
Na masi se ne radi biceps.

zasto?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 23:39
  Radi one osnovne vjezbe, kao sto je mrtvo dizanje, cucanj, bench i zgibovi..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
lordhumungus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 112
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lordhumungus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 23:42

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
Na masi se ne radi biceps.

zasto?
 

zato što je biceps premali mišic da bi se na racun njega dobivalo na masi. Noge , leđa, prsa su mišicne grupe kojima se nabija masa, i to osnovnim vježbama, velikim težinama, teškim serijama. Tim vježbama se i snažno pojacava lucenje testosterona i hormona rasta što su anabolicki hormoni, tj. što više tih hormona više mišica

i am the rocker, i am the roller,i am the out of controller
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 00:24
  Evo tu sam malo objasnjavao, pa procitaj!!

Kompleksne vjezbe


I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
-Silver- View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -Silver- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 08:27
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 
Evo tu sam malo objasnjavao, pa procitaj!!Kompleksne vjezbe


Thanx
Starring Down The Demons
Back to Top
-Silver- View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -Silver- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 08:28
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
Na masi se ne radi biceps.

Dal sam tu vježbu kao primjer.
Ali osim osnovnih vježbi, zar ne treba raditi i druge vježbe bar malo?
Starring Down The Demons
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 09:34
  Pa dok si na snazi i masi radi ove, a kad ides na oblikovanje, onda pocnes druge vjezbe.. ali prvo odradi 2,3mj ovako.. i povecat ce ti se snaga pa ces vidjet kako ces i na bicepsu vise dizat
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 10:39
Bacim vam kost o bicepsu i pokidate se ko psi oko nje, zato cu sad napisat što sam htio reci. U svakoj šali je pola istine jel.

- masa/defka ne ovisi o broju ponavljanja, vec o kalorijama i onome što jedeš

- po teretani vidim previše ljudi koji forsiraju biceps, triceps, razne flyeve za ramena itd. a ostaju koliko vidim na istome, nema nekih pomaka niti u izgledu niti u snazi

- biceps i ostale male skupine su jednostavno preslab poštrošac energije i što je još bitnije, bolje se pogode i više odrade kao pomagaci u velikim liftovima - tko je odradio heavy zgibove, veslanja ili deadlift zna o cemu pricam i njemu ne treba dodatan rad na bicepsu osim ako to ne zahtijeva BB natjecanje

- slicno je i s ostalim malim skupinama koje više sudjeluju u velikim liftovima nego kada ih se izolira

- ono što sam primijetio na sebi je da nema gubitaka otkako sam prestao raditi izolacije bicepsa, tricepsa i ostalih malih skupina, vec nasuprot, lagani pomaci
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 10:41
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Bacim vam kost o bicepsu i pokidate se ko psi oko nje, zato cu sad napisat što sam htio reci. U svakoj šali je pola istine jel.

- masa/defka ne ovisi o broju ponavljanja, vec o kalorijama i onome što jedeš

- po teretani vidim previše ljudi koji forsiraju biceps, triceps, razne flyeve za ramena itd. a ostaju koliko vidim na istome, nema nekih pomaka niti u izgledu niti u snazi

- biceps i ostale male skupine su jednostavno preslab poštrošac energije i što je još bitnije, bolje se pogode i više odrade kao pomagaci u velikim liftovima - tko je odradio heavy zgibove, veslanja ili deadlift zna o cemu pricam i njemu ne treba dodatan rad na bicepsu osim ako to ne zahtijeva BB natjecanje

- slicno je i s ostalim malim skupinama koje više sudjeluju u velikim liftovima nego kada ih se izolira

- ono što sam primijetio na sebi je da nema gubitaka otkako sam prestao raditi izolacije bicepsa, tricepsa i ostalih malih skupina, vec nasuprot, lagani pomaci


Ja odradim 4 osnovne vjezbe na pocetku treninga: bench, cucanj, mrtvo i military press.. i onda jos izoliram biceps i triceps sa 3 serije i to je to..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.