New Posts New Posts RSS Feed - vidim da je red da se predstavim
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

vidim da je red da se predstavim

 Post Reply Post Reply
Author
asja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote asja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: vidim da je red da se predstavim
    Posted: 24 Veljaca 2013 at 09:18
dakle
30 godina, 160cm niska LOL, 63kg. moja idealna težina je 52kg (tako se najbolje osjecam) pa mi je to izmedju ostaloga i cilj.
2 djece, 2 carska reza Ouch, zadnji prije 8 tjedana. dobila dozvolu od dr. da mogu pocet lagano sa vježbanjem.
kondiciju sam ostavila u 2009. kad sam prvi put ostala trudna. prije trudnoca sam se bavila fizickom aktivnošcu 2-3 puta tjedno, a u mladjim danima sam se profesionalno bavila standardnim i latinoamerickim plesovima.
teretanu ne volim, trcanje mrzim (trcat cu jedino ako puste pse na mene). sve ostalo je dobrodošlo.
volim vježbati i trenutno vježbam Jillian Michaels 6 dana u tjednu, jogu 1 puta tjedno i cardio 1 puta tjedno (brzo hodam na trci 45 minuta, imam ju doma). nedjelja mi je dan odmora. željela bih za 2-3 mjeseca dok mi se malo kondicija povrati krenut na Insanity Smile
volila bih da mi se javi bar jedna dobra duša da mi malo pomogne riješit neke nedoumice.
1. Jel taj moj cardio uopce ucinkovit? šta da ubacim umjesto brzog hodanja (trcanje mi ne predlažite)? kolki mi mora biti puls da cardio bude ucinkovit?
2. Jako me zabrinjava stanje mojih trbušnih mišica (ako uopce još i postoje s obzirom na trudnoce i carske). vježbam trbušnjake i uopce ih ne osjecam. može neki prijedlog za dobre vježbe za trbušne mišice da ih što prije aktiviram.
3. trebala bi malu pomoc što se tice jelovnika. sama sam si ga napravila, ali hocu nekog strucnijeg da mi veli dal uopce jedem kako treba. pa ako ima netko ko želi pomoci i kuži se u prehranu, slušam savjete.
evo malog romana Clap
veselim se druženju

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 15:54
Pozdrav i dobrodošla! Smile

Što se tice jelovnika, napiši ovdje što si ti sastavila... pa cemo vidjeti jel to ok. A za vježbe, možeš mi poslati mail..pa ti ja pošaljem hrpu vježbi i za guzu/noge, trbuh,ruke... Wink
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
asja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote asja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 16:20
hvala na dobrodošlici  Wink
jelovnik izgleda nekako ovako:
D: 2 šnite kruha (sama ga pecem 2/3 integralno brašno + 1/3 raženo) sa maslacem i salamom purecim/pilecim prsima i 1%mm jogurt
ili 2 šnite kruha sa pekmezom za dijabeticare
MO: voce, trenutno samo ili 1 jabuka ili 1 naranca
R: meso + dosta lešo kuhanog povrca+ salata
integralnu rižu ili integralnu tjesteninu jedem jedno tjedno ali onda samo sa povrcem ne sa mesom
MO: šaka orašastog voca ili neko suho voce
V: 2 jaja+ salata ili jogurt sa zobenima ili meso ako je ostalo od rucka
 
ne jedem junk, kruh, rižu, tjesto, pijem samo vodu. ako pocnem sa UH necu moci stat pa mi je bolje dok ih uopce ne jedem. jel mi to pametno ili ne?
inace dojim i imam preko 10 podoja na dan. ne brojim kalorije. i svaki dan pojedem bar 2-3 keksa (tipa napolitanke, ne petit) poslje rucka. mažem si oci da mi je to za mlijeko LOL
trebaju mi neke vježbe za trbuh. jel postoji neki workout tipa zuzana, jillian ali samo da su trbušnjaci?
i kojom brzinom je dobro mršavit? jel bi 1kg mjesecno bilo u redu?
ne bi htjela naglo jer ionako imam problem sa viškom kože na trbuhu pa cu sa naglim mršavljenjem samo pogoršat stvar.
 
Back to Top
asja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote asja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 16:35
Originally posted by asja asja wrote:

ne jedem junk, kruh, rižu, tjesto,
pod tim smatram da ne jedem bijeli kruh, rižu i tjesto, integralno jedem. ne jedem niti krumpir
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 20:29
krumpir je u redu ako je kuhan u ljusci a od zacina možeš stavit sol, sjecakni list peršina, super je sa blitvom i špinatom na lešo (kombinacije s ribom itd)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.