New Posts New Posts RSS Feed - Mama prvi put u teretani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mama prvi put u teretani

 Post Reply Post Reply
Author
Noor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Noor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mama prvi put u teretani
    Posted: 04 Ožujak 2008 at 15:17

 Hola, svima (koliko vas ima...)!

evo, ukratko da se predstavim...imam 32 godine, supruga sam i majka dvojici sinova (5 i 6 godina). Visoka sam š70 cm i teska-pazi sad-trenutno 77 kg. Kao cura sam bila fizicki vrlo aktivna, imala sam 60 kg i to je bio neki moj optimum. No, trudnoce, posao i zivot su ucinili svoje pa sam tako 0š.0š.2008. tezila 83 kg. Ljudi i sad govore da ne znaju gdje mi je tih 80-ak kila..ja velim da su se jednako rasporedile a mozda i odjeca ucini svoj dio posla. I tako, nakon 8 godina "mirovanja" ja sam odlucila uciniti nesto za sebe. Muz je krenuo na faks a ja svaku vecer u lokalnu teretanu. Idem vec 3 tjedna, radim iskljucivo crobni trening, idem od sprave do sprave (bicikl, orbitrek, veslanje, traka, steper), svaku odradim po 20 min, izmedju svake uglavnom radim trbusnjake. Moj boravak u teretani je cca sat i pol, ispod izgorenih 400 kalorija se ne micem otamo. Regulirala sam i prehranu: doruckujem, rucam uglavnom variva ili bijelo meso s povrcem, ne jedem poslije š8:30. Nakon 3 tjedna vaga se pomakla prema dole za 3 kg. No, ono sto vas zelim pitati za savjet - da li je normalno da se toliko znojim???!! nemam poremecaj znojenja, ali doma dolazim mokra od glave do pete! da li je to zdravo i cega je to pokazatelj? naravno, popijem barem litru vode na treningu....sto vi mislite?

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 15:05

nastavi samo,znojenje je normalna reakcija,pij vodu ,pazi se preforsiranosti u pocetku i eto bit ces nam opet kao curica.............tko li cuva djecu ?

Back to Top
Noor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Noor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 16:18

 

pa muz naravno! a tko bi drugi???

da, pijem vodu, samo natacem...sva sreca pa ne trcim stalno na wc jer sve iznojim

 

nego, emilio, jesi ti poboljsao svoju plivacku tehniku???

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 20:03
Originally posted by Noor Noor wrote:

 

pa muz naravno! a tko bi drugi???

da, pijem vodu, samo natacem...sva sreca pa ne trcim stalno na wc jer sve iznojim

 

nego, emilio, jesi ti poboljsao svoju plivacku tehniku???

 

                   hvala na pitanju,,,,,plivam poput onoga originalnog TARZANA,,,VAJSMILERA,,on je š00 metara plivao CITAV DAN,ipak mu to nije smetalo da bude olimpijski i svjetski prvak

,,,,,,,,,,vodu je dobro piti tokom treniranja premda netreba sa njom pretjerivati narocito tokom ili tijekom duzih sportsko fizickih aktivnosti( narocito na turnirima),,previse vode povecava jos vise znojenje kao i da dolazi do ispiranja elektrolita,,zato je dobro piti isotonicka pica poput powerade ili nesto slicno a u najgorem slucaju ono narodno pice --juice od jabuke,malo vode, malo soli i super......

Back to Top
Noor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Noor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2008 at 08:33

 Emilio, hvala za savjet

sretno s  plivanjem. ja sam sigurna da ces ti to svladati. ako sam mogla ja - moze svatko

Back to Top
sanjalica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2008 at 10:40
 ma emilio je majstor plivanja
Back to Top
sanjalica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2008 at 10:41

 aha,ja sam ti isto tjela napisati za znojenje da je normalno,ja se u sat i pol treninga oznojim ko slon....al to je dobro:)

znaci da vjezbe dobro radis

Back to Top
Noor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Noor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2008 at 10:52

 e, sad mi je lakse. cula sam da je to znak pomanjkanja kondicije - sto je u mom slucaju moguce - ali isto tako ja radim samo crobni trening. na utezima se bas i ne znojis tako jako.

 

hvala svima na odgovorima!

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2008 at 16:12
 na utezima nisi toliko ovisan o vodi kao kod kardio treninga,,,u pocetku ide malo vise znojenja ,nakon privikavanja tijela na napore bude ga manje.....znaci klima tjelesni uredjaj vrsi svoju funkciju odrzavanja temperature...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.