New Posts New Posts RSS Feed - Kako poceti jesti povrce?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako poceti jesti povrce?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
naughty_boy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote naughty_boy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako poceti jesti povrce?
    Posted: 30 Kolovoz 2013 at 01:48
Pozdrav svima.
Pratim vas vise od godinu dana, dosta toga sam povukao od vas, pa rekoh ajde da probam i ja sada napisati koji post, potraziti kakav savjet ili ga evenutalno dati, makar ce to vjerojatno biti rijedja situacija, al dobro.

Inace imam 22 godine, bavim se trcanjem, svakodnevno, a uz to idem i u teretanu nekih 3-4 puta tjedno. Nemam nekih problema sa tezinom, 180, 75, al ono sto me najvise muci je prehrana.
Najmanje od svega jedem povrce, ono, jedem krumpir, tu i tamo pojedem grasak sa rizom (poceo u zadnjih godinu dana, pa moguce da ima sanse za mene), kukuruz i mislim da bi to bilo to.
Zalosno, al tako je. Roditelji su puno toga pokusavali samnom, vjerujte mi kad kazem stvarno, tako da ne bi bilo da nisu, al nisam se dao. Prestao sam sve jesti jos sa nekih 2-3godine i eto.
Makar kad gledam prehranu svojih neki frendova, mislim da sam puno bolji, bez ozbira sta oni pojedu neku salaticu, a ubiju se u pomfriju i ostalim slicnim namirnicama.

Evo nekakav prosjecan jelovnik bio bi:
-prvi obrok jesu mi zobene sa grozdjicama, cimet, banana, naribana jabuka ili kruska, ponekad jos koje voce, a sve to pripremam sa vodom
-dorucak bi bio, ovisno dal sam na poslu ujutro sad po ljeti, pa ponekad neki sendvic, ono tipicno sunka ili zimska, sir, ako ne radim jutarnju, onda uleti neka tuna sa kukuruznim ili kajgana. Sta se tice sendvica, to bi definitivno trebao mjenjati.
-sta se rucka tice, npr piletina ili kotleti sa rizom, palentom ili krumpirom, ponekad pasta sa tunjevinom i vrhnjem... da ne duljim, zna tu biti jos nekih namirnica, al nema tog povrca.
-nakon rucka uvijek me pita slatko, tako da si pojedem jednu onu cokoladicu iz lidla, posto samo to uzmem od slatkog, u prosjecnom jednom danu, onda mislim da je to i ok. (?)
-nakon treninga, znam uzeti ili amino ili napravim neki sejk sa wheyom
-za veceru opet pokusam nesto iskombinirati da ima bar malo proteina, a kasnije jos znam pojesti vocnu salatu sa svjezim sirom

Ajmo reci da je to nekakav prosjek, ponekad zna biti bolje, ponekad i losije, ako nije neki ubitacan trening, pojedem recimo neki tost, al ajd. Znam grickati i orasaste plodove, brusnice, sok od cikle, al opet mislim da to nije to bez tog povrca.
Nije da sam neka maza, da se bojim probat, al jednostavno ne mogu to stavit u usta.
Pokusavam ponekad samo mirisati, da se malo priviknem, al... ugl da ne duzim.
Ako ima neko da niti nije jeo povrce ovako poput mene, a da je uspio nekako, ili da ima neki savjet, slobodno neka napise.
Znam da ne govore ljudi bez veze za to povrce, ni jedni sumplementi, bez obzira na vitamine, nemaju ta vlakna i sve ostalo, a i sigurno da bi prehrana bila bolja i raznovrsnija sa njima na pladnju.
Kako poceti jesti? :)
Naravno, ako imate jos sta za dodati, nesto da promjenim, slobodno.
Hvala vam unaprijed.

Btw, ako vam nesto znaci, BMR mi je 1849, a TDEE 3190. Ovako povrsno, dal sam ja blizu tih brojeva ili bi treba puno toga mjenjati?

Sorry admin, ovo na kraju i nije bas pozdravna poruka, pa ako bude trebalo premjesti ili urediti, slobodno.

Edited by naughty_boy - 30 Kolovoz 2013 at 01:52
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 07:15
Dobrodosao. A sto reci,,, odi na plac ili supermarket, pokupuj od svega po malo i isprobavaj povrce.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 08:06
Ja prije nisam htio probat nijedno povrce. I onda mi je mama pocela miksat u pireu s krumpirom povrce, a da nisam ni znao.. pa krem juhe od povrca takodjer.. i dan danas kazem da necu probat repu, pa odg bude o probao si je ti vec, probao.. hehe..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 08:37
LOL LOL
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 09:08
cijela tema je sory da kazem LOL

sta bi vi decki bez vase mamice hehe.. mora vas tjerat da jedete povrce
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 09:20
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ja prije nisam htio probat nijedno povrce. I onda mi je mama pocela miksat u pireu s krumpirom povrce, a da nisam ni znao.. pa krem juhe od povrca takodjer.. i dan danas kazem da necu probat repu, pa odg bude o probao si je ti vec, probao.. hehe..

LOLLOL Dobra ideja! :)

Nisam ni ja ljubitelj povrca...probaj nekako....ako baš ništa ne možeš...jedi ostalu hranu koja su bogata vlaknima vitaminima itd :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
maraschino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maraschino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 10:49
ista stvar kao kod mene...

ali kako sam prešao nedavno na warrior dijetu, silim se jesti povrce...još puno toga ne jedem, ali svakim danom sve više...
Back to Top
Allen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Allen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 10:58
Ljudi sve vole jest,samo je stvar do psihe. Barem ja tako mislim.Smile
Kao što je Davor napisao,probao je povrce a da nije ni znao. Sve je to naša psiha.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 11:18
Hehehe...cisto povrce i par komadica nekog povrca zamaskiranog u pireu je sasvim...neusporedivo Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 11:43
ako znas sto zelis onda ces to ucinit i jest,ja brokule nemogu smislit,zato ih prelijem s malo ketchupa i pojedem,za nagradu me ceka na tanjuru pileca prsa koje isto pojedem,evo sad cu pojest poslije treninga,250g pilecih prsa,200g palente i zdjelu povrca,onaj mix,mahune,kukuruz,grasak mrkva i paprika to cu s malo ketchupa prelit i pojest,nije nesto najukusnije ali ce mi nahranit tijelo

btw ketchup ima secera ali nemozes se odrec secera u potpunosti

uvijek gledam da za rucak jedem puno ugljiko i povrca,a i dovoljan udio proteina,a rucak obicno bude poslije treninga tako da mi to ispadne postworkout meal
Back to Top
naughty_boy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote naughty_boy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 21:04
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

Dobrodosao. A sto reci,,, odi na plac ili supermarket, pokupuj od svega po malo i isprobavaj povrce.


eh, da, samo to je malo vjerojatno, kao sta i ovi ostali kazu, u psihi.


Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ja prije nisam htio probat nijedno povrce. I onda mi je mama pocela miksat u pireu s krumpirom povrce, a da nisam ni znao.. pa krem juhe od povrca takodjer.. i dan danas kazem da necu probat repu, pa odg bude o probao si je ti vec, probao.. hehe..


ma ove krem juhe sam znao jesti u menzi, sa tim komadicima povrca.
samo bih ih gutao onako, al nekako mi se cini da te juhe i nisu bas zdrave. barem te iz vrecica, jer ove u menzi nisu sigurno domace :)

Originally posted by adatar adatar wrote:

cijela tema je sory da kazem LOL

sta bi vi decki bez vase mamice hehe.. mora vas tjerat da jedete povrce


bravo, jos malo pa ces imat zvijezdicu vise ;)

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:



LOLLOL
Nisam ni ja ljubitelj povrca...probaj nekako....ako baš ništa ne možeš...jedi ostalu hranu koja su bogata vlaknima vitaminima itd :)


ajde ako imas vremena, daj mi neki primjer, cisto da si malo obogatim menu. nije da je problem to sad izguglat, al ono, kad si vec spomenuo :P


Originally posted by Allen Allen wrote:

Ljudi sve vole jest,samo je stvar do psihe. Barem ja tako mislim.Smile
Kao što je Davor napisao,probao je povrce a da nije ni znao. Sve je to naša psiha.


pa da, desavalo se i to kod mene, al ja bi to skuzio, pa onda opet ista stvar.

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Hehehe...cisto povrce i par komadica nekog povrca zamaskiranog u pireu je sasvim...neusporedivo Smile


istina, al mislim da cu morat pocet opet na takav jedan nacin, makar malo pomalo, pa mozda jednom budem pojeo normalno neku salatu, paradajz...
sta je najgore, salsu trpam u pastu, pizzu....



hvala vam na savjetima, vidim da nije to samo kod mene tako vezano za povrce, al vidim da se i snalazite, svako na svoj nacin.
ako ima neko jos kakav savjet, slobodno nek napise.
hvala :)))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 21:12
Smile Ne ne, ja sam zapravo odgovarala Allenu na njegovu psihu u vezi tog pitanja - nema to veze sa psihom nego sa dobrim maskiranjem povrca LOL

A za ovo tvoje....ha..šta ti reci - definitivno je ovo maskiranje jedan od nacina za pocetak. Da ti budem iskrena, meni se isto to povrce gadilo prije. Odjednom mi se nešto prelomilo u glavi i mogu sve jest, s guštom. Možda i tebi dodje tako s vremenom, ukusi se znaju promijenit.

U svakom slucaju, ako vec ne ide - pozabavi se vocem. I tu ceš pobrat nešto vitamina i minerala, vlakana....kao i u cjelovitim žitaricama (zobene su zakon recimo što se toga tice). Uostalom, nisi na nekoj dijeti pa da ti to povrce toliko treba radi niza razloga. Ovako se možeš pomoc ovime što sam ti rekla i pomalo se navikavat na to zelenilo, korak po korak, prvo u pireu pa hrabro dalje Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 21:31
Možeš i neki smoothie od povrca s vocem koje voliš pa svaki dan povecaj kolicinu povrca, ima na netu puno recepta. :)
Back to Top
naughty_boy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote naughty_boy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 11:04
dali ste mi dobre ideje, neke sam cak i znao, al trebo mi je ovako neki poticaj da vidim, pogotovo od onih koji su i sami imali slican problem.

ugl, poceo sam si radit za pocetak sokove, tj smoothie od jabuke, mrkve i djumbira.
jabuka, mrkva, osjetis okus odmah i to je ok, al kad me, nakon sto progutam, presjece taj okus djumbira, brate mili... nisam pretjerao sa kolicinom, 1 dcl za pocetak, iako sam napravio gotovo litru tog "sejka", al dok sam ga pio sve sam nesto lutao po stanu, kao neki pijanac, dok nisam dosao na terasu, gdje mi je dva put skoro casa pala kad bi me presjekao taj djumbir, dok treci put sam je skoro u fasadu posinuo.
ugl, sad nakon par dana, je vec nekako lakse, cak ga popijem dcl ujutro nakon dorucka, pa kasnije prije rucka ili navecer..

pocet cu jos nesto dodavat ili zmiksat neku novu varijantu, slobodno preporuke, pogotovo ak je fino :P, pa ce mi se valjda polako i apetit otvorit..
hvala vam :)


Edited by naughty_boy - 03 Rujan 2013 at 11:05
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2013 at 16:35
Originally posted by naughty_boy naughty_boy wrote:

dali ste mi dobre ideje, neke sam cak i znao, al trebo mi je ovako neki poticaj da vidim, pogotovo od onih koji su i sami imali slican problem.

ugl, poceo sam si radit za pocetak sokove, tj smoothie od jabuke, mrkve i djumbira.
jabuka, mrkva, osjetis okus odmah i to je ok, al kad me, nakon sto progutam, presjece taj okus djumbira, brate mili... nisam pretjerao sa kolicinom, 1 dcl za pocetak, iako sam napravio gotovo litru tog "sejka", al dok sam ga pio sve sam nesto lutao po stanu, kao neki pijanac, dok nisam dosao na terasu, gdje mi je dva put skoro casa pala kad bi me presjekao taj djumbir, dok treci put sam je skoro u fasadu posinuo.
ugl, sad nakon par dana, je vec nekako lakse, cak ga popijem dcl ujutro nakon dorucka, pa kasnije prije rucka ili navecer..

pocet cu jos nesto dodavat ili zmiksat neku novu varijantu, slobodno preporuke, pogotovo ak je fino :P, pa ce mi se valjda polako i apetit otvorit..
hvala vam :)


Super da si poceo, jel jako strašno?
Da djumbir je dosta intenzivan, smanji to malo. Pocni ubacivati i drugo povrce pogotovo zeleno lisnato ili ubaci neko "neutralno" (na okus mislim) kao tikvice il obicna zelena salata.Onda možeš raditi i neku hranu u kojoj se ne osjeti tolko jako kao npr polpete od blitve sa zobenima, ili kad radiš kajganu od jaja ubaciš povrca, možeš i cips od kelja ako ti to nije too much.
Back to Top
Shienaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shienaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2013 at 21:24
zmiksaj povrce i dodaj neku vocku unutra za pocetak... i btw. dobrodošao
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.