New Posts New Posts RSS Feed - trebam pomoc i par savjeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trebam pomoc i par savjeta

 Post Reply Post Reply
Author
rooney23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rooney23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: trebam pomoc i par savjeta
    Posted: 04 Studeni 2013 at 17:40
pozz svima

nabavio sam šipku i nekih 80tak kg utega i male bucice , pa sam lagano krenuo sa vjezbom, pretežno sam se orjentirao na bench , potisak iznad glave , veslanja , mrtva dizanja , cucnjeve  jer sam cuo da su to najbolje vjezbe.

jel mi mozete preporuciti još neke vjezbe koje mogu raditi koristeci samo šipku i bucice . nasao sam dosta korisnih linkova i clanka na stranici, pa ako ima nesto slicno da mi date link  gdje postoje vjezbe i video kako se izvode...
nemam nikakve ideje šta da radim s ovim bucicama ( osim sto znam neke 3-4 vjezbe :(  )

da vas jos nesto priupitam:
da li su mrtva dizanja i cucnjevi najbolje vjezbe za trbusne misice i cijeli trup , odnosno da li je to dovoljno ( ok znam da te dvije vjezbe ne pogadaju direktno , tj da to nije glavna skupina misica pri izvodenju),  odnosno direktno da vas pitam da li je pravljenje trbusnjaka beskorisno u odnosu na ove dvije vjezbe ? samo mi se nemojte smijati :D

i još da vas priupitam koliko je teska prazna šipka kod bucica da donekle imam orjentaciju koje tezine dizem.
svaki savjet je dobrodosao

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2013 at 20:50
Pozdrav i dobro nam došao

S time što imaš od utega možeš svašta napraviti, treba ti samo dobar plan treninga i bilo bi dobro netko tko ce ti pokazati kako izvoditi koju vježbu (ako ne znaš naravno).

Uci, citaj i nadji prvo oblik treninga koji tebi odgovara i veseli te.

Nekoliko stranica za vježbe i programe treninga

http://www.bodybuilding.com/fun/workout/exercise.html
www.fitnessangels.net
Back to Top
rooney23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rooney23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2013 at 23:58
hvala scarpetta :)
ova prva stranica je jako dobra i bas su vjezbe podjeljene po skupinama misica

jos kad bi mi netko odgovorio na ona gore dva pitanja od vas iskusnijih bio bih vam jako zahvalan :)))
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 02:30
Nije nikako beskorisno raditi trbušnjake :) Samo dosta ljudi misle da ceš njima postici famozni izgled six-pack...pa ih rade svaki dan u nadi da ce biti više vidljivije...no to može im samo napraviti i problem ..jer ce stomak biti veci samo...hocu reci bez gubljenja potkožne masti...trbušnjake neceš vidjeti radio ti DL ili trbušnjake :)

Racunaj tegove ne šipku ;)

Kakav ti je program..kakva ti je prehrana ?

Pozdrav i dobro došao nam :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
rooney23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rooney23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 06:10
tek sam poceo raditi doma sa utezima prije nekoliko dana. prije toga sam išao mjesec dana u teretanu , a prije toga sam pravio sklekove, trbusnjake i slicno ...  uglavnom u tih mjesec dana sam baš osjetio da mi se ojacao cijeli trup , trbusni zid ( a nisam bas nesto cesto radio trbusnjake, sto dakle nikako nemoze biti od trbusnjaka vec od dl i cucnjeva ) . osobno mislim da je barem 20 puta efikasnije raditi dl i cucnjeve ,  nego praviti trbusnjake . Prije nego sam krenuo u teretanu sam  par mjeseci pravio trbusnjake/sklekove/zgibove/trcanje ( ne bas redovito , 2-3 put tjedno) i imam osjecaj da su ti trbusnjaci beskorisni u odnosu na ovih mjesec dana  koliki sam osjetio napredak. al dobro svakako cu ubaciti 2-3 put tjedno po par serija kad tako kazes :D ( ovo sto sam rekao je samo moj stav , koji naravno ne mora biti tocan)

što se tice prehrane  ne drzim se sad striktno , da svaki dan jedem isto  , improviziram... (186-7 cm 85-6 kg )

dorucak : obicno nekih 150 grama zobenih i mlijeko nekih pola litra  , nekada dodam zlicu meda ( pa da vas priupitam da li je bolje bez meda ) tj da li je med zaista zdrav kako se prica ili je to samo obicni secer ?!
meduobrok : banana/naranca ili nesto slicno / nekad 2-3 jaja   ( nekada i preskocim ovaj obraok...)
rucak: nekih 3 dana tjedno pileca prsa , ostalih dana neko meso , povrce ,  ili riza / tjestenina sa nekim dodatkom ( ako jedem nesto bez mesa ubacim 3-4 jaja jos uz to ...)
meduobrok i vecera : neka vocka , ono sto je ostalo od rucka , jaja ...
prije spavanja : 250 grama posnog sira i nekad dodam pola šake kikirikija

slatkiše, šecere  i ostale gluposti sam u potpunosti izbacio  (samo ne znam da li je med štetan koji je secer po sastavu ) , kruh sam djelomicno izbacio , pojedem nekada pola fete sa jajima ili za rucak , nekada mi u 10 dana uleti da pojedem neki mali sendvic sa salamom ( inace nastojim da ne jedem nikakve salame , namaze i slicno ,
) .
od suplemenata nista ne koristim .  tokom treninga popijem nekih 1-1,5 litru vode, prije i nakon treninga pojedem neko voce.
( da jos jednom napomenem da se ne drzim nicega striktno i da mi je svaki dan drugaciji sto se tice prehrane )

sto se treninga tice , jos pokusavam uskladiti kako da radim , trenutno imam kao dva dana i jos gledam koje vjezbe da ubacim , mislim da cu to malo rastegnuti sve na tri dana ...

1dan:  ( prvo radim bench pa military press i nastojim te dvije vjezbe maksimalno odraditi pa nakon toga ostalo,)
prsa
bench 5 serija 5-8  komada
bench sa bucicama na klupi , 5 serija 10 komada
sklekovi  5 serija po 20 komada

biceps: stojeci pregib sipkom 5 serija 10 komada
stojeci pregib bucicama 5 serija 10 komada

triceps:
ekstenzija 5 serija 10 komada ( http://www.building-body.com/assets/images/cpv/ruke/triceps/francuska-ekstenzija-bucicama.gif)
uski benc 5 serija 10 komada (nekad preskocim ovu vjezbu ...)

ramena
military press 5 serija 5-8 komada
arnold press 5 serija 10 komada  (http://www.building-body.com/assets/images/cpv/ramena/arnoldov-potisak-arnold-press.gif)  ( samo sto stojim kad radim )
lateralno podizanje bucica 5 serija 10 komada

2dan  ( na pocetku nastojim maksimalno odraditi mrtva dizanja i cucnjeve  )

noge:
cucnjevi  5 serija 5-8 komada
iskorak  sa bucicama 5 serija 10 puta desna pa 10 puta lijeva noga ...
ne znam što još da ovdje dodam ?! moze neki prijedlog

leda
mrtva dizanja  5 serija 5 komada 
veslanje t sipkom 5 serija 10 komada
veslanja u pretklonu 5 serija 10 komada
uspravna veslanja 5 serija 10 komada

nekada poslije ubacim trbusnjake i plank

3dan. nogomet / trcanje

4dan---  prvi dan 

5 dan -- drugi dan  itd.....

odmor ubacim kada osjetim da mi je potrebno ,

eto napisao sam program , pa mi recite da li valja , i cijenim svaku kritiku , ako znate neku vjezbu koja je dobra a da sam je izostavio recite :)




Back to Top
rooney23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rooney23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2013 at 15:42
moze li mi netko reci da li je ovaj gore program ok ?

i da vas pitam jos , na bucicama u teretani  na kojoj npr pise 10 kg , jel to tezina  kompletno cijele bucice ili dijela bez one male šipke ?
Back to Top
rooney23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rooney23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2013 at 18:00
Originally posted by rooney23 rooney23 wrote:

tek sam poceo raditi doma sa utezima prije nekoliko dana. prije toga sam išao mjesec dana u teretanu , a prije toga sam pravio sklekove, trbusnjake i slicno ...  uglavnom u tih mjesec dana sam baš osjetio da mi se ojacao cijeli trup , trbusni zid ( a nisam bas nesto cesto radio trbusnjake, sto dakle nikako nemoze biti od trbusnjaka vec od dl i cucnjeva ) . osobno mislim da je barem 20 puta efikasnije raditi dl i cucnjeve ,  nego praviti trbusnjake . Prije nego sam krenuo u teretanu sam  par mjeseci pravio trbusnjake/sklekove/zgibove/trcanje ( ne bas redovito , 2-3 put tjedno) i imam osjecaj da su ti trbusnjaci beskorisni u odnosu na ovih mjesec dana  koliki sam osjetio napredak. al dobro svakako cu ubaciti 2-3 put tjedno po par serija kad tako kazes :D ( ovo sto sam rekao je samo moj stav , koji naravno ne mora biti tocan)

što se tice prehrane  ne drzim se sad striktno , da svaki dan jedem isto  , improviziram... (186-7 cm 85-6 kg )

dorucak : obicno nekih 150 grama zobenih i mlijeko nekih pola litra  , nekada dodam zlicu meda ( pa da vas priupitam da li je bolje bez meda ) tj da li je med zaista zdrav kako se prica ili je to samo obicni secer ?!
meduobrok : banana/naranca ili nesto slicno / nekad 2-3 jaja   ( nekada i preskocim ovaj obraok...)
rucak: nekih 3 dana tjedno pileca prsa , ostalih dana neko meso , povrce ,  ili riza / tjestenina sa nekim dodatkom ( ako jedem nesto bez mesa ubacim 3-4 jaja jos uz to ...)
meduobrok i vecera : neka vocka , ono sto je ostalo od rucka , jaja ...
prije spavanja : 250 grama posnog sira i nekad dodam pola šake kikirikija

slatkiše, šecere  i ostale gluposti sam u potpunosti izbacio  (samo ne znam da li je med štetan koji je secer po sastavu ) , kruh sam djelomicno izbacio , pojedem nekada pola fete sa jajima ili za rucak , nekada mi u 10 dana uleti da pojedem neki mali sendvic sa salamom ( inace nastojim da ne jedem nikakve salame , namaze i slicno ,
) .
od suplemenata nista ne koristim .  tokom treninga popijem nekih 1-1,5 litru vode, prije i nakon treninga pojedem neko voce.
( da jos jednom napomenem da se ne drzim nicega striktno i da mi je svaki dan drugaciji sto se tice prehrane )

sto se treninga tice , jos pokusavam uskladiti kako da radim , trenutno imam kao dva dana i jos gledam koje vjezbe da ubacim , mislim da cu to malo rastegnuti sve na tri dana ...

1dan:  ( prvo radim bench pa military press i nastojim te dvije vjezbe maksimalno odraditi pa nakon toga ostalo,)
prsa
bench 5 serija 5-8  komada
bench sa bucicama na klupi , 5 serija 10 komada
sklekovi  5 serija po 20 komada

biceps: stojeci pregib sipkom 5 serija 10 komada
stojeci pregib bucicama 5 serija 10 komada

triceps:
ekstenzija 5 serija 10 komada ( http://www.building-body.com/assets/images/cpv/ruke/triceps/francuska-ekstenzija-bucicama.gif)
uski benc 5 serija 10 komada (nekad preskocim ovu vjezbu ...)

ramena
military press 5 serija 5-8 komada
arnold press 5 serija 10 komada  (http://www.building-body.com/assets/images/cpv/ramena/arnoldov-potisak-arnold-press.gif)  ( samo sto stojim kad radim )
lateralno podizanje bucica 5 serija 10 komada

2dan  ( na pocetku nastojim maksimalno odraditi mrtva dizanja i cucnjeve  )

noge:
cucnjevi  5 serija 5-8 komada
iskorak  sa bucicama 5 serija 10 puta desna pa 10 puta lijeva noga ...
ne znam što još da ovdje dodam ?! moze neki prijedlog

leda
mrtva dizanja  5 serija 5 komada 
veslanje t sipkom 5 serija 10 komada
veslanja u pretklonu 5 serija 10 komada
uspravna veslanja 5 serija 10 komada

nekada poslije ubacim trbusnjake i plank

3dan. nogomet / trcanje

4dan---  prvi dan 

5 dan -- drugi dan  itd.....

odmor ubacim kada osjetim da mi je potrebno ,

eto napisao sam program , pa mi recite da li valja , i cijenim svaku kritiku , ako znate neku vjezbu koja je dobra a da sam je izostavio recite :)






moze mi neko dati  povratnu informaciju  Cry


Edited by rooney23 - 12 Studeni 2013 at 18:01
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.