New Posts New Posts RSS Feed - The time is NOW!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

The time is NOW!

 Post Reply Post Reply
Author
Lady_Wolf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady_Wolf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: The time is NOW!
    Posted: 15 Listopad 2012 at 15:34
Hm, otprilike 2 tjedna pišem ovaj post. E mislim da je sad stvarno vrijeme da prestanem bit "gledatelj" (hm, stalker) i postanem sudionik foruma.  Glazbena podloga iz naslova: http://www.youtube.com/watch?v=kl8mpAvTm_Y

Dakle, odakle da pocnem; 
da ste me prije 4 ili 4.5 godine vidjeli na cesti, vjerojatno biste rekli: "o ****, vidi kolika je"
Cijeli život (e da) sam bila super debela (pretila, gojazna?), ali 2008. sam dosegla najvecu težinu dotad i najdepresivniju životnu fazu. Imala sam oko 145 - 150 kg (za usporedbu, visoka sam 173cm).
(Kažem "oko 150 kg", jer ne znam ni sama tocno. Vaga ide do 150 Dead)

Šta se dogodilo, ne znam, ali koliko god ovo blesavo zvucalo, jedno jutro na pocetku 2009. probudila sam se s jedinom mišlju u glavu: 
"E evo više ne može". 
Taj dan sam se ostavila cigareta, prešla na potpuno drukciju ishranu i potpuno promijenila život. 
Sljedecih skoro godinu dana ništa u životu mi nije bilo bitnije od moje "misije". Postala sam opsjednuta vježbanjem, hranom, kalorijama i tako to.  
Necu ulaziti u detalje, reci cu samo da sam napravila dosta pozitivnih i pametnih promjena, ali i dosta promjena za koje sam tek kasnije shvatila da nisu baš najpametnije. 

I tako, negdje skoro godinu dana kasnije, imala sam 60-ak kg manje: vaga je pokazivala malo manje od 88 kg. 
I tad su poceli zdravstveni problemi i morala sam prestati s vježbanjem. Ne, nisu svi izravno bili povezani s nacinom/vremenom gubljenja kilograma, nego opcenito s gubljenjem tolikog broja kilograma.
A kako sam prestala vježbati, ubrzo sam i prestala sa svojim planom prehrane.
Kad razmišljam o tome, cini mi se da mi je i tijelo reklo "dosta". Kao da sam trebala lufta.

Dobila sam neke poslovne ponude, pocela putovati, "ponovno" se družiti s ljudima i život me nekako povukao u drugom pravcu. Uopce nisam pazila na prehranu - jela sam što sam htjela i kad sam htjela (uz obilne kolicine alkohola, naravno). Cak sam pocela pušiti ponovno. Srecom da mi junk food uopce više nije bio privlacan. >.> 
Nisam nikad vratila kile, više manje sam se držala iste kilaže (88 kg). Osim prošlo ljeto kad sam skužila da sam 5 kg deblja (ali te zime sam se stvarno, ali stvarno prežderavala kao svinja pa nije ni cudno). Nakon ljeta sam pocela ponovno trcati (što mi je, uz MTB, najdraža aktivnost s kojom sam morala prestati zbog koljena, ali zanemarila sam zabranu od doktora. I nije mi žao). Kroz par mjeseci sam skinula to što sam dobila, ali ni kilu više, iako su mi frendovi stalno govorili kako super izgledam.

Ove godine su 3 i nešto godine odonda. 
Opet mi je nešto "kliknulo" u glavi. Ljetos sam se "probudila" i shvatila da sam i dalje nezadovoljna sobom. I cinjenicom da nisam završila što sam zapocela.
Promijenila sam neke životne (ne)prilike koju su me kocile, odselila se i ucinila vježbanje prioritetom.

No, ovaj put cu biti pametnija i necu raditi stvari naopako. Dosta mi je isprika i "od-sutra-cu". 
Želim ovo završiti. Sad.

I prije sam dosta citala o prehrani, vježbanju i sl (tocnije: samo to sam radila na netu), ali sad citam sve ispocetka.
Fitness.com.hr sam procitala 2x, ali priznajem: što više citam, više sam zbunjena :D

2 tjedna sam na "novom" režimu i jucer mi je vaga pokazala -2 kg, a metar par cm manje u struku i bokovima.
(Što je divno, jer mi je 2 tjedna kilaža bila 1 ili 2 kg veca od standardnih 88 kg zbog menge. Jako deprimirajuce.)
Nemam neki "goal weight", ali za sad racunam da je sve ispod 70 kg (ali s mišicima, ne salom) uspjeh. 

A možda najviše od svega trebam motivaciju/inspiraciju, jer na ovom selu gdje sad živim, život mi je potpuno drukciji - ne družim se ni s kim, skroz sam asocijalna :) 
Jedino su moj pas i moj bicikl uvijek uz mene :D
Koristim myfitnesspal.com za tracking ishrane i treninga. Teretana je malo problematicna, jer koliko znam postoji samo jedna i tu se vjerojatno okupljaju lokalni šerifi >.> Nisam baš željna odlazaka tamo, ali uzela sam kao mogucnost. 
Zato se za sad držim home videa (da, onih ženskastih haha) & treninga vani. 
Vježbam 2 puta dnevno: ujutro 30 Day Shred od tete Jillian Michaels šta je kao neki strength/cardio/abs circuit, popodne 45 - 60 min cardio (ili trcanje, ili bicikl, ili sl.)   

Kroz nekih pol mjeseca cu morati na operaciju (ništa ozbiljno, ali bar 2 tjedna necu moci vježbati), a vec sam iz iskustva skužila koliko je teško vratiti se kad ispadneš iz "djira".

I takodjer, mišljenja, kritike & glazbene želje režima/plana su jako dobro došla.  

Za sad završavam ovaj vec poduži post pozdravom super ekipi s foruma i zahvalom svima na strpljenju <3 
Nastavak lejtr....
(Nadam se da vas nisam baš previše udavila, a vjerojatno jesam, pa zato isprike :)

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2012 at 16:22
welcomw

cestitke na izgubljenim kilogramima

Koliko dugo radiš po ovom režimu (2 puta dnevno) jer se meni cini da je to malo previše kardia.
Imaš li mogucnosi kupiti bucice i s njima doma vježbati (može i par girji ili trx ili sandbag itd)
možda moraš šokirati organizam sa utezima da bi se ponovno pokrenuo proces topljenja masnih naslaga, po ovome što pišeš vjerojatno se jako bojiš kalorija (kao i ja) pa ne jedeš dovoljno, eat more weigh less sa pravinom ishranom

tvojem tijelu je sve ovo sigurno bilo jako veliki šok pa se sad bori da održi još taj dio koji želiš skinuti, nadam se da ce mi se netko ubrzo pridružiti i komentirati ovo i savjetovati,

jel možeš napisati kako ti dan izgleda i kako ti prehrana izgleda pa ce ljudi vjerojatno moci dati korisne savjete i prijedlloge?

puno srece želim

P.S. ovih 1-2 kg je voda i to te ne treba zabrinjavati
Back to Top
Rummi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rummi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2012 at 16:34

Naprotiv! You rock! Big smile

Nemogu ti davati savjete jer sam isto izgubljena u vremenu i prostoru kad dodje do vježbanja. Al da jesam ljubitelj vježbanja po kucnim videima itekako! LOL

Sjecam se kolko je meni bilo teško skinut kile... bilo je dovoljno da pogledam u smjeru neceg slatkog i vec bi mi se primilo oko struka. Confused 

Sretno, držim ti fige i pom pone ako treba!

http://www.youtube.com/watch?v=W2BdQgWplxI



Edited by Rummi - 15 Listopad 2012 at 16:37
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2012 at 19:04
Dobrodošla
Back to Top
Lady_Wolf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady_Wolf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2012 at 23:06
Thanks ljudi :)

Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

welcomw

cestitke na izgubljenim kilogramima

Koliko dugo radiš po ovom režimu (2 puta dnevno) jer se meni cini da je to malo previše kardia.
Imaš li mogucnosi kupiti bucice i s njima doma vježbati (može i par girji ili trx ili sandbag itd)
možda moraš šokirati organizam sa utezima da bi se ponovno pokrenuo proces topljenja masnih naslaga, po ovome što pišeš vjerojatno se jako bojiš kalorija (kao i ja) pa ne jedeš dovoljno, eat more weigh less sa pravinom ishranom

tvojem tijelu je sve ovo sigurno bilo jako veliki šok pa se sad bori da održi još taj dio koji želiš skinuti, nadam se da ce mi se netko ubrzo pridružiti i komentirati ovo i savjetovati,

jel možeš napisati kako ti dan izgleda i kako ti prehrana izgleda pa ce ljudi vjerojatno moci dati korisne savjete i prijedlloge?

puno srece želim

P.S. ovih 1-2 kg je voda i to te ne treba zabrinjavati

:) Hey Markan, thanks. Krivo si me razumio - vaga mi je prikazivala 2 kg više ali do jucer, kad mi se kilaža u 1 dan smanjila za 4 kg. Dakle, u subotu na vagi: 90,nešto kg, u nedjelju: 86 kg. O.o 
Joj znam da je voda i sve, i navikla sam da mi težina varira, nekad i po 4 kg gore dole (jel to uopce normalno O.o) ali opet, totalno deprimirajuce haha :D 

Hm, da, imaš pravo - vjerojatno se pomalo bojim kalorija tako da se kužimo... Kako ti svladavaš taj "strah"? :) 
Trenutno jedem ili 1500 ili 1700 kcal (po myfitnesspal-u), pokušavam se približiti omjeru UH 45% - P 30% - M 25% Osjecam se prežderano, uopce ne znam kako bih utrpala više hrane. 
Jer jest da vjerojatno jedem kalorijski niže nego prije, ali sigurno jedem kolicinski više (prije sam jela manju kolicinu dnevno, ali kaloricnog smeca). 

Da, razmišljala sam o povecanju treninga snage. Doduše, vec radim s bucicama od 2 kg za "30 Day Shred". Koncept videa je cirkularni trening: warm up + 2 min trening snage - 2 min cardio - 1 min abs x 3 + cool down. Svaki dan, mjesec dana. 
Mislila sam proci tih mjesec dana pa prijeci na Insanity ili otici u tu lokalnu teretanu. S obzirom da ja ipak imam 85+ kila, htjela sam tu kilažu okrenuti u svoju korist, jer teško koja sprava teža od mene :D 
Da li je za trening snage težina tijela dostatna (kao u tipa Insanityju) ili je bolje trening odraditi s bucicama/sl? 

Haha, joj ja i cardio.... >.> Ocito ne znam kako ne pretjerati. Problem je što ja jako volim i trcanje i mountbiking, i želim to raditi što više i što duže tjedno. 
Joj, da imam toliko energije, stalno bih trcala (ko ona curka iz reklame za tenisice ) 

Dakle 30 Day Shred (20 min) radim svaki dan, a popodnevni trening radim 6 x tjedno po min. 30 minuta, prosjecno 60min. Jedan dan trcanje, jedan dan bicikl (uphill ili speed),a nekad šta god (ples, power yoga, žnj) 
Imam psa koji mora sa mnom na trening i koji ne pristaje na manje od 60 min. Još sam se nekako mogla izvuci u Zagrebu, odnijela bih ga na Maksimir ili nasip i onda se on lijepo istrci s drugim psima. Ali ovdje na otoku kao da nema pasa O.O Tako da on ovisi samo o meni. Pa lijepo sjednem na bajs i vozim po 14ak km, ili pretrcimo po par km, ili odvozimo 6,7 km uspona + downhill i oboje kasnije sretni :) 

Razmišljala sam i o povecanju kcal u prehrani. Ali trenutno se osjecam odlicno, imam hrpu energije, ne cini mi se da jedem premalo (od prije nažalost znam onaj bljak-krep osjecaj kad premalo jedeš, a previše treniraš). 

Prvi post mi se cinio iovako predugim da uguram i prehranu i mjere, pa evo sad ovdje, jucerašnje mjere i usporedba s onima 2 tjedna prije: 

V: 173 cm 
T: 86 kg (-2kg) 
Grudi: 99 cm 
Struk: 82 cm ( - 4 cm O.o... Možda se ja krivo mjerim ...) 
Bokovi: 112 cm (isto - 4cm) 
L Bedro: 67 cm D Bedro: 67 cm 
Nadlaktica* L: 35 
Nadlaktica D: 34.5 
(*ovo uopce nemam blage kako uzmjeriti uz svu tu visecu kožu...) 

Primjer prehrane 
(Inace sam jela po 6,7 puta dnevno u mini obrocima, tako sam nekako navikla zadnje tri godine. Sad sam smanjila na 5-6 jer mi je lakše pratiti tempo. Ne jedem ulje ni sol, osim ako nije posebno naznaceno. Važem sve živo i neživo - nekad mi se cini da smo vaga i ja najbolji frendovi >.> Pijem vodu ko krdo slonova i ako slucajno negdje zaboravim svoju 2litarsku bocu, hvata me napad panike ) 

Jucer: 
Tocno pred trening: mini jabuka 
Trening - 20 min 

O1 - cheat meal 
Kuhana pileca prsa, 100 gr 
Kuhani grašak, uz par komadica mrkve, 100 gr 
Senf Podravka, oko 30 gr 
Integralni francuz, 100 gr - tostirani njam 
+ omegol wannabe margarin, oko 40 gr 
(Nisam imala želju ni za kakvom hranom specificno osim za kruhom pa je cheat meal zato tako "jednostavan" :) 

O2 (pred trening, kaša) 
Zobene, 30 gr 
+ Posni sir, 50 gr 
+ Jogurt (0,9%), 50 gr 
+ Groždje, 150 gr 
+ Banana, 60 gr 
+ cimet i žlicica kakao praha

Cardio: 60-i-sitno min bržeg hodanja uzbrdo (upisala bih pod 'planinarenje', ali više je brdašce nego planina.) 
Trcanje 20 min, 4 km. 

O3 (poslije treninga) 
Jecam, 50 gr + grašak, 180 gr 
dodani u Fini Mini juhu od povrca (1 šalica, jel) 
Posni, 50 gr 
1 kuhano jaje. 
Cikla iz staklenke, 100 gr. 
Dvije mini jabuke. 

O4 (2 sata kasnije) 
Jogurt, 250 gr 
+ domaci pekmez od groždja, 30 gr 
(da, da, skupa. Comfort food) 

Po MFP-u: 1826 kcal, 
UH 268gr, P 99gr, M 43gr 

Danas: 
Trening - 20 min 

O1 (poslije treninga): 
kajgana > 2 jaja, 1 bijeli luk, 1 paprika, 50 gr pureca šunka 
+ jecam, 100gr,
1 mini jabuka 

O2 (3 sata kasnije ) 
posni sir, 50 gr + jogurt, 100 gr 
+ groždje, 100 gr 

Instant cappuccino s mrvicu mlijeka. 

Cardio - 30 min 

O3 (poslije treninga) 
Salata od divljeg zelje (tzv. mišancija, ali samo kostriš) i krumpira, dresing žl ulja, limun. 
Cca 100 gr 

Nastavak cardia - 30 min (nisam se mogla smiriti >.>) 

O4 (vecera) 
Lampuga (riba), s gradela, 350 gr 
Krumpir salata, 50 gr + salata od zelja i krumpira, 100gr 
Kruh, 30 gr 
Maslinovo ulje, racunam oko 1-2 žl. 
Crno vino, drito 1 dcl. 
2 domacice (da, dva komada. Proklete obiteljske vecere.) 
Po MFP-u: 1,590 kcal, 
191 gr UH, 115 P, 38 M 

Slucajno se poklopilo zadnja dva dana, nisam baš ovoliko "tocna" s rasporedom obroka. Pokušavam. Jao, kao što sam rekla, osjecam se *pretrpano*. Ako budem morala dodavati obroke, imam osjecaj da cu umrijeti u teškim bolovima.


Edited by Lady_Wolf - 15 Listopad 2012 at 23:12
Back to Top
Lady_Wolf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady_Wolf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2012 at 23:38
Thanks, i ja tebi 
I super mjuza haha 
A što se tice pom pona, sad si me sjetila - trebalo bi iskopati neki cheerleading workout video i nauciti korake haha 

Meni su ti workout videi baš fora - možeš vježbati kad hoceš, ne moraš se ni oblaciti, nema odlazaka iz kuce. Posebno su mi dobro došli sada kad sam se odselila iz ZGa. Ako ne skupim hrabrosti upisati se u tu lokalnu teretanu, probat cu Beachbody Insanity http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/insanity.do

Jel ti trenutno vježbaš po nekom videu ili? Ako da, kojem? :)

Originally posted by Rummi Rummi wrote:

Naprotiv! You rock! Big smile

Nemogu ti davati savjete jer sam isto izgubljena u vremenu i prostoru kad dodje do vježbanja. Al da jesam ljubitelj vježbanja po kucnim videima itekako! LOL

Sjecam se kolko je meni bilo teško skinut kile... bilo je dovoljno da pogledam u smjeru neceg slatkog i vec bi mi se primilo oko struka. Confused 

Sretno, držim ti fige i pom pone ako treba!

http://www.youtube.com/watch?v=W2BdQgWplxI


Back to Top
Rummi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rummi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2012 at 13:39
Originally posted by Lady_Wolf Lady_Wolf wrote:

Thanks, i ja tebi 
I super mjuza haha 
A što se tice pom pona, sad si me sjetila - trebalo bi iskopati neki cheerleading workout video i nauciti korake haha 

Meni su ti workout videi baš fora - možeš vježbati kad hoceš, ne moraš se ni oblaciti, nema odlazaka iz kuce. Posebno su mi dobro došli sada kad sam se odselila iz ZGa. Ako ne skupim hrabrosti upisati se u tu lokalnu teretanu, probat cu Beachbody Insanity http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/insanity.do

Jel ti trenutno vježbaš po nekom videu ili? Ako da, kojem? :)
 

Hej!
Imam doma Insanity al moram priznat da mi je malo preeeee lud za moj ukus. Radila sam jednom vježbe i osjecala se koda me zgazio kamion. Confused (tako da, sexy Shaun T i njegovo društvo inkvizitora ce malo pricekat dok ne ojacam) 
Sada ti radim po: 
-Butt Bible od Pauline Nordine  http://www.youtube.com/watch?v=TcNxaXb5Ews
(hahah imaš cjele videe na youtube-u. nak malo je smješna al dobra i nije teško za završit)

-Adam Ford Swiss ball workouts http://www.youtube.com/watch?v=XVq8x3yLyZo
(4 dvd-a podjeljena na basic, upper, core, lower body)

-Iiiii najdraži od Sylwia-e Weisenberg Tonique Mat workout  http://www.youtube.com/watch?v=DmTrT9HxOCU
(Njen mi je izazov uopce završit al se osjecaš genijalno poslje. Sve te boli nako kako treba a i ledja su mi se popravila poslje njenih vježbi)
Back to Top
Lady_Wolf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady_Wolf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2012 at 23:02
Hahahaha, znaš šta mi je super kod workout videa? Pokušavaju biti što originalniji s imenima
"Butt Bible"?! Molim te, plakat cu LOL 
Teta je fakat smiješna....

Ovaj zadnji od Slywie mi super izgleda, sve sam ove vježbe vec radila ali ne skupa, pa cu baš probati skinuti dvd.  

"Sexy Shaun T i njegovo društvo inkvizitora" hehehehe LOL
Dobra si, dobra :P 
A bar ga je lijepo gledat, šta ceš... Ja lajkam tog Shauna još od njegovog "Hip Hop abs".
Nego, samo da završim "30 Day Shred" sljedeci mjesec i krecem s Insanityjem.
Meni nije bio trening dobar ako se ne topim od znoja i ako se ne osjecam ko pregažena. Šta ceš, mazohist sam  Wink


Cak ti kombiniraš sva tri ili? Kako, koliko dnevno?



Edited by Lady_Wolf - 16 Listopad 2012 at 23:04
Back to Top
Rummi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rummi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 00:31

 Ma ženska mi je silna! Pogotovo taj njen naglasak  LOL  pošto naslov njenih videa je pre komican od sada ih zovem B.B. 


Yup, kombinirujem ih. 

Kad sam probno išla isprobavat videe imala sam mali zastoj na onom od Sylwie. Mrcvari me 15 minuta na podu i ženska veli ovo je zagrijavanje....... pauza.... TO je zagrijavanje?! Pig

-Tako da kada radim vježbe za donji dio tjela koristim Butt Bible.. to jest BB za zagrijavanje a onda Tonique Mat. 

-Za trbušnjake od Adam Ford-a Swiss Ball basics i Core & Abs. Super mi je ta lopta za pilates kada su u pitanju trbušnjaci. 

-Za ruke BB upper body i neke vježbe iz Adamovog videa za gornji dio tjela. 


Za sad sam si tako rasporedila, barem za ovaj tjedan. Smile

Back to Top
Lady_Wolf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady_Wolf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 20:51
Hahaha, joj da, naglasak! Genijalna je Big smile

Lijepa ti je to kombinacija - kako hodaš? ;P

Joj, meni je ovaj tjedan bio baš Dead

Puna snage, sve mi nekako lagano, imam osjecaj da se ništa ne trošim, sve divno i krasno, ali svako malo si mislim: damn, ubrzo cu morat off na 2 tjedna, ma kako cu izdržati bez trcanja Cry

Pitam se može li se pretjerati u vježbanju i gdje je ta granica hm


Edited by Lady_Wolf - 21 Listopad 2012 at 22:25
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.