New Posts New Posts RSS Feed - Hej evo i mene :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hej evo i mene :)

 Post Reply Post Reply
Author
tona844 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2012
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona844 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hej evo i mene :)
    Posted: 23 Listopad 2012 at 13:27
Vec dugo vremena šaram po ovom portalu i istražujem...

Zovem se Antonija. Zašto sam Vam se pridružila? hmmm pa imam nekih odredjenih nedoumica pa pritom i punoo punoo pitanja... 

Imam 24 godine, visoka 170 cm i 67 kila... htijela bi doci na neku pristojnu kilažu od 58-60 kila. Prije dva mjeseca sam se pocela bavit TRX-om i moram reci da sam oduševljena, stvarno ta spravia cini cudo ljudskom tijelu, no dolazi do problema kad se radi o prehrani... što jesi? kako ju kontrolirati? što unositi u tijelo da imam dovoljno energije za takav tip treninga....

Vidim puno pozitivnih komentara, pa se nadam i ja da cu usvojiti koji savjet :)

pozz
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 15:03
Originally posted by tona844 tona844 wrote:

Vec dugo vremena šaram po ovom portalu i istražujem...
Zovem se Antonija. Zašto sam Vam se pridružila? hmmm pa imam nekih odredjenih nedoumica pa pritom i punoo punoo pitanja... 
Imam 24 godine, visoka 170 cm i 67 kila... htijela bi doci na neku pristojnu kilažu od 58-60 kila. Prije dva mjeseca sam se pocela bavit TRX-om i moram reci da sam oduševljena, stvarno ta spravia cini cudo ljudskom tijelu, no dolazi do problema kad se radi o prehrani... što jesi? kako ju kontrolirati? što unositi u tijelo da imam dovoljno energije za takav tip treninga....
Vidim puno pozitivnih komentara, pa se nadam i ja da cu usvojiti koji savjet :)
pozz


Dobrodosla TRX je odlicna stvar, savjetujem da nastavis s takvim treninzima. Što se tice prehrane ono sto moras paziti je da ti svaki obrok bude lijepo izbalansiran sa svim nutrijentima, da biras zdrave namirnice i da jedes 5 do 6 obroka dnevno.
Pogledaj si primjere jelovnika forumasa na https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632_page230.html
Izracunaj dnevne potrebe na https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalkulator-kalorija.aspx, citaj clanke s foruma, sastavi svoj jelovnik za jedan dan pa posalji ovdje
sretno
pozz
Back to Top
tona844 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2012
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona844 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2012 at 12:21
Hvala ti, puno mi znaci to što imam podršku od vas.... i naravno... bacila sam se na posao :)

Pozdrav
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2012 at 15:00
Dobrodosla Antonija :)

Otkuda si?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
tona844 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2012
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona844 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 11:04
Iz Bjelovara
Back to Top
tona844 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2012
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona844 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 13:04
Hej,

evo od kad sam se logirala pokušavam složiti nekakav jelovikn koji bi mi odgovarao no prema tablici nikako da ga izbalansiram ... pokazuje mi nedostatak proteina i višak uglikohidrata... Pa evo krenimo od pocetka.

poslušala sam savjet Avangarde i prvo se pozabavila brojkama pa kaže ovako:

BMI index: 23,2
Idealna težina: 62,9 (sada imam 67)
odstupanje: 7%

BMR: 1498

Jelovnik: npr jucerašnji izgleda odako

7:00 Banana i jogurt

10:00 Tuna, integralni kruh, malo salate i jogurt

13:00 Jabuka

15:30 Pileca krilca dinstana, kuhani krumpir i zelena salata sa cešnjakom, desret: ananas (sveži - ne kompot)

19:00 Banana prije treninga (savjet trenerice)

20:00 Trening 

21:30 Malo svježeg sira sa jabukom

Kada to sve posložim ispadne mi 1322 kcal... a omjer je

proteini - umjesto 169 unjela 91
uh - umjesto 169 unjela 182
masti - umjesto 37 unjela 29

može neki savjet?

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 13:36
Nisam siguran dal sam shvatio , ali jednostavno povecaj kolicinu odredjene namirnice u obroku.
Npr zadnji obrok koji je malo sira" nek bude više sira. I onako je ovaj slab s obzirom na trening prije.
Ubaci nesto uz jabuku tam u 13h jer i onak imas rupu od 10-15:30 bez hrane, pa ak vec imas puno obroka i manje kolicine automatski onda bi trebala nesto pojesti u tom periodu osim jabuke koju ne racunam
Back to Top
tona844 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2012
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona844 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 07:37
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Nisam siguran dal sam shvatio , ali jednostavno povecaj kolicinu odredjene namirnice u obroku.
Npr zadnji obrok koji je malo sira" nek bude više sira. I onako je ovaj slab s obzirom na trening prije.
Ubaci nesto uz jabuku tam u 13h jer i onak imas rupu od 10-15:30 bez hrane, pa ak vec imas puno obroka i manje kolicine automatski onda bi trebala nesto pojesti u tom periodu osim jabuke koju ne racunam

Hvala na savjetu... a sad se bacam na reorganizaciju obroka :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2012 at 09:54
Originally posted by tona844 tona844 wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Nisam siguran dal sam shvatio , ali jednostavno povecaj kolicinu odredjene namirnice u obroku.
Npr zadnji obrok koji je malo sira" nek bude više sira. I onako je ovaj slab s obzirom na trening prije.
Ubaci nesto uz jabuku tam u 13h jer i onak imas rupu od 10-15:30 bez hrane, pa ak vec imas puno obroka i manje kolicine automatski onda bi trebala nesto pojesti u tom periodu osim jabuke koju ne racunam

Hvala na savjetu... a sad se bacam na reorganizaciju obroka :)


Nema na cemu :) Ne trebas puno reorganizirati, samo dodaj gramazu na pojedinu namirnicu u obroku da dostignes ciljane brojke.
Back to Top
tona844 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2012
Location: Bjelovar
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona844 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2012 at 12:55
ma lagano mi se kontrolirat doma.... problem je što su meni 3 obroka na poslu pa moram vecer prije pripremiti sve za sutradan :) zato trebam planirat koliko cega uzet :)
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2012 at 12:59
dobro nam dosla Smile
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.