New Posts New Posts RSS Feed - Trening za eksplozivnost
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening za eksplozivnost

 Post Reply Post Reply
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening za eksplozivnost
    Posted: 27 Studeni 2012 at 14:50
Ovako,zanima me koje bi bile najbolje vježbe za povecanje eksplozivnosti,inace što se trcanja tice dosta sam brz(na 1500m trcim 5:04) ali na ovim kracim dionicama sam dosta spor,dosta mi dugo treba da se pokrenem,vjerovatno i visina od skoro 2m ima veze sa tim ali nebi se sad izvlacio...
Sljedeci tjedan sam mislio malo promijeniti program(tj. sa mase preci na definiciju) pa bi i malo vježbe promijenio,odlucio sam da bi radio po 5x5 programu 3 puta tjedno tj. ovo http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/
Uz to bi odradio 2xtjedno HIIT+svako jutro LI cardio od nekih 30-ak minuta na prazan želudac.
Zanima me koliko bi mi takav trening pomogao ili odmogao u namjeri da povecam eksplozivnost i dali ima možda koje bolje riješenje za trening?

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 15:45
Tu bi još dodao i poboljšanje skocnosti tj. odraza...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 15:51
Ovim treningom neces direktno dobiti na explozivnosti i poboljsanju skocnosti,moze se povecati nesto na osnovu povecanja snage, no to je samo "nuspojava" treninga snage
Trening snage kao takav je baza potrebna da bi kasnije uveo trening explozivnosti,tako da je je svakako potrebno poboljsati snagu prije.
Ne vidim potrebu za nekakvim Li kardiom ovdje

Sad tek vidim da spominjes i definiciju.......
Moral bus se odlucit kaj zelis , jer ocito želiš sve odjednom a ne možeš se odlucitiBig smile jer sponješ, masu, definiciju i poboljšanje explozivnosti.
Najoreje tak letit s jedne stvarina drugu jer na kraju od svega ništa.Zadaj si ciljeve i sistematski progresivno idi prema njemu, a ne malo sim,malo tam. Povecanje snage i explozivnosti ne ide pod ruku sa definicijom i treniranjem u deficitu


Edited by The Phoenix - 27 Studeni 2012 at 16:09
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 16:13
Li cardio sam mislio zbog smanjenja masnog tkiva pošto sam na masi dobio nešto špeka...

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 16:29
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Li cardio sam mislio zbog smanjenja masnog tkiva pošto sam na masi dobio nešto špeka...



3 treninga dobra + 2 hiit-a su vise nego dovoljno uz dobru prehranu.Ne moras ti bit u nekom velikom suficitu,nek bude minimalan, ali trening s svrhom povecanja snagei explozivnosti se ne radi u deficitu i eventualno srezanim UH.
Skini visak masti onda prije pa se uhvati snage i explozivnosti kasnije
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 16:34
Što onda preporucuješ za skidanje masti,koji tip treninga,koliko sam citao ovaj 5x5 bi bio ok za to,znaci trajao bi nekoh 45 minuta i onda mi još ostane 30 minuta LI na biciklu za skidanje masti,onda nebi radio LI ujutro,eventualno preko vikenda...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 16:51
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Što onda preporucuješ za skidanje masti,koji tip treninga,koliko sam citao ovaj 5x5 bi bio ok za to,znaci trajao bi nekoh 45 minuta i onda mi još ostane 30 minuta LI na biciklu za skidanje masti,onda nebi radio LI ujutro,eventualno preko vikenda...


Možeš ti raditi i 5x5 i uz to hrpu kardia sastrane kao sto si napisao, a mozes i raditi tzv metabolicke treninge s opterecenjem s kojima ces uz puno manji utrosak vremena postici zeljeno, dakle ucinkovitiji su u tu svrhu. Odradis 3 metabolicka + heavy trening sa nizim brojem ponavljanja i ne treba ti nist drugo. Sad sve je stvar na kraju osobnog izbora i zelja.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 17:00
Ok,hvala...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 23:23
nema na cemuWink
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2012 at 13:54
E da te odmah pitam pošto vidim da se kužiš u dosta toga,zanima me da li bi se u 5x5 sistemu uz ove vježbe koje su navedene tj. bench press,cucanj,deadlift,veslanje u pretklonu i vojnicki potisak mogu dodati i dipsevi i zgibovi pošto i oni aktivirau više mišicnih skupina...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.