New Posts New Posts RSS Feed - Bicikl vs. trcanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bicikl vs. trcanje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Domač View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domač Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bicikl vs. trcanje
    Posted: 07 Listopad 2008 at 22:25
Evo kak i sam naslo veli ovo se odnosi na stjecanje kondicije. Moje pitanje je u kolkoj mjeri može bicikl zamjenit trcanje i koje su jace/slabe strane svake strane. Unaprijed fala!!!!!
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2008 at 22:56
  Zavisi šta hoceš drukciji i drukcije se mišici opterecuju kod trcanja odnosno bicikla.
Kondiciju možeš steci na puno nacina udaranjem u vrecu, plivanjem...
Back to Top
Domač View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domač Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2008 at 22:59
 eh da vidiš to nisam napomenuo, ali mene zanima podizanje kondicije u svrhu trcanja, logicno bi bilo da je za to trcanje bolji izbor, ali isto tako me zanima u kolikoj mjeri to bicikl može zamjeniti
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2008 at 23:13
pa to su ti dosta razlicite stvari.Ja npr ne mogu trcat jako dugo.Ono 5 km lagano ali sad nis ex.Dok bajs sam preko ljeta svaki drugi dan tjero od 50-š20 km kako kad sam imo rutu.

Inace mozes podic kondiciju bajsom ali ne u tolikoj mjeri koliko i trcanjem.Naravno kod bajsa dosta ja cas noge sto bas nije stvar kod trcanja.ja osobno mrzim trcat zbog kriznih a i zglobnih ligamenata.Ne mozes to gledat samo tako
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Domač View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domač Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2008 at 23:25
 fala na prosvjecenju
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2008 at 23:31
  inace sve je stvar vjezbe.Gle na svemu se stece kondicija vjezbajuci.Bilo trcanje,bajs,zgibovi,sklekovi,trbusnjaci i itd...

zelis poboljsat trcanje onda trci.

Premda postoje dvije varijante.

Zelis li sprint kondiciju ili maraton kondiciju kod trcanja.
 

Edited by d3m0n
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2008 at 23:54
Originally posted by Domac Domac wrote:

Evo kak i sam naslo veli ovo se odnosi na stjecanje kondicije. Moje pitanje je u kolkoj mjeri može bicikl zamjenit trcanje i koje su jace/slabe strane svake strane. Unaprijed fala!!!!!

ležanje -> sjedenje -> hodanje -> bicikl -> TRcANJE
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 13:33
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by Domac Domac wrote:

Evo kak i sam naslo veli ovo se odnosi na stjecanje kondicije. Moje pitanje je u kolkoj mjeri može bicikl zamjenit trcanje i koje su jace/slabe strane svake strane. Unaprijed fala!!!!!

ležanje -> sjedenje -> hodanje -> bicikl -> TRcANJE


Hahaha....prejako
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 15:25
S trcanjem treba biti oprezan upravo zbog opterecenja na koljena i zglobove, posebno za one koji krecu u trening sa povecanom kilažom.
Mi smo na pripremama za nogomet trcali dionice po 4 km i dizali postupno intenzitet ovisno o pulsu.
Ljudsko tijelo najbolje funkcionira u određenim zonama i stalno treba držati puls u zadanim granicama te se tako najbolje vidi napredak. Npr. za dva tjedna se jednako umaraš(imaš jednak puls), a pretrciš dionicu za 20% brže
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 15:56
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

S trcanjem treba biti oprezan upravo zbog opterecenja na koljena i zglobove, posebno za one koji krecu u trening sa povecanom kilažom.
Mi smo na pripremama za nogomet trcali dionice po 4 km i dizali postupno intenzitet ovisno o pulsu.
Ljudsko tijelo najbolje funkcionira u određenim zonama i stalno treba držati puls u zadanim granicama te se tako najbolje vidi napredak. Npr. za dva tjedna se jednako umaraš(imaš jednak puls), a pretrciš dionicu za 20% brže
đž

vidis ti govoris o pulsu a nisi ni naveo u kojim parametrima.Nego sma bubas na pamet.

Prvo i osnovno postoji vise parametara.

parametri za kondiciju,parametri za skidanje kilograma i parametri za lakse podizanje ekstremiteta.

A ti parametri se dobivaju ovisno o spolu,dobi i kilazi.Kada to ustanovis zna se nekagranica koja vrijedi.

Inace dosta ljudi preporuca da se ne prelazi š40 kod trcanja ali kako god bilo to je preopcenito.8eh da i puls vam nije isto sta i krvni tlak,a vidio sam da dosta ljudi to brka)
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2008 at 16:19
Frende kao prvo, mislim da imam veci kredibilitet da kažem nešto o trcanju jer se bavim sportom koji iziskuje trcanje cijeli život.
Kao drugo, ako nekog zanima mogu dati egzaktne podatke o nacinu na koji smo odradili trkacki dio priprema ravnajuci se prema pulsu.
Naravno da je to bilo prilagođeno muškim sportašima, ali postoje i znanstveni podaci za žene..
Odakle ti podatak za puls na š40 i na kojem vremenskom intervalu?.(Ajd baš da vidimo što ceš sad bubnut)
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2008 at 17:29
 Ako zelis dobiti malo tocniji podatak o zonama trebas ga izracunati pomocu odredjenih formula npr. po Carvonenu. Iako i tako dobiven podatak nije š00% tocan ipak je blize realnom nego ovako odredjivati broj otkucaja iz tablice.
www.fitness-trening.com
Back to Top
Domač View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domač Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2008 at 11:55
 bicikl, je li bolji onaj s otporom na magnet ili onaj s otporom na traku? zašto i koji? fala
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2008 at 13:35
 na magnet.. jedina razlika je u tome što ti se traka nakon nekog vremena potroši pa je moraš promijeniti, a magnet je trajan - tako su meni bar rekli dok sam kupovala orbitrek
Back to Top
Domač View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domač Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2008 at 15:49
 fala, ma na to sam i mislio, koji dulje traje, još jednom fala
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2008 at 22:43
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

S trcanjem treba biti oprezan upravo zbog opterecenja na koljena i zglobove, posebno za one koji krecu u trening sa povecanom kilažom.


Slažem se. Trcanje je ZAKON, ali ti zglobovi odu samo tako. Nakon što sam dobila "skakacko koljeno", doktor mi je zabranio trcanje, ali mi je rekao da na bicikl mogu jer time ne štetim koljenima. A sad - dal je to dovoljna zamijena za trcanje - nije, ali ce ti u svakom slucaju dobro doci! Bolje išta nego ništa!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.