New Posts New Posts RSS Feed - Par pitanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Par pitanja

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
MaLiBarZu View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MaLiBarZu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Par pitanja
    Posted: 29 Svibanj 2009 at 15:35
  evo,ja sam nov na ovom forumu....i htijeo bih pocet vježbat i usput malo smršavit...
naci ja radim tako da oko 4 popodne idem vježbat(imam utege doma i mislim da ce mi bit ok do kraja ljeta pa u teretanu ).....ja sam si to tako namjestio:

Ponedeljak: biceps,triceps,ramena i prsa

Utorak:trbuh i noge
Srijeda:odmor
cetvrtak:biceps,triceps,ramena,prsa
Petak:trbuh,noge
Subota:odmor
Nedelja:odmor

Kao što sam rekao pocinjem vježbat oko 4 sve do 5 i 20 otprilike onda se malo odmorim i onda u 6 imam trening(treniram vaterpolo)....
sad smo poceli imat pomalo što je toplije to kasnije trening tak da cu moc produžit to od 4 do 6 i onda trening i poslje mjesec/dva u srijedu još dodat vježba.

Sad ja vas pitam....jel mislite da je to ok za pocetak???
Poceo sam malim kilažama:bucice od 6kg i ono za dvije ruke(neznam kako se zove) š3kg....mislim da ce mi bit dodovljno za nekih mjesec dana???

Sad ja cekam vaše mišljenje 

P.S. ja sma poceo s tim programom ove sedmice naci za 20 min idem vježbat trbuh i noge
Dobio sam vec i prvu laganu upalu mišica(u pitanju su ruke)

P.S.2 samo da napomenem da ja imam samo š3 godina....znam da se nesmije pretjerat s vježbama u to doba jer još rastem al mislim da tako malo laganije mogu....evo cekam vaše mišljenje u svemu ovome
 
P.S.3 znamd a ne mogu odmah ocekivat odmah rezultate al jel mi možete rec da do kraja ljeta ce se nešto vidit???
znam da sam dosadan al takvi su svi pocetnici....puni svakakvih pitanja


Edited by MaLiBarZu
Back to Top
MaLiBarZu View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MaLiBarZu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2009 at 14:56
  i?
niko ništa a????
molim vas recite mi ako nešto radim pogrešno i ako ej ok za mršavljenje tako postavljeno vježbanje....
hvala vam.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2009 at 19:29
Originally posted by MaLiBarZu MaLiBarZu wrote:

  evo,ja sam nov na ovom forumu....i htijeo bih pocet vježbat i usput malo smršavit...
naci ja radim tako da oko 4 popodne idem vježbat(imam utege doma i mislim da ce mi bit ok do kraja ljeta pa u teretanu ).....ja sam si to tako namjestio:

Ponedeljak: biceps,triceps,ramena i prsa

Utorak:trbuh i noge
Srijeda:odmor
cetvrtak:biceps,triceps,ramena,prsa
Petak:trbuh,noge
Subota:odmor
Nedelja:odmor

Kao što sam rekao pocinjem vježbat oko 4 sve do 5 i 20 otprilike onda se malo odmorim i onda u 6 imam trening(treniram vaterpolo)....
sad smo poceli imat pomalo što je toplije to kasnije trening tak da cu moc produžit to od 4 do 6 i onda trening i poslje mjesec/dva u srijedu još dodat vježba.

Sad ja vas pitam....jel mislite da je to ok za pocetak???
Poceo sam malim kilažama:bucice od 6kg i ono za dvije ruke(neznam kako se zove) š3kg....mislim da ce mi bit dodovljno za nekih mjesec dana???

Sad ja cekam vaše mišljenje 

P.S. ja sma poceo s tim programom ove sedmice naci za 20 min idem vježbat trbuh i noge
Dobio sam vec i prvu laganu upalu mišica(u pitanju su ruke)

P.S.2 samo da napomenem da ja imam samo š3 godina....znam da se nesmije pretjerat s vježbama u to doba jer još rastem al mislim da tako malo laganije mogu....evo cekam vaše mišljenje u svemu ovome
 
P.S.3 znamd a ne mogu odmah ocekivat odmah rezultate al jel mi možete rec da do kraja ljeta ce se nešto vidit???
znam da sam dosadan al takvi su svi pocetnici....puni svakakvih pitanja


Mrsanje a nula crobne aktivnosti? Ovo sto ti radis su sve anerobne aktivnosti-gradnja misica, a ne katabolno sagorijevanje masti- za to ti treba mnostvo kisika i puls od š20-š25----citaj trcanje,plivanje,brzo hodanje, rolanje a ne biceps,triceps,prsa itd!
Regulisi prehranu, bez toga nista nema.
Govorim ti jer sam cinio iste greske kao i ti a pitao se sto kile ne idu dole. Trcanjem  i plivanjem su otisle itekako dole!
Back to Top
MaLiBarZu View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MaLiBarZu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2009 at 21:14
  Ako nisi vidio imam trening vaterpola poslje gradnje mišica.....naci plivanje.

P.s. ja bi smršavio par kilica al naj više bi to pretvorio u mišice.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2009 at 21:50
Originally posted by MaLiBarZu MaLiBarZu wrote:

 
Ako nisi vidio imam trening vaterpola poslje gradnje mišica.....naci plivanje.P.s. ja bi smršavio par kilica al naj više bi to pretvorio u mišice.


a ti bi pretavarao mast u mišice hmmmm... trebaš naci nešto poput kamena mudraca.. potraži nešto više o tome u nekoj knjižnici u odjelu bajke za djecu ili tkao nešto!

p.s odvoji vaterpolo i teretanu
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2009 at 22:01
@ Ily, nemoj tako žestoko, decko je napisao post izrazito ljubazno i u najboljoj namjeri.
Nije sramota ne znati.

Majstore, prouci FAQ, forum detaljno, na naslovnici pronađi Beginner's blast off program pa se po njemu okvirno ravnaj, citaj o prehrani, oporavku, izvođenju vježbi...

Hrpa informacija je oko tebe, ti samo trebaš izabrati prave i provesti ih u djelo.

Samo polako, naravno da ce se vidjeti rezultati !
Mlad si, nemaš razloga za žurbu, gledaj na to ovako:

Kreceš u teretanu s š3 godina, treniraš polako i kvalitetno;
Kada ce za jedno 4 godine neki tvoji vršnjaci tek pocet se interesirati za to, ti ceš imati hrpu iskustva iza sebe.

Budi vrijedan i citaj!


Živio, ako šta trebaš javi mi se
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2009 at 23:16
znanje i smisao za logiku nisu ista stvar.. sve što tražim od njega je da razmišlja malo glavom
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2009 at 23:19
Originally posted by MaLiBarZu MaLiBarZu wrote:

  Ako nisi vidio imam trening vaterpola poslje gradnje mišica.....naci plivanje.

P.s. ja bi smršavio par kilica al naj više bi to pretvorio u mišice.


To je medicinski,anatomski nemoguce ! Pa nije covjek mahovina da moze samo tako pretvarati masti u proteine! Sagorit masti i graditi misice su dva odvojena procesa- jedan je katabolni a drugi anabolni proces, a oni u organizmu teku odvojenim putevima !

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2009 at 01:02
  Zar nije Isus pretvarao vodu u vino, pa zašto onda ne bi ni mi pretvarali salo u mišic? Zašto, ha, zašto?
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2009 at 14:43
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by MaLiBarZu MaLiBarZu wrote:

  Ako nisi vidio imam trening vaterpola poslje gradnje mišica.....naci plivanje.

P.s. ja bi smršavio par kilica al naj više bi to pretvorio u mišice.


To je medicinski,anatomski nemoguce ! Pa nije covjek mahovina da moze samo tako pretvarati masti u proteine! Sagorit masti i graditi misice su dva odvojena procesa- jedan je katabolni a drugi anabolni proces, a oni u organizmu teku odvojenim putevima !



za sve prepametne

Originally posted by MaLiBarZu MaLiBarZu wrote:

 
P.S.2 samo da napomenem da ja imam samo š3 godina....





Back to Top
MaLiBarZu View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MaLiBarZu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2009 at 15:32
Originally posted by Lega Lega wrote:

@ Ily, nemoj tako žestoko, decko je napisao post izrazito ljubazno i u najboljoj namjeri.
Nije sramota ne znati.

Majstore, prouci FAQ, forum detaljno, na naslovnici pronađi Beginner's blast off program pa se po njemu okvirno ravnaj, citaj o prehrani, oporavku, izvođenju vježbi...

Hrpa informacija je oko tebe, ti samo trebaš izabrati prave i provesti ih u djelo.

Samo polako, naravno da ce se vidjeti rezultati !
Mlad si, nemaš razloga za žurbu, gledaj na to ovako:

Kreceš u teretanu s š3 godina, treniraš polako i kvalitetno;
Kada ce za jedno 4 godine neki tvoji vršnjaci tek pocet se interesirati za to, ti ceš imati hrpu iskustva iza sebe.

Budi vrijedan i citaj!


Živio, ako šta trebaš javi mi se


Hvala na razumjevanju lega
Javit cu ti se svakako ako naiđem na koji problem.
Ti si jedini koji je skontao da sam totalni pocetnik

Mislim da me niste dobro shvatili ono što sam htijeo reci jer se nisam dobro izrazio:
htijeo sam reci da bi povecao misicnu masu a ne pretvoriti mast u mišice.
jel sad ok?
Back to Top
abaddon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote abaddon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2009 at 00:43
  je ,ok je.
pocetnik
Back to Top
MaLiBarZu View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MaLiBarZu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2009 at 00:52
  evo pošto ona tema ce mi bit izbrisana receno mi je da mogu ovdje nastavit temu...naci...
Naci poceo sam sa vježbama prije otprilike mjesec dana...vanjski izgled ne mjenja al osjecam vec razlike u snazi i zadovoljan sam ali sad cu vam objasnit.....
Naci sad kad je završila škola imam trening(vaterpolo) 2 puta dnevno svakim danom (pon-pet) s tim da ja imam i trening 2(dizanje utega) jednom dnevno(pon-pet) naravno druge grupe i sve ok......e sad....dali je to previše za moje tjelo???
naci to bi bilo nešto rako....
8:00 dorucak: mljeko sa kornfleksom(dali bi bilo dobro da dodam malo whey-a mljeku?)
9:00-š0:30 trening(vaterpolo) plivanje oko 3-5km i naravno malo igre
š2:00 uzmem si neku jabuku ili nešto vec(uglavnom voce)
š5:00 rucak malo mesa i puno povrca
š6:00-š8:00 trening(dizanje utega)
š9:00 vecera:tuna ili neki yogurt pomješan sa komadicima voca
20:00-22:00 trening(vaterpolo) škm plivanja i mnogo igre i tehnike
....
dali mi je nacin prehrane ok???
dali bi trebalo bit manje vremena pauze između dizanja utega i drugog veterpola???
kad piti whey(to me zbunjuje malo jer imam više treninga)???
dali je to previše???
i dali može doc do neke deformacije(ne od plivanja nego od dizanje pre velikih težina)????(mama mi je rekla da od toga mogu prestat rast(ako previše dižem)...dali je to samo "lovacka" prica ili se može desit???
a da stavim drugi trening od š7:00 do š9:00 bez jesti u 20:00 vaterpolo ili je ok tako???

Trening od š6 do š8 je tako
pon,sri,pet:biceps.triceps,ramena,prsa i leđa
uto,cet: trbuh i noge.

vel to ok ili trebam malo smanjit.


nadam se da sam se dobro izrazio
Pozdrav i hvala svima onima koji ce  mi odgovorit
Back to Top
Bane View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2009 at 21:07
Ti si pravo izdrzljiv!
To je za pohvalu ali moje misljenje je da malo je to previse!
Znam po sebi trcao sam ujutro i uvece i svaki drugi dan radi s tegovima i zgibovi i propadanja i stvarno mi je hronicni umor bio!I smanjio i odmorio 7 dana i nastavio manjim tempom!
Back to Top
MaLiBarZu View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MaLiBarZu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2009 at 13:08
  Ja se jako malo umorim tjekom cijelog dana s vježbama i sve.
Naviknut sam na 2 plivacka treninga svaki dan jer sam oduvjek imao....sama što sam sad dodao još i utege.
Meni nije uopšte previše....mislim nisam umoran nakon cijelog dana.
To ja izdržim sve bez problema nema frke....nego mene interesira dal mi je prehrana dobra.
I kad nemam treninge onda umjesto treninga si pojedem neku malu vockicu ili nešto nađem.(uglavnom jedem puno voca i povrca onda malo mesa i tu prođe i posni tu i tamo )...
to mene interesira dal je ok sa gornjeg posta se vidi sve.

I bane hvala na pohvali...

P.S.meni frendovi govore da cu se izdeformirat
jel se to može desit??? imam š3 god i dižem 22kg na dvije ruke a šš/š2 na jednu(sad cu vjerovatno još dignut težinu jer sam se vec navikao an ovu).
Jel je težina pre velika(ja ocu sad da nabim masu a definicija ce doc druge godine prije ljeta.
Back to Top
Bane View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2009 at 15:25
Po meni nemoze!Mada neznam ja bih na tvom mjestu zadrzao tu tezinu jos neko vreme samo bih je vise puta dizao! Ako me kontas?
Da dizes u seriji po vise puta!
Nemozes ocekivati da misici odmah porastu treba vremena!
I ja sam bio takav nemogu reci da nisam ali sam shvatio polako i rasce!
Ja zaista trebam nabiti misicne mase!Jer sam ja nekad bio debeo pa sam smrsao zato ja sad misicnom masom to moram pokriti!
Ja sad razmisljam o uzimanju kreatina jer mi je rodjak nesto o tome pricao pa cu videti!

I da ti nije puno dizati na jednu ruku šš-š2 kg?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.