New Posts New Posts RSS Feed - hej =)  .. kako ucvrstiti trbuh?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

hej =) .. kako ucvrstiti trbuh?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
marzura23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marzura23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: hej =) .. kako ucvrstiti trbuh?
    Posted: 19 Kolovoz 2009 at 10:34
ovako ..u loggirala sam se jer se želim pokrenuti i poceti sa vježbanjem.. pa bi trebala par savjeta.. kila viška nemam ali u zadnjih pola godine sva sam se opustila..pogotovo na predjelu trbuha,kao da sam rodila mi trbuh se opustio uzas znam.. kao da se koža opustila neznam..trebam pomoc kako ga ucvrsnuti kojim vježbama ..trcim svaki tjedan, više za dušu jel ,ali trebala bi cešce znam... bila sam u teretani ali tamo ovi kvazi treneri samo su do pokazivanja sebe nego meni pomoc (inace sam iz Osijeka ) pa sam odlucila sama se uhvatiti u koštac sa time bila bi zahvalna na vašim savjetima i pomoci . Hvala svima    
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 10:56
Originally posted by marzura23 marzura23 wrote:

ovako ..u loggirala sam se jer se želim pokrenuti i poceti sa vježbanjem.. pa bi trebala par savjeta.. kila viška nemam ali u zadnjih pola godine sva sam se opustila..pogotovo na predjelu trbuha,kao da sam rodila mi trbuh se opustio uzas znam.. kao da se koža opustila neznam..trebam pomoc kako ga ucvrsnuti kojim vježbama ..trcim svaki tjedan, više za dušu jel ,ali trebala bi cešce znam... bila sam u teretani ali tamo ovi kvazi treneri samo su do pokazivanja sebe nego meni pomoc (inace sam iz Osijeka ) pa sam odlucila sama se uhvatiti u koštac sa time bila bi zahvalna na vašim savjetima i pomoci . Hvala svima    

Koja teretana? Možeš slobodno napisat, ovo je slobodna zemlja
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 13:05

https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Mrsavljenje-na kon-poroda.aspx 

Tu je najveci problem oslabljena elasticnost kože trbuha. E sad, neki govore kako nema ništa bez operativnih zahvata, lasera itd., neki se zaklinju u uspjeh vježbanja i prehrane..a neki se jednostavno pomire s tim .

Pohvalno što si krenula u teretanu. Ne vjerujem da nema baš ni jednog trenera koji bi mogao složit neki dobar program, ipak, i to se placa ako im vec ništa drugo nije poticaj . Radi vježbe oblikovanja. Preporucila bi ti kružni trening s obzirom da si pocetnik, ali nemaš namjeru skidati kile pa možda bolje da radiš isto sve mišicne skupine u jednom treningu ali sa 2-3 serije po š2-š5 ponavljanja (za razliku od kružnog di isto radimo sve miš. skupine, ali jednu za drugom po š seriju pa tako 2-3 kruga). Znaci odrediš si broj vježbi po skupini (za vece kao što su noge, leđa i prsa možeš radit više, za manje npr. ruke možeš manje) i radiš po 2-3 serije svaku.Trbušnjake i leđnjake možeš napraviti na pocetku nakon š0 min zagrijavanja na nekoj kardio spravi (a možeš i na kraju). Možda bi i pilates pomogao?

Bilo bi dobro i da necim mažeš trbuh, ima tih krema za ucvršcivanje...ili ona obicna nivea Qš0, samo da se koža hidrira necim.

Treba udarit sa svih strana...znaci vježbanje (ancrobno, crobno), prehrana i njega kože. Valjda bi trebalo bit nešto od toga

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marzura23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marzura23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 17:35
xxl u osijeku :P
hvala gym girl mislila sam poceti sa nekim areobikom i te šeme .. pa vidjeti polako kako šta.... i sprave što drugo :(
Back to Top
carissima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote carissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 09:18
 Uz sve to,moja je preporuka tretman LPG koji,osim što ucvršcuje i zateže kožu,radi i drenažu(potvrda od FDA) i djeluje na celulit i oblikovanje tijela jer smanjuje obujam adipocita(masnih stanica). Od krema preporucujem Matis  Tri active slimming concentrate,koji djeluje isto,možda je nešto skuplji,ali ima jako dobre i brze rezultate.
Aut vincere,aut mori!
Back to Top
marzura23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marzura23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 09:50
tretman LPG gdje da ga potražim ?matis vec koristim
Back to Top
carissima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote carissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 10:14

 Da,tek sad sam vidjela da si iz Osijeka,a tamo ga nema. Ima Zg,Ri,Dubrovnik,Rovinj,Split,ali cudno da ga još u Osijeku nema.

Inace je od svih tih tretmana za tijela najucinkovitiji i jedan od rijetkih koji je ujedno i neinvazivan,to znam zato što sam isprobala sve i to je imalo najtrajniji rezultat bez dodatnih posljedica (npr.kapilarice...)

Aut vincere,aut mori!
Back to Top
marzura23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marzura23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 12:19
:(( a tuzan sam sad ma nista imam ja buraza u zg kad budem u posjetu isla pa odma na tretman hh
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 20:05
Ovako, kao prvo cini mi se da cura ima 23 g i NIJE rodila+ nema probelma s težinom! vjerovarno je ipak nakupila malo potkožnog tkiva što je raširilo kožu i slicno!

ono sto treba napraviti je malo pripaziti na ishranu i baviti se nekakvom fizickom aktivnosti! teretana je dobar izbor, samo nemoj raditi klasicne trbušnjake, radi cijelo tijelo u svakom treningu i trci barem 3 x tjedno
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 20:38
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ovako, kao prvo cini mi se da cura ima 23 g i NIJE rodila+ nema probelma s težinom! vjerovarno je ipak nakupila malo potkožnog tkiva što je raširilo kožu i slicno!

ono sto treba napraviti je malo pripaziti na ishranu i baviti se nekakvom fizickom aktivnosti! teretana je dobar izbor, samo nemoj raditi klasicne trbušnjake, radi cijelo tijelo u svakom treningu i trci barem 3 x tjedno

Illy to svakako, ali ovo je preopcenit savjet, vjerujem da cura i dalje ne zna šta treba radit. Ja primjerice još uvijek imam problema sa labavom kožom na dijelovima gdje imam strije koje su se povukle. A isto tako pazim na prehranu, vježbam ko luđak u teretani i radim crobni na sve moguce nacine i problem je još tu (iako se ne vidi osim ako se ne opipa) al ipak eto vjerujem da ima par caki kako rješit tu kožu.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:08
Gledaj thorn, sama cinjenica da si dobio strije pokazuje da je došlo do extremnog širenja kože a tako i njenog rasta, cura možda nema taj problem! a što se tice preopcenitog savjeta, nisam htio dalje pisati jer neznam hoce li se vratiti uopce, ako dođe, rado cu joj pomoci

Edited by Iluvatar
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:23
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Gledaj thorn, sama cinjenica da si dobio strije pokazuje da je došlo do extremnog širenja kože a tako i njenog rasta, cura možda nema taj problem! a što se tice preopcenitog savjeta, nisam htio dalje pisati jer neznam hoce li se vratiti uopce, ako dođe, rado cu joj pomoci

Kako da ne, pogledaj prvi post - nema viška kg a opustila se.. Koža je koža, ne znam na šta si mislio pod im da nemamo isti problem? Mislim imam ja viška kože i tamo gdje nema strija al opet ne znaci da mišic nije cvrst ili gubi na volumenu.

Jedino što se može opustit i što je vidljivo je koža.
Back to Top
carissima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote carissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 09:47

Jedna koža je podložnija pucanju(tzv.strije-oštecenje kolagenskih i elastinskih vlakana koje je NEMOGUcE popraviti bez obzira na obecanje cudotvornih krema i tretmana),jedna nije podložna strijama ali se isto tako rastegne i opusti,i to ne mora biti uvjetovano trudnocom,naglim mršavljenjem,ili debljanjem,jednostavno se opusti zbog slabije funkcije fibroblasta,i opuštena koža se jako teško može zategnuti samo  vježbanjem i prehranom,iako je mišic ispod nje formiran i cvrst,ne znaci da ce koža biti napeta i zategnuta.

Aut vincere,aut mori!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 10:42
Originally posted by carissima carissima wrote:

Jedna koža je podložnija pucanju(tzv.strije-oštecenje kolagenskih i elastinskih vlakana koje je NEMOGUcE popraviti bez obzira na obecanje cudotvornih krema i tretmana),jedna nije podložna strijama ali se isto tako rastegne i opusti,i to ne mora biti uvjetovano trudnocom,naglim mršavljenjem,ili debljanjem,jednostavno se opusti zbog slabije funkcije fibroblasta,i opuštena koža se jako teško može zategnuti samo  vježbanjem i prehranom,iako je mišic ispod nje formiran i cvrst,ne znaci da ce koža biti napeta i zategnuta.


to je to o cem pricam
Back to Top
carissima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote carissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 11:58
 Ma znam ja da ti to znaš ali nekima to baš i nije tak jasno!
Aut vincere,aut mori!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 17:29
Ne kužite vi mene baš, ja želim reci da se koža nece objesiti sama od sebe! jednostavno nejde tako, ili je dobila nešto masti ili je prebrzo smršavila, koža se ne povecava bez poticaja ikakvog
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.