New Posts New Posts RSS Feed - definicija/masa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

definicija/masa

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Flyn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Flyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: definicija/masa
    Posted: 18 Rujan 2009 at 11:29
  ee dragi forumashi ono sto me buni jeste upravo ovaj program za defko ili masu...ja radim "valjda" za masu(grudi, biceps) (ledja, triceps) (ramena, noge)...broj vjezbi 3, broj serija je 3., a broj ponavljanja je 8/7/6...tako da mi zadnja serija bude otkaz( da ne mogu vishe poslije toga, pa se bacam na drugu vjezbu)....sto se tiche hrane...poslije treninga unosim dosta Uh i proteina, s tim da poslije 5 sati skoro nikako ne unosim UH, najvise u jutro pa do poslije ruchka...sad planiram preko zime otici na 80 kila...pa preci na defku (neka mi neko objasni kako defka ide, manje kilaze vishe ponavljanja?, i sta da jedem kod defke,,,negjde sam procitao da treba smanjiti UH...sto mi nekako bezze zvuci...ako budem radio defku, hocu li smrati s tim(sto ne zleim)...zapravo ni sam vishe ne znam sta da radim...pa bih molio za pomoc. hvala
awesome :))
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 13:19
Malo si konfuzan, ja bih ti savjetovao da se usredotociš ja sadašnjost i posvetiš se dobiovanju mišicne mase, razmišljat ceš o definiciji kad doπe vrijeme za nju, ovako se samo gubiš!

Unos Uh na masi ovisi od tvoje tolerancije na UH!

Najsigurnije je da ih unosiš ujutro u oboliku zobenih i u prvom obroku poslje treninga u obliku, tjestenine, krumpira, riže i slicnog!
Back to Top
Flyn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Flyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 13:43
znaci onako da na stavim kako sam ti napisao...kao onaj jelovnik dnevni  i maloi da pojacam sa whey??...mogao bih ja to ali se bojim da mi se ne povecaju naslage oko struka, taman kad sam ih pred kraj srezao :)


Edited by Flyn
awesome :))
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 14:36
Ne bi trebale, kakvi su ti treninzi?
Back to Top
Flyn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Flyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 15:42
evo kako to izgleda...

< http-equiv="C&#šš1;ntent-" c&#ššš;ntent="text/; charset=utf-8">< name="ProgId" c&#ššš;ntent="Word.">< name="Generator" c&#ššš;ntent="Microsoft Word 12">< name="Originator" c&#ššš;ntent="Microsoft Word 12">

Chest

-Bench press ( 2 sedmice ravni, 2 sedmice kosi)

-Razvlacenje bucicama na ravnoj klupi

-Dipsevi

 

 

-Potisak bucicama ( 2 sedmice na ravnoj klupi, 2 sedmice na kosoj klupi)

-Razvlacenje bucicama na kosoj klupi

-Dipsevi

 

 

-Bench press ( 2 sedmice kosi, 2 sedmice ravni)

-Cross kablovi

-Leptir

 

 

Biceps

 

2 sedmice

 

-Biceps pregib sjedeci

-Biceps pregib sa sipkom stojeci

-Koncentracioni

 

2 sedmice

 

-Biceps pregib stojeci

-Dvorucni biceps pregib na Scottovj klupi

-Hammer

 

drugi trening:

 

 

 Ledja

 

-Lat ( 2 sedmice naprijed, 2 sedmice nazad)

-Veslanje bucicom

-Veslanje

 

-Vratilo ( 2 sedmice naprijed, 2 sedmice nazad)

-Veslanje bucicom

-Veslanje

 

 Triceps

 

2 sedmice

 

-Francuski potisak

-Triceps potisak sjedeci

-Triceps potisak na latu

 

2 sedmice

 

-Francuski potisak

-Triceps extenzija

-Triceps potisak stojeci

 

 treci trening

 

Ramena

 

2 sedmice

 

-Potisak bucicama sjedeci

-Odrucenje bucicama stojeci

-Predrucenje bucicama stojeci

 

2 sedmice

 

-Potisak sipkom iznad glave sjedeci

-Vucenje sipke od bedara do brade

-Trapez

 

 

Noge

 

2 sedmice

 

-Cucnjevi

-Nozna extenzija

-Nozna flexija

 

2 sedmice

 

-Iskorak

-Cucnjevi

-Listovi


awesome :))
Back to Top
Flyn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Flyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 15:44
  sry sto je ovako ispalo...dakle kombiniram 3 vjezbe za prsa i tri za bicepse
6-8 ponavljanja i 3 serije....treba li sta mijenjati
awesome :))
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2009 at 21:24
ma ok je to.. ubacio još neki cardio 2 - 3 x tjedno, znaci lagano trcanje ili bicikl - tako nešto i nemaš straha
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2009 at 22:24
i ja mislim tako..dobar je to program.. ja sam radio po njemu.. prsa-biceps, leda-triceps, ramena-noge.. dobro je sto recimo kod prsa ne umaras bas biceps, pa imas snage za dobro ga odradit.. isto tako i kod ostalih grupa misica..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2009 at 10:06
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

i ja mislim tako..dobar je to program.. ja sam radio po njemu.. prsa-biceps, leda-triceps, ramena-noge.. dobro je sto recimo kod prsa ne umaras bas biceps, pa imas snage za dobro ga odradit.. isto tako i kod ostalih grupa misica..

Ja bih baš zbog toga rekao da program može biti i bolji, odnosno da je povoljnija varijanta odraditi prsa a zatim odmah triceps i leπa pa zatim biceps.

Zašto?

Jer vježbanjem prsa u velikoj mjeri ce se pogoditi i triceps i trebat ce ti eventualno š il 2 vježbe da ga pogodiš i iscrpiš cime si zapravo odradio dobru stvar završivši trening tricepsa u manje vježbi i serija nego što bi ti trebalo da si ga išao odradit dok je potpnuo svjež i triceps uvjetno receno može odmarat do sljedeceg treninga.

Onakvim nacinom doslovno cjepkaš trening i sam mišic, jer em što si umoran od npr. treninga prsa ti bi sad trebao ic radit potpuno novu skupinu em se vec približava kraj treninga i pada koncentracija.


Iako se može odradit i prsa biceps ali definitivno se mora il smanjit broj vježbi za prsa il za biceps.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2009 at 10:51
a ma i u tome nesto.. a ima tih programa previse.. najbolje je da se sve proba, pa osoba vidi koji mu program pase...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2009 at 12:48

MA rekao sam da je trening dobar jer ionako treba mjenjati program svakih mjesec dana cca, ima vremena za svakakve, a program definitvno nije loš

Back to Top
Flyn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Flyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2009 at 12:53
da ovako radim i mijenjam kako sam naveo....radim i HIIT svaki trening na traci 20 minuta...ne znam jel dovoljno...i da...odlucio sam ici na masu do januara pa onda na defku...e sad ne znam dok idem na masu da li daradim HIIT ili cardio ikakav
awesome :))
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2009 at 13:00
pa HIIT ti je prakticki snaga.. samo ti radi to..
Back to Top
Flyn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Flyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2009 at 14:19
znaci moze masa i HIIT...e super...nadam se da je dovoljno 20 minuta...ali to radim poslije treninga s utezima....na traci
awesome :))
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2009 at 14:30
Originally posted by Flyn Flyn wrote:

znaci moze masa i HIIT...e super...nadam se da je dovoljno 20 minuta...ali to radim poslije treninga s utezima....na traci

Odvoji HIIT od treninga s utezima. Iza treninga s utezima eventualno lagani kardio, ništa intenzivno.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2009 at 14:30
tocno.. HIIT je intenzivan trening.. i nakon utega nema smisla ga izvoditi.. najbolje odvojiti 2-3 dana u tjednu samo za taj trening..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.