New Posts New Posts RSS Feed - Sjedenje i vježbanje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sjedenje i vježbanje?

 Post Reply Post Reply
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sjedenje i vježbanje?
    Posted: 31 Listopad 2009 at 18:42
  Vidjeh na temi "Moj današnji trening" da mnogi vole vježbe u kojima se sjedi pa nisam htio tamo spamati... Pa eto da pitam, kakav je osjecaj vježbati u sjedecem položaju, imate li problema s bolom u leđima ili je sve u najboljem redu. Sjecam se da mi je netko davno savjetovao da biram sjedece vježbe radije nego npr. stojece kako bih smanjio napor za kralježnicu, ali sad mi se to nekako ne cini logicno jer se pritisak na kralježnicu višestruko povecava pri sjedenju. Pa kad još dodamo i utege...

Kad se sad sjetim samo koliko sam vremena proveo sjedeci u školi....valjda sam zato i radio gluposti - kako bih stajao u kutu i ravnao kicmu..hehehe

Eto, zanima me što vi mislite.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 22:37
Neke vježbe možeš raditi sjedeci, neke možeš raditi stojeci.
Neke vježbe MORAš raditi sjedeci, neke vježbe MORAš raditi stojeci.

Ako ti je cilj veca potrošnja kalorija, radiš stojeci.
Ako ti je cilj manja potrošnja/bolja izolacija manjih skupina, radiš sjedeci, ležeci itd..
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2009 at 23:47
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Neke vježbe možeš raditi sjedeci, neke možeš raditi stojeci.
Neke vježbe MORAš raditi sjedeci, neke vježbe MORAš raditi stojeci.

Ako ti je cilj veca potrošnja kalorija, radiš stojeci.
Ako ti je cilj manja potrošnja/bolja izolacija manjih skupina, radiš sjedeci, ležeci itd..


Ne pada mi na pamet ništa na mome tijelu što mogu razvijati samo sjedeci...pa cak ni bolove u leđima...hehehe
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 01:34
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Neke vježbe možeš raditi sjedeci, neke možeš raditi stojeci.
Neke vježbe MORAš raditi sjedeci, neke vježbe MORAš raditi stojeci.

Ako ti je cilj veca potrošnja kalorija, radiš stojeci.
Ako ti je cilj manja potrošnja/bolja izolacija manjih skupina, radiš sjedeci, ležeci itd..


Ne pada mi na pamet ništa na mome tijelu što mogu razvijati samo sjedeci...pa cak ni bolove u leđima...hehehe


Slažem se i ja, sjedece vježbe su inferiorne stojecim
 

Edited by Iluvatar
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 09:25
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Neke vježbe možeš raditi sjedeci, neke možeš raditi stojeci.
Neke vježbe MORAš raditi sjedeci, neke vježbe MORAš raditi stojeci.

Ako ti je cilj veca potrošnja kalorija, radiš stojeci.
Ako ti je cilj manja potrošnja/bolja izolacija manjih skupina, radiš sjedeci, ležeci itd..



definitivno se slazem..
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 09:52
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:



Ne pada mi na pamet ništa na mome tijelu što mogu razvijati samo sjedeci...pa cak ni bolove u leđima...hehehe

Kako bi odradio npr. french press ili bench press?

Imam dojam kako se ova tema pretvara u raskol između onih kojih vježbaju sjedeci i stojeci što uopce nema smisla jer nema ili/ili

Kao što sam i rekao u prvom postu ove teme, velike liftove radiš vecinom stojeci, a manje sjedeci.

I sad kako bi ti konkretno opisao zgibove i dipse? Stojece ili sjedece?


Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 10:57
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:



Ne pada mi na pamet ništa na mome tijelu što mogu razvijati samo sjedeci...pa cak ni bolove u leđima...hehehe

Kako bi odradio npr. french press ili bench press?

Imam dojam kako se ova tema pretvara u raskol između onih kojih vježbaju sjedeci i stojeci što uopce nema smisla jer nema ili/ili

Kao što sam i rekao u prvom postu ove teme, velike liftove radiš vecinom stojeci, a manje sjedeci.

I sad kako bi ti konkretno opisao zgibove i dipse? Stojece ili sjedece?




Pozdrav!

Nikakav raskol nije u pitanju. Svatko vježba kako želi, samo razmjenjujemo iskustvo i znanje.

Nisi me razumio, nisam niti napisao da možeš istu vježbu izvoditi stojeci, sasvim je jasno da to onda nije ta vježba, vec želim reci da iste podražaje možeš stvarati i stojeci.

Bench press nikad nisam radio sjedeci pa i nije doveden u pitanje.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 11:19
  pa koje vjezbe onda za prsa radis?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 12:49
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:



Nisi me razumio, nisam niti napisao da možeš istu vježbu izvoditi stojeci, sasvim je jasno da to onda nije ta vježba, vec želim reci da iste podražaje možeš stvarati i stojeci.

Možeš dakako.

cemu onda cuđenje što netko radi vježbe sjedeci?

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Bench press nikad nisam radio sjedeci pa i nije doveden u pitanje.

Nitko nije ni rekao da se radi sjedeci, zar ne?

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 17:14
  Nema cuđenja, samo pitam za iskustva i preferirate li određene vježbe s nekim posebnim razlogom ili tek tako.

Davore
Vježbe iskljucivo za prsa niti ne radim. Prsa radim dok radim i ostatak tijela bez izolacije.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 18:11
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

 
Davore
Vježbe iskljucivo za prsa niti ne radim. Prsa radim dok radim i ostatak tijela bez izolacije.

Imaš pravo, da vidiš samo kako ubijem grudi na skoro 2.5 x BW mrtvom, bolje nego sa svim dipsima, bencanjima i flyevima.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 21:39
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

 
Davore
Vježbe iskljucivo za prsa niti ne radim. Prsa radim dok radim i ostatak tijela bez izolacije.

Imaš pravo, da vidiš samo kako ubijem grudi na skoro 2.5 x BW mrtvom, bolje nego sa svim dipsima, bencanjima i flyevima.


Ok, ne mora ti sviđati to što ne radim na svome tijelo na jednak nacin kao i ti, ali trebaš imati na umu da nam se vjerovatno ciljevi poprilicno razlikuju. Samim time ni vježbe ni treninzi ne trebaju biti isti.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.