New Posts New Posts RSS Feed - Sastavljam si trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sastavljam si trening

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
LordOrg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LordOrg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sastavljam si trening
    Posted: 30 Travanj 2010 at 18:38
Odlucio sam sastaviti svoj trening, a vi strucnjaci komentirajte, ispravite itd itd
Radim nešto kao full body workout, na neki nacin...ali mi je nekako glavna zadaca trbusni misici..cilj mi je smanjiti masno tkivo i otkriti trbusne
usput, imam š5 godina, š80 cm i 77 kg
dakle, ovako bi izgledao trening:

sklekovi  (razne varijacije- siroki, uski, za tricepse itd itd) negdje 20-30 komada..tj, do otkaza
za trbušne radim vježbe po jednom videu na youtubeu (how to get 6 pack in 6 min on your couch...tako nesto)
50 brzih, dubokih cucnjeva

onda, HIIT na orbitreku, š5 min (60 sec laganim tempom na manji otpor pa 20 sec brzim tempom, veci otpor)
i tako svaki dan, uz to imam karate 2x tjedno

sta se tice prehrane, ne pratim neku posebnu dijetu...vise sam izbacio neke stvari iz prehrane
onda bi se moja prehrana sastojala od ovoga:

dorucak: pahuljice sa mlijekom (cornflakes)
š0:30: sendvic (bijeli kruh, cajna)
rucak: ah, uvijek nesto drugo, ali ne jedem kruh, vise povrca, ne prevelike kolicine itd itd...i nakon rucka pojedem jabuku
--trening--
vecera: uglavnom jabuka, mozda jogurt...

bio bih zahvalan kad bi me ispravili/dodli nesto/izbacili ili sta vec
slobodno komentirajte

 

Edited by LordOrg
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2010 at 19:36
  Trening- nema ga prakticno formulisanog
prehrana- katastrofa, ovoliko jede curica od 7 godina
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2010 at 21:32
Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:

Odlucio sam sastaviti svoj trening, a vi strucnjaci komentirajte, ispravite itd itd
Radim nešto kao full body workout, na neki nacin...ali mi je nekako glavna zadaca trbusni misici..cilj mi je smanjiti masno tkivo i otkriti trbusne
usput, imam š5 godina, š80 cm i 77 kg
dakle, ovako bi izgledao trening:

sklekovi  (razne varijacije- siroki, uski, za tricepse itd itd) negdje 20-30 komada..tj, do otkaza
za trbušne radim vježbe po jednom videu na youtubeu (how to get 6 pack in 6 min on your couch...tako nesto)
50 brzih, dubokih cucnjeva

onda, HIIT na orbitreku, š5 min (60 sec laganim tempom na manji otpor pa 20 sec brzim tempom, veci otpor)
i tako svaki dan, uz to imam karate 2x tjedno

sta se tice prehrane, ne pratim neku posebnu dijetu...vise sam izbacio neke stvari iz prehrane
onda bi se moja prehrana sastojala od ovoga:

dorucak: pahuljice sa mlijekom (cornflakes)
š0:30: sendvic (bijeli kruh, cajna)
rucak: ah, uvijek nesto drugo, ali ne jedem kruh, vise povrca, ne prevelike kolicine itd itd...i nakon rucka pojedem jabuku
--trening--
vecera: uglavnom jabuka, mozda jogurt...

bio bih zahvalan kad bi me ispravili/dodli nesto/izbacili ili sta vec
slobodno komentirajte

 


Lordorg:
a)Prorocitaj FAQ

b)Složi neki trening i prehranu koji nisu smješni kao ovo što si stavio ovdje.

c)To što složiš fino postaj ovdje i dobit ceš odgovore, ovo što si ti postavio nema smisla komentirat
 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2010 at 21:34
Uh uh, prehrana jako slaba, trebas podebljat to malo, jedno šest balansiranih obroka rasporedit kroz cijeli dan. Procitaj FAQ, ima sve o prehrani.
Ako hoceš skinuti salo, osobna preporuka su HIIT šprintevi, barbell complexi i bodyweight complexi. Prošvljaj malo po forumu, ima milijardu tema o ishrani i mršavljenju.
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2010 at 23:31

 Vidim da smo kod nekih falili sa prvom karmom.....Ne cita FAQ bi bilo prigodnije 

Lord dodali bi svašta, izbacili bi sve.....kreni ispocetka...brzo

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
LordOrg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LordOrg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2010 at 12:05
  hh, a dobro....bar sam vas nasmijao  citam ja FAQ, nebrinite, sastavit cu nesto bolje
e, usput....dali ima nekakve veze dizanje utega određene mase za određenom dobi?
kao, dali ima neka caka sa time da ja nesmijem dizati, recimo, utege od 5 kg sa svojih š5 g....?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2010 at 12:26
Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:

  hh, a dobro....bar sam vas nasmijao  citam ja FAQ, nebrinite, sastavit cu nesto bolje
e, usput....dali ima nekakve veze dizanje utega određene mase za određenom dobi?
kao, dali ima neka caka sa time da ja nesmijem dizati, recimo, utege od 5 kg sa svojih š5 g....?


Nema. Utege od 5kg može dizati bilo tko. Bitno je da se pravilno sve izvodi.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2010 at 23:37

Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:

  hh, a dobro....bar sam vas nasmijao  citam ja FAQ, nebrinite, sastavit cu nesto bolje
e, usput....dali ima nekakve veze dizanje utega određene mase za određenom dobi?
kao, dali ima neka caka sa time da ja nesmijem dizati, recimo, utege od 5 kg sa svojih š5 g....?
 

Da, ne smiješ onda ni vrecice iz kupovine držat u ruci jer postoji opasno za tvoje zdravlje. 5 kg uteg..svašta..

Back to Top
LordOrg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LordOrg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 10:42
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:

  hh, a dobro....bar sam vas nasmijao  citam ja FAQ, nebrinite, sastavit cu nesto bolje
e, usput....dali ima nekakve veze dizanje utega određene mase za određenom dobi?
kao, dali ima neka caka sa time da ja nesmijem dizati, recimo, utege od 5 kg sa svojih š5 g....?
 

Da, ne smiješ onda ni vrecice iz kupovine držat u ruci jer postoji opasno za tvoje zdravlje. 5 kg uteg..svašta..



ma..to sam cuo negdje....kao da ti nesto bude sa kicmon...a eto, bolje pitat, za svaki slucaj xP
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 11:23
Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:

  hh, a dobro....bar sam vas nasmijao  citam ja FAQ, nebrinite, sastavit cu nesto bolje
e, usput....dali ima nekakve veze dizanje utega određene mase za određenom dobi?
kao, dali ima neka caka sa time da ja nesmijem dizati, recimo, utege od 5 kg sa svojih š5 g....?
 

Da, ne smiješ onda ni vrecice iz kupovine držat u ruci jer postoji opasno za tvoje zdravlje. 5 kg uteg..svašta..



ma..to sam cuo negdje....kao da ti nesto bude sa kicmon...a eto, bolje pitat, za svaki slucaj xP
 

 sorry Lord svašta sam cula ali ovo...ovo me razgalilo, thanx

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 14:17
Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:

  hh, a dobro....bar sam vas nasmijao  citam ja FAQ, nebrinite, sastavit cu nesto bolje
e, usput....dali ima nekakve veze dizanje utega određene mase za određenom dobi?
kao, dali ima neka caka sa time da ja nesmijem dizati, recimo, utege od 5 kg sa svojih š5 g....?
 

Da, ne smiješ onda ni vrecice iz kupovine držat u ruci jer postoji opasno za tvoje zdravlje. 5 kg uteg..svašta..



ma..to sam cuo negdje....kao da ti nesto bude sa kicmon...a eto, bolje pitat, za svaki slucaj xP


A šta bi ti moglo bit od 5 kg, onda nemoj ni torbu nosit u školu jer ti može nešto bit.

Trk u teretanu i nemoj se ludirat s vježbama nego radi po pravilima i nece ti se ništa loše dogodit.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
LordOrg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LordOrg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 15:38
  evo, ovako bi izgledao trening:

Prvi krug:

š. Sklekovi obicni
2. cucanj duboki
3. Trbušnjaci (podizanje trupa)
4. Leđnjaci (podizanje trupa licem prema dolje)
5. š minuta odmora

Drugi krug:

š. Sklekovi uski
2. Polucucanj
3. Trbušnjaci (podizanje nogu)
4. Podizanje suprotne ruke i noge ležeci licem prema dolje
5.š minuta odmora

Treci krug:

š. Sklekovi široki
2. Iskorak prema naprijed
3. Sklopka
4. Leđnjaci
5. š minuta odmora

cetvrti krug:

š. Sklekovi obicni
2. Podizanje na prste
3. Trbušnjaci (podizanje nogu)
4. Podizanje suprotne ruke i noge ležeci licem prema dolje

š5min HIIT na orbitreku (vec opisano)

a prehranu jos dorađujem, samo mi pomozite oko međuobroka

dorucak: kukuruzne pahuljice u mlijeku + jogurt
međuobrok: a opet nekakav jogurt, i nešto voca? npr: jabuka
rucak: sta mi spreme ^^ ugl meso, krumpir, salata, ali i pretpostavljam da bi tjestenina prosla
međuobrok: tu bas neznam sta bi stavio, ako je poslije treninga, nešto sa UH..tu malo pomozite :P
i vecera: a opet nekakav jogurt....cak bi mogao jogurt zamijenit tim posnim sirom il sta vec :P


  

Edited by LordOrg
Back to Top
Psyho View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Psyho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 16:05
Iz osobnog skromnog iskustva vidim da si sastavio "sobni" trenig... obzirom da si visok š80 cm i imaš 77 kila... nisi baš neki "grintavac"... fali ti i "željeza", odnosno nebi bilo loše radit i vješžbe sa utezima za sve mišicne skupine... zašto se koncentrirat samo na trbušne mišice?
Ako se bojiš dizat terete... kreni sa manjim težinama a vecim brojem ponavljanja... osim ako nemaš namjeru ici u teretanu!?
Who dares wins!
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 16:08
Ok, vidi se da si se potrudio.

Trening na neki nacin može proci ako ti je cilj skidanje sala.

Ok imaš 5-6 obroka.

Ovaj jogurt zamjeni posnim sirom i vec si dosta toga riješio.

Međuobroci:posni+bademi ili tuna+maslinovo ili meso+riža ili raženi+dimcek i slicno, i ne zaboravi povrce, možeš ga jest koliko hoceš.

EDIT: Imaš š5 godina, nemoj se previše zamarat, jedi kako treba, treniraj pomalo i spavaj i sigurno ceš napredovat.
 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
LordOrg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LordOrg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 17:52
Originally posted by Psyho Psyho wrote:

Iz osobnog skromnog iskustva vidim da si sastavio "sobni" trenig... obzirom da si visok š80 cm i imaš 77 kila... nisi baš neki "grintavac"... fali ti i "željeza", odnosno nebi bilo loše radit i vješžbe sa utezima za sve mišicne skupine... zašto se koncentrirat samo na trbušne mišice?
Ako se bojiš dizat terete... kreni sa manjim težinama a vecim brojem ponavljanja... osim ako nemaš namjeru ici u teretanu!?


ah, napadam te trbusne misice jer sam kao vecina teenagera xP ocu pokazat plocice ^^
ne bojim se ja dizat terete, nego eto, vježbam u kuci, ne idem u teretanu..a kuci imam dva utega od 5 kg, nije bas da puno mogu sa njima x)

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Ok, vidi se da si se potrudio.

Trening na neki nacin može proci ako ti je cilj skidanje sala.

Ok imaš 5-6 obroka.

Ovaj jogurt zamjeni posnim sirom i vec si dosta toga riješio.

Međuobroci:posni+bademi ili tuna+maslinovo ili meso+riža ili raženi+dimcek i slicno, i ne zaboravi povrce, možeš ga jest koliko hoceš.

EDIT: Imaš š5 godina, nemoj se previše zamarat, jedi kako treba, treniraj pomalo i spavaj i sigurno ceš napredovat.
 

ok, hvala na pomoci :)

 evo samo jos nesto, pa vas necu vise zamarat, znam isto da treba imat dan odmora, dakle, razmisljao sam si ovaj trening raditi 6x tjedan, a HIIT 4x na tjedan
hmm, i dali je pametno odmarat sa jednog i drugog treninga na isti dan?
 

Edited by LordOrg
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 18:05
Originally posted by LordOrg LordOrg wrote:



 evo samo jos nesto, pa vas necu vise zamarat, znam isto da treba imat dan odmora, dakle, razmisljao sam si ovaj trening raditi 6x tjedan, a HIIT 4x na tjedan
hmm, i dali je pametno odmarat sa jednog i drugog treninga na isti dan?
 


Nema potrebe u istom danu i hiit i taj trening.
Ako vec hoceš raditi obadvoje radi npr.
3x tjedno taj trening i 3 puta hiit, mislim da nema potrebe za više aktivnosti.
Glavno ti je da središ prehranu kako treba.
 
btw umjesto hiit-a možeš i neki LI kardio ubacit povremeno, isto nije loše.


Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.