New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav vježbacima! I pitanja.... :-)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav vježbacima! I pitanja.... :-)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
magnolia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote magnolia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav vježbacima! I pitanja.... :-)
    Posted: 26 Sijecanj 2011 at 04:27
  Bok,

ja sam Leda!
Pocela sam vježbati pocetkom ovog mjeseca i mijenjati prehranu.
Puno sam citala na ovom forumu i pronašla mnogo korisnih informacija, stoga hvala svima!
Naravno, imam i pitanja...

Imam 30. godina, visoka sam š75 i imam 70kg.
Tip posla kojeg radim sjedeci je, a potrošnja nikakva, kilaža raste.
Sram me reci, ali u pet godina otkad sam pocela raditi dobila sam 5kg
Nije strašno sada, ali za pet godina ce, ako se ne pokrenem, biti pet više...uh.

Uglavnom, pocela sam 5 puta tjedno voziti orbitrek, trcati, pedalirati ili brzo hodati i to oko 45 min. Nisam još pocela s teretanom jer ne znam što bih tocno radila.
Idem i na jogu š tjedno.

Ujutro pojedem šalicu mueslija.
ZA rucak juhu, salatu s mozarellom i jabuku. Ponekad meso.
Orašasto voce za međuobrok, a za veceru malo lososa ili opet salatu.
Izbacila sam slatko, a i vikend provode smanjila.

Ali kilaža je za sada ista, iako se nakon vježbanja osjecam fenomenalno.
Možete li mi pomoci shvatiti gdje radim grešku?

Hvala puno i veliki pozdrav!!

Leda
Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 07:55
Jutro i dobrodošla, Leda!
btw. prekrasno ime!

Procackaj po forumu pod Nutricionizam, Transformiraj se gdje možeš naci primjere jelovnika i savjete kada, što i kako jesti...

Ako tako puno trciš, skaceš, ovo što pojedeš je premalo, nema proteina...no to ce komentirati kompetentniji od mene.

Uživaj u danu!
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 10:38

Originally posted by magnolia magnolia wrote:

  Bok,

ja sam Leda!
Pocela sam vježbati pocetkom ovog mjeseca i mijenjati prehranu.
Puno sam citala na ovom forumu i pronašla mnogo korisnih informacija, stoga hvala svima!
Naravno, imam i pitanja...

Imam 30. godina, visoka sam š75 i imam 70kg.
Tip posla kojeg radim sjedeci je, a potrošnja nikakva, kilaža raste.
Sram me reci, ali u pet godina otkad sam pocela raditi dobila sam 5kg
Nije strašno sada, ali za pet godina ce, ako se ne pokrenem, biti pet više...uh.

Uglavnom, pocela sam 5 puta tjedno voziti orbitrek, trcati, pedalirati ili brzo hodati i to oko 45 min. Nisam još pocela s teretanom jer ne znam što bih tocno radila.
Idem i na jogu š tjedno.

Ujutro pojedem šalicu mueslija.
ZA rucak juhu, salatu s mozarellom i jabuku. Ponekad meso.
Orašasto voce za međuobrok, a za veceru malo lososa ili opet salatu.
Izbacila sam slatko, a i vikend provode smanjila.

Ali kilaža je za sada ista, iako se nakon vježbanja osjecam fenomenalno.
Možete li mi pomoci shvatiti gdje radim grešku?

Hvala puno i veliki pozdrav!!

Leda
 

Dobro nam dosla!

Imam isti problem vezan u posao.. izludim jer je sjedeci al to ne mogu promijeniti. Ono sto mijenjam je - cesce se ustajem sa stolice, prosecem po vodu, kavu.. to dobro dodje za cirkulaciju.

Prvo cu pocet od prehrane - ona ti je najvaznija a po ovom koliko vidim i najslabija karika. Ujutro muesli? Zamijeni ih zobenima kojima sama dodas brusnice, grozdjice, jabuku, cimet..dodaj im i koju zlicu posnog sira.

Izmedju dorucka i rucka fali medjuobrok! Na tebi je da izaberes sto ces pojest al svakako ne dopusti da ti tijelo gladuje do rucka.. preveliki vremenski razmak.

Rucak.. juha je uredu al kakva juha? Salata s mozarellom i jabukom nije sreca. Mozarella je dosta masni sir. Veca sreca bi bilo napravit si salatu sa lijepim komadom neke puretine ili piletine. Jabuku bih preskocila, radije uzmi fetu razenog kruha.

Drugi medjuobrok nek bude saka badema, ljesnjaka i posni.

A vecera? samo salata nije dovoljna. Pretpostavljam da jedes dimljeni losos.. pa nije na odmet da za veceru pojedes dimljeni losos i salatu.. ili opet posni ili kuhana jaja..

Sto se tice vjezbanja.. za pocetak toliko kardija ce te vjerojatno dovest do toga da odustanes.. a vec ako ides š put tjedno a jogu onda svedi kardio na 3-4 puta tjedno i postupno uvodi neke vjezbe.

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 10:51
Dobrodošla!
Back to Top
magnolia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote magnolia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 16:17
 
Hvala vam puno!
Osobito crna_kej - hvala na savjetima vezano za prehranu.
Prosurfat cu malo forume koji se na to odnose i pronaci odgovarajucu kombinaciju!

Pišemo se i citamo i dalje!

Veliki pozdrav
Back to Top
Scarlet_Letter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarlet_Letter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 19:59

 Bok

Definitivno izbaciti mozzarellu.  Znam, fina je, ali je punomasni sir. Tako da nikaj od toga. I probaj ne jest voce iza podnevna. Rekoše mi da su to nepotrebni šeceri. Et'. Drž' se.

Dum spiro, spero.
Back to Top
mazonya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mazonya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 22:07
Pozdrav svima !
cula sam za army fitness i jako bih voljela poceti vjezbati na taj nacit....
pokusala sam pronaci neki studio ili sl gdje se odrzavaju takvi treninzi....ali bezuspjesno
molim vas ako itko zna gdje toga ima javite mi....
bila bih jako zahvalna!!!
Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 13:26
  Bok x2

mazonya neznam jel kod nas ima u fitnessu bas taj army program ali to mozes raditi i sama, ima na netu tih vjezbi sa opisima,
Evo za pocetak baci oko ovdje
Back to Top
mazonya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mazonya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 14:26
jesam vec.... hvala !
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 15:29
mazonya, prošvrljaj i ovdje malo
https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?
TID=3357&PN=š
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2011 at 23:17
Dobrodošla na forum

Kako ti je crna kej rekla umjesto muslija ubaci zobene s nekim vocem (npr jabuka, banana, kivi, naranca)+ posni ili whey
Drugo u međuobrok uz orašaste mora biti neki protein, bilo bi najbolje tako da ubaci posni sir ili jogurt s 0.9% m.m ali onda ne orašaste plodove, tuna u salamuri i integralni kruh ili pileca prsa + integralni.
Rucak oke juha i salata ali treba proteina, udri po piletini puretini, ribi, crvenom mesu
Poslje treninga kombiniraj UH+P, malo si pogledaj na forumu važnost obroka poslje treninga ili takozvanog PWM-a
Vecera pokušaj posni i orašasti, jaja i posni + zelena salata, piletina + povrce ...

Eto nadam se da sam ti pomogao i da ti je sad jasnije gdje si otprilike griješila   
Back to Top
magnolia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote magnolia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2011 at 01:58
 
Hvala Avatar

Pocela sa zobenima i puuuno bolje se osjecam i probavljam nego muesli.
Ubacila plivanje, umjesto trake.
Budem pojacala i proteine, a i pocela s vježbanjem u teretani.

Nadam se da ce te kile uskoro pocet padat

Pozdrav!!
Back to Top
mazonya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mazonya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2011 at 15:36
jesam, hvala pitbull !!
kako stvari stoje ocito necu pronaci taj army fitness , a zelim se poceti baviti necim sto prije....
zelim smrsaviti oko4,5 kg, i ucvrstiti tijelo.....
molim vas savijet kako da pocnem....
hvala
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2011 at 15:47
Originally posted by magnolia magnolia wrote:

  Hvala Avatar Pocela sa zobenima i puuuno bolje se osjecam i probavljam nego muesli.Ubacila plivanje, umjesto trake.Budem pojacala i proteine, a i pocela s vježbanjem u teretani.Nadam se da ce te kile uskoro pocet padat Pozdrav!!


Ma ništa

Plivanje je oke, dobro iscrpi covjeka a ujedno se kasnije bolje osjecaš od tople vode

Ako budeš pazila na prehranu i odrađivala dobre treninge u teretani uspjesi su ti neizbježni...
Sretno u daljnjim napredcima
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2011 at 15:51
Originally posted by mazonya mazonya wrote:

jesam, hvala pitbull !!
kako stvari stoje ocito necu pronaci taj army fitness , a
zelim se poceti baviti necim sto prije....
zelim smrsaviti oko4,5 kg, i ucvrstiti tijelo.....
molim vas savijet kako da pocnem....
hvala

Pa za pocetak bi bilo dobro si reguliraš prehranu, da
pocneš citati forum, i da kreneš s nekim treningom
Sastavi si jelovnik i program treninga, netko ce vec
iskomentirati
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2011 at 16:23
Mazonya evo Pitbull ti je sve objasnio i sad ti samo ostaje da nam opišeš svoj dan kako klopaš i treniraš
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.