New Posts New Posts RSS Feed - Kolicina hrane!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kolicina hrane!

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kolicina hrane!
    Posted: 24 Ožujak 2011 at 22:15
Ovako, vodim racuna o kolicini hrane, zbog stomaka...Jedino uz glavni obrok (npr. neko meso i jogurt) pojedem jos dosta povrca u kojem se apsolutno ne ogranicavam(vecinom brokula,karfiol,celer...). Da li je to ok i da li mi povrce moze uz glavni obrok naskodit i "razvalit" stomak?
Otprilike mogu pojest uz sniclu fileta i solju jogurta, pola kafriola i pola ili cijelu brokulu... Je li to ok i, ako nije, koliko je dovoljno?
To sam izprakticirala jer tako manje unosim uh i masti...
Unaprijed hvala

Edited by SMAJLICA
Back to Top
spicy91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 275
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2011 at 00:30
  ja u zadnje vrijeme uz skoro svaki obrok jedem oooogromnu zdjelu zelene salate..a imam 5-6 obroka..i mislim da mi nece ništa bit i da se ne može pretjerat s takvim povrcem..ali ja nisam strucnjak pa ce ti netko bolje znat rec:)
Discipline is remembering what you want.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2011 at 07:52
Drago mi je da sam našla nekog ko ja Ma iskreno, to mi zaista pomaze da se zasitim, a ne gomilam nepotrebno uh i mesa koliko nije bas potrebno...Zato bih bas voljela to znati! Da znam je li mi to dobra ili losa navika U svakom slucaju, nije ti naskodilo do sada, pa nebi trebalo ni meni, nadam se Hvala ti!
Back to Top
spicy91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 275
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2011 at 11:45
ma ja mislim da ne može naškoditi,kcal iz povrca koje mi jedemo su skoro pa zanemarive,a sumnjam da ima nešto štetno u njemu..

mene cimerica/decko/roditelji uvijek cudno gledaju kad jedem dorucak/rucak/veceru ili jednostavno 2 žlice posnog sa ooogromnom obiteljskom zdjelom salate,ali meni paše

danas sam uz dorucak pojela 3 rajcice,a to neki ne pojedu kroz cijeli dan:))

ma bolje da se trpamo povrcem nego necim drugim..
Discipline is remembering what you want.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2011 at 11:58
  povrce je must have za skoro svaki obrok, što zbog vlakana, što zbog vitamina/minerala, osjecaja sitosti, i ostalog da ne nabrajam a manje više svi znaju benefite.

uz povrce, druga najbolja stvar je definitivno voce.

ja ne znam osobu koja se udebljala od voca i povrca, a vi?
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2011 at 15:39
Heheh...da, to imaš pravo. Bolje da se trpamo povrcem, heheh! A ne, Thorn, nisam ni mislila da se deblja od povrca , vec me zanimalo da li se može prejerati sa kolicinom....zbog obima ŽENSKOG struka...
Tj. zanimalo me, kad vec vodim brigu o kolicini uh, masti...svega ostalog, tj. o kolicini mesa i kruha uz obrok, da li moram brinut i o kolicini obarene brokule i karfiola A drago mi je ako je to tako....
Cita Faq, nebi vjerovala koliko smo slcicne sto se povrca tice Mene isto rijetko ko razumije i cesto puta sam "fenomen" u drustvu zbog toga, pogotovo kad svi skupa jedemo Da si u mom gradu, mogle bi se i druzit , tako bi bar jedna drugoj bile SHVATLJIVE
Back to Top
spicy91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 275
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2011 at 18:20
  ahhaha ali pazi ti tu našu zajednicku tocku-lude za povrcem..ja ne vjerujem
Discipline is remembering what you want.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2011 at 21:53
pa dobro, bolje zvuci s navodnicima i sa onim "KISELIM" smajlijem na kraju

Bolje bi bilo da se hvalimo jedna drugoj kako mozemo sve papat, a da centimetri ne micu, ali ...
Back to Top
spicy91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 275
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2011 at 12:18
ali ništa od toga:)
ostajemo mi kod povrca

Discipline is remembering what you want.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2011 at 18:37
Yuuuupiiiiiiii   

Back to Top
spicy91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 275
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2011 at 18:42
  koji je tvoj cilj?u fazi mršavljenja si ili?
Discipline is remembering what you want.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2011 at 09:48
Uh. ma duga prica...Ja sam pak skroz sklona gojenju, pa sam u srednjoj skoli srezala sve uh i masti, tj. godinu i pol sam bila iskljucivo na vocu i povrcu...Lude godine! Tako sam smrsala na visinu od š64 na 5š kg, sto je za mene uzaaasno mrsavo, vjeruj mi!
Sad ucim da balansiram normalno obroke, a trudim se maksimalno da se sto manje gojim, jer sad imam oko 55 kg. Ne bih voljela ici dalje.
Posebno mi je kritican stomak i, kako ja zovem, "bubreznjaci" , jer mi se tu automatski sve lijepi cim pretjeram.
However, naucila sam i voljeti malo svojih oblina sada...Obucem minicu i krocim hrabro ...Ne zveckaju mi vise kosti dok hodam
A ti?
Back to Top
spicy91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 275
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2011 at 15:19
  Ja sad želim skinuti salo,pa oblikovati tijelo,dobiti malo mišica..

Visoka sam š62 cm i trenutno imam 62 kg,htjela bih doci otprilike na tvoje težinu..također ucim sada sve o pravilnoj i zdravoj prehrani,jer sam u srednjoj radila svakave gluposti sa dijetama..uglavnom,ovaj put idem pametno pa šta bude
Discipline is remembering what you want.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2011 at 19:41
Polako i sigurno, draga! Velika je borba pred tobom! Vjeruj da je najlakši posao skinut kile, mada ti to sad smiješno zvuci, ali ja tek sada shvatam poentu mnogih stvari...a još uvijek vodim tu tešku borbu...
Najteze mi je prihvatit sebe ovakvu kakva jesam...Voljeti se sa obrascicima, jer ih prirodno (nazalost) imam...
Zaista borba i kolotecina koja te vrlo lako moze povuci...Zato, moj savjet: CITAJ, CITAJ, CITAJ....Ovaj sajt je dosta dobar za savjete...
Back to Top
spicy91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 275
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2011 at 19:52
  hvala ti

vjeruj mi da sam ovjde jaaako puno i sve sam išcitala i neke osnove polako lovim i ucim..sad samo treba zapeti i ne odustajati jer ja sam odmalena "bujnija":) pa mi kile definitivno nece otic preko noci..ali zato kad odu..ma di ce mi bit kraj hehe

da ne bude stalno off topic,jucer sam si pripremila zalihe povrca za tjedan koji slijedi(pošto odem na faks preko tjedna)..stavila sam si zelenu salatu u par onih plasticnih vrecica tako da za svaki obrok samo istresem u zdjelu:)btw velicina jedne porcije je dovoljna za rucak jedne povece obitelji + puuuno rajcica..ne znam koje da si još povrce uzmem,stalno derem po salati i rajcicama..
Discipline is remembering what you want.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2011 at 21:46
Hehehe a tako je to kad se "navuces" na nesto...Sad ti uci na mojim greskama, draga! Ja sam svoj metabolizam unistila izbacivanjem svega...A to ti je sve ono : "PAA KAD CU VISE NAVUUUC TU MINICU NA VITKE NOGE, NEMMREM VISE CEKAT" i onda izbacis SVE VISE I VISE HRANE; nadjes se u kolotecini u kojoj sam ja bila...Smrsas i STO JE NAJGORE sviđa ti se; svi to primjete; stanes u minicu, a zdravlje ti ne pokazuje u kracem roku nikakvu promjenu (jer unosis minerale i vitamine iz povrca i voca)...Polaako kopne zalihe masti, proteina...I onda ako se na vrijeme ne trznes, SIGURNO da nesto (ne daj Boze) mora pocet da otkazuje...
Upamti samo da tebi nije cilj SAMO SMRSAT I STAT U NEKU ODJECU, cilj ti je izbacit junk hranu, naucit svoje tijelo na zdrav nacin zivota i ishrane...Moras istrajat I NE SKRENUT VREMENOM s pravog puta, jer pomiri se odmah sa cinjenicom DA TREBA DOSTA VREMENA!
Tu sam da ti ukazem na svoje greske i da ti savjetujem da ti se isto ne desi, zato...kad god si za razgovor, slobodno pisi. Meni ova tema nikad nije dosadna! To je moja svakodnevnica!
A draga moja, i ja sam bila i te kako bujnija, imala sam 69 kg na visinu š64, prije 8 godina...Al' to su sve te godine...Sad sam vec zrela djevojka i zelim jednog dana bebicu sa svojim deckom aBd. Zato sam se PRVENSTVENO trznula iz svog s****! Da mi se desilo ono najgore, nikad sebi ne bih oprostila. A cinjenica je da sam na rubu stojala mjesecima, na rubu anoreksije. Moja psiha me najvise ubila u pojam!
Uspjeces, no sta! Bitna je volja i AKCIJA
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.