New Posts New Posts RSS Feed - Jelovnik za mršavljenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jelovnik za mršavljenje

 Post Reply Post Reply
Author
Philips244E View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Travanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Philips244E Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jelovnik za mršavljenje
    Posted: 28 Travanj 2011 at 19:13
  Pozdrav ljudi....
Znaci, situacija je ovakva:
Endomorf, cca 95 kilograma, oko š78 cm. BF valjda troznamenkast
Posao izrazito sjedilacki,

Jelovnik sam složio ovako:

Jutro:
Obrok I. oko 7 h
š00 grama zobenih + whey 30 grama + 3 dcl 0.9 mlijeka


Obrok II.
Oko šš-š2 h
250 grama posnog sira


Obrok III
Oko š4-š5 H
250 grama posnog sira + š0-š5 dkg purece delux


Obrok IV
oko š8 h
250 grama piletine/tunjevine/jetrice/srdela
+ jedna žlica maslinova ulja
povrce (salata, krastavci, etc)

Obrok V
oko 2š H (na spavanje idem oko 23-24H)
250 grama posnog sira
+par badema (iako  se ne sjecam kad sam ih zadnji put jeo navecer )


ujutro natašte prije dorucka radim cardio od 45 minuta, i popijem prije toga jednu tabletu kofeina od 200 mg.
Od vitamina i minerala pijem Centravit i onaj DM  vitamin C u prahu.



Ono što me izrazito buni je racunanje mog bazalnog metabolizma, i koliko kalorija trebam rezati. Pa ako bi netko iskusan mogao prokomentirati malo jelovnik, i dati koji prijedlog
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2011 at 16:54
Prvi obrok ok, u drugi dodaj neki izvor masti, u treci također (deluxe šunka nije potrebna, iako može ostati), cetvrti obrok ok, uz peti rokaj i šaku orašastih da usporiš taj posni (ako ti je posnog preko glave :D, možeš u zadnjem obroku roknit 5 cijelih jaja).
Nisi ti to loše složio, samo se potrudi da jedeš svaka 3 h, još bolje bi bilo da malo pomakneš obroke da ti upadne i šesti obrok neposredno prije spavanja.
Izracunaš si bazalni, na to dodaš koliko dnevno potrošiš aktivnostima i od tog oduzmeš 300 - 500 kcal. ;)
Back to Top
Philips244E View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Travanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Philips244E Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2011 at 17:30
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Prvi obrok ok, u drugi dodaj neki izvor masti, u treci također (deluxe šunka nije potrebna, iako može ostati), cetvrti obrok ok, uz peti rokaj i šaku orašastih da usporiš taj posni (ako ti je posnog preko glave :D, možeš u zadnjem obroku roknit 5 cijelih jaja).
Nisi ti to loše složio, samo se potrudi da jedeš svaka 3 h, još bolje bi bilo da malo pomakneš obroke da ti upadne i šesti obrok neposredno prije spavanja.
Izracunaš si bazalni, na to dodaš koliko dnevno potrošiš aktivnostima i od tog oduzmeš 300 - 500 kcal. ;)
 

Hvala, pokušat cu to malo izmjeniti.  šunku ili dimcek sam ubacio jer volim meso, a i prakticn mi je za jesti uz posni sir, jer nemam frižider u uredu.
Zasad mi posni klizi odlicno (blažena Milbona :D),al zapamtit cu to za jaja.
E sad, što se tice racunjanja bazalnog, meni ga je racunao program uz pomoc neke formule (Harris-Benedict), i to pomnožio sa dnevnim aktivnostima. I ispalo mi je oko 2500 kalorija dnevno. Odokativno, al to nije malo puno  
Back to Top
mamma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mamma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2011 at 12:21
  dakle krenula na power plate i pocela dan sa jaje+2 bjelanjka,
š0.00   feta integralnog kruha+posni namazala+jogurt
š2.00 salata od krastavca+pola paprike, ubacila žlicu posnog i fetu fete :) da malo ima okusa

planiram oko š3 ness
pa jabuka
rucak : mljeveno meso sa paštom (mama kuha :))
vecera : juha od povrca

pohvale i kritike dobrodošle
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.