New Posts New Posts RSS Feed - Nova ja :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova ja :)

 Post Reply Post Reply
Author
BadKitty View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BadKitty Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nova ja :)
    Posted: 13 Lipanj 2011 at 17:41
Pozdrav :)
Evo i mene nove ovdje :)
Dugo sam se odgađala pisanje ovog posta ali evo odvažila sam se :D hehe
Pa odakle da krenem...ovako, uvijek sam imala koju kilu viška ali je to sve uvijek bilo u granicama normale, dok se jedno ljeto nisam udebljala 7kg i tako došla na 70kg na visinu od š68cm. Odmah po završetku ljeta sam krenila sa teretanom, i ne sjecam se sad tocno ali nista drasticno nisam mjenjala prehranu, samo sam izbacila slatko i uglavnom nisam jela poslije 20-2šh ,kretanje mi je bilo š5min hoda do škole i nazad i isla sam skoro svaki dan u teretanu ili na crobic...u pola godine sam izgubila š0kg.
Onda sam upisala fax koji mi je 2 ulice dalje, pocela radit - 8h sjedenja, prestala ici na fitnes, i to se sve kroz par godina vratilo...i još malo više i još više :D
Nikad se nisam pretrpavala hranom, dapace praksa mi je bila da nisam stigla jesti ujutro, pa se oko š6h sjetim da nisam jela nista cijeli dan, pa pojedem komad pizze iz pekare...itd. i onda u biti "prvi pravi" obrok imam navecer kad dođem kuci :S...

No da ne duljim...nakon raznoraznih pokušaja ovaj put sam odlucila definitivno izdrzati do kraja...od š.3 ove godine sam krenila u teretanu, pocela doruckovati, izbacila slatkiše , sokove ionako nikad nisam pila...
Ovo sam se raspisala cisto da steknete dojam što mi je sve organizam prošao, jer me zanima zašto sad taaako sporo mršavim :)

Moj program vježbanja je pon/sri/petak, radim š5-20 min zagrijavanja na biciklu ili orbitreku, pa imam 45min teretane, cijelo tijelo...(prvo noge vanjska/unutarnja strana 3x20 sa 30kg, pa s bucicama od 4kg radim bicepse/tricepse, sa š,5kg ramena, prsa-leptir, noge prednja/zadnja loža 3x š0-š5kg, leđa-povlacenje naprijed/nazad 20-25kg, i onda cucnjevi do kraja na smith spravi(mislim da se tako zove) te na kraju trbušnjaci sa podignutim nogama,dizanje nogu od poda i na kraju izdrzaj(daska) ) , nakon toga odradim 30min orbitreka ili nekad znam još ubacit š0min trcanja...
Sad zadnji mjesec sam krenila na spinning, koji imam 2x tjedno tako da i u teretanu odem 2x tjedno...

što se prehrane tice, vidim da je greška što sam isla max izbacivati UH, ali to u cilju bržih rezultata...
Trenutni jelovnik :
Dorucak : 2jaja (kuhana/pecena) + šrajcica ili paprika (i sad sam ubacila pola šnite kruha inace sam jela bez kruha), kava
Rucak: kuhana/pecena piletina(š file) + salata od š krastavaca ili salata od rajcice sa par komadica feta sira ili tunjevina sa posnim, ili jaja, uglavnom se baziram na proteine izbacila sam rižu i krumpir skroz...
Vecera: (poslije treninga) 2-3 kuhana bjelanjaka ili samo par žlica posnog + š0-tak badema

Imala sam period gdje sam jedno š0 dana jela samo kuhana jaja i posni i bademe, no nisam gubila na težini pa sam uz sve što sam procitala odlucila da se necu zezat s tim jer ocito nesto krivo radim...

Uglavnom uz ovo sve u 3mj sam izgubila samo 5 kg, sistematski od prošle godine kaže da nemam problema sa štitnjacom, jedino mozda sa usporenim metabolizmom od silnih fantaziranja i mucenja istog....inace imam tendenciju skupljanja masti u gornjem dijelu tijela, stomak naravno, jake ruke, leđa...svi savjeti su dobrodošli :) pa evo...navalite :)



Edited by BadKitty
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 19:05
Dobrodosla ;)

Ubaci medjuobroke jer ovo je premalno hrane... izracunaj si bazalni metabolizam ispod kojega kalorijski nikad ne idi!!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 19:22

Premalo UH 

Jedi normalno ( clean vecinom), imaj dobre treninge i izgledat ceš dobro, ovo nije baš zdravo tako nisko UH držati ;)

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 20:19
Pozdrav!
Evo za pocetak škicni ovdje, ima dobrih savjeta: https://www.fitness.com.hr/forum/bezuspjesno-mrsavljenje_topic4596.html

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 22:18
Popravi i treninge, ne zamaraj se i ne zadrzavaj na "malim" vjezbama tipa biceps, triceps, trbusnjaci i slicno, te izbaci abduktor aduktor kompletno, to ti uopce ne treba, odradi trening kak treba sa svega par vjezbi i doci ce rezultat dalekooo prije.Ovak odradis puno svega , a zapravo jako malo kvalitetnog rada.....nebitne vjezbe radis prve kad si odmorna, a one koje su najkorisnije zadnje kad si najslabija i kad ih ucinis duplo beskorisnijima.
Dakle na prvo mjesto idu najteze vjezbe, cucanj, deadlift, iskoraci, izaberi si jedna trening jednu veliku vjezbu za noge , drugi trening drugi , ili ja bi cak i 2 sada, tipa trening š. cucanj + deadlift ...... trning 2. iskoraci i deadlift......pa onda odradis   , veslanja ili zgibovi, bench , millitary press i tek se onda zamaras sa biceps itd....ak ti ostane kaj snage.......tezine takve da nekakvih š2-š5 ponavljanja mozes napraviti max, ali ne vise od toga i odmori sto kraci i brzina dizanja pod kontrolom ali brza i to je to..............i kak ti je Iluvatar rekel, ne izbacuj kompletno UH
Back to Top
BadKitty View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BadKitty Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 11:12
š500 kalorija mi je bazalni, pa cu evo povecati malo obroke da bi dosegla tu brojku :) Uz ovu prehranu što bi mi idealno bilo za međuobroke? ...I da, što se tice voca, to sam isto izbacila zbog šecera, jel to pametno, ili ne? :)
Inace kolicinski ja jedem jednako kao i prije,rekla sam da se nikad nisam prežderavala, ne gladujem, samo umjesto pizza i smeca, jedem tunjevinu, posni, piletinu,povrce, pa me je cak iskreno i malo strah povecat kolicine jer ne znam koliko stvarno intenzivno treniram i pri tom trošim kalorija. Oznojim se ja svaki put i vecinu vježbi u teretani radim do otkaza, ali ja se 20 min nakon toga kad se ispušem, osjecam sasvim super, da bi mogla to sve još jednom ponovit :D :D

što se UH tice, jel mogu jednostavno ubacit šnitu kruha ujutro i za rucak? Sama pravim kruh od integralnog brašna sa žitaricama i mekinja... :) paa...

Pitbull procitala sam ovo bezuspješno mršavljenje :) dobri savjeti :)
E i decki hvala :))

Back to Top
BadKitty View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BadKitty Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 11:24
Phoenix oprosti tebi sam zaboravila odgovorit :) Ok, prvo cu krenit sa cucnjevima ili iskoracima i mrvim dizanjem kako si rekao a onda sve ovo ostalo :) a radila sam uvijek te ruke i leđa prvo jer mi je to biiitnoo :)) jer mi je to problematicno podrucje :)
Inace imate neki savjet za ubrzavanje metabolizma? Koliko cardia poslije teretane?

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 11:35
Originally posted by BadKitty BadKitty wrote:

Phoenix oprosti tebi sam zaboravila odgovorit :) Ok, prvo cu krenit sa cucnjevima ili iskoracima i mrvim dizanjem kako si rekao a onda sve ovo ostalo :) a radila sam uvijek te ruke i leđa prvo jer mi je to biiitnoo :)) jer mi je to problematicno podrucje :)
Inace imate neki savjet za ubrzavanje metabolizma? Koliko cardia poslije teretane?



Sa ovim velikim vjezbama radi cijelo tijelo prakticki tak da zaboravi ruke posebno u pocetku dok ti je cilj skidanje kg.....
A kaj se tice to kaj veliš za trening....ak nakon 20 minuta osjecaš da bi ponovno mogla napraviti još jedan takav trening onda mi to ne zvuci baš kao da si dala sve od sebe na treningu, nekak nebi to trbala osjecati po meni
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 11:56
Originally posted by BadKitty BadKitty wrote:

...I da, što se tice voca, to sam isto izbacila zbog šecera, jel to pametno, ili ne? :)


Ma kakvo izbacivanje voca, izbjegavaj ga samo u kasnim vecernjim satima Wink
Back to Top
BadKitty View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BadKitty Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 12:18
[/QUOTE]

A kaj se tice to kaj veliš za trening....ak nakon 20 minuta osjecaš da bi ponovno mogla napraviti još jedan takav trening onda mi to ne zvuci baš kao da si dala sve od sebe na treningu, nekak nebi to trbala osjecati po meni
[/QUOTE]

Pa npr te cucnjeve radim dok me ne pocnu zatezat i bolit noge, i dok vidim da nemam više snage i ne mogu više kontrolirano dizat se mišicima guzice i nogu nego se pocnem grcit i dizat na trzaj...ne znam kak da objasnim :) na spinningu isto npr umrem :D budem apsolutno cijela mokra, do gaca :D  stanem par puta u toku treninga da dođem do daha nakon faze sprintanja (ali svi stanemo)...ali kad dođem do svlacionice i sjednem, ohladim se i dođem k sebi, nakon jedno š5 min :)  imam filing da bi mogla ponovit :D mozda je to samo onaj dobar postworkout filing ;)

Idem sada pravit rucak :))
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 12:21
Originally posted by BadKitty BadKitty wrote:

š500 kalorija mi je bazalni, pa cu evo povecati malo obroke da bi dosegla tu brojku :) 

 

ShockedShockedShockedShockedShockedShockedShockedShocked Shocked

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
BadKitty View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BadKitty Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 12:29
Iluvatar? Smile
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 12:52

Originally posted by BadKitty BadKitty wrote:

Iluvatar? Smile

to što ti nije jasno u cemu je problem samo govori o težini problema. Išla si ispod bazalnog metabolizma  koji je energija za održavanje organizma plus si još natovarila hrpu treninga, narušavaš si procese u organizmu a za to nema potrebe. Opcenito se iz dosad napisanog vidi da imaš malo problematican stav prema hrani, jer ovo što ti radiš je sve samo ne zdravo. 

Uostalom, kako god bilo, i u cemu god problem bio, zdravlje ti je valjda na prvom mjestu a izbacivati voce i unositi ovako malo UH kao što ti unosiš ( a ne vjerujem da radiš punjenja) kao što rkeoh iznad, je sve samo ne zdravo


Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 12:56
Originally posted by BadKitty BadKitty wrote:


Imala sam period gdje sam jedno š0 dana jela samo kuhana jaja i posni i bademe, no nisam gubila na težini pa sam uz sve što sam procitala odlucila da se necu zezat s tim jer ocito nesto krivo radim...


C&#šš1;nfused Ma gdje samo nalazite te kombinacije Big smile

Bad Kitty, evo ti mali homework: što je bazalni metabolizam i koja je razlika između njega i ukupnih energetskih potreba tijela?

edit: eto Illy, uništi mi homework LOL Ne,ne, još vrijedi, ajmo kitty - na google Wink


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
BadKitty View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BadKitty Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 13:24
A jesi me fino oprao Smile pa došla sam da naucim,ne? Nemam ja problematican stav prema hrani nego prirodno imam sporiji metabolizam koji sam pokušajima da omršavim u pubertetu , ne znajuci pola ovog što sad recimo znam, usporila metabolizam još više ...tako da uz tu sklonost debljanju oprosti što mi nisam išla više jesti nego inace i vjerovala da ce mi to pomoci da omršavim, kad svudje bombardiraju cinjenicama da ono što sam dosad radila me je dovelo do stanja u kojem sam sada i da je rješenje smanjenje hrane i povecanje kretanja kako bi se ostvario kalorijski deficit.

Trenutno sam u fazi isprobavanja, i sa milijun informacija u glavi, i svatko ima neku svoju teoriju koja mu je pomogla i koju koristi...i ne idu meni kalorije uvijek ispod š500, ali da iskreno tu se negdje vrti (vikendom je više), jer mi je prakticki tih sat vremena navecer jedina aktivnost koju imam u toku dana...



Back to Top
BadKitty View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BadKitty Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2011 at 13:41
Imam i zadacu? :P  Bazalni metabolizam je minimum potrebne energije za dnevno održavanje temeljnih životnih funkcija organizma, kad niš ne radim :D
A ukupna energetska potreba tijela je onaj broj kalorija koliko mi je potrebno kad vježbam :) uglavnom više nego kod bazalnog ... ukratko :) ili moram još dalje pisat ...:P

Shvatila sam poantu, idem si pisat jelovnik i pozbrojit sve kalorije :)


Edited by BadKitty
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.