New Posts New Posts RSS Feed - hello
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

hello

 Post Reply Post Reply
Author
samsung11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote samsung11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: hello
    Posted: 28 Kolovoz 2011 at 22:15
Pozdrav svima, odavno se zelim prikljuciti ekipi...pisem iz Sarajeva. Bavim se brdskim biciklizmom, povremeno rolanjem. Teretanom sezonski, sto znaci zimi...

Visok sam š83 i imam oko 79 kilograma, sto smatram da nije lose, mada cu preko zime nastojati da povecam misicnu masu, a skinem salo...aparat kaze da imam oko š2,8%.

Na ishranu pazim u smislu da ne pijem sokove, ne jedem cipsove i tako to...samo kruh od cijelog zrna, svako jutro jaja, kefir...itd...

Svaki savjet i preporuka su dobrodosli.
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2011 at 05:44
Pozdrav i dobrodošao :)

Dobivanje na mišicnoj masi i skidanje sala je težak proces ako se radi istovremeno, i neceš dobiti željene rezultate koje bi mogao dobiti kad bi radio odvojeno. 

Moj savjet ti je da si do oktobra skontaš optimalnu nutricionalnu potrebu za š dan, i od tad, nekih mjesec i pol dana (znaci do negdje sredine novembra) se baciš na prehranu za dobijanje mase (u prijevodu unosiš više kalorija nego što ih potrošiš) i treniraš za masu. Nakon toga, ako budeš zadovoljan, imaš 6 mjeseci ispred sebe za kvalitetno skidanje sala.

Doduše, to je samo savjet, ako nisi dovoljno iskusan u ovom podrucju, mislim da bi trebao još malo procitati forum i saznati šta više o nutricionizmu, pravilnoj dijeti, vježbama, a i na kraju, o svojem tijelu.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
samsung11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote samsung11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2011 at 09:51
Vidi, nemam ja nekog vidnog sala previse. Malo na stomaku (ali bas malo) i to je to...
Imam mali problem sa dobijanjem mase, sve mi se skuplja na stomaku...genetika ili sta vec...
Posto se sezona biciklizma polako blizi kraju, znaci da ce biti vise vremena za teretanu i bazen.

U principu i ja mislim prvo na masu, ali posto nikad ranije nisam tako radio morat cu se dobro uputiti u sve, da ne bi napravio samo veci problem sebi...
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2011 at 11:22
Pa da, malo se informiraj i procitaj po forumu neke threadove oko toga, imaš dosta korisnih informacija tu. A to salo na trbuhu ce ti najteže ici dolje :) . 
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.