New Posts New Posts RSS Feed - još jedan novi pocetak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

još jedan novi pocetak

 Post Reply Post Reply
Author
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: još jedan novi pocetak
    Posted: 06 Listopad 2011 at 14:07

citam vec neko vrijeme sve kaj nađem na temu promjene prehrane i uvođenja treninga u svakodnevni život. što znaci da mi se vec, što je najbitnije, stav o tome što želim dobrano zavukao u svijest.

ukratko. ja sam majka (2x), službenica (sjedim cijeli dan), gurman (i spremit klopu od 4-5 nizova za mene je veselje), hedonista (samo da je uživat kad god se stigne).
osim toga, disciplina mi nije jaca strana. od odluka brzo odustanem ako se rezultati ne vide odmah.
od rođenja nosim makar 30% viška težine na svom tijelu. to pokazuje da su prehrambene navike moje obitelji oduvijek bile loše. dorucak sam izbacila još u osnovnoj školi.
 
dijete? pa naravno, barem jednom godišnje padne runda gladovanja. doslovno. neko voce eventualno jednom dnevno ili svaki drugi dan. rezultat bude manjak ok š5 kg. za godinu dana sve ispocetka jer se uredno vrati (ok, znam, ništa novo. izgladnjivanje najgluplja stvar na svijetu).
 
tako sam startala sa izgladnjivanjem i ovog proljeca.
pocetna težina 97 kg (na visinu od š70). u dva mjeseca skinula š0 kila. i dalje ne ide.
stradalo mi zdravlje, hormoni poludjeli.
i tu je pocetak prihvacanja i glasnog izgovaranja svih glupih pogrešaka koje radim vec godinama.
koliko puta ste culi vec moju pricu??? "živim od 5 kava, niš ne jedem i raste mi guza"
 
sada, nakon tone procitanog materijala imam novi pogled na svoj cilj.
kaj sam promijenila?
DORUcKUJEM! i na to sam ponosna do neba. nekome se to cini mala stvar, ali za mene je to najveca promjena koja daje nadu da se može i drugacije živjeti :). osim toga pokušavam oformiti i ostale redovne obroke, no i dalje najviše pazim na dorucak.
konacno sam objavila rat umjetnim sladilima. ili ništa ili stevija.
navikla sam piti vodu. puno vode.
krecem se. za sada je to svakodnevno brzo hodanje od 45 minuta kasno popodne.
tako sam skinula još 3 kg.
 
i na koncu, odlucila sam poceti s vježbanjem.
 ALI...
došla sam u teretanu, stala na vrata, gledala...i otišla. jednostavno imam dojam da ne pripadam tamo. znam da je to fakat idiotski, pa vec sam išla u teretanu prije par godina.  ali svejedno nemam snage krociti unutra.
najbolje je kaj se ne bojim vježbanja. naprotiv, jedva cekam. samo treba uci...
znam da ekipa u teretani ima pametnijeg posla od primjecivanja mog (da prostite na izrazu) dupeta, ali jednostavno nemrem uci, predstaviti se osoblju i reci zakaj sam došla.
 
 
Back to Top
unidos_zg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote unidos_zg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2011 at 14:57
samo hrabro!!!
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2011 at 15:31
Welcome!

nema izgovora, ima puno drugih opcija za redovno vježbanje teretana or no teretana involved

Bravo za pomake, neka te svaki mali uspjeh motivira za sljedeci, za novi, još veci.
Sve naravno pocinje u glavi i zato najprije treba rašcistit sam sa sobom gdje šteka, tj. koje misli i vjerovanja te sabotiraju u dosljednom provođenju navika, a onda i malo introspekcije, što znaci da bi ti bilo korisno vodit dnevnik prehrane neko vrijeme da vidiš u kojim situacijama kiksaš - kad znaš tocno u cemu je problem, kad ga jednom definiraš onda ga je puno lakše riješiti.

Dalje, oboružaj se znanjem jer znanje je moc - zvuci kao klišej ali tako je.

Prije svega procešljaj fitness.com.hr - od clanaka do rsprava na forumu, ovaj portal je prava mala enciklopedija umijeca zdravog i aktivnog življenja. Moraš si dati truda i vremena da bolje upoznaš materiju kojom ceš se baviti, a onda kad ti bolji nacin života postane navika, neceš više htjeti van iz te price

Samo hrabro i u akciju!

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2011 at 16:01
hvala!
 
upravo mi znanje koje sam ubrala u zadnje vrijeme daje nadu da ce ovaj puta biti drugacije Smile
 
prije sam na dijetu kretala vodeci se "light" oznakama na hrani, zaslijepljena stereotipnim predrasudama stecenima usput, bez razmišljanja o uzroku i posljedicama.
 
danas hranu gledam kao UH, M, P...
shvatila sam da moram jesti da bi mršavila.
i ne samo jesti, nego se i pokrenuti.
 
pokrenuti u smislu korištenja mozga, a bome i cijelog tijela.
 
i ne samo to, s obzirom da sam ja majka, uz mene mora i cijela obitelj. htjeli to oni ili ne, jer ipak ja doma kuham Big smile djeca su mala, pa ne mogu sami doma ostat. ako ja idem van, bome idu i oni. ja brzo hodam, djeca idu biciklima. pa se onda prikljuci i muž, zbog društva.
tako cijela obitelj napušta stare navike.
 
doduše, svako ubrano znanje otvara nove teme za ucenje. nova  pitanja i izazove.
zato sam i odlucila prestat bit samo citac, i uclanila se na forum.
 
još jedna stvar. nije proljece pa da mi se žuri stesat se prije mora. nema roka, nema krajnjeg cilja na vagi.
cilj je promijenit pristup, navike i nacin razmišljanja. a rezultati ce doci.


Edited by Friendly
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2011 at 10:15
Upravo takav nacin razmišljanja se traži!


Svi su jednom bili neinformirani, u zabludi i pocetnici u zdravom i aktivnom lifestyleu, ali kad je covjek spreman stati na loptu, sagledati svoj život i utvrditi što i gdje ne štima, pa onda se baciti na svladavanje svih nepoznanica kako bi se naoružao znanjem i dalje krenuo u osvajanje nekih novih razina življenja i svijesti - onda je uspjeh zagrantiran.
Toliko je danas ljudi koji bi htjeli postici sve preko noci, o tome sam i ja osobno puno pisala na blogu i bilo je takvih rasprava na forumu vec, ali svi smo se složili u zakljucku da instant rezultati teško ostaju na duge staze.




Puno uspjeha u daljnjem radu na sebi!



Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2011 at 13:25

dan po dan. svaki nosi nešto novo.

danas sam popravila jelovnik. sretna sam zbog toga, ali osjecaj sitosti još uvijek doživljavam kao nešto što me smeta. to je navika koja ce vjerojatno zadnja ostati kao kamen spoticanja. sitost je ono što izaziva grižnju savjesti.
 
osim toga, danas je dan D.
imam sto izgovora u pripremi. kiša pada, vrijeme je stvoreno za popodnevno spavanje.
petak nije dan za nove pocetke.
sita sam, ne da mi se pomaknut.
...
 
ali bez obzira na sve, u uredu imam torbu s opremom. spremna sam. poslije posla idem u teretanu. pokušaj drugi. nadam se da mi nece trebat ona narodna da "treci puta i Bog pomaže". zaista ne bih voljela da moram doci do treceg pokušaja. uh.
 
jedino fakat ne znam kak da prije toga ubacim još jedan obrok. nemam mjesta u želucu ni za jedan badem! a trebalo je pojest rucak.
mislim da cu ga preskocit. moram si uzet ipak malo više vremena za savladat sve te obroke.
kad kažem da sam sita do cepa, to znaci da sam prije dva stata pojela omanju pastrvu i lešo blitvu. da ne bi ispalo da su pali kakvi veliki cevapi u somunu Wink
 
 
 
 
 
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2011 at 19:53
samo da se pohvalim, drugi pokušaj je uspio!!!!!!!
 
odrađen je prvi trening. lakše nego sam  ocekivala. izgleda da ipak nisam tak rasklimana kak sam mislila da jesam Big smile
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2011 at 14:42
ne znam da li je moje zadovoljstvo opravdano, ako se promatra sa nekog profesionalnijeg stanovišta, ali onako cisto subjektivno gledano, prezadovoljna sam rezultatima Big smile
 
brojcano to izgleda ovako:
nakon 5 odrađenih treninga izmjerila sam manjak opsega od 2 centimetra gotovo svuda (listovi, butine, trbuh, struk, nadlaktica) i 3 centimetra u grudima.
 
vaga pokazuje -š kg.
 
i sve to u deset dana Big smile
 
ako povucem paralelu s prijašnjim metodama mršavljenja, rezultat bi bio više nego jadan. gladovanjem bi u prvih deset dana otišlo i 4-5 kg. međutim, svejedno sam sad veselija, jer znam da nije u pitanju gubitak tekucine i pražnjenje probavnog sustava. sada pazim da sustav punim redovito, kvalitetno i promišljeno. ok, još nije idealno, ali trudim se.
 
žao mi je što nisam i prije koristila metar uz vagu, tako da nemam sve podatke za neku kvalitetniju statisticku prezentaciju. ono što znam, i što mi daje motivaciju za daljni trud, jest da u cca 4 tjedna novog nacina prehrane i 3 tjedna tjelesne aktivnosti (pocelo brzim hodanjem, nastavilo teretanom) vaga pokazuje -4 kg, a opseg se na trbuhu i u struku smanjio za 6 cm. a to nije moja kriticna zona. naime, ja nemam određenu kriticnu zonu. uz sve probleme s viškom kila, sretna sam da sam građena kao pješcani sat, pa dobivam i gubim proporcionalno na cijelom tijelu.
 
e da, i dobro se zabavljam od kad pratim reakcije tijela na hranu. oduševljava me kako tijelo dobro surađuje s mozgom Big smile 
prije sam jela stihijski (nikad ništa prije š7h), glad nisam osjecala. a ni sitost, kad bih konacno sjela za stol. sad u 8.00 tijelo javlja da je vrijeme za dorucak. ako ne uspijem isti cas,  do 8.š5 me boli želudac i postajem nervozna.  potpuna novost mi je da na tanjuru zna biti nepojedenih ostataka. tijelo jednostavno kaže da je dosta.
 
sve u svemu, pitam se zakaj nisam prije sve to znala... ma nema veze, bolje ikad nego nikad...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.