New Posts New Posts RSS Feed - Trebaju mi savjeti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebaju mi savjeti

 Post Reply Post Reply
Author
mona2405 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mona2405 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebaju mi savjeti
    Posted: 10 Veljaca 2012 at 17:22
Zovem se Monika,i treba mi pomoc od iskusnih u mršavljenju i u vezi prehrane i tjelovježbe.
Imam 20god,visoka sam 173 i imam 75kg,moja težina je prije 2god bila od 60-65kg,vec dvije godine isprobavam svakakve dijete da smršavim ali mi ništa nepomaže,samo se vrtim u krug smršavim dvije do tri kg i nakon mjesec dana dobijem duplo više nego što sam smršavila.
Zamolila bih Vas ako mi možete dati savjete u vezi prehrane i tjelovježbe,pomoc mi hitno treba.
Unaprijed hvala!Cry
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2012 at 12:16
Hej!

Na forumu imaš puuuno super savjeta i diskusija. Ali evo par savjeta ukratko: 
1. Pokušaj vježbati što cešce! Daj prednost fizickoj aktivnosti pred rezanjem kalorija, da ne dodje do usporavanja metabolizma. Za mršavljenje bih ti preporucila bar 4-5 treninga tjedno.
2. Jedi zdravo i umjereno. Za pocetak smanji bijelo brašno, šecer, masti životnjskog porijekla i sol. Nemasni proteini (posni sir, pileca prsa, riba...) i orašasti plodovi su zakon borci protiv gladi.
3. Najniži dnevni kalorijski unos ne spuštaj ispod onog potrebnog za osnovne životne funkcije iliti bazalni metabolizam. Za tebe bi to bilo 1500-1600 kcal (odokativno :))
4. Spavaj, izbjegavaj stres i biraj treninge koji te vesele! :)

Želim ti puno srece, budi strpljiva i rezultati ce se pokazati!


Edited by Sara89 - 15 Veljaca 2012 at 12:17
Život pocinje svakoga dana.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.