New Posts New Posts RSS Feed - Funkci&#ššš;nalni trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Funkci&#ššš;nalni trening

 Post Reply Post Reply
Author
markoss35 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote markoss35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Funkci&#ššš;nalni trening
    Posted: 31 Srpanj 2009 at 18:38
Kakva su vaša mišljenja o ovom tipu treniga?
Ima netko iskustva?
Zvuci interesantno (kao neka revolucija u fitnessu)ili je samo prolaznog karaktera?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2009 at 20:53
što to tocno podrazumijeva? Možeš pojasnit please, baš me zanima?
Back to Top
markoss35 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote markoss35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2009 at 09:44
Malo sam surfao po netu i naletio na ovaj pojam. Ima par tekstova i ovdje na fitness.com.hr pa procitaj, ali bi i
mene zanimalo više pa zato pitam.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2009 at 13:31
Jesam i koliko sam shvatila to bi bio kao neki "usklađeni" trening sa naglaskom na pravilnom izmjenjivanju vježbi za sve mišicne skupine?
Ja sam još cula da se taj pojam spominje i kod onog Power Platea, neke sprave koja vibrira i dobra je za sve dijelove tijela.
Možda zna Gym Girl?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2009 at 00:12

 

pa i ne vjerojatno puno više, citala sam dosta o tome i cini mi se super stvar za one kojima je samo obilaženje sprava po teretani dosadno i nezamislivo i traže neki moving. Podsjeca me na kružni trening. Dobro je što je naglašena sloboda pokreta, dakle baza je na onim osnovnim složenim vježbama tipa cucnjeva, iskoraka itd...time se zapošljava više mišicnih skupina odjednom na cemu je i inace pametno bazirati trening. Sviđa mi se taj holisticki pristup tijelu...

Inace kod mene u teretani toga nema tako da ne mogu reci iz prve ruke ali ovako citajuci mi se cini ok...iako ja ipak najviše volim svoje utege :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 12:45
Hvala ti Gym Girl na odgovoru Ti se stvarno uvijek trudiš pomoc ljudima pametnim savjetom, a vidi se da imaš kvalitetno znanje o ovim stvarima i znaš ih dobro objasniti. Svaka cast
Ja sam slabo na spravama jer imam problema s kralješnicom, više radim laganu gimnastiku i pilates, jedino derem po traci za trcanje
Taj power plate mi zvuci dobro za moje probleme, ali eto kod nas se ti noviteti sporije udomace.


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2009 at 23:34

 Hvala tebi Kate, zato i jesam ovdje, da pomognem onima koji znaju malo manje, a i da usput ucim od onih koji znaju više .

Nadam se da nisu neki veci problemi! U tome i nisam baš strucna ali po onome što sam citala power plate je dobar izbor za one koji imaju probleme s kralježnicom. Vjerujem da nije loša stvar s obzirom da je i profesionalni sportaši koriste da bi što brže postigli rezultate uz što manji utrošak vremena. Navodno da je pola sata treninga na tome ravno treningu snage od sat i po zbog te povecane kontrakcije mišicnih vlakana u usporedbi s obicnim treningom. Uglavnom, dobar izbor za one koji nemaju baš puno vremena odvojit za klasicni teretanu, a znamo da malo ljudi uz obitelj, posao i dr. danas to ima..

Mislim da je to u Zagrebu vec dosta udomaceno, ne znam kako je drugdje. Tu u Rijeci sam cula za jedan salon koji to ima. Trebalo bi se raspitat malo pa probat, dojmovi nisu loši....

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 15:30
funkcionalan trening je trening cije se beneficije odražavaju na život, sport i slicno... u smislu.. vježbe koje ukljucuju rad više mišica ili cijelog tijela (prevrtanje traktorskih guma, udaranje necega macolom, vucenje sanjki) se nazivaju vježbe za funkcionalnost dok su izolacijske vježbe, vježbe za estetiku
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 19:07
Zanimljivo, Iluvatar.
Kratko i jasno,ali sasvim razumljivo nama laicima. Gracias
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2009 at 23:17
[QUOTE=Gym_girl]

 Hvala tebi Kate, zato i jesam ovdje, da pomognem onima koji znaju malo manje, a i da usput ucim od onih koji znaju više .

Nadam se da nisu neki veci problemi! U tome i nisam baš strucna ali po onome što sam citala power plate je dobar izbor za one koji imaju probleme s kralježnicom. Vjerujem da nije loša stvar s obzirom da je i profesionalni sportaši koriste da bi što brže postigli rezultate uz što manji utrošak vremena. Navodno da je pola sata treninga na tome ravno treningu snage od sat i po zbog te povecane kontrakcije mišicnih vlakana u usporedbi s obicnim treningom. Uglavnom, dobar izbor za one koji nemaju baš puno vremena odvojit za klasicni teretanu, a znamo da malo ljudi uz obitelj, posao i dr. danas to ima..

Mislim da je to u Zagrebu vec dosta udomaceno, ne znam kako je drugdje. Tu u Rijeci sam cula za jedan salon koji to ima. Trebalo bi se raspitat malo pa probat, dojmovi nisu loši....


Javi se pa dođi probati...;)


Treba biti pažljiv sa tim...ali uglavnom mi svi jako pozitivno reagiraju na vibro platformu...što je jako slicno power plate-u, jedino što nekim te vibracije nisu jako ugodne....


Uglavnom upravo te vibracije poticu mišice na konstantnu kontrakciju, cak i dok ništa ne radiš, tako da je još raditi vježbu poprilicno zahtjevno....

Meni osobno se sviđa....ali ne mogu reci da bi baš zamjenila sa pola sata toga trening..jednostavno koristim ju malo uz treninge, uklopim u svoj trening, obicno na kraju.... isto i sa klijentima, osim kada žele samo pola sata i samo to..to je vec njihova odluka i poštujem ju, ali im ponudim prvu opciju..

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 23:42
Originally posted by Kate Kate wrote:

Zanimljivo, Iluvatar.
Kratko i jasno,ali sasvim razumljivo nama laicima. Gracias


nema na cemu
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.