New Posts New Posts RSS Feed - Kardio dilema
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kardio dilema

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2009 at 16:17
Sve stoji, i slažem se ja pogotovo za pretilog enda i trcanje!

No neko tko ima malo kila viška si može ujutro priuštiti jogging, jer pogledaj:
jogging tempom koji ne posebno fit osoba može izdržati š h ne može biti visokog intenziteta a i odgovorajuca podloga i tenisice ce uciniti cuda, te mislim da se lagani jogging na dobroj podlozi u dobrim tenisicama ne može nazvati prevelikim opterecenjem!

Tako ja mislim, jer.. važno je naci granicu u svemu, a mislim da ju lagani jogging ujutro (koji dosta ljudi paše) ne prelazi još

Edited by Iluvatar
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2009 at 14:18

 pozdrav kovi, puno se naucilo od njega

decki, slažem se s obojicom što se tice individualizacije ali opet i primjene opcih nacela pa ako ne odgovaraju, zamjenom nekih drugih, baš zato što sam primijetila da vecina najbolje reagira na njih....al opet, š00 ljudi, š00 cudi, nije tako lako kako se cini  .

Sad bi u ivkinom slucaju trebalo znati koliko tocno treba skinuti, kako ostali treninzi izledaju, kakva je prehrana....ja sam predložila brzo hodanje jer pretpostavljam da je to za vecinu ljudi lakše, ali ce se baš zato prije odlucit za trcanje jer imaju dojam da hodanjem ne naprave ništa. Naravno da može lagano trcati ako joj to odgovara, samo sam htjela naglasiti kako njoj, a tako i drugima koji nisu baš fanovi trcanja (pogotovo još dok ne dođu k sebi ujutro) koliko je dobro i efikasno brzo hodanje.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ivka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 09:59
U covjece... Uglavnom imam za skinut 8 kg, i utegnut se. Napominjem da nisam pocetnik u trcanju, trcim vec godinu i nešto 8 km 5 dana u tjednu+ 2-3 puta tjedno trening snage (kružni trening) i koji put sat vožnje biciklom. Nailazeci na razne tvrdnje oko jutarnjeg trcanja htjela sam cuti vasa misljenja, jer meni nije problem trcat (najcesce je to zemljana podloga, ponekad asfalt) vec se ustat tj.stvorit naviku. Ipak je,mislim, najbolje osluskivat tijelo i vidjeti sto i koji intenzitet mi odgovara pa udarit po tome...A prehrana je slijedeca: Dorucak: zobene (š žlica) s jogurtom, mlijekom, ili mixanim vocem + š žlica meda ili š šnita raženog kruha+ š žlicica domaceg pekmeza i salica mlijeka, ili š kuhano jaje i povrce sirovo.
Međuobrok: uvijek svježa vocka max 2,
Rucak: salata, riža s povrcem u paradajz sosu, tjestenina s povrcem i salata, komadic piletine ili ribe-kuhane najcešce, ili cušpajz
Vecera: š kefir i paradajz svježi, ili neki pire od povrca, ili komad ribe, ili salata mozzarella i rajcica, cušpajz bez mesa neki
Sad sam gladna, k vragu
Uglavnom moja filozofija je slijedeca, uvijek izabrat kuhano, sirovo i nemasno, ali povremeno nisam u prilici uvijek jesti zdravo i birati hranu (rođendani, feste i sl.) ali se trudim... A i mađarsku kuhinju moje mame je teško koji put zaobici....
Zapravo sam ja karakter i pol, sad tek vidim. Tnx ljudi na svemu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 10:36

 Ma ako ti nije problem trcat i ako te to ne iscrpi ili umori previše natašte, slobodno trci. Bilo kakva aktivnost natašte, samo da je umjerena, je po meni ok. Kako kome odgovara, bitno je da svatko nađe nešto svoje i da uživa u tome kolko god je to moguce (ako je  to moguce ranom zorom hehe)... wow pa nisi li nakon godine vec stvorila tu naviku?

Ovaj dorucak mi nije baš jasan :) Samo š žlica zobenih? Ma slobodno to podebljaj, nismo vrapcici . I ovaj med i pekmez i šnita kruha, to sve ide uz zobene i mlijeko ili odvojeno? Pretpostavljam odvojeno ali buni me ovaj + . Isto tako možeš i ta jaja dodat, ipak je dorucak najvažniji obrok .

I da, probaj što više povrca, a što manje riže, pašte i ostale uh ekipe za rucak, pa da vidiš kako ce krenut :)

Filozofija je dobra, a što se tice fešta itd., svi ih imamo, dok je povremeno sve ok, glavno da se ostale dane drži sve pod kontrolom. 8 kg nije puno, samo se treba malo igrat sa tijelom..mijenjat vježbe, intenzitet, malo prehranu...razbit stagnaciju svako malo.

 Nema na cemu ;)  

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 11:04
Originally posted by ivka ivka wrote:

A prehrana je slijedeca: Dorucak: zobene (š žlica) s jogurtom, mlijekom, ili mixanim vocem + š žlica meda ili š šnita raženog kruha+ š žlicica domaceg pekmeza i salica mlijeka, ili š kuhano jaje i povrce sirovo.
Međuobrok: uvijek svježa vocka max 2,
Rucak: salata, riža s povrcem u paradajz sosu, tjestenina s povrcem i salata, komadic piletine ili ribe-kuhane najcešce, ili cušpajz
Vecera: š kefir i paradajz svježi, ili neki pire od povrca, ili komad ribe, ili salata mozzarella i rajcica, cušpajz bez mesa neki
Sad sam gladna, k vragu

Jesi sigurna da dobro "slušaš" svoje tijelo? Možda slušaš ali ne cuješ

Kakva glad..cim si gladna nešto ne štima. Radije ti malo podebljaj p, dobre masti i broj obroka.

Uz to sve i trciš kako i sama kažeš da bi htjela skinuti 8kg tako da ovo definitivno treba mijenjati.
Originally posted by ivka ivka wrote:

Uglavnom moja filozofija je slijedeca, uvijek izabrat kuhano, sirovo i nemasno, ali povremeno nisam u prilici uvijek jesti zdravo i birati hranu (rođendani, feste i sl.) ali se trudim... A i mađarsku kuhinju moje mame je teško koji put zaobici....
Zapravo sam ja karakter i pol, sad tek vidim. Tnx ljudi na svemu.

Možeš ti jesti sve ako potrefiš tajming

Back to Top
ivka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2009 at 10:41
Eh nisam stigla do sad zbog posla napisati nesto.. Hvala thorn i gym, je stvarno ne unosim dovoljno proteina (cešce sad meso i ribu, manje tjestenine i riže) povrce ne nedostaje pasem u velikim kolicinama oduvijek. E frka me jedino masti, ja sam uvjerena da mene debljaju mlijecni prizvodi i sirevi( ja se tu JEDVA kontroliram) obožavam sve domace finoce od sira i vrhnja pa izbjegavam doticaje u potpunosti-mozda griješim al bojim se da mi po tom pitanju balans i umjerenost slove kao nepoznanica. Uf vidjet cemo, bez truda ništa, znam...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2009 at 11:19

Originally posted by ivka ivka wrote:

Eh nisam stigla do sad zbog posla napisati nesto.. Hvala thorn i gym, je stvarno ne unosim dovoljno proteina (cešce sad meso i ribu, manje tjestenine i riže) povrce ne nedostaje pasem u velikim kolicinama oduvijek. E frka me jedino masti, ja sam uvjerena da mene debljaju mlijecni prizvodi i sirevi( ja se tu JEDVA kontroliram) obožavam sve domace finoce od sira i vrhnja pa izbjegavam doticaje u potpunosti-mozda griješim al bojim se da mi po tom pitanju balans i umjerenost slove kao nepoznanica. Uf vidjet cemo, bez truda ništa, znam...
 

Thorn je spomenuo dobre masti znaci orašasti plodovi, maslinovo, laneno ulje, lanene sjemenke itd...s tim nemaš frke ako ih naravno ne jedeš u velikim kolicinama, ko i u svemu važna je umjerenost. Tu se baš nebi ubrojili mlijecni proizvodi - no kad smo vec kod njih ima ih više vrsta, i neke od tih vrsta te definitivno nece udebljat - tipa posni sir, light jogurt....a što se vrhnja i masnih sireva tice, pogotovo ako nemaš granice - to bi vec trebalo izbjegavati. Ljudi stavljaju to vrhnje u sve i svašta, od tjestenina do povrca, a skroz je nepotrebno. Možda je malo okus hrane bez njega na pocetku cudan (ili se cini da ga uopce nema) ali kad se covjek navikne, brzo zaboravi da to vrhnje uopce postoji.

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.