New Posts New Posts RSS Feed - Mama :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mama :)

 Post Reply Post Reply
Author
Doris View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mama :)
    Posted: 20 Travanj 2010 at 17:04

 Pozdrav svima!

Ja sam jedna mama koja vas cesto cita.

Ima super informacija..no jednu jos uvijek trazim.. :)

Naime, moj sin trenira plivanje. Ima š2 god. Ono sto me

brine je da je cesto umoran. Ne znam mogu  li mu dati neke

''dodatke prehrani''. Inace, dosta dobro i raznovrsno jede.

Hvala svima na odgovorima!

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2010 at 00:50
Pozdrav Doris,

dobrodošla nam!

Vrlo vjerojatno ne unosi dovoljno ugljikohidrata tijekom dana ili konzumira premalo obroka. Slobodno nam napiši š njegov dnevni jelovnik.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Doris View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2010 at 10:13

On nastavu ima ujutro i nema sanse da mu nesto dam da pojede (probala sam i cokoladu,kekse, bilo sta..samo da stavi nesto u usta ali nece). U 9.45 imaju skolsku marendu, dosta dobro organiziranu,jer imaju kuhanu (osim petkom, kad jedu kroasane, pizzu isl.) - to kuhano je š dan tjestenina, 2.dan gulas sa krumpirom, 3.dan varivo (grah,grasak isl. sa hrenovkama), 4. dan riza..(otprilike). Kuci je oko š4.20 i onda ruca (npr. jucer grah, prekjucer blitvu i polpete, danas ..jos cemo vidjet ali vjerojatno tjestenina sa tunjevinom..i sli..). Oko š8.00 je opet gladan tad nesto skuham ali ne prekomplicirano (palacinke, griz, jaja isl.). Oko 20.00 je obicno nesto mljecno (jogurt,cokolino,puding,cornflakes). Uglavnom kombiniram svaki dan. S tim da kad ide na trening obavezno uzme sendvic jer ne izdrzi do doma (kruh,sir, sunka). I da, tokom popodneva mu ''serviram'' voce (jer se on ne bi sjetio) - jabuku,narancu, bananu..ovisi sta imamo kuci.

To je otprilike njegov dan.

S druge stane, njegov devetogodisni brat ima istu prehranu (osim sta mu je skolska marenda ''suha'') ima š trening plivanja manje i nema nikakvih problema sa energijom (ima cak i previse) ali ima malog ''skembica'' - ne prevelikog ali ono..vidi se. Dok stariji je ko sparoga viskok, mrsav. 

U nadi da cete mi otvorit oci, srdacno vas pozdravljam!

 

Edited by Doris
Back to Top
Doris View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2010 at 08:01

 Evo josh š pitanje...Danas ide na takmicenje. Traje par sati a ja sam na mukama sta bi mu spremila kako ne bi bio bez energije za zadnje plivanje. Ja mu obicno stavim Corny i sl. Jer mislim da mora nesto pojest, a da opet nije pretesko. :)

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2010 at 22:18
Originally posted by Doris Doris wrote:

 Evo josh š pitanje...Danas ide na takmicenje. Traje par sati a ja sam na mukama sta bi mu spremila kako ne bi bio bez energije za zadnje plivanje. Ja mu obicno stavim Corny i sl. Jer mislim da mora nesto pojest, a da opet nije pretesko. :)



Ako je konstantno bez energije, probajte mu još jedan obrok ubaciti tijekom dana ili prije plivanja. Corny cokoladica ne škodi prije treninga. Istrošit ce to za vrijeme treninga.. Također je bitno da nakon treninga ima konkretan obrok. Tjestenina s tunom i sl. je odlicna varijanta.
 
Definitivno zatražite i mišljenje njegovog trenera, pošto on ima direktnog iskustva s njim..


Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.