New Posts New Posts RSS Feed - hello =)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

hello =)

 Post Reply Post Reply
Author
valkira View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote valkira Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: hello =)
    Posted: 10 Prosinac 2010 at 19:46

  bokic :)))

 dakle, prvo, imam 22 godine, š74 cm i (groznih) 70 kg :(

 nisam se nikad nesto posebno bavila sportom i nest slicno, osim daaavno kroz osnovnu malo odbojke i to je to... prije nekih pola godine bila sma zapocela sa p90x-om al sam nakon 2 tjedna odustala...
 sad sam nabavila i insanity pa zapravo ne znam za što da se odlucim, al odlucila sam ovaj put cvrsto da ne može više ovako..

studiram redovno pa nemam bas puno vremena, a ni prostora za striktnu prehranu...al  ono cega u menzi uvijek ima jest piletina :D pa se na to fokusiram u zadnje vrijeme... doma ne mogu bas jest kako bi htjela jer se moji poprilicno drugacije hrane a nemam budžet za pravit si sama pa ono..

ako imate kakav prijedlog ili slicno bila bih jako zahvalna :)

moje trenutacne prehrambene navike su jaaaako lose... zapravo, ono sto jedem i nije tako lose (nema kruha-barne bijelog, slatkisa, šecer uzimam samo u kavi -u jako malim kolicinama (ne mogu pit nezaslađenu :D), povrce doduše bas i ne volim al se trudim jesti ga vise), moj problem je vise u tome sto zapravo jako malo jedem...tj malo obroka dnevno.. kako si vi to sredite? u glavi i prakticno? :D

e da, cilj mi je skinuti š0 kg najmanje, izdefinirati se, maknuti trbuh i šlaufe :)


toliko od mene :)

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2010 at 21:35
Pozdrav, dobrodošla.

Originally posted by valkira valkira wrote:


nisam se nikad nesto posebno bavila sportom i nest slicno, osim daaavno kroz osnovnu malo odbojke i to je to... prije nekih pola godine bila sma zapocela sa p90x-om al sam nakon 2 tjedna odustala...
 sad sam nabavila i insanity pa zapravo ne znam za što da se odlucim, al odlucila sam ovaj put cvrsto da ne može više ovako..


Za pocetak, uzmi bilo koji program, mogu biti i te bodyweight vježbice, bitno je da se pokreneš.

Originally posted by valkira valkira wrote:


studiram redovno pa nemam bas puno vremena, a ni prostora za striktnu prehranu...al  ono cega u menzi uvijek ima jest piletina :D pa se na to fokusiram u zadnje vrijeme... doma ne mogu bas jest kako bi htjela jer se moji poprilicno drugacije hrane a nemam budžet za pravit si sama pa ono..

ako imate kakav prijedlog ili slicno bila bih jako zahvalna :)


Nemoj tražit isprike i govorit da nešto ne možeš. Sve se može i tocka. Za pripremu hrane koju ceš jesi tokom cijelog dana ti treba pola sata-sat vremena, recimo prije spavanja si odvojiš sat vremena za pripremu hrane. Spakiraš si sve u plasticne posudice i nosiš sa sobom, gdje god ideš. Financije, ok, i to se da riješiti, nemoj ici na 3 kave dnevno npr. nego kupi kilu posnog sira i pola kile raženog kruha. Imaš vec 3 kvalitetna obroka. Ova tema ti isto može pomoci:

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=3920& ;PN=š

Originally posted by valkira valkira wrote:


moje trenutacne prehrambene navike su jaaaako lose... zapravo, ono sto jedem i nije tako lose (nema kruha-barne bijelog, slatkisa, šecer uzimam samo u kavi -u jako malim kolicinama (ne mogu pit nezaslađenu :D), povrce doduše bas i ne volim al se trudim jesti ga vise), moj problem je vise u tome sto zapravo jako malo jedem...tj malo obroka dnevno.. kako si vi to sredite? u glavi i prakticno? :D


Prehrambene navike mijenjaj malo, po malo, sve što se promijeni nabrzaka nije dobro. Znaci, postepeno izbacuj nepotrebne stvari iz prehrane i zamijenjuj ih kvalitetnom hranom. Tu bih ti preporucio da pocneš citati forum jer ima jako puno kvalitetnih informacija. Pocni s ovime:

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_topics.asp?FID=23

Originally posted by valkira valkira wrote:


e da, cilj mi je skinuti š0 kg najmanje, izdefinirati se, maknuti trbuh i šlaufe :)


Hm, jedno je skinuti kilograme bilo kako, a drugo je gubiti kilograme na kvalitetan nacin. To podrazumijeva da se ocuva što više mišicno tkivo a skine samo nepotrebno salo. Ovo sam ti napisao samo zato što jako puno cura (i muškaraca ali u manjoj mjeri :)) si zada neku kilažu koju želi skinuti pod bilo koju cijenu. To nije dobar put. Bitno je primjetiti promijenje na tijelu koje ce ici na bolje, kilaža je samo brojka koja nam pokazuje kolikom silom opterecujemo zemlju :D.

Rijeąeno na PM.
Back to Top
valkira View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote valkira Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2010 at 22:04
  :)))

hvala na savjetima... potpuno si u pravu ;)

da, i za to zadnje oko š0 kg... nekako mi se podrazumijeva da ne želim izgubiti š0 kg ako to znaci da necu imat ni malo mišicne mase...nema mi to smisla..tako da I get your drift ;)


Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2010 at 00:04
Originally posted by valkira valkira wrote:

  :)))

hvala na savjetima... potpuno si u pravu ;)

da, i za to zadnje oko š0 kg... nekako mi se podrazumijeva da ne želim izgubiti š0 kg ako to znaci da necu imat ni malo mišicne mase...nema mi to smisla..tako da I get your drift ;)




Hehe, ma nije toliko stvar u tome, stvar je u tome da treba skuriti tih š0 kg sa što manjim gubitkom miš. mase ili cak povecati miš. masu. Nije to neka znastvena fantastika, jednostavno jedi 5-6 puta dnevno kvalitetnu hranu (necu ulaziti u tu temu dodatno jer je sve objašnjeno u F.A.Q temama) i treniraj po nekom programu i rezultati MORAJU doci
Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.